Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטוח חובה וביטוח צד ג' בחברות שונות

סרגיי הלוי

פוסטים מומלצים

לפי הבנתי ניתן לעשות ביטוח חובה בחברה אחרת מזאת שאני עושה בה ביטוח צד ג' לרכב. 

האם זה כדאי? 
האם זה משתלם? 

על פניו, נשמע קצת לא נוח, אבל מניח שאם יש פגיעה גופנית אני פונה לחברה של ביטוח חובה ואם יש פגיעה לרכוש צד ג' אני פונה לחברה שעשיתי בה ביטוח צד ג'. 

עכשיו שנסגרתי סוף סוף על אוטו לקניה צריך לעשות ביטוח לפני נסיעה ראשונה
אז חשבתי לקחת את המחיר הכי זול לחובה (שם אין מרכיבים לפוליסה, לפי מה שאני מבין) לפי האתר הממשלתי הבא שמשווה ביטוח חובה:
https://car.cma.gov.il

ולאחר מכן לפנות לחברות כדי לקבל הצעה משתלמת וטובה באופן ספציפי עבורי לביטוח צד ג' 
אגב בצד ג' אני מעוניין ב: 
עד 1500 השתתפות עצמית
גרר
מראות (כי באזור ת"א)
מדד שירות בסדר
ומחיר משתלם כמובן. 

עוד אני שואל את עצמי 'אם זה יגביל אותי במציאת ביטוח צד ג' נורמלי' אם כבר יהיה לי ביטוח חובה בחברה אחרת. 

מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי פעם סידור כזה לרכב אחד שנה אחת - דרך סוכן בשר ודם.

מכירות מרחוק (טלפון ומרשתת) תמיד יתנו שילוב של חובה ורכוש.

יותר מאשר לחפש פיצול חפש את העסקה המתאימה ביותר לך, אישית.

חוץ מזה - לפי הדרישות שלך אתה רוצה כתבי שירות של גרר ומראות, אני לא בטוח אם זה אפשרי כאשר אתה מבוטח בצד ג׳ בלבד או רק אם אתה מבוטח במקיף. בדוק את הפרטים במדוייק וקרא את הפוליסה ונספחיה בעיון רב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי שהנסיון יסתיים בכשלון - בד"כ אתה מקבל הנחה כלשהי כשאתה עושה את ביטוחים דרך אותה חברה. יש חלק מהחברות שלא יסכימו לבטח רק צד ג'.

• אהבתי 2

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח בחשבון שאם אתה מבטח ב2 חברות שונות ורוצה להוסיף ביטוח לנהג זמני לכמה ימים (אפשרות שקיימת ברוב, אם לא בכל חברות הביטוח) - תצטרך להוסיף בנפרד ב2 החברות, ואני גם לא בטוח אם זה אפשרי, וגם זה כאב ראש.

לדעתי עדיף לבטח בחברה אחת, שכל הכאב ראש יהיה מולה, גם אם זה עולה 200 שקל יותר לשנה.

• רעיון טוב! 1

פורד פיאסטה 1.25 ידנית 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי עניין השירות, במקרה שכן מפצלים: 
אני מבין נכון שאם יש פגיעה גופנית פונים לחברה של הביטוח חובה, ואם יש פגיעה ברכוש צד ג' פונים לחברה של הצד ג'? 
פשוט תוהה אם יש איזה שהם ניואנסים עם זה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. למרות השילוב במכירה מדובר בשני מוצרים שונים. כמ שתקנה במחסני חשמל מקרר וכיריים במבצע משולב, אבל כל אחד ישמש אותך לצורך אחר.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי לנסות, למרות שחלק מחברות הביטוח יתנו הנחה  רק אם עשית שם את שני הביטוחים. תעשה סקר טלפוני בין החברות ותגיע ל 2 אפשרויות:

1. חברת הביטוח א, שהיא הכי כדאית מבין אלה שנותנות הנחה רק אם עשית שם את שני הביטוחים

2. חברת ביטוח ב  שביטוח צד ג' בה הוא הכי כדאי + חברה ג' שבה  ביטוח החובה הכי כדאי

תראה מה הפער בין 2 התוצאות הנ"ל ותבחר את המתאימה לך.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, sperial כתב:

לא. למרות השילוב במכירה מדובר בשני מוצרים שונים. כמ שתקנה במחסני חשמל מקרר וכיריים במבצע משולב, אבל כל אחד ישמש אותך לצורך אחר.

אתה מתכוון, במקרה שאני קונה ביטוח חובה וביטוח צד ג' באותה חברה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא משנה מי המבטח - אלה שני מוצרים נפרדים. העניין הוא שחברות הביטוח כורכות אותם בחבילה אחת לצורך המכירה. אני מניח שיש שיקולי כדאיות - משקיעים עבודה של נציג אחד במכירת שתי פוליסות יחד, מה גם שכנראה מבחינת תקופת הביטוח יש חפיפה ברוב המוחלט של המקרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי את הסידור הזה כמה פעמים, אין פה שום בעיה. אפשר לחסוך ככה כמו כלום 300-400 שקלים. זה בשקט 10%

חובה זה הרי מס שהחברות גובות, והן מתמחרות אותו סתם, לפי שיקולי כמה רווח בא לנו לעשות על ה"שירות".

צד ג' הוא מוצר ביטוחי (כיסוי) וכולל בתוכו גם מוצר "צריכה" (הרחבות למיניהן, כיסוי משפטי וכן הלאה).

לא לשכוח שבמקרה תאונה חו"ח לוודא שמוסרים את הביטוח הרלוונטי, שהוא צד ג', אותו הנפגע תובע כשמדובר בנזק.

אחרת הוא יתבע לך את החובה, יקבל דחיה כי אתה לא מבוטח שם לנזקים לצד ג', ואז עשוי לתבוע אותך - וזה לא נעים.

עדיף שיפנה לביטוח ושלא יקבל שום דחיה.

לפני 23 שעות, סרגיי הלוי כתב:

נשמע שהכי פחות כאב ראש זה לעשות חובה + ג' באותה חברה, 
נשאר לבדוק את העניין.

חד משמעית הכי פחות כאב ראש. בהחלט.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...