Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 3 שעות, farkash7 כתב:

באמת? למי אכפת.
התחלקתם על השכל לגמרי. מדינה שמסתכלת על השכנים הטרוריסטים שלה כשהם מציבים עוד ועוד טילים לכיוונה ולא עושה כלום לא תמשיך להתקיים.

בהפרה הראשונה טיל צריך ליפול על סינוואר וצה"ל צריך לחזור לעזה. ככה פשוט.
ואם מישהו חושב שהעולם יגיד "נו נו נו" אז אני אשלח אותו לצפות בחדשות בעולם ובהחלטות האו"ם מאז ה-9 לאוקטובר.

למי איכפת? בראש ובראשונה לצה"ל שייאלץ להלחם עם מקלות האבנים אחרי שייגמר לו החימוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4654

• SlowRide

4471

• פינדר

3521

• m3x7r3m3

2926

לפני 47 דקות, GKME כתב:

לא כל אחד מתאים להיות לוחם אבל אף אחד מאיתנו לא היה באותו הטנק ברגעי החטיפה. קצת צניעות.

אם כבר זה לא אני שעושה את עצמו "אחד שמבין" בתחומים שלא שלו.

פורום ציבורי, אם אתה לא מסוגל לעמוד מאחורי הדברים שאתה כותב זה בעיה שלך.

יום טוב.

אה, הבנתי איפה הפער. אתה חושב שהתאמה או אי התאמה לקרבי זה הישג וההפך? ואם אני אומר שהוא לא התאים לתפקיד אז אני יורד עליו?

ובכן.. לא.

לפני 15 דקות, mikyl כתב:

גם אותי מעניין איך לפי תמונות בטלוויזיה קבעת שהוא לא מתאים. ילדים בני 18? כאלה נלחמו ב-73. גם היום בעזה. לטירונים של גולני אחרי 7/10 קיצרו את הטירונות. בני קמה אתה חושב הם היו? הגיבושים לסיירות עושים היום בגיל 17.

צודק, הוא מתאים לחלוטין. לדעתי חבל שלא החזירו אותו לקבע ולא מינו אותו למג"ד בשריון, בלי קצונה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, David32 כתב:

מה האנדגיים לדעתך? עבודה מלאה?

כולם יודעים מה האנדגיים, זה נאמר במפורש הרבה מאוד פעמים על ידי כל הדרגים. שלטון אזרחי שאיננו של חמאס וצמצום האיום הצבאי שנשקף מעזה לאפסילון. מזה נגזרים כל מני יעדים טקטיים כגון שליטה על ציר פילדלפי, נוכחות קבע צבאית בתוך הרצועה ודחיקת קו הגבול מערבה לכל אורך הגזרה כדי לייצר מרחב חיץ ועוד.

אנחנו רואים היום שהדחיה של הכניסה לרפיח מתבררת כטעות גדולה אבל זה לא סותר את האנדגיים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, MiniMiz3r כתב:

אתה יודע למי מראים חצי עבודה.

שמע, ברכותיי, אתה כנראה הלא ביביסט היחידי בישראל שעדיין מאמין שאנחנו הולכים לאיזה נצחון מזהיר כאן. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, יבגניפ כתב:

אה, הבנתי איפה הפער. אתה חושב שהתאמה או אי התאמה לקרבי זה הישג וההפך? ואם אני אומר שהוא לא התאים לתפקיד אז אני יורד עליו?

ובכן.. לא.

כל מה שהוא אומר זה שאין לך שום יכולת לשפוט את הכשירות של גלעד שליט לשרת בחיל השריון. זה גם די ברור שאתה מבין את זה ופשוט מגיב בציניות כי אתה יודע שהוא צודק אבל הדחף לענות חזק מדי.

• אהבתי 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, MiniMiz3r כתב:

אתה חדש פה? 

אם הייתה מתבצעת עסקה של כולם תמורת כולם, הייתה לך אפס לגיטימציה לעשות את מה שעשית בעזה בחצי השנה האחרונה. לא שעכשיו המצב מזהיר (הממשלה מורחת את המלחמה ובזבזה את רוב הקרדיט), אבל אתה חי בסרט אם אתה חושב שיכולת פשוט לקום ולהרוג עשרות אלפי אזרחים בעזה שניה אחרי שחתמת איתם על עסקה. 

אני לא דיברתי על תחילת המלחמה דיברתי על עכשיו.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ניצחון מז

לפני 2 דקות, יבגניפ כתב:

שמע, ברכותיי, אתה כנראה הלא ביביסט היחידי בישראל שעדיין מאמין שאנחנו הולכים לאיזה נצחון מזהיר כאן. 

ניצחון מזהיר יש רק אצל הדיקטטורות של האיראנים וחמאס. 

אנחנו הולכים לשפר משמעותית את הביטחון של האזרחים בישראל מול איומים מעזה וכנראה גם מלבנון, אם הממשלה שלנו לא תצליח לחרבן את ההישגים של הצבא לגמרי. 

• אהבתי 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, MiniMiz3r כתב:

כל מה שהוא אומר זה שאין לך שום יכולת לשפוט את הכשירות של גלעד שליט לשרת בחיל השריון. זה גם די ברור שאתה מבין את זה ופשוט מגיב בציניות כי אתה יודע שהוא צודק אבל הדחף לענות חזק מדי.

1. לא, אני לא ציני. לא יודע איפה מצאת ציניות בדבריי. 

2. לא להיות מתאים לשירות קרבי זה לא משהו מעליב. עושה רושה שאתה וגם הוא לא מבינים את זה. אבל זה די טרוויאלי. ויש לזה מגוון דוגמאות. למשל הצנחן שהתחבא וסירב להסתער בלבנון קצת לפני היציאה משם.

3. בהתאם, אני לא מבקר - אם זה מאוד לא ברור - את שליט. כשקראתי את התיעוד שלו על מה שקרה לו, הדבר היחידי שהרגשתי כלפיו זה רחמים. הוא לא היה צריך להיות שם. כמו שאולי בני 18 (או מבוגרים יותר) אחרים לא היו צריכים להיות שם. וכדי שזה יהיה ברור: אם הייתי במקומו, אולי הייתי משלשל במכנסיים שלוש פעמים ומגיב עוד יותר גרוע ממנו. לא יודע ולא רוצה לדעת.

4. הדבר היחידי שאני מבקר פה, זו הציפיה מילד בן 18 ממוצע להיות גיבור. אולי בממוצע זה באמת עובד. אני לא יודע. יש מקרים שלא. וזה, שוב, טריוויאלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, יבגניפ כתב:

שום דבר שיקרה אחרי ה-7.10 לא יהיה מזהיר, אבל די ברור שאין לנו שום אפשרות "לוותר" או להפסיק את הלחימה עד שחמאס לא יהיה קיים כגוף אפקטיבי בעזה. האם יכולנו להיות קרובים יותר לנקודה הזאת ממה שאנחנו היום? כנראה שכן, אבל לא בוכים על חלב שנשפך.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, SlowRide כתב:

אתה זוכר את המהומות שהיו בפריז לפני כמה שנים של האפודים הצהובים? הראו לנו תמונות של מכוניות עולות באש ומדורות ברחובות.

אשתי היתה שם בטיול בשיא של זה ולא שמה לב בכלל לשום דבר שונה חוץ מחלון שבור בחנות אחת.

כל מה שמראים לך בחדשות, במיוחד בחדשות מהעולם, צריך לדלל ב90% מים.

לדעתי הדיווח בישראל של חדשות חוץ הוא פשוט קטסטרופה.

כתבים שלא מכירים ולא יודעים מספיק על המדינה שאותה הם צריכים לסקר ולדווח ממנה, לא דוברים את שפת המקום, ומחפשים רק דיווחים שמתאימים לתפיסת העולם הפרטית שלהם.

בסקנדינביה זה ממש בולט. למשל ברדיו שלכאן 11 יש כתב שמדווח מקופנהאגן בירת דנמרק על כל מה שקורה בסקנדינביה, על אירועים משבדיה או נורבגיה הוא מדווח מדנמרק, וספק אם בכלל הוא דובר את השפה של המדינה או יודע עליה משהו, ומאיפה בכלל הוא לוקח את המידע שהוא מפרסם.

זה נראה כאילו העיתונאים מישראל שמסקרים מדינות שהן לא ארצות הברית(וגם זה בספק), באים מראש אם אג'נדה מאוד מסויימת שהיא: "כולם אנטישמים, כל העולם שונא אותנו סתם ככה בלי סיבה, יש עלייה באנטישמיות ומספיק להדיד את זה בלי להביא שום נתונים, וכמובן שעם ישראל הוא העם הכי מדהים ומוצלח ושבישראל הכי "בטוח".

• משעמם 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, MiniMiz3r כתב:

שום דבר שיקרה אחרי ה-7.10 לא יהיה מזהיר, אבל די ברור שאין לנו שום אפשרות "לוותר" או להפסיק את הלחימה עד שחמאס לא יהיה קיים כגוף אפקטיבי בעזה. האם יכולנו להיות קרובים יותר לנקודה הזאת ממה שאנחנו היום? כנראה שכן, אבל לא בוכים על חלב שנשפך.

כן, מה שישאיר את החמאס כגוף מתפקד עם יכולות צבאיות זה הפסד שלנו. אני פשוט, כנראה בניגוד אליך, די בטוח שאנחנו הולכים להפסיד. בעיקר בגלל היום שאחרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, יבגניפ כתב:

1. לא, אני לא ציני. לא יודע איפה מצאת ציניות בדבריי. 

2. לא להיות מתאים לשירות קרבי זה לא משהו מעליב. עושה רושה שאתה וגם הוא לא מבינים את זה. אבל זה די טרוויאלי. ויש לזה מגוון דוגמאות. למשל הצנחן שהתחבא וסירב להסתער בלבנון קצת לפני היציאה משם.

3. בהתאם, אני לא מבקר - אם זה מאוד לא ברור - את שליט. כשקראתי את התיעוד שלו על מה שקרה לו, הדבר היחידי שהרגשתי כלפיו זה רחמים. הוא לא היה צריך להיות שם. כמו שאולי בני 18 (או מבוגרים יותר) אחרים לא היו צריכים להיות שם. וכדי שזה יהיה ברור: אם הייתי במקומו, אולי הייתי משלשל במכנסיים שלוש פעמים ומגיב עוד יותר גרוע ממנו. לא יודע ולא רוצה לדעת.

4. הדבר היחידי שאני מבקר פה, זו הציפיה מילד בן 18 ממוצע להיות גיבור. אולי בממוצע זה באמת עובד. אני לא יודע. יש מקרים שלא. וזה, שוב, טריוויאלי.

אתה פשוט מסרב להבין שאי אפשר לנבא איך מישהו יתנהג בסיטואציה כזאת, לכן הקביעה שלך האם היה צריך להיות לוחם או לא חסרת בסיס.

וכן יש אלמנט של העלבה, במיוחד אם אתה לא היית במצב דומה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, GKME כתב:

אתה פשוט מסרב להבין שאי אפשר לנבא איך מישהו יתנהג בסיטואציה כזאת, לכן הקביעה שלך האם היה צריך להיות לוחם או לא חסרת בסיס.

יש פה שתי אפשרויות שאני מצליח לחשוב עליהן:

1. אי אפשר לדעת מראש איך מישהו יתנהל בסיטואציה כזו (אולי תדע להסביר: למה שולחים אותך לפגוש פסיכולוג בגיבושים לכל מיני תפקידים בצהל?). אבל אפשר לדעת אחרי הסיטואציה ולהבין אם הוא התאים לתפקיד או לא. שזה די נכון וגם טרוויאלי לגבי כל תפקיד שאדם עושה. אלא אם אתה כמובן חושב שאי אפשר לקבוע אף פעם שום דבר על אף אחד. במצב כזה, אנחנו עושים בדיוק מה שתיארתי קודם. מהמרים שבממוצע יהיה בסדר. ואני נשאר עם הרחמים שלי על שליט ודומיו.

2. אתה טועה ואפשר, לפחות בסבירות מסוימת. וזו שאלה נפרדת למה לא עושים את זה. אבל בכל מקרה לא עושים את זה ואני נשאר עם הרחמים שלי עם שליט ודומיו.

לפני 36 דקות, GKME כתב:

וכן יש אלמנט של העלבה, במיוחד אם אתה לא היית במצב דומה.

רגע. חשבתי על משהו: יש מצב שאתה גלעד שליט? 

בהנחה שלא, אני מרשה לעצמי לנחש ששליט האמיתי לא היה נעלב לו היה קורא את ההודעה שלי. ולחשוב שזה מעליב להגיד שיש אנשים שלא מתאימים לקרבי, ועוד לראות בזה ביקורת, זה די עצוב. אני לא ידוע בן כמה אתה ומה מנחה אותך בחיים, אבל אני לא מונחה מבחני מצ'ואיזם, חושב שהם די עצובים (בעצם כבר אמרתי את זה) ומאחל גם לך להבין את זה.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, יבגניפ כתב:

יש פה שתי אפשרויות שאני מצליח לחשוב עליהן:

1. אי אפשר לדעת מראש איך מישהו יתנהל בסיטואציה כזו (אולי תדע להסביר: למה שולחים אותך לפגוש פסיכולוג בגיבושים לכל מיני תפקידים בצהל?). אבל אפשר לדעת אחרי הסיטואציה ולהבין אם הוא התאים לתפקיד או לא. שזה די נכון וגם טרוויאלי לגבי כל תפקיד שאדם עושה. אלא אם אתה כמובן חושב שאי אפשר לקבוע אף פעם שום דבר על אף אחד. במצב כזה, אנחנו עושים בדיוק מה שתיארתי קודם. מהמרים שבממוצע יהיה בסדר. ואני נשאר עם הרחמים שלי על שליט ודומיו.

2. אתה טועה ואפשר, לפחות בסבירות מסוימת. וזו שאלה נפרדת למה לא עושים את זה. אבל בכל מקרה לא עושים את זה ואני נשאר עם הרחמים שלי עם שליט ודומיו.

רגע. חשבתי על משהו: יש מצב שאתה גלעד שליט? 

בהנחה שלא, אני מרשה לעצמי לנחש ששליט האמיתי לא היה נעלב לו היה קורא את ההודעה שלי. ולחשוב שזה מעליב להגיד שיש אנשים שלא מתאימים לקרבי, ועוד לראות בזה ביקורת, זה די עצוב. אני לא ידוע בן כמה אתה ומה מנחה אותך בחיים, אבל אני לא מונחה מבחני מצ'ואיזם, חושב שהם די עצובים (בעצם כבר אמרתי את זה) ומאחל גם לך להבין את זה.

אתחיל מהסוף, אני לא גלעד שליט ולא הייתי בשיריון בכלל.

אתה מנסה לקבוע עובדות - "אתה טועה ואפשר, לפחות בסבירות מסוימת.", אבל זה לא נכון לעשות את זה. יותר נכון לשאול, האם היו אימונים שמדמים תרחיש כזה, האם זה נמצא בתו"ל בכלל, מה רמת החיילות של חיילים אחרים והאם שליט היה בטווח הסביר, מה קרה עם חיילים אחרי בצוות, ולבסוף - אם זה היה חייל אחר שעבר את אותו המסלול, האם תוצאות החטיפה היו שונות?

את הרחמים שלך אתה יכול לשמור לעצמך.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, GKME כתב:

את הרחמים שלך אתה יכול לשמור לעצמך.

אתחיל מהסוף: צחקתי איזה כמה דקות בקול רם מהמשפט הזה. בחיי, הפוסטים שלך גורמים לי לרצות לחזור אחורה בזמן וללמוד סוציולוגיה או פסיכולוגיה, כדי להבין מה עובר לאנשים בראש, שהם כל כך נעלבים מזה שאני מגיע למסקנה שחייל מסוים, מישהו אחר, לא איש מאותם האנשים, לא מישהו שהם מכירים, לא היה צריך להיות לוחם (ובהכללה יותר פשוטה, שכנראה התפספסה לך בין הנעלבי, אומר שההנחה שכל הילדים בני ה-18 פשוט מתאימים להיות לוחמים, כי ככה, קצת בעייתית), ברמה שאשכרה מוצע לי פה לסתום את הפה.

מקווה שלא תעלב גם מזה, חלילה, אבל אני לא ככ זוכר שפניתי אליך וביקשתי את אישורך מה לכתוב או מה לחשוב. לא נראה לך? יש כפתור קסום שאני בטוח שאתה יכול להשתמש בו ולא תראה את ההודעות שלי יותר. 

לפני 23 דקות, GKME כתב:

אתה מנסה לקבוע עובדות - "אתה טועה ואפשר, לפחות בסבירות מסוימת.", אבל זה לא נכון לעשות את זה. יותר נכון לשאול, האם היו אימונים שמדמים תרחיש כזה, האם זה נמצא בתו"ל בכלל, מה רמת החיילות של חיילים אחרים והאם שליט היה בטווח הסביר, מה קרה עם חיילים אחרי בצוות, ולבסוף - אם זה היה חייל אחר שעבר את אותו המסלול, האם תוצאות החטיפה היו שונות?

אני לא מנסה לקבוע עובדות. אתה מבלבל בהבנת הנקרא ברמה די פשוטה. כתבתי "אני מצליח לחשוב על שתי אפשרויות". יעני, בעברית פשוטה אחרת, אולי יש עוד ולא חשבתי עליהן. אעזור לך עוד קצת: אתה בטח מכיר, כמו כל אחד אחר, אנשים שהלכו לקבן ולא גויסו בכלל. אולי אפילו אנשים שנמנעו משירות קרבי ככה. אני מכיר כמה (לא אני. שלא תעלב לי גם מזה חלילה, ידידי הרגיש). כלומר כפי שאתה יכול להבין במקרים מסוימים הצבא דווקא לחלוטין קובע בצורה די חד משמעית שיש אנשים שלא מתאימים לקרבי או לצבא בכלל. כמו שגם במקרים אחרים הוא מעביר מלשבים מבחני פסיכולוגים (שאלתי אותך למה עושים את זה ולא ענית. בטח התפספס). ולמען האמת אפילו ההסבר שלך לא סותר את מה שאני אומר. 

בכל מקרה, אני לא כל כך בטוח על מה הדיון איתך יותר. חוץ מזה שאתה מוכיח לי תגובה אחר תגובה שאין גבול למילטנטיות מצ'אויסטית בשקל וחצי שאפשר להוציא ממגיבים אנונימיים בקארספורום. אבל זה לא כל כך מעניין וגם די עלוב מנקודה מסויימת. מצטער שנפגעת בשביל גלעד שליט. מקווה שתתגבר. מאמין שכן. בהצלחה.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...