Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 4 שעות, mikyl כתב:

אבל אפילו פעם אחד לא ענית.

נא. אתה סתם לא קורא. מאידך, אפילו פעם אחת לא ענית ממה כל כך נעלבת. 

לפני 4 שעות, mikyl כתב:

דוגמה נוספת למה שכתבתי לעיל.

צודק אחי. בוא נבטל את הבחירות. לפי ההגיון שלך זה הצעד הנדרש אתמול.

לפני 4 שעות, mikyl כתב:

אם בשבילך שירות מלא בסדיר ומילואים זה מעשי גבורה, אז יש לך רגשי נחיתות. למה נועדה התגובה? להראות לך שמגיעים ליחידות קרביות כולל אלה המובחרות בלי לראות פסיכולוג.

איזה חמוד אתה שאתה לא מבין סרקזם כל כך טריוויאלי. 

לפני 4 שעות, mikyl כתב:

אם אתה לא יודע שהאימפריה האוסטרו הונגרית התפרקה הרבה לפני מלחמת העולם השנייה,  אז כן.

כאן צחקתי ממש בקול רם. אל תשתנה מייקל. יאללה, ביי.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4679

• SlowRide

4492

• פינדר

3542

• m3x7r3m3

2926

לפני 9 שעות, SlowRide כתב:

תראה, זה לא שיש לך ברירה. אתה לא קובע עם מי תשרת. יש הרבה חיילים כאלה בצבא, שלא באמת מתאימים ב100% לתפקידים שלהם. אבל ככה זה, כולם חייבים להתגייס ולכולם צריך למצוא שיבוץ.

מניח שבונים על זה שהבן אדם יהיה מסוגל לתפקד בשגרה. לא יודע איך זה היום בצבא, ממה שאני חוויתי בחיל תותחנים (מניח ששריון זה דומה) בסוף כולם עוברים את הטירונות 03 והולכים לאימון מתקדם, גם מי ששמן ולא מסוגל לרוץ ואלוף בלהוציא פטורים לכל משימה וגם מי שמורעל אחושרמוטה וחולם בלילה על פריסות זחל וגירוזים. כולם נחשבים אחרי זה לוחמים והצבא מתפקד.

בהחלט. יש חוק גיוס חובה וזה לא צבא מקצועי, אבל אלו חלק מהחסרונות שלו. 

• אהבתי 1

Peugeot 206 1.4  2007 manual  (past) 

Fiat Panda  1.2  2011 manual (present)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, SlowRide כתב:

תראה, זה לא שיש לך ברירה. אתה לא קובע עם מי תשרת. יש הרבה חיילים כאלה בצבא, שלא באמת מתאימים ב100% לתפקידים שלהם. אבל ככה זה, כולם חייבים להתגייס ולכולם צריך למצוא שיבוץ.

מניח שבונים על זה שהבן אדם יהיה מסוגל לתפקד בשגרה. לא יודע איך זה היום בצבא, ממה שאני חוויתי בחיל תותחנים (מניח ששריון זה דומה) בסוף כולם עוברים את הטירונות 03 והולכים לאימון מתקדם, גם מי ששמן ולא מסוגל לרוץ ואלוף בלהוציא פטורים לכל משימה וגם מי שמורעל אחושרמוטה וחולם בלילה על פריסות זחל וגירוזים. כולם נחשבים אחרי זה לוחמים והצבא מתפקד.

ב-02 שלי לפני 20 שנה היה טירון מאוד לא חכם, ברמה כזו שאני באמת עד היום לא מבין איך הצבא גייס אותו. השאלות שהוא שאל ודברים שהוא עשה היו ברמה של "טיפשים בלי הפסקה". במטווח הראשון הוא בכה כי הוא נלחץ מהקולות של הירי או משהו. אחכ הוא כמעט הוריד לקצין שם את האצבע בבדיקה אם הנשק פרוק. אחכ הוא עשה את כל מה שנדרש כדי לירות במישהו שישן לידו, מינוס זה שהוא שכח להכניס מחסנית. לא בן אדם רע. לא בן אדם מזיק מדי. פשוט לא כזה שצריך לקבל נשק או להיות חייל במסלול רגיל כלל צהלי - אולי מתנדב במשהו מתאים - לא יודע. אבל הוא סיים את הטירונות כמו כולם. ושובץ לאן ששובץ אחר כך. 

במעבר חד, אהרון חלויה, התפרס לרעה כבר גם לפני 20 שנה, כי אמר לחיילים שיש סיכוי שחלק מהם יחזרו בארון קבורה. ובוודאי שהוא צדק. ומה שהוא לא אמר, זה שחלק יחזרו פצועים או מצולקים נפשית. וכן. ככה זה, במודל צבא מבוסס על גיוס חובה. כולם צריכים להתגייס. והאדם הבודד בדרך כלל לא מעניין, בטח במקומות שבהם העיקר זה למלא את השורות, להעביר את ההכשרה הבסיסית שצריך וזהו. ולא תמיד הוא מעניין גם אחרי. כשהוא יוצא פצוע פיזית או נפשית. כפי שאנחנו יודעים מלא מעט מקרים, בהם המערכת התעלמה מבעיות של חיילים פוסט טראומטים, הפגנות של נכי צהל ועוד.

הפוסט של gat פה הזכיר בדיוק מה קראתי כששליט שוחרר מהשבי שלו. לא יודע איך זה גלש לויכוח מול כל גברברי קארספרום ולא יודע איפה זה פגע בהם כל כך ולמה. אבל כמו שכתבתי כמה פעמים, גם בזמן אמת, כשהוא שוחרר מהשבי, כל מה שחשבתי עליו זה שהוא מסכן, הוא לא היה צריך להיות חייל קרבי או אולי חייל בכלל, שיש עוד רבים וטובים כמוהו שפשוט לא נקלעו לסיטואציה דומה ושהצבא זו מערכת דורסנית מחורבנת. לא תובנות מהפכניות מדי, מרגשות מדי או מעליבות מדי. וגם כזה שנכתב עליו ועסקו בו די הרבה. אפילו עוד בימים שהאימפריה האוסטרו הונגרית, שמדאיגה את ידידי מייקל פה, היתה קיימת.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, יבגניפ כתב:

במטווח הראשון הוא בכה

את זה גם עידן רייכל עשה.

אתה מתעלם מזה שזו טירונות 02.  הוא יהיה איזה פקיד או אפסנאי ולא יתעסק בשום דבר שנוגע לחיילות. גם כאלה הצהא צריך.

כשקיבלתי חניך לקורס ולא הצלחנו במשך 3 ימים ללמד אותו לסובב שני ברגי פילוס בו זמנית לכיוונים מנוגדים דאגנו להדיח אותו למרות שהוא היה מאוד אינטיליגנטי כי קואורדינציה היתה תנאי בסיסי. הוא הועבר למטאורולוגיה ושם היה חניך מצטיין. צריך פשוט למצוא את התפקיד המתאים לכל אחד.

• רעיון טוב! 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מצד שני גם מי שעושה טירונות 02 הולך לעשות אבטחת ישובים ושמירות.

אין דרך באמת לדעת איך מישהו יתפקד תחת לחץ קיצוני, רק בדיעבד יודעים.

אם לגלעד שליט היה יותר מזל והוא לא היה באותו יום באותו טנק, הוא כנראה היה משתחרר מהצבא כלוחם, לך תדע אפילו אולי היו נותנים לו הצטיינות...

זה מקרה קלאסי של האדם הלא נכון בזמן הלא נכון.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, יבגניפ כתב:

מאידך, אפילו פעם אחת לא ענית ממה כל כך נעלבת. 

הכל מאוד פשוט. מצד אחד אתה משחק את המומחה אבל בורח מהתשובה פשוטה ומסתתר אחרי "עניתי 1000 פעם". מאידך מתפלסף על טעם המרק שלא אכלת ומעליב באמצעות סרקזם מתנשא  את חברי הפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, mikyl כתב:

הכל מאוד פשוט. מצד אחד אתה משחק את המומחה אבל בורח מהתשובה פשוטה ומסתתר אחרי "עניתי 1000 פעם". מאידך מתפלסף על טעם המרק שלא אכלת ומעליב באמצעות סרקזם מתנשא  את חברי הפורום.

לא הבנת את הסרקזם, אז איך נעלבת ממנו? אחרי שהסברתי לך? עכשיו אני באמת מרגיש אשם. כנראה שלא הייתי צריך להסביר, ולתת לך להרגיש טוב עם עצמך שיש לי רגשי נחיתות מולך ועברך. סליחה, מאמי. ובכל מקרה, אתה מוזמן לחסום. זה לא שלי יש ערך כלשהו להכנס לפה, לראות שאתה מצטט אותי, לא להבין מה אתה רוצה מהחיים שלי ולהגיב בסרקזם או לא להגיב.

הכל באמת מאוד פשוט. כתבתי 4-5 פעמים שקראתי עדויות של שליט, כולל זו שמופיעה בקישור שgatt הביא. בשבילך זה "להתפלסף על טעם המרק". שזו גישה נהדרת ולגיטימית. בכל מקרה, זה אולי יפתיע אותך, אבל לא חייבים להסכים. רק כדאי  לא לבלבל בין "אני לא מסכים איתך" לבין "לא ענית לי". זה דברים שונים. וכדי להדגים, אתה באמת לא ענית לי למה זה כל כך מעסיק אותך מה אני חושב על שליט. אם כי אני יכול לנחש.

ואם אתה חושב שצריך "לאכול את המרק" כדי לגבש דיעה - רק נשאר לתהות מה דעתך, למשל, על הדרישה להקים ועדות חקירה על ה7.10, או הציפיה מבכירים להתפטר. זה לא שמישהו מאיתנו היה ראש אמן או רחט מחקר או מפקד 8200 או שר הבטחון או ראש ממשלה. ואם כבר זה, אז מה אתה עושה כאן ולמה אתה מגיב, ולמה אתה מצביע בבחירות? טעמת את טעם המרק? אולי אני טועה והיית ראש ממשלה? ראש עיר? שר? משהו? אולי גם עליך מלמדים בלימודי היסטוריה, מיד אחרי שמסיימים לדון בהתפרקות האימפריה האוסטרו הונגרית? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, oryo כתב:

שר המשטרה, עבריין לשעבר וייתכן שבהווה, נוסע באור אדום וגורם לתאונה. 

בשלב הזה הבדיחות כבר כותבות את עצמן, כבר אי אפשר לבצע סאטירה על הקקה הזה. 

לא לא לא. אתה מקטין מהאירוע.

מגיע השר לביטחון פנים, לזירה של פיגוע אותו עצר אזרח חמוש. אומר "נו,  מה אתם מתלוננים שאין משטרה, יש אזרחים חמושים", נכנס לאוטו, עובר באדום, מתהפך. בתאונה שנראת הדבר הכי מטומטם בעולם, כי הם כבר עצרו.. אידיוטים על הכביש לא מתחיל לתאר את זה בכלל.

לא היה רגע אחד (!!!) לא מטומטם בכול שרשרת האירועים הזאת.

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

והאדם הבודד בדרך כלל לא מעניין,

אי אפשר לקיים צבא שבו האדם הבודד מעניין מישהו.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, SlowRide כתב:

לחלוטין

לפני שעה, Night Driver כתב:

אתה מתעלם מזה שזו טירונות 02.  הוא יהיה איזה פקיד או אפסנאי ולא יתעסק בשום דבר שנוגע לחיילות. גם כאלה הצהא צריך.

ב02 אתה שומר, יוצא לאבטשים וכו'. הוא ספציפית היה דוגמא מאוד קיצונית. אני מניח שבעולם מתוקן הוא היה יכול להיות מתדב, בלי לעבור טירונות. 

לפני שעה, Night Driver כתב:

צריך פשוט למצוא את התפקיד המתאים לכל אחד.

ברמה המאוד עקרונית זה לא תמיד אפשרי. וגם ברמה המעשית. יש אנשים שהצבא לא מגייס בגלל אי התאמה או משחרר על קבן. כמו שכתבתי גם לפני כמה עמודים, אני מכיר אנשים שלא הגיעו לקרבי או לא התגייסו כי הלכו לקבן. ואני לא מדבר על כאלו שזייפו בעיות כי לא בא להם לשרת. ואני גם מכיר כאלו שלא עשו את זה, ושוחררו תוך כדי או הורידו פרופיל. וגם כאלו שנגררו, כמו שליט. שהוא דוגמא מאוד קיצונית כמובן.

לפני כשעה, SlowRide כתב:

לא יודע אם יש דרך 100% וודאית. כנראה שלא. אבל כן יש מבדקים שונים ומשונים, כמו תפקוד תחת לחץ וכו'. הגיוני שלא עושים את זה לכל מי שמגייסים לשיריון או משהו כזה. אולי גם לא תמיד רוצים לדעת. לא יודע.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, Night Driver כתב:

נכון קראת רק את הכותרת?

עשבים שוטים יש בכל יחידה ןמה שהקפיץ אותם זה חוסר הטיפול.

יש פה התחייבות מפורשת של ישראל למסור את פרטי התחקיר והטיפול שזה מה שהם דרשו מההתחלה.

שמחתי לעזור לך לקרוא.

לא, קראתי את כל הכתבה.

האם החוק האמריקאי אומר "הטל סנקציות על מפרים אלא אם הם מבטיחים להפסיק, באמת-באמת?" איכשהו אני בספק. בכל מקרה ארה"ב מכופפת חזק מאוד את החוק של עצמה, אם לא מפרה אותו לחלוטין.

שמחתי לעזור לך לחשוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שר המשטרה, עבריין לשעבר וייתכן שבהווה, נוסע באור אדום וגורם לתאונה. 

בשלב הזה הבדיחות כבר כותבות את עצמן, כבר אי אפשר לבצע סאטירה על הקקה הזה. 

אנשים שמצביעים לו - בבקשה אל תתביישו ותספרו לחברים שלכם, גם לנו, תשתפו את האהבה ❤️

אני כתבתי תגובה על התאונה שלו אתמול,ועוד כמה כאן שעשו את זה, ושאלתי אם זה מקרה שמתאים לשרשור הפוליטי או לריכוז סרטוני מצלמות רכב.

זה פשוט מקומם שהוא עבר באדום(הנהג שלו, אבל אומרים שהוא עכול לתת הוראה לנסוע יותר מהר כי זה רכב ממשלתי, אבל דווקא בגלל זה זה מחייב לנקוט פי כמה משנה זהירות), וגם לא ידעתי שיש לו כבר 79 הרשעות קודמות לפני שהוא נהיה שר, כמו גם זה שהוא לא שם חגורה, פשוט עבריין.

עריכה אחרונה על ידי NEW10
החלפת הודעה של ציטוט
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, SlowRide כתב:

מצד שני גם מי שעושה טירונות 02 הולך לעשות אבטחת ישובים ושמירות.

אם לגלעד שליט היה יותר מזל והוא לא היה באותו יום באותו טנק, הוא כנראה היה משתחרר מהצבא כלוחם, לך תדע אפילו אולי היו נותנים לו הצטיינות...

זה נכון גם ללוחמים הכי גדולים.

אף אחד כולל לוחמים שהיו בשדה הקרב לא יודעים איך יגיבו  

• אהבתי 3

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...