Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מקינטה שעושה אספרסו בכאילו, שווה משהו?

SlowRide

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

מכונה לא בא בחשבון. היתה לנו מכונה, אין לי כח לזה. גם לא אוטומטית.

היא רוצה אספרסו שתלך לבית קפה.

כל עוד היא נהנת מהקפה של המקינטה, הכל בסדר. 

• מצחיק 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, SlowRide כתב:

מכונה לא בא בחשבון. היתה לנו מכונה, אין לי כח לזה. גם לא אוטומטית.

היא רוצה אספרסו שתלך לבית קפה.

כל עוד היא נהנת מהקפה של המקינטה, הכל בסדר. 

יאללה, פרקת!

עכשיו לך תזמין מכונה + קילו מהקפה האהוב עליה + כוס קטנה עם לב גדול...

• אהבתי 2
  • מצחיק 6
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 29 דקות, BoazB11 כתב:

יאללה, פרקת!

עכשיו לך תזמין מכונה + קילו מהקפה האהוב עליה + כוס קטנה עם לב גדול...

אם הייתי רשע הייתי קונה מכונת אספרסו וממנה אותה אחראית על כל נושא הקפה בבית.

אבל אני לא כזה, יש לי לב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההתעסקות באוטומטית מינימלית, לטעמי הרבה יותר קל ממקינטה

הפלו של המקינטה עם הניקיון מעייף לגמריי, אפילו הידנית שלי יותר קלה. בטח ובטח אוטומטית.

בכל מקרה אם קבעת שלא יהיה אז לא יהיה. 

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Or05230 כתב:

הפלו של המקינטה עם הניקיון מעייף לגמריי

איזה ניקיון, על מה אתה מדבר?!

מקינטה לא מנקים. שוטפים במים ושמים לייבש.

פעם בחודש אני עובר עליה עם נייר סופג וקצת סבון כלים. זהו.

ככל שהיא סופגת ונצבעת במשקעי הקפה - כך משתבחת הארומה... :-)

• רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני כשעה, Or05230 כתב:

ההתעסקות באוטומטית מינימלית, לטעמי הרבה יותר קל ממקינטה

הפלו של המקינטה עם הניקיון מעייף לגמריי, אפילו הידנית שלי יותר קלה. בטח ובטח אוטומטית.

בכל מקרה אם קבעת שלא יהיה אז לא יהיה. 

לא צריך לפרק ולנקות כלום?? אין מצב. היתה לי מכונה ידנית וזה הרבה יותר התעסקות ממקינטה. אתה צריך לשטוף את הידית, את המגש, את הפיה של המקציף חלב, את המיכל כשהוא צובר אבנית, למצוא מקום לכל העסק הזה ומדי פעם להרים הכל ולנקות מתחת.

מקינטה בסך הכל שוטפים בברז את 2 החלקים ותולים לייבוש. אולי פעם בשנה מוציאים את הגומיה באמצע ומנקים קצת יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, SlowRide כתב:

לא צריך לפרק ולנקות כלום?? אין מצב. היתה לי מכונה ידנית וזה הרבה יותר התעסקות ממקינטה. אתה צריך לשטוף את הידית, את המגש, את הפיה של המקציף חלב, את המיכל כשהוא צובר אבנית, למצוא מקום לכל העסק הזה ומדי פעם להרים הכל ולנקות מתחת.

מקינטה בסך הכל שוטפים בברז את 2 החלקים ותולים לייבוש. אולי פעם בשנה מוציאים את הגומיה באמצע ומנקים קצת יותר.

אם אתה עם מכונה בלי מקציף, שהיא ההשוואה הנכונה למקינטה, אתה צריך לרוקן מגש פעם ב 8-10 כוסות, ואחת לנניח חודש וחצי לעשות טיפול לאבנית וניקיון פנימי. זה באמת לא סוף העולם, בטח כשיש לך כ-9 כוסות שבהם אתה צריך ללחוץ על כפתור ואין טיפת ניקיון לאחר מכן.

זה נכון שמקינטה קל מאוד לנקות, אבל המחיר שצריך לשלם בניקיון שתיארתי לחלוטין שווה מעבר לאוטומטית בלי חלב.

עריכה אחרונה על ידי GTאי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא יודע, נשמע לי כמו יותר מדי עבודה. עזוב כל 9 כוסות לנקות מגש, כל חודש ניקוי פנימי ואבנית? גם בלי מקציף, זה כאב ראש.

את המקינטה אני שוטף יחד עם הכוסות אחרי ששותים אז בכלל זה על הדרך ובקושי מורגש. גם את המקציף (הידני).

אין מצב שבא לי קפה אבל אוי שיט מזמן לא ניקיתי את המכונה ועכשיו כדי לשתות ושלא יצא טעם של תחת צריך להתחיל להתעסק...

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל כוס עשירית זה התעסקות של בערך 30 שניות (לרוקן מגש מים לכיור, מגש פסולת פולים נוסף לפח ולשטוף אותו במים ולתת ניעור לייבוש. זה הסיפור.

כנראה בערך מה שלוקח להוציא את הפולים, לשים את הכמות הנכונה של הקפה, למלא מים במיכל ולהבריג אותו :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אבל זה לא נגמר בזה, יש לך את התחזוקה החודשית. השקעת כסף במכונה, אתה רוצה לשמור עליה.

אני לא רואה את אשתי מתעסקת בזה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אל תבשלו כי יש סירים ובלנדר לשטוף…

מכונה אוטומטית דורשת דווקא דיי הרבה תחזוקה, יש מלא חלקים לפרק ולנקז, אולם ידנית זה בערך 0 תחזוקה ביחס לתוצר.

ביומיום אין כלום חוץ מלשטוף את הידית פילטר בסיום השימוש שזה עניין של 10 שניות.

מגש פעם ביומיים שופך לכיור ומעביר עליו ניגוב ואת הנוקבוקס שופך לפח

אצלי ספציפית בידנית (ראש e61) אין תחזוקה חודשית מלבד ריקון מיכל המים וניגוב סתם שיהיה רענן.

פעם ב 4-6 חודשים שם קפיזה (קפסולה לניקוי שומני קפה) בידית, וגירוז של החלקים הנעים בראש המכונה (כל זה 5-10 דקות בלחץ)

ואז גם יש את המטחנה, סתם עשיתי ניסוי לנקות אותה אחרי 8 קילו קפה וזה היה מיותר, אז שוב… קרוב ל 0 תחזוקה בשוטף

לעניין פירורי הקפה על משטח העבודה, לא נופל לי פרור, לא רלוונטי, אפילו מקינטה מלכלכת יותר

הכנת הקפה הרבה יותר מהירה ממקינטה והתוצאה היא קפה אספרסו אמיתי ומשקאות מבוססי חלב שאף בית קפה לא מתקרב אליו (גם לא המומחים ביותר בסגנון גל שלישי שיש בתל אביב)

גם שהיו לי מכונות ידניות זולות יותר התחזוקה היתה שונה רק בריקון יומי של המגש וקפיזה פעם בחודש וזה עדיין הרבה פחות תחזוקה במצטבר ממקינטה ואפילו מתמי4 ושוב גם בהן הקפה טוב יוצר מבתי קפה

עריכה אחרונה על ידי gsi16v

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מה אתה רוצה, יש לך מכונה שעולה 4000 שקל והתוצאות בהתאם.

לי היתה דלונגיecov 311 וזה היה הרבה יותר התעסקות מאשר מקינטה. במקינטה אין תחזוקה בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הסיפור עם האוטומטית?

זורקים קפה => לוחצים על כפתור והקפה יוצא, כשמכבים הדלונגי באופן אוטומטית שוטפת את עצמה מעט, אז יש תמיד כוס לשטיפה (גם כשמדליקים).

פעם בכמה ימים מוציאים את המגש של העוגיות, זורקים לפח, מחזירים, אגב גם כשהוא התריע לי הייתי מוציא ומכניס כי הוא לא היה מלא, עד שהוא לא היה מתפוצץ לא הייתי נוגע (איכס).

פעם בכמה ימים מוציאים מגש מים ומרוקנים.

ניקוי אבנית => זה טרמובלוק, על ה***, פעם ב...זרוק את החומר או איזה חומץ ותעביר תכנית שטיפה, זה 10 דקות פעם ב 3-4 חודשים.

תשמע, יש לי מכונה ידנית e61 עם התעסקות מטורפת, מעבר לflow הרגיל של הקפה (טחינה, פיזור, טימפור, puck screen, ריקון, שטיפה של הפורטפילטר, שטיפה של הpuck screen,), יש לך גם התעסקות שבועית של ריקון דוד מים חמים (אסור שישבו יותר מדי), באקפלאש, ניקוי של הפורטפילטר בחומר מתאים), והתעסקות דו חודשית-תלת חודשית של גירוז מכלולים. וכל זה לפני ההתעסקות עם מרכך מים, כל הציוד וכו׳.

אז יש לי למה להשוות, אוטומטית זה על גבול ה 0 התעסקות. 

מקינטה, גם אם מחפפים, מעבר לטחינה ולשים את הקפה בסל, הקפה עובר למיכל מים, קשה לרוקן את הקפה מהסל, צריך לנקות את הבפנים גם קצת, אז גם מחפפים יש יותר עבודה מאוטומטית זה בטוח.

עריכה אחרונה על ידי Or05230
  • אהבתי 2

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...