Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חניה פרטית בשימוש מצומצם מאוד - איך להתנהל נכון?

Buki

פוסטים מומלצים

טוב, כמה עדכונים. 

הוצאתי נסח טאבו, אין בו שיוך חניות לדירות. המגרש הוא רכוש משותף של כל הדיירים.

דיברתי עם ועד הבית, אין לו שום מסמך כמו פרוטוקול ישבית דיירים בו זה רשום.

כולם "יודעים" וזהו.

בחוץ ישנם שלטים עם תמרור "אין חניה" וכיתוב מתחת "חניה פרטית לדיירי הבניין בלבד". השלטים תקניים נראים של העיריה. החניות ממסופרות בסדר רץ, אין קורלציה בין מספר חניה למספר דירה.

כל הדיירים יודעים שחניה מספר 10 זה דירה 20, חניה מספר 15 זה דירה 30 וכו'. 

דיברתי עם אדריכלית בניין. אומרת שאין לי שום זכות חוקית להציב מחסום חניה כי החניה לא של הדירה ובמקרה ואני כן מציב ורכב פוגע בו, בעל הרכב יוכל לתבוע ממני נזקים בנימוק הצבת מכשול לא חוקי.

לא יודע עד כמה זה נכון אבל מעדיף לא להכנס לזה אז כנראה שהמצב ימשך כמו שהוא.

תודה לכל המגיבים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 76
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בעבר במצב דומה של חניות שאינן משוייכות בטאבו לדירות, אבל משוייכות בהסכמה,

היה סכסוך בין 2 שכנים שלי על חנייה מסויימת.

זה הגיע לרשמת הבתים המשותפים והיא קבעה שלהסכמה בין הדיירים יש תוקף משפטי.

בגלל שבאותו מקרה לשני הצדדים הייתה טענה צודקת

(אחד חנה שם בעבר שנים, והשני נכנס כשלראשון לא היה רכב כמה שנים אח"כ).

היא פסקה סוג של משפט שלמה, אבל הפוך...

מי שבא ראשון נכנס פנימה עד הסוף, ומשאיר אחריו מקום פנוי לשני,

ועליהם להסתדר ולעדכן אחד את השני אם הפנימי רוצה לצאת בשעות חריגות.

קצת הציק להם בהתחלה, אבל בסוף הסתדרו.

ובגלל שהיה להם פסק דין כתוב על אותה משבצת מסויימת - כשהיו עוד סכסוכי חנייה בהמשך,

המשבצת שלהם הייתה היחידה עם חסינות חוקית מהשתלטות של דייר שלישי...

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל לפנות לרשות הבתים המשותפים אני צריך את ההסכם הזה כתוב, שכאמור לא נמצא אחרי בירור עם ועד הבית.

כמו כן החניון המשותף  הזה משמש מספר בניינים שהם גוש אחד בטאבו. בשביל להוציא הסכם חדש צריך לכנס אסיפת דיירים של כולם. זה משהו שיהיה לי קשה מאוד לארגן בהנתן מצב שאני לא גר שם.

לכן עוזב את זה ככה בנתיים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצלנו זה היה המצב. ההסכם היה בע"פ ולא בכתב.

אלה היו 2 בניינים בגוש טאבו אחד עם 24 דיירים בסה"כ.

אצלנו נוצרו 4 ועדי בית (אחד לכל כניסה)

כך שבמקרי סכסוך, הייתי צריך להסתדר מול 3 אנשים ולא מול 24 (אני הייתי הוועד ה-4).

אבל המצב הזה נוצר אחרי כמה סיכסוכים ארוכי שנים, כשלאנשים כבר נמאס לריב,

אז אני בהחלט יכול להבין את הגישה שלך.

מאיר שלו כתב באחד הספרים שלו על הבית שהוא מחפש -

כזה שצומחים בו קצת עשבים בין המרצפות בחצר, ושהשכנים כבר גמרו לריב את כל המריבות הגדולות.

אתם כנראה עדיין לא שם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. 

בגדול אין שום סכסוך ושום ריב. לפני שההורים עברו לדירה הזו, לדייר הקודם היה רכב שחנה קבוע בחניה המדוברת ואף אחד לא תפס אותה. 

ההשטלתות היא רק בגלל שהחניה עומדת ריקה, על ידי כל מיני אנשים ולא מישהו ספציפי אחד.

אין דייר אחר שבא וטוען שזו חניה שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי קולגה שפתר לאחרונה בעיה דומה ע"י רכישת קטנוע מפירוקיה והעמדתו במקום החניה. הכלי היה קטן מספיק כדי להזיז בלי בעיה (כל עוד הכידון לא נעול) אבל גדול מספיק כדי להבהיר שהמקום תפוס. ובגלל שהיה ישן מספיק, הוא גם לא היה אטרקטיבי לגנבים.

תמהני אם יש מקום לשקול משהו דומה גם אצלכם.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה זה בסוף כנראה אנשים מהבניין, שמספיק חצופים לראות חניה ריקה לרוב ולהניח שאין רכב. לאחותי היה שכן סורר שהיה חונה לכולם בחניות בשיטת מצליח. פתק מנומס פתר את הבעיה. לדעתי גם אצלך פעמיים או ארבע או שש יסגור פינה, כי בסוף זה ככל הנראה מספר מצומצם של דיירים ולא מישהו מבחוץ. אם אין להורים שלך כל להתעסק ולהניח פתק זה כבר עניין שלהם. אתה יכול להדפיס להם 4-5 עותקים של פתק מנומס ופשוט ושישימו לכל אחד שחונה שם ואני מאמין שזה עשוי להיפתר. 

אצלנו בבניין הכל מאוד מסודר עם קבוצת וואצפ שכל השנים חייבים להיות בה ואז יותר קל לכתוב הודעות כאלו. 

• רעיון טוב! 2

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצלי היה שכן כזה.

פשוט התחלנו להוריד אותו בשעות לא סבירות להזיז את האוטו ומאז הוא חונה בחוץ (וממש לא חסר מקום מסביב לבנין כולל מגרש חניה מסודר ממש מול הבית).

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שלא תבקש מהשכן שחונה בחניה לידך שיחנה על שני החניות ואז לא יהיה מקום לחנות בחנייה שלך?

ותסכם איתו שבסופש יחנה רגיל או במקרה שתיתן לו התראה מוקדמת 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחסום שלא גורם נזק (איזה נודל למשל בצורה של מחסום רגיל) שאתה יכול לדרוס אותו אבל לא יקרה כלום לרכב. או להבריג לרצפה באמפר מפלסטיק. כל מה שיגרום לאנשים לחשוב שהחנייה לא נטושה.

או לסכם עם שכן שיחנה שם בתמורה שיפנה כאשר ההורים צריכים את החנייה.

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, Buki כתב:

בשביל לפנות לרשות הבתים המשותפים אני צריך את ההסכם הזה כתוב, שכאמור לא נמצא אחרי בירור עם ועד הבית.

כמו כן החניון המשותף  הזה משמש מספר בניינים שהם גוש אחד בטאבו. בשביל להוציא הסכם חדש צריך לכנס אסיפת דיירים של כולם. זה משהו שיהיה לי קשה מאוד לארגן בהנתן מצב שאני לא גר שם.

לכן עוזב את זה ככה בנתיים. 

אתה מתקפל סתם תקנה מחסום פשוט ותתקין אותו אם יצוצו בעיות תפרק אותו......ותודיע לבעייתי שאם החניה שלך שלו אז החניה שלו מהיום שלך.....

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 17.5.2024 בשעה 17:30, Buki כתב:

דיברתי עם אדריכלית בניין. אומרת שאין לי שום זכות חוקית להציב מחסום חניה כי החניה לא של הדירה ובמקרה ואני כן מציב ורכב פוגע בו, בעל הרכב יוכל לתבוע ממני נזקים בנימוק הצבת מכשול לא חוקי.

אהבתי

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כנראה ציני, בסדר גמור...

כתבתי במשפט הבא אחרי הציטוט הזה שאין לי מושג עד כמה זה נכון, לא יכול לאשר את זה ולא לשלול.

פשוט מעדיף לא להכנס לפינות בעייתיות כשאין בידי שום מסמך ושם דבר שמאשר שזו חניה של הדירה. 

יש נסח טאבו בו רשום שזה שטח משותף ויש "הסכמה" שנעשתה כנראה בשנות ה 80 כשבנו את הבניין ומשם זה עובר בעל פה לדיירים הבאים. אין משהו כתוב. 

אז בסדר אני נסיתי ואמשיך לנסות כמה דברים, גם מה שחברים המליצו פה אבל אני לא מתכוון לנקוט בצעדים דרסטיים כשאין בידי בסיס חוקי לזה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, Buki כתב:

אני לא מתכוון לנקוט בצעדים דרסטיים כשאין בידי בסיס חוקי לזה. 

בישראל זה לא עובד. 

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציני כמובן.

בתיאוריה היא אולי צודקת.

בישראל צריך לקבוע עובדה בשטח. גם משפטית אף אחד לא יוכל להסיר לך אותו.

הרעיון של הקטנוע לא רע.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...