Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חניה פרטית בשימוש מצומצם מאוד - איך להתנהל נכון?

Buki

פוסטים מומלצים

לפני 9 שעות, Buki כתב:

הרעיון "לתרום" את החניה לשכן אחד ספציפי כמו שכמה אנשים העלו פה, נראה באמת הכי מתאים, תודה רבה. 

רק כדאי לרשום את זה בסוג של "חוזה" מסודר - שלא תמצאו את עצמכם עם שכן שתובע חזקה על החניה מתוקף זה שהוא חונה שם במשך זמן רב. שכן נחמד או לא - תמיד כדאי שיהיה מעוגן באיזשהו מסמך.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 76
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שני פתרונות:

1. להודיע באופן יזום בקבוצת הווצאפ של הבנין לא לתפוס את החניה ביום X החל משעה Y.

2. במידה ו 1 לא עובד לשים מחסום, להשאיר אותו פתוח כל השבוע ולסגור רק כשיודעים שהולכים להצטרך את החניה.

• אהבתי 1

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. זה לא יעבוד כי יש כמה בניינים שחולקים את אותו מגרש חניה, אני לא רוצה להכנס לעוד 3-4 קבוצות והתחיל לרשום את זה בכל אחת, גם לא יכניסו אותי כי אני לא דייר ואין סיבה שאני אהיה בקבוצות האלו. 

2. פה יש בעיה אחרת - אי אפשר לסגור את המחסום כשיש רכב חונה, צריך לתפוס זמן כשהחניה ריקה וזה עוד טרחה. 

לפני 8 שעות, גור אדם כתב:

רק כדאי לרשום את זה בסוג של "חוזה" מסודר - שלא תמצאו את עצמכם עם שכן שתובע חזקה על החניה מתוקף זה שהוא חונה שם במשך זמן רב. שכן נחמד או לא - תמיד כדאי שיהיה מעוגן באיזשהו מסמך.

מאיזה חוק או נוהל או לא יודע מה, מישהו יכול לתבוע זכויות בחניה פרטית של מישהו אחר, גם או הוא חנה שם מיליון שנה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, om2 כתב:

אצל ההורים שלי יש הסדר בין אחת הדירות לאבא. 

הם מרשים לו לחנות בחניה חופשי (חניה שלהם בטאבו) ואם צריך את החניה הם מתקשרים בערך חצי שעה מראש והוא דואג לפנות את החניה.

ככה לא תופסים להם את החניה אף פעם

וגם עושים טובה לשכן שהם בקשרים טובי איתו (ואבא שלי גם דואג להם לכל מיני דברים)

יש להורים שלי הסדר דומה עם אחד השכנים אצלהם.

בתכלס טוב לשני הצדדים, נוח לשכנה שלא יתפסו לה סתם, להם נוח שיש עוד מקום זמין כשצריך.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, Buki כתב:

ואם אני יכול לעזור למישהו בלי שזה יגרום לי לחוסר נוחות

כי אתה לא יכול.

אתה יכול לחפש אלף פתרונות, אנשים התרגלו. מבחינתם זאת חניה "זונה".

או להמשיך להתמודד או לחתוך במכה. 

לפני 30 דקות, Buki כתב:

1. זה לא יעבוד כי יש כמה בניינים שחולקים את אותו מגרש חניה, אני לא רוצה להכנס לעוד 3-4 קבוצות והתחיל לרשום את זה בכל אחת, גם לא יכניסו אותי כי אני לא דייר ואין סיבה שאני אהיה בקבוצות האלו. 

אם ככה אז בכלל..

ההורים שלך לא צריכים לתרום לכמה בניינים את החנייה שלהם. מספיק פעם אחת שהם יצטרכו אותה ולא ימצאו את הבעלים/לא יהיה אכפת לו בשביל שהמחסום יהיה שווה את זה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי נו בחייאת,

מחסום וזהו. 

אתה בישראל. תיתן למישהו לחנות שם קבוע, ואתה מכניס ראש חצי בריא למיטה חצי חולה. 

אתה כן יכול להחליט שאתה משכיר את החניה בכסף, ואז יש חוזה, ובחוזה מפורטים התנאים. 

חניתי בעבר ברשות בחניה של שכן, וכאשר הוא רק צייץ שהוא צריך את החניה מיהרתי להזיז את הרכב, ומצד שני, בכמה ימים שעברתי דירה, מישהו הספיק להשתלט על חניה המוצמדת לדירה שלי ומסומנת בטאבו כי 'אחד השכנים אמר לו ששם פנוי', והדרך לתבוע את החניה מחדש היתה פשוט לשים שם רכב שלי, למרות שלא גרתי שם, עד למכירת הדירה.

כן, פניתי לבעל הרכב וביקשתי שיזיז את הרכב, ותשובה הוא ענה לי תוכיח לי שזה שלך. אז הוכחתי.

"מחסומים יעילים עושים שכנים טובים". 

• אהבתי 6

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, Buki כתב:

. זה לא יעבוד כי יש כמה בניינים שחולקים את אותו מגרש חניה, אני לא רוצה להכנס לעוד 3-4 קבוצות והתחיל לרשום את זה בכל אחת, גם לא יכניסו אותי כי אני לא דייר ואין סיבה שאני אהיה בקבוצות האלו. 

2. פה יש בעיה אחרת - אי אפשר לסגור את המחסום כשיש רכב חונה, צריך לתפוס זמן כשהחניה ריקה וזה עוד טרחה. 

אם זה המצב אז סגור אותה וזהו. שזה יעבור למצב שמי שרוצה להשתמש יבקש להשתמש ולא שאתם תבקשו שישאירו פתוח.

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, discoTD5 כתב:

אוי נו בחייאת,

מחסום וזהו. 

אתה בישראל. תיתן למישהו לחנות שם קבוע, ואתה מכניס ראש חצי בריא למיטה חצי חולה. 

אתה כן יכול להחליט שאתה משכיר את החניה בכסף, ואז יש חוזה, ובחוזה מפורטים התנאים. 

מחזק. כל הטיעונים של ״אם אני יכול לעזור, אז למה לא״ לא עובדים כאן בישראל. עובדתית אתה טוען שאנשים אחרים

עושים מה שהם רוצים ומחנים שם (התנהגות הזויה שאני לא מסוגל אפילו לדמיין, אבל זה נושא אחר), אז למה שאתה תעזור להם?

שים מחסום או שתשכיר אותה. חנייה זה נכס לכל דבר - גם בבית אתה נמצא רק בשעות הערב. למה שלא תיתן למישהו להיות בו

בשעות היום? מבחינתי, זה על אותו עיקרון. תתייחס בכבוד לנכס שלך, הוא שלך.

• אהבתי 2

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, discoTD5 כתב:

אוי נו בחייאת,

מחסום וזהו. 

אני פתחתי את השירשור בשביל לנסות להבין אם יש אופציות אחרות. 

תכלס השימוש בחניה הוא משהו כמו שעה - שעתיים בשבוע ולא כל שבוע. 

באמת אני לא מרגיש הכי נוח עם זה שבכל יתר הזמן היא תעמוד ריקה, לא אני ולא אף אחד אחר לא ישתמש בה. 

תנסו להבין שלא כולם "ישראלים טיפוסיים", אפילו באותו בניין יש כמה דיירים שהם בסדר גמור ולא יחנו שם אף פעם ללא קבלת אישור מפורש. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, Buki כתב:

תנסו להבין שלא כולם "ישראלים טיפוסיים", אפילו באותו בניין יש כמה דיירים שהם בסדר גמור ולא יחנו שם אף פעם ללא קבלת אישור מפורש. 

אז לשים מחסום ולתת רק לדיירים האלה מפתח תמורת הבטחה שהם מפנים מתי שמבקשים מהם.

אם לא זה אז לנעול ושיעמוד ריק. אין מוצא אחר.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי את אותו המקרה בדיוק. להורים שלי אין רכב, ואני בא לבקר אותם פעם בשבוע.

הייתה תקופה שהייתי מגיע והחניה הייתה כל הזמן תפוסה. בפעם הראשונה שם פתק. בפעם שניה והלאה שיחה ל 100.

לקח קצת זמן (שנה+), אבל בסוף אלה שמרשים לעצמם הבינו את הרמז ולא מחנים שם יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3 חניות בבניין, האורחים שלי חונים בכניסה של החצר שיש שם מלא אדמה, הלכתי ואמרתי למס' מצומצם של שכנים לחנות בשלישית אם היא פנויה בשביל האורחים שלהם.

אם אפשר להיות נחמד ולעזור למה לא, מי שחנה לי שם באופן פיראטי ישר קיבל טלפון למשטרה שהזיזה אותו.

השרשור הטוב ביותר בפורום

אני לא הייתי הולך לקנות עכשיו דייהו נובירה - אבל אחרי הרמה שהורגלתי אליה בדייהו נובירה, אני מוכן לעבור רק לב.מ.ו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, Buki כתב:

אני פתחתי את השירשור בשביל לנסות להבין אם יש אופציות אחרות. 

תכלס השימוש בחניה הוא משהו כמו שעה - שעתיים בשבוע ולא כל שבוע. 

באמת אני לא מרגיש הכי נוח עם זה שבכל יתר הזמן היא תעמוד ריקה, לא אני ולא אף אחד אחר לא ישתמש בה. 

טוב הלב שלך יכול להתפרש כחולשה אצל אחרים , והאמן לי הישראלים הם עם מאוד יצירתי במיוחד כאשר זה מגיע לרכוש של אחרים.

חוזה אשר מבהיר שאתה לא מוותר על הזכיות שלך בשטח, הנ"ל ניתן לשימוש במהלך השבוע ונדרש לפנות את החניה לשימוש הבעלים בהתראה של ............

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לתרום את החניה לשכן אחר זה הכי אנושי, רק צריך לדעת שאי אפשר לקפוץ באופן ספונטני ושתהיה חניה פנויה ותמיד צריך להודיע מראש לפני שבאים.

אם זה מתאים לך, זה הכי טוב.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, avargel כתב:

כמו שהציעו

"לתרום" את החניה לאחד השכנים שזקוק לזה (למשל מישהו שיש לו 2 מכוניות וחניה אחת), ולהתנות איתו שהוא מפנה אותה בעת הצורך.
WIN-WIN

אם זה הולך להיות הפתרון אז די מחייב לעשות חוזה - שלא תהיה השתלטות על שטח החניה ולא יהיו טענות או כל צרה אחרת.

לגבי הסכום לחיוב, הייתי בודק את הממוצע השכונתי והולך על הגזרה הנמוכה ביותר.

כמובן לבחור את השכן הכי נורמלי שיש. עם כל הקושי שיש בבחירה שכזו.

לפני שעה, Buki כתב:

נוח יש רק בקבר. 

• אהבתי 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...