Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה למכונת קפה אוטומטית (אני לא מבין בזה בכלל)

ניקו פ.

פוסטים מומלצים

תודה לכולם

לפני 16 שעות, elibaba כתב:

אני אישית יותר אוהב את הקפה שמוציאה הפיליפס 1200 שלי (שהומלצה לעיל) מאשר קפה מקפסולות נספרסו.
משתמש בכל מיני פולים, החל מכאלה מבית קליה וותיק במילאנו ועד לוואצה qualita oro  ואכן הטעם בהתאם
לא היו לי שום בעיות אמינות, נותנת 4 כוסות לפחות כל יום. חשוב להחליף פילטר ריכוך מים בזמן.
הפסקתי להשתמש במקציף המובנה כי הוא חרא, מקציף במקציף חיצוני נפרד.
לטעמי זה השילוב המושלם בין טעם, נוחות הפעלה וזמינות מגוון של יחסי תמורה/עלות של הקפה.

תודה. זה פחות או יותר מה שחיפשתי. 

כמובן שככל שמדובר בעניין של טעם לא צפיתי למצוא כאן תשובה חד משמעית אבל רציתי למצוא המלצות למשהו שמתאים לדרישות/תקציב. כמובן שגם הייתי פתוח לשמוע שאין דבר כזה, אבל זה בגדול. 

לפני 16 שעות, anonport כתב:

אתה שואל שאלה שמלכתחילה אין עליה תשובה וכל מה שתקבל יהיה בגדר טעם אישי לטוב או לרע. וחוץ מזה, כפי ששמת לב, שאלות כאלה תמיד יובילו למכונות סופר סופר סופר מקצועיות כאלה שאין סיכוי ללקוח ביתי לתחזק. כל אופציה אחרת תענה שמדובר במוצר נחות. בדיוק אותה תשובה אם היית שואל בפורום לגבי אופניים היית מקבל תשובות רק לגבי אופניים סופר מקצועיות

אני מבין לגמרי מה שאתה אומר, וזה טבעו של נושא. יש אנשים שרק רוצים באמצע ויש כאלו שקפה זה תחביב אצלם. חיםשתי את האמצע ואדע לסנן לבד מה רלוונטי ומה לא. לכן כל תשובה מוערכת.

כשאני שלא מבין כלום בקפה שותה קפה מקפסולות טעים לי וכשאני שותה במכונה ידנית טעים לי יותר, לרוב. הנחתי שיש אוטומטית שיודעת לעשות משהו שיהיה לי יותר טעים מקפסולות והנחתי שהדבר המהותי לטעם הוא הפולים ולא סוג המכונה. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברתי לאחרונה למכונה סופר אוטומטית Delonghi Dinamica, בשבילי התוצר משמעותית טוב יותר מבמכונת הנספרסו שהיתה לי קודם ואני שמח שלא קניתי מכונת קפסולות נוספת.

בחרתי בה בגלל שלאשתי חשובה האופציה של קפה הפוך (Flat white בניגוד לקפוצ'ינו).

היתרון של הדינמיקה חוץ מטעם הקפה הוא הנקיון הפשוט שלה יחסית, קח בחשבון שכל מכונה שמשתמשת בפולים תזדקק לתחזוקה וטיפול בניגוד למכונות נספרסו שדורשות בד"כ ניקוי אבנית פעם באף פעם. 

בנוסף, אני מנקה ומתחזק מכונת PHILIPS 2200 של קרוב משפחה, מדובר במכונה פשוטה שהתוצר שלה פחות טוב (גם בשימוש באותם פולים), הנקיון שלה נוראי, דורש זמן רב וסבלנות + שימון המנגנון. אני ממליץ בחום להמנע מהמכונות הפשוטות של פיליפס.

אם הייתי יכול הייתי מזדווג עם הרכב הזה ומרבה אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, DJI כתב:

אני מנקה ומתחזק מכונת PHILIPS 2200 של קרוב משפחה, מדובר במכונה פשוטה שהתוצר שלה פחות טוב (גם בשימוש באותם פולים), הנקיון שלה נוראי, דורש זמן רב וסבלנות + שימון המנגנון. אני ממליץ בחום להמנע מהמכונות הפשוטות של פיליפס.

מה ההבדל בין פיליפס ליצרנים אחרים? איתם אין צורך לשמן את המנגנון ולנקות אבנית ואת הטחינה מידי פעם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיליפס /סאקו (אותה מכונה, פיליפס קנו את סאקו) דורשת טיפול מסודר . אצלי ה3200  צוברת לכלוך מהמטחנה ומכיוון שאנחנו שותים כ 6 כוסות ליום , כשאין אורחים, ניקיון אחת לשבועיים בדרך כלל מספיק. זה כולל שטיפה של המנגנון ופעם ב3 חודשים עם טבליית ניקוי שומנים מהצנרת. מידי 3 חודשים אני מבצע טיפול ״מלא״ כולל שאיבה של פנים המכונה , דיסקילינג ודיטיילינג של המנגנון . 

אני לא מכיר את הדלונגי , אבל ממה שאני מבין, לא ברור לי למה לא צריך לנקות אותה. 

יש מי שמספר שללא ניקוי השומנים הטעם טוב יותר 😉

לפי סרטונים שראיתי זה הליך זהה למכוה שלי.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, anonport כתב:

מה ההבדל בין פיליפס ליצרנים אחרים? איתם אין צורך לשמן את המנגנון ולנקות אבנית ואת הטחינה מידי פעם?

בפיליפס כל הלכלוך ממש מתפזר בפנים, צריך ממש לקרצף את כל הפנים שלה, בנוסף המנגנון מאוד מגושם וצובר לכלוך בכל תעלה ומשטח שלו. תוסיף על זה שימון המנגנון ואתה מקבל מכונה שמאוד לא נוח להתעסק איתה. 

המנגנון בדלונגי קטן משמעותית, מתכלך פחות ולא צריך לשמן אותו בכלל. רק להשרות במים פושרים למשך 5 דקות ולנקות עם מברשת.

בפיליפס אני משתמש בטבליות לניקוי אבנית, בדלונגי אני מבצע DESCALE בתדירות גבוהה משמעותית.

אני מדבר מנסיון שלי עם שני מכשירים בלבד, יכול להיות שמכונות אחרות של המותג מצויידות במנגנון אחר מה2200 שיש לי או ה3200 שהזכירו בשרשור, חבר שהיתה ברשותו GAGGIA, שכיום היא גם חברה בבעלות פיליפס כמו סאקו, טוען שהיתה לו יחידת חליטה זהה ומעצבנת בהתאם.

עריכה אחרונה על ידי DJI

אם הייתי יכול הייתי מזדווג עם הרכב הזה ומרבה אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 29.4.2024 בשעה 18:18, gsi16v כתב:

לא יודע אם טעמת משתיהן קפה מפולי קפה ברמה טובה כשהמכונה מכוונת.

אני יעדיף כל יום קפה ממליטה ב1500 שקל מאשר מיורה שעולה פי 5.

לכן רשמתי את המלצתי לרכוש מכונה ללא מקציף ולהשתמש במקציף חיצוני שהוא גם מקציף טוב יותר מרוב האוטומטיות, קל לניקוי ו 0 תחזוקה לעומת הכאב ראש שמקציף יכול לייצר לך במכונה אוטומטית.

בתור בעלים לשעבר של מליטה ב 1500, ובעלים נוכחי של יורה שעולה פי 5 (קצת יותר האמת) תרשה לי בעדינות שלא להסכים איתך.

אני לא יודע מה היתה החוויה שלך מיורה, ויש לי תחושה שפגשת אותה במקום עבודה/בעלי עסקים ששמו פולים ברמה לא טובה.

מעבר לחליטה והקרמה שיש לך ביורה, יש לך הרבה יותר אפשרויות ומגוון - כמות הקפה (גרם), טמפ' מים, עובי טחינה ושלא לדבר על הרבה יותר סוגים של משקאות.

נכון שעל טעם וריח,אבל זה שמישהו מאוהב בBRZ שלו לא אומר שה718 שחונה ליד פחות טובה.

בתאריך 29.4.2024 בשעה 18:36, hans כתב:

יורה מאוד נפוצות משום מה, כנראה יבואן שדוחף חזק בארץ לעסקים. במציאות מדובר במכונות שדורשות תחזוקה בלתי פוסקת עם תוצר שנע בין רע לבינוני. אם כבר בינוני, אז אפשר להסתפק באוטומטיות אחרות שעולות רבע מחיר.

אתה צודק לגבי הליין העסקי שלהם, ואגב הרבה מהמכירות זה בכלל יבוא מקביל של מכונות.

למשתמש ביתי, עם מספר ביתי של כוסות, התחזוקה יותר פשוטה כמעט מכל מכונה אוטומטית אחרת, אבל עלות החומרים יותר גבוהה.

בתאריך 29.4.2024 בשעה 20:12, ניקו פ. כתב:

תודה לכולם.

אני מנסה להבין אם בעצם הטענה שמכונה אוטומטית לא תייצר קפה יותר טוב מקפסולות? 

או כן, אבל רק בקצת? 

זו הסייפא? 

כל מה שאקנה יהיה בתיאום איתה. 

היום אמרה שהיא לא הולכת לעבוד בשביל קפה. אם האוטומטית לא מוצלחת תסתדר עם הקפסולות שיש. 

מציע לך להביא מליטה סולו מאמזון ב1500 ש"ח + מקציף חיצוני (מצטרף להמלצה של @gsi16v) כי רוב כאב הראש הוא על החלב.

הקפה משמעותית יותר טוב מקפסולות. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.4.2024 בשעה 16:09, ניקו פ. כתב:

הדבר הכי חשוב הוא טעם

כאן רציתי להמליץ על ידנית משולבת מטחנה, משהו מסדרת Breville Barista שנכנס בתקציב.

בתאריך 29.4.2024 בשעה 20:12, ניקו פ. כתב:

היום אמרה שהיא לא הולכת לעבוד בשביל קפה.

וכאן אני מצטרף להמלצות על מכונה אוטומטית. התנסיתי גם מהמליטה וגם מהפיליפס, בשתיהן הקפה יוצא סבבה, בהתאם לאיכות הפולים. זה לא איכות של ידני, אבל זה הרבה יותר טעים מקפסולות.

• אהבתי 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...