Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

@יבגניפ אתה פשוט מסרב להבין שמבחנים פסיכולוגים לא יכולים לנבא התנהגות במצב כזה. ניסיתי להסביר לך שיש דברים מעבר ואין לנו את הכלים לקבוע אם היה צריך להיות בשיריון או לא, אבל אתה מתעלם מדברים שאתה לא מבין.

כמו שאמרת שאין לך רצון לריב עם מישהו שמשחק אותה "אחד שבין" - גם לי לא, אין לי את האורך רוח של להמשיך את ההתנצחות הזאת וגם ברור לי שאין סיכוי שתודה בזה שאתה לא מבין בזה מספיק. אני לא אמשיך. בהצלחה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.8 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4655

• SlowRide

4476

• פינדר

3523

• m3x7r3m3

2926

לפני 5 דקות, GKME כתב:

@יבגניפ אתה פשוט מסרב להבין שמבחנים פסיכולוגים לא יכולים לנבא התנהגות במצב כזה. ניסיתי להסביר לך שיש דברים מעבר ואין לנו את הכלים לקבוע אם היה צריך להיות בשיריון או לא, אבל אתה מתעלם מדברים שאתה לא מבין.

כמו שאמרת שאין לך רצון לריב עם מישהו שמשחק אותה "אחד שבין" - גם לי לא, אין לי את האורך רוח של להמשיך את ההתנצחות הזאת וגם ברור לי שאין סיכוי שתודה בזה שאתה לא מבין בזה מספיק. אני לא אמשיך. בהצלחה.

זה מדהים שגם אחרי חמש שש הודעות אתה עדיין לא מבין מה אני אומר.

הגישה הכללית כאילו אי אפשר לדעת שום דבר לא נכונה. לא כך גם פועל צהל. מלשבים פוגשים פסיכולוגים במיונים למגוון תפקידים. לא רק קרביים. צהל גם לא מגייס לקרבי אנשים מסיבות של התאמה. ולא צריך לדמות כל סיטואציה היפותטית בשביל זה.

הגישה כאילו אי אפשר להסיק אחרי אירוע מסוים שאדם לא התאים לתפקיד בו הוצב, גם אם לא היתה דרך לדעת את זה מראש, היא עוד יותר בעייתית. כי אפשר להגיד את זה על כל תפקיד של כל אדם בכל תחום בעולם. ונתתי דוגמא אחרת לזה: צנחן שבשנות ה90 סרב להסתער עם חבריו. זה מישהו שלכאורה עבר את המיונים וכן היה מתאים לפי המדדים של הצבא. ועליו אתה יכול להגיד שגם אם בזמן הגיוס חשבו שהוא התאים, בדיעבד, אפשר להגיד שלא.

אבל כל זה בכלל לא הפואנטה. הפואנטה היא שכחברה, כדי לקיים צבא מבוסס גיוס חובה +-, אנחנו לוקחים המוני ילדים בני 18, וזורקים אותם לסיטואציות מחורבנות. וחלקם ישרדו את זה וזה לא ישפיע עליהם, וחלקם יצאו הלומי קרב, וחלקם יצאו על קבן, וחלקם יגיעו למצבים שאולי איש לא הכין אותם אליהם, כמו שליט, וישברו. ואין שום דבר רע או ביקורתי או מעליב בהבנה שהציפיה שכל בן 18 יוכל פשוט להיות לוחם לא פוגשת את המציאות. הוא ספציפית פשוט דוגמא קיצונית ומסכנה לזה. 

בכל מקרה. כן. זו טחינת מים. חג שמח וסופש קסום.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא ממש מבין בפוליטיקה, וטוב שעדיין יש לי זכות בחירה.

שאלה לגבי תכניות מגירה:

1. אני מניח כי יש לצה”ל תכניות מגירה אם ירדן או מצרים יפתחו במתקפה כוללת / יפלשו לישראל. אתם סוברים כי הייתה תוכנת מגירה כזו גם לרצועת עזה? האם יש לדעתכם תכנית מגירה כזו לפלישה מסיבית משטחי הגדה?

2. אינני מומחה צבאי, אך מה היה קורה לדעתכם אם צה"ל היה מבצע את הפעולות הללו לאחר 7 באוקטובר:

- מנתק מים מהרצועה.

- סוגר את כל המעברים לרצועה כולל ציר פילדלפי בצורה הרמטית לכל ציוד שהוא כולל הומניטרי.

- מורה לכל הזרים, העיתונאים והאו”ם לעזוב תוך 48 שעות.

- כמובן מפציץ את כל בורות ומתקני השיגור ומקומות בהם ידוע שנוכחים מחבלים (מה שכן בוצע).

- מבתר את הרצועה ל 4 חלקים במסדרונות חיץ בהם אין מנהרות וכמעט ללא בתים (לא בנקודות יישוב).

- מפציץ ופוגע בכל תשתיות הדלק ברצועה.

- חוסם את כל רשתות התקשורת לחלוטין.

מבצע כזה, היה מושך אש חזקה לכיוון מסדרונות החיץ אבל היה יכול להסתכם בכמות נפגעים נמוכה מכיוון שניתן ליצור את החיץ באזורים מיושבים בדלילות ולירות בכל מי שמתקרב לרצועת החיץ, ואין לחימה פעילה.

- זהו, המבצע נגמר. צה”ל מודיע כי הוא ייצא מהרצועה רק כשיחזרו כל החטופים. עד אז שיתפילו מים מהים ויאפו פיתות מהחיטה שיגדלו בכוחות עצמם. נסיעות על חמורים בלבד. ימותו ברעב? שימותו.

מבצע ב10% מהעלויות והקרבנות, ונדמה לי גם בשעון העצר לסיום המלחמה.

אל תענו לי ביבי ומשיחים כי לא שאלתי על פוליטיקה, יותר מדיניות צבאית.

• אהבתי 1

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי 1, כבר אי אפשר לדעת כלום במדינה הזו. אני למשל נדהמתי שלמפקדים בבור בקריה אין שום אמצעי תצפית משלהם ומדובר בהשקעה אפסית כדי לקבל תמונת מצב ראויה במצבי כאוס של הפתעה גמורה. תרחישי חדירה של כמה עשרות מחבלים היו ויש בכל פיקוד, אלפים יחד עם ניתוק ויזואלי מלא של הפיקוד הבכיר מהנעשה בשטח? לא חושב שמישהו דמיין למרות שהיה צריך לדמיין, הקונספט של "צעדת המיליון לירושלים" זה לא איזה קונספט חדש והיה צריך לפחות לחשוב על זה. 

לגבי 2, העולם ובמיוחד ארה"ב פשוט לא היו מאפשרים לנו את זה. חמאס יודע שסבל האזרחים שם (שאני לא מרחם עליהם, 80% מהם חמאס בלב ובנפש) זה הנשק הכי יעיל שלו נגד ישראל ועובדה, גם לאחר ה-7 באוקטובר הנשק הזה עובד מעולה. דרך אגב, זה מתקשר במידה מסוימת גם לסעיף 1 שכן ישראל בהחלט שהייתה יכולה לבחור לשרוף את הגשרים ואולי אף להיכנס למצב מלחמה עם מיצרים ושפוט להפציץ את מעבר רפיח המצרי ואת כל הגדר ולשלוח את כל תושבי עזה לסיני. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לערב את המצרים? אין סיבה.

העולם לא ייתן? לא משהו שהוא יותר מהמצב הנוכחי. ובכלל, זו פעולה פסיבית, יחסית. תחזירו חטופים  - נשחרר. במצב של חוסר ברשתות תקשורת ובטלפון גם נשק התקשורת יעיל פחות.

מה אני מפספס?

עריכה אחרונה על ידי tinoki

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל ניתקנו את המים והחשמל והכול, ומנענו כניסת משאיות בהתחלה...

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, יבגניפ כתב:

אבל כל זה בכלל לא הפואנטה. הפואנטה היא שכחברה, כדי לקיים צבא מבוסס גיוס חובה +-, אנחנו לוקחים המוני ילדים בני 18, וזורקים אותם לסיטואציות מחורבנות. וחלקם ישרדו את זה וזה לא ישפיע עליהם, וחלקם יצאו הלומי קרב, וחלקם יצאו על קבן, וחלקם יגיעו למצבים שאולי איש לא הכין אותם אליהם, כמו שליט, וישברו. ואין שום דבר רע או ביקורתי או מעליב בהבנה שהציפיה שכל בן 18 יוכל פשוט להיות לוחם לא פוגשת את המציאות. הוא ספציפית פשוט דוגמא קיצונית ומסכנה לזה. 

image.thumb.png.29d369db265c1ea84b69aa8dde4ddf88.png

PTSD: Challenges That Veterans Face — Wounded Warrior Homes

צבא ארצות הברית, לא צבא עם גיוס חובה בגיל 18.

אפשר לשאול איפה יבגני שירת בצבא?

כי כנראה לא היית בסיטואציה שמתקרבת למה שגלעד שליט עבר, לא נראה לי אפילו מחסום או 12 שעות סיור זה משהו שמוכר לך, אבל העיקר שאתה יודע מה צה"ל צריך לגייס ומה לא, מי כשיר לקרבי ומי כישלון.

גם הלוחם הכי מהולל שיש יכול לחטוף שוק.

עריכה אחרונה על ידי יובל .מ.
  • אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואו נסכם שלמרות שגלעד שליט לא תפקד כמצופה מלוחם זה לא אומר שהוא לא התאים לתפקידו.

אוקיי.

בדיוק כמו שכמה מנהלים דיי בכירים בחברות שעבדתי בהם ולא ממש תפקדו, יצרו בעיקר נזק, קיבלו החלטות מטומטמות ופוטרו (מן הסתם המשיכו לתפקיד זהה או משודרג בחברה אחרת), הם כנראה עדיין מתאימים לתפקידם פשוט כי הם הגיעו אליו וכל מי שמטיל בכך ספק לא יודע על מה הוא מדבר.

אין לי ספק שאתה, כלוחם, היית מאוד רוצה את שליט לידך בקו האש ולא באיזה חמ"ל עורפי.

בסדר.

וככה באוף של האוף טופיק -

אתה יודע יובל, אחת הסיבות שבארה"ב כל כך הרבה מתאבדים שסיימו שירות קרבי, זה גם בגלל הנגישות המופקרת לנשק וגם בגלל 0 סולידריות חברתית.

2 פערים שישראל מצמצמת ביחס לארה"ב בענק, בחסות ה-7/10 והממשלה הנוכחית.

• אהבתי 1
  • רעיון גרוע 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, יובל .מ. כתב:

צבא ארצות הברית, לא צבא עם גיוס חובה בגיל 18.

אפשר לשאול איפה יבגני שירת בצבא?

כי כנראה לא היית בסיטואציה שמתקרבת למה שגלעד שליט עבר, לא נראה לי אפילו מחסום או 12 שעות סיור זה משהו שמוכר לך, אבל העיקר שאתה יודע מה צה"ל צריך לגייס ומה לא, מי כשיר לקרבי ומי כישלון.

גם הלוחם הכי מהולל שיש יכול לחטוף שוק.

1. הנתונים שלך מצבא ארה"ב רק מרחיבים ומחזקים את הטענה שלי. די עצוב שאתה לא מבין את זה. זה שגם השירות בצבא המקצועי של ארצות הברית הורס לרבים וטובים את החיים לא סותר את מה שאני אומר - ואתה וחבריך פה מתקשים איתו: לא כולם מתאימים להיות לוחמים. וזה עוד יותר עצוב שאתם כל כך מתקשים עם זה, למרות שזו גם די העמדה הרשמית של הצבא כאן.

2. עוד יותר עצוב, די פתטי אפילו, שאתה ואחרים נעלבים בשמו שליט. אני לא כל כך יודע איפה פישלתי בהסבר שחזרתי עליו 4 פעמים או יותר: המצ'ואיזם שלכם הוא שלכם. אני לא מבקר את שליט. אני רואה בו, כמו ב-20% מהחיילים האמריקאים מהצילום שלך, כמו באלפי נכי צהל עם פוסט טראומה, קורבן. אני לא צריך להיות לוחם או לבלות 12 שעות בסיור כדי לקרוא עדות של ילד בן 18, שזרקו אותו בטנק, הגיע לסיטואציה שהגיע אליה, ונפל בשבי. בדיוק כמו שאני לא צריך להיות ניצול של אוושיץ כדי לקרוא עדויות על השואה ולרחם על מי שהיה שם. בדיוק כמו שאני לא צריך להיות אישה מוכה כדי לקרוא את הסיפור של מיכל סלע ולהזדעזע. בדיוק כמו שגויים שמראים להם סרטונים מה7.10 לא צריכים להיות קורבנות טבח בעצמם, כדי להרגיש אמפתיה כלפי הקורבנות כאן. בדיוק כמו שאני לא צריך להדרס על ידי מכונית, כדי להרגיש רע עבור מי שנדרס. בדיוק כמו כל אנלוגיה אחרת שאולי תעבור לך.

עייפתם. מתנצל על הפגיעה באגו שלכם. אתם צודקים. כולם מתאימים להיות לוחמים. אסור לרחם על אף אחד שנפגע נפשית או לא הצליח לתפקד בפעילות צבאית. וצריך לפטר לאלתר את כל הפסיכולוגים \ קבנים שהצבא מחזיק. כולל כאלו שמראיינים במיונים שונים. מיותר. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העובדה שמדובר בצבא מקצועי כנראה מעלה את אחוז הלא מתאימים, כי האוכלוסיות שמתגייסות הן אלה שלא מוצאות דרכן למקומת אחרים..

אבל אני לא יכול להשוות סטטיסטיקות, ובכלל, אי אפשר להשוות את מצבם של לוחמים שזמן הפינוי שלהם מהפציעה עד חדר הטראומה בסורוקה או ברזילי או אפילו שיבא הוא 60-70 דקות למצבו של הפצוע בעיראק שמי יודע לאיזה טיפול רפואי זוכה. אגב, שיטות הרפואה שכנראה פועלות בהצלחה רבה בעזה מגדילות את מספר הנכים "על חשבון" מספר המתים.

ועוד חידוש של חר"פ הוא קידום אנשי ברה"נ ליחידות הלוחמות, ימים יגידו מה ההשפעה אך בינתיים מצטייר שמפחית מאוד את מספר נפגעי הנפש.

• רעיון טוב! 2
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 21.4.2024 בשעה 20:44, Night Driver כתב:

אתה מכיר את החוק שמחייב אותו לוודא שכל גוף שמקבל סיוע צבאי מציית לכל דיני המלחמה הבינלאומיים?

אתה מודע לזה שסנקציות דומות כמעט הוטלו על יחידה אוסטרלית?

אתה מודע לזה שאם ישראל היתה בודקת ומעמידה לדין פלילי עבריינים כמו אלה שגרמו תמות אזרח אמריקאי בן 80 כל הדיון הזה לא היה מתקיים?

הנה מה שווה ה"חוק המחייב שלך" עבור ארה"ב ה"לא שכונה": https://www.ynet.co.il/news/article/hjzmigf11c?utm_source=ynet.app.android&utm_medium=social&utm_campaign=general_share&utm_term=hjzmigf11c&utm_content=Header

כשנוח לארה"ב פוליטית לא קיים חוק בינלאומי או אמריקאי שאי אפשר לכופף או לשבור, כל טענה אחרת היא נאיביות טהורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, יבגניפ כתב:

צודק, הוא מתאים לחלוטין. לדעתי חבל שלא החזירו אותו לקבע ולא מינו אותו למג"ד בשריון, בלי קצונה.

להבדיל ממך אין לי מושג אם הוא מתאים או לא. יש לך תשובה עניינית חוץ מבלה בלה בלה מתנשא? אני חושב שאתה מבוזבז, היית יכול להציע את שירותך לצה"ל במקום שיבזבזו שבועות על כל מיני גיבושים מטומטמים. 

לפני 18 שעות, יבגניפ כתב:

הדבר היחידי שאני מבקר פה, זו הציפיה מילד בן 18 ממוצע להיות גיבור.

בזמנו ראיתי רעיון עם יום טוב סמיה, באותה תקופה מפקד פיקוד הדרום. והוא אמר: "ישנה סיבה שמגייסים בחורים בני 18". לדעתי הוא צדק ב-100%. אם אתה חושב שאפשר לצפות מילד ממוצה בן 21/25 להיות גיבור אבל מאחד בן 18 לא, אז אין לך מושג על מה אתה מדבר. ישנם דברים שילד בן 18 יהיה מוכן לעשות (ויעשה) בזמן שאחד בן 21/25 יחשוב פעמיים קודם.

לפני 15 שעות, יבגניפ כתב:

הגישה הכללית כאילו אי אפשר לדעת שום דבר לא נכונה. לא כך גם פועל צהל. מלשבים פוגשים פסיכולוגים במיונים למגוון תפקידים. לא רק קרביים. צהל גם לא מגייס לקרבי אנשים מסיבות של התאמה. ולא צריך לדמות כל סיטואציה היפותטית בשביל זה.

לא יודע על איזה תפקידים אתה מדבר, אבל ב-3 שנות סדיר, עד גיל 49 במילואים והרבה שנות עבודה בצה"ל אחר כך אף פעם לא פגשתי פסיכולוג. גם בשנים שהשתתפתי במיונים של אחד מיחידות מובחרות. הכרתי את כל מפקדי "התחנות" ולא זכור לי שהיה בינם פסיכולוג. 

לפני 15 שעות, יבגניפ כתב:

אבל כל זה בכלל לא הפואנטה. הפואנטה היא שכחברה, כדי לקיים צבא מבוסס גיוס חובה +-, אנחנו לוקחים המוני ילדים בני 18, וזורקים אותם לסיטואציות מחורבנות. וחלקם ישרדו את זה וזה לא ישפיע עליהם, וחלקם יצאו הלומי קרב, וחלקם יצאו על קבן, וחלקם יגיעו למצבים שאולי איש לא הכין אותם אליהם, כמו שליט, וישברו.

גם אם תיקח ילדים בני 25 תהיה אותה תוצאה. אי אפשר להכין לכל המצבים. זאת המציאות. אבא של אשתי גויס בגיל 17, שירת 6 שנים, עבר כל אירופה והשתחרר באוסטריה. הוא לא היה יחידי, יחד אתו נלחם דור שלם. גם אצלם לא היו פסיכולוגים.

לפני 14 שעות, tinoki כתב:

אל תענו לי ביבי ומשיחים כי לא שאלתי על פוליטיקה, יותר מדיניות צבאית.

שעלת שאלה ב100% על פוליטיקה. גם התבלבלת בין ארה"ב/רוסיה/סין וישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, mikyl כתב:

להבדיל ממך אין לי מושג אם הוא מתאים או לא. יש לך תשובה עניינית חוץ מבלה בלה בלה מתנשא? אני חושב שאתה מבוזבז, היית יכול להציע את שירותך לצה"ל במקום שיבזבזו שבועות על כל מיני גיבושים מטומטמים. 

עריכה: טוב, זה כמו לדבר עם זומבים עם בני נוער woke מאמריקה. גם אתה צודק, מייקל. אין כזה דבר אנשים שלא מתאימים לקרבי. פוסט טראומה זו המצאה של לוזרים שלא עשו שנים גיבושים ליחידה מוברחת. פסיכולוגים בצבא לא קיימים, כי לא פגשת אחד, וגם כי דוד של סבא שלך נלחם בצבא האוסטרו הונגרי. 

sigh. נראה לי בכל חיי לא נתקלתי בכזו חומה בצורה של חוסר יכולת להבין רעיון כל כך פשוט. 

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...