Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חניה פרטית בשימוש מצומצם מאוד - איך להתנהל נכון?

Buki

פוסטים מומלצים

שלום,

אשמח לקבל רעיונות, איך להתנהל נכון במצב הבא:

בבית של ההורים יש חניה פרטית שלהם. אין להם רכב אז החניה בעיקרון פנויה. 

כשבאים לבקר אותם חונים בחניה הזו, בערך פעם בשבוע אבל לא משהו ספציפי בימים או בשעות קבועים. 

זה איזור עם מצוקת חניה בערב ובסופי שבוע ולכן שכנים שרואים שהחניה כל הזמן פנויה, חונים בחניה הפרטית של ההורים, בלי לבקש רשות מאף אחד.

כאמור ב 95% מהזמן זה גם לא מפריע עד שבאים לבקר את ההורים והחניה תפוסה. ואז מתחילים לשאול בקבוצת What's App של הבניין של מי האוטו ולפעמים זה מישהו לא מבניין ולקוח הרבה זמן עד שמפנים את החניה או שבכלל לא יודעים של מי הרכב החונה. 

אפשרויות שיש:

1. להשכיר את החניה, מדובר בסכום נמוך של אולי 150 או 200 ש"ח בחודש שלא ממש ישפיעו על מאזן הכספים של מישהו ולא יהיה מקום לחנות כשבאים לבקר.

2. לשים מחסום חניה. שזה מצב שאני פחות מעדיף בקטע חברתי כי כאמור ב 95% מהזמן אין לי בעיה שמישהו אחר יחנה שם.

3. להשאיר את המצב כמו שהוא.

4. רעיון אחר שלא חשבתי עליו. 

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 76
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם יש קיר מול להזמין שלט גדול וחרוט, שמסביר מה שרשמת, ביחד עם הטלפון של ההורים, למקרה שמשהוא ירצה להשתמש בסופש.

להזיק זה לא יכול

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי יש חניה של הבניין, ויש קיר מול כל החניה.

אין שום אפשרות לשים שלט חרוט? על עמוד קטן בכניסה לחניה?

ןאם לא הייתי שוקל כן מחסום ודואג רק שיעמוד  מחמישי עד ראשון בוקר לדוגמא.

אז החניה כן תוכל לשמש אחרים בשאר הימים.

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לנו סיפור דומה בבית של סבתי ז"ל.

נתנו את החניה לשכן שחנה בה כל השבוע מלבד הסופ"ש 

ככה החניה כלפי חוץ שוייכה לדירה ואיש מלבדו לא חנה בא, בסופ"ש היא היתה פנויה עבורינו ואם באמצע השבוע נזקקנו לה... היה למי להתקשר 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 6
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצל ההורים שלי יש הסדר בין אחת הדירות לאבא. 

הם מרשים לו לחנות בחניה חופשי (חניה שלהם בטאבו) ואם צריך את החניה הם מתקשרים בערך חצי שעה מראש והוא דואג לפנות את החניה.

ככה לא תופסים להם את החניה אף פעם

וגם עושים טובה לשכן שהם בקשרים טובי איתו (ואבא שלי גם דואג להם לכל מיני דברים)

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תנסה PINK PARK, אני מכיר את האפליקציה מהצד של המשתמש אבל זה נראה אחלה סידור לחניות מיותמות, ואתה יכול לחסום זמנים שבהם אתה יודע שאתה אמור לבקר.

נראה לי שזה יוצא הרבה יותר מ150 שקל לחודש...

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Buki כתב:

זה איזור עם מצוקת חניה בערב ובסופי שבוע ולכן שכנים שרואים שהחניה כל הזמן פנויה, חונים בחניה הפרטית של ההורים, בלי לבקש רשות מאף אחד.

מכיר את התופעה מהשכונות של דרום נתניה (אפילו הנחמדות יחסית). אין דרך אחרת להתמודד עם הבהמות האלה מלבד מחסום חניה, ואין מה להרגיש עם זה לא נעים. השכנים הרי לא מטריחים את עצמם במחשבות כאלה כשחונים בלי רשות, אז למה שאתם תצטרכו?

מצוקת חניה נובעת ממדיניות של העירייה, לא של ההורים שלך, ואין שום סיבה שתישארו מנומסים כשאתם מוקפים ע"י קהילה שכבר מזמן איבדה את התרבות שלה. (אם בכלל הייתה כזו מלכתחילה)

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, Derish כתב:

מצוקת חניה נובעת ממדיניות של העירייה

מצוקת חניה נובעת מזה שכשבנו את הבניינים האלו לפני 40 שיה היו לכל 10 משפחות 5 מכוניות ועדיין סידרו חניה לכל דירה. זה היה מספיק מעל ומעבר. היום יש לכל 10 משפחות 15 מכוניות או יותר אז נוצרה מצוקת חניה. עירייה לאו דווקא קשורה פה כי השטח של החניון נתון ואי אפשר להגדיל אותו. 

ולגבי החלק הראשון, מחסום חניה זה פתרון שאני שם בעדיפות נמוכה. חלק מהשכנים שם הם אנשים סבבה לגמרי, ואם אני יכול לעזור למישהו בלי שזה יגרום לי לחוסר נוחות - למה לא?

רק חושב איך אפשר לעשות את זה בצורה פשוטה ויעילה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שהציעו

"לתרום" את החניה לאחד השכנים שזקוק לזה (למשל מישהו שיש לו 2 מכוניות וחניה אחת), ולהתנות איתו שהוא מפנה אותה בעת הצורך.
WIN-WIN

• רעיון טוב! 2
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, Buki כתב:

עירייה לאו דווקא קשורה פה כי השטח של החניון נתון ואי אפשר להגדיל אותו.

העירייה ראתה את זה קורה אך לא הגבילה את מספר המכוניות שיותר להן להיכנס לשכונה, לא תגברה מספיק את התחבורה הציבורית, ולא בנתה חניונים ציבוריים בכמות שתוכל לספוג את כל ה-overflow. כל אלו דברים שעירית ברחבי העולם עושות כדי לשמור על איכות החיים של תושביהן, וכשהן לא עושות את זה התושבים עושים מה שבזין שלהם (כמו לחנות על המדרכה, באדום-לבן, או בחניה של שכן ללא רשות).

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, Derish כתב:

ולא בנתה חניונים ציבוריים בכמות שתוכל לספוג את כל ה-overflow

דווקא יש חניונים ציבוריים, בהם ב 99% מהזמן יש מקום חניה פנוי. אבל זה מרחק הליכה של 7-8 דקות אז פחות אוהבים להחנות שם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלנו בבניין היו מקרים זהים. כמו שהציעו כאן לתרום את החניה לשכן הכי נחמד

זה פתרון מצוין. כך הוא ידאג לפנות את הפולשים ולך יהיה למי להתקשר במידת הצורך.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שלא ברור הוא, האם אלה שתופסים את החניה מודעים למי היא שייכת(ובגלל שהיא לא בשימוש הם מרשים לעצמם) או אנשים שלא מכירים את הנפשות הפועלות ובכל זאת חונים שם?

אם זה הסוג הראשון, תיאום קטן מראש והעניין מסודר, בין אם באופן קבוע עם התראה מראש או סידור דומה.

אם מדובר בסוג השני, אז לא משנה כלום, רק עם מחסום תוכל להדוף את הפולשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, aviaviavi כתב:

מה שלא ברור הוא, האם אלה שתופסים את החניה מודעים למי היא שייכת(ובגלל שהיא לא בשימוש הם מרשים לעצמם) או אנשים שלא מכירים את הנפשות הפועלות ובכל זאת חונים שם?

לרוב הסוג הראשון. שכנים שרואים שהחניה פנויה כל הזמן, חושבים "בעלי החניה בטח לא צריכים אותה" וחונים שם. 

תיאום קטן מראש מאוד קשה לעשות עם איזה 50 או 60 דיירים שמשתמשים באותו מגרש חניה.

הרעיון "לתרום" את החניה לשכן אחד ספציפי כמו שכמה אנשים העלו פה, נראה באמת הכי מתאים, תודה רבה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...