Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חניה פרטית בשימוש מצומצם מאוד - איך להתנהל נכון?

Buki

פוסטים מומלצים

• תגובות 76
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני נגד להיות נחמד - זה מתחיל מנחמדות, ויכול להסתיים אחרת. שלך? חונים לך? תחסום אותה עם שלט "חניה פרטית".

רוצה להיות סופר-נחמד ויש שכנים שאפשר לסמוך עליהם? מרשים להם לחנות שם עם איזשהו אישור שלהם בכתב (אפילו הודעה בווטסאפ) שהם יודעים שהחניה שלך ואתה מאשר להם לחנות שם כל עוד אתה לא צריך אותה, ואין להם שום זכויות בחניה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אין לך שכנים שאתה סומך ואוהב אותם... מה יש להגיד כשאין מה לומר?

אני לא מכיר סיטואציה שכזו, להפך יש שכנים שהם חברים טובים כמו משפחה.

וסתם להיות נחמד לאנשים יגרום ליקום להחזיר לך טובה... 

• רעיון טוב! 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, סולל הדרך כתב:

וסתם להיות נחמד לאנשים יגרום ליקום להחזיר לך טובה... 

תשמע, בינתיים היקום זורק עלינו דניאל, מטאוריטים וביבי.

אמא שלי לימדה אותי שבתוך המשפחה אנחנו גדלים, אנחנו בוחרים את החברים, אבל השכנים הם מאלוהים. וסכסוכי שכנים צומחים גם בין שכנים טובים לכאורה. אין לי בעיה להשאיל חניה על בסיס מקום פנוי. לא רוצה שזה יהפוך למנהג.

כשאמא שלי עברה לבית אבות אחת השכנות השתלטה על החניה שלה, בשאלה התמימה למה שהחניה תשאר ללא שימוש. כמובן שזו היתה השכנה הבעייתית. לא יודע מה עשה מי שקנה את הדירה. לא רוצה סיטואציות כאלה אם אפשר למנוע אותן.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה לשים מחסום מתקפל כזה, ותשאיר אותו פתוח.

ההגיון אומר שאף בר דעת לא יחנה בחנייה שיש בה מחסום אפילו אם הוא פתוח.

מצד שני, לך תסמוך על ההגיון של אנשים.

אם לא יעבוד, כבר תהיה לך את התשתית להרים אותו ולנעול.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, אורח לרגע כתב:

כנראה שזה מה שאעשה. 

תודה רבה לכל מי שהגיב, יש דעות מגוונות וזה מעיין לדעת איך כל אחד רואה את הדברים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, אורח לרגע כתב:

ההגיון אומר שאף בר דעת לא יחנה בחנייה שיש בה מחסום אפילו אם הוא פתוח.

מצד שני, לך תסמוך על ההגיון של אנשים.

אם לא יעבוד, כבר תהיה לך את התשתית להרים אותו ולנעול.

אז אספר לך סיפור....

המחסום בחניה שלנו (של הבניין) נשבר. הבניין נמצא באיזור די מרכזי בעיר. תוך יום כל החניה התמלאה

ירדתי למטה ואילתרתי מחסום זמני עד שנקנה מחסום חדש.

אחרת לא יהיה לנו חניה בכלל...

תוך כדי שאני עובד על המחסום, הגיעה מישהי  והתחילה לקלל אותי במיטב הקללות. איימה לשלוף עליי סכין רק כי אני מתקן את המחסום ומחר לא יהיה לה חניה נוחה בחינם במרכז העיר.

ככה שטיפוסים יש בכל מקום...

עריכה אחרונה על ידי om2
  • אהבתי 1
  • מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצל ההורים שלי הייתה תקופה של מצוקה ואחד השכנים היה ללא רכב. שאלתי אם אפ\ר להשכיר ממנו, הוא אמר שלא צריך כסף ושאני יכול להשתמש רק לא בסופי שבוע. אחרי חודשיים אמר שהוא מתכנן לרכוש רכב בקרוב. מאותו רגע הרכב שלי לא עלה עם רבע צמיג על החניה הזו. 

לא הכל זה סיפורי בלהות ורוב האנשים סבירים ונורמליים. 

הייתי מציע את החניה לאחד השכגנים הנורמליים למעט סופי שבוע. ככה יהיה לך אותו בטלפון ותוכלו להתעדכן מראש. 

ווין ווין. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 4

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 19.9.2023 בשעה 15:15, Buki כתב:

מאיזה חוק או נוהל או לא יודע מה, מישהו יכול לתבוע זכויות בחניה פרטית של מישהו אחר, גם או הוא חנה שם מיליון שנה?

אני לא עורך דין, אבל יש את נושא של טענת החזקה בנכס:

חזקה במשפט העברי במשפט העברי, מהווה החזקה ראיה למחזיק בנסיבות מסוימות. על פי המשפט העברי כל אדם שהחזיק בנכס במשך שלוש שנים בידיעת הבעלים, ולא ערער הבעלים על חזקתו בבית-דין, ויש לו טענה מדוע הוא נמצא בנכס, הרי שהחזקה עצמה מהווה ראיה שהנכס בבעלותו.

• רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשפט העברי לא רלוונטי

בישראל במקרקעין יש רישום (אני מניח שהחניה בטאבו?) שמהווה ראיה מכריעה, ומעבר לרישום לכל עסקה יש דרישת כתב

מה שאומר 2 הגנות

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 7 חודשים מאוחר יותר...

מקפיץ את השירשור.

לאחר תקופה שניסיתי כל מיני דברים ושום דבר לא עזר, עדיין החניה תפוסה כשאני צריך אותה, אני נוטה להתקין מחסום חניה. 

אבל התברר שהחניה לא בטאבו אלא זה מה שנקרא "חניה בהסכמה". זאת אומרת כל המגרש רשום בטאבו על כל הבניין ובתוך המגרש החניות ממוספרות ומשוייכות לדירות "בהסכמה" אבל לא מופיע בטאבו של הדירה שמושייכת אליה חניה מספר כלשהו. 

האם במצב זה רשאי להתקין מחסום חניה בחניה שמושייכת לדירה "בהסכמה"?

תודה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, הייתי מתחיל בבדיקת תקנון הבנין שננחשב כקובע במקרים כאלה, אם החניות בהסכמה מופיעות בו שמבחינה משפטית מאפשרת התקנת מחסום. סביר שיש עוד דיירים בבנין עם בעיה דומה, אתר אותם  ותעזר בנסיונם בנושא

עריכה אחרונה על ידי ד ו ד
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, Buki כתב:

מקפיץ את השירשור.

לאחר תקופה שניסיתי כל מיני דברים ושום דבר לא עזר, עדיין החניה תפוסה כשאני צריך אותה, אני נוטה להתקין מחסום חניה. 

אבל התברר שהחניה לא בטאבו אלא זה מה שנקרא "חניה בהסכמה". זאת אומרת כל המגרש רשום בטאבו על כל הבניין ובתוך המגרש החניות ממוספרות ומשוייכות לדירות "בהסכמה" אבל לא מופיע בטאבו של הדירה שמושייכת אליה חניה מספר כלשהו. 

האם במצב זה רשאי להתקין מחסום חניה בחניה שמושייכת לדירה "בהסכמה"?

תודה. 

אם יש חניון בהסכמה ויש פרוטוקול דיירים אשר חתמו על הנושא אין שום בעיה להתקין מחסום.

הייתי הולך צעד קדימה ומערב כבר עורך דין על מנת לבצע שיוך חניה על פי הפרוטוקול המוסכם על הדיירים.

• אהבתי 1

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, CX25GTI כתב:

ויש פרוטוקול דיירים

זה בניין שנבנה בשנות ה 80, אז חולקו החניות האלו בהסכמה ומאז כל דירה יודעת מה מספר החניה שלה. אבל איפה מחפשים את הפרוטוקול הזה שנחתם לפני 40 שנה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...