Jump to content

Tzvika-Pick

 • הודעות

  17,556
 • כאן מאז:

ספרו לנו עליכם

 • מיקום
  90 קמ"ש, בנתיב הימני

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של Tzvika-Pick

מגובב מוביל

מגובב מוביל (13/14)

20

מוניטין

 1. אין על מוסך שאפט. כשמישהו (או מישהי) שואל אותי איפה יש מוסך טוב באזור המרכז אני ישר אומר לו "מוסך שאפט". לא שואל בכלל מה הבעיה ובאיזה רכב מדובר, רק מוסך שאפט. לפני כמה חודשים התקשר אלי חבר, שקנה לא מזמן את הרכב הראשון שלו - פורד פיאסטה אוטומטית (לא הדרעק הרובוטי). הבחור התלהב מהאוטו החדש, נסע מהר מידי באזור התעשייה של חולון, עלה על בור ביוב בולט והתחיל לאכול סרטים שמאז האוטו שלו לא נוסע טוב. שלחתי אותו לשאפט. אחרי שעתיים הוא התקשר שוב. "נו, מה היה? הלך האוטו?" "לא, הכל בסדר. הרימו את האוטו על הליפט. הורידו. הרימו. הורידו. אמרו שהכל בסדר. התעקשתי שיעשו נסיעת מבחן, אז עשו. חזרו, אמרו שהכל בסדר." "אחלה! וכמה עלתה הבדיקה?" "כלום, לא רצו לקחת כסף" אתם מבינים מה זה. נכנס אליהם לקוח עם שלט גדול של "תכניסו לי את האלמנט" על הגב. במקום להכניס לו את האלמנט משחררים אותו בלי לשלם שקל בפסח האחרון עשיתי עם הג'ימני הוותיק שלי טיול של כמה ימים במדבר. באמצע שום מקום נדלקה משום מקום נורית ה-check engine הכתומה והמאיימת. כבר הכנתי את עצמי לחילוץ מהשטח, אולי בכלל לזרוק את הרכב באמצע המדבר וזהו? אז זהו, שלא. הג'ימני סחב יופי את שאר הטיול ואפילו החזיר אותו בשלום הביתה. כמה ימים אחר כך היו לי כמה שעות פנויות בבוקר אז קפצתי לשאפט בהפתעה, בלי להודיע מראש. המוסך היה מפוצץ, ברמה שאי אפשר היה אפילו להיכנס לאזור הטיפולים. אבל דודי מיד התפנה לבדוק במה מדובר. במקום להגיד לי שהלך האוטו ושכדאי שאני אשאיר את האוטו במוסך ואסע באוטובוס לבנק להכין כמה אלפיות טובות, הוא אומר לי שזה בסך הכל חיישן חמצן אחורי וזה לא משפיע על צריכת הדלק או זיהום האוויר ושאני אחזור בשבוע הבא שירגע הלחץ ואחרי שאתקשר לפני. אז התקשרתי, וחזרתי, והחיישן הוחלף, והנורה כבתה, והג'ימני חזר לטפס על הגבעות. בקיצור - מבחינתי מוסך=שאפט.
 2. ההיילקס החדש הוא באמת טנדר טוב, טוב מאוד. אבל מיצרנית רכב כמו טויוטה אני מצפה לקפיצת מדרגה גדולה יותר במעבר בין דורות וכאן אין קפיצה של ממש. בעצם, אפשר אפילו להתווכח האם ההיילקס החדש טוב יותר או פחות מקודמו והתשובה ממש לא תהיה ברורה. במקרה של מיצובישי היה לי ברור מהרגע הראשון שהטרייטון הוא הרבה יותר טנדר מההאנטר. במקרה של טויוטה זה ממש לא היה ברור. במקרה (או שלא) יצא לי לנהוג בהיילקס בדיוק באותו שביל בו נהגתי בטרייטון, אבל בהפרש של שבועיים. אין ספק שבשטח טכני ההיילקס משרה יותר ביטחון. עניין של תחושה (מאחורי ההיילקס נסעו שני לנדרוברים וג'ימני. ג'ימני תמיד משדר רמה מסוימת של רוגע.) אבל גם של זוויות טובות יותר. אבל כשהשביל נכנס לתוך תוואי הנחל, הקרקע הופכת מסתם אבנים למצע של דשדש (או איך שלא קוראים לחול המוזר הזה) ואני רוצה לתת קצת יותר גז בשביל לשמור על תנופה ולא לעצור - בעיה. בקרת המשיכה של ההיילקס פשוט משתגעת, לא מצליחה להבין מה קורה. הטרייטון טחן את השביל הזה כאילו אין מחר, ההיילקס כל שניה עושה קולות של גרעפס ומסרס את הגז. ויש גם את העניין המעצבן הזה עם דוושת הגז. מה זאת ההשהייה הזאת? טוב, אבל זה יש גם במיצובישי. במיצובישי יש גם מושב נהג נוח יותר. לא יודע מה הולך מאחורה, זה הספסל של הפועלים (או הילדים), לא בעיה שלי.
 3. אנחנו מדברים על רכבים חדשים או משומשים?
 4. הרקסטון הוא רכב די מיושן וככה הוא גם מרגיש על הכביש. הגלקסי מודרני ממנו ונעים הרבה יותר לנסיעה על הכביש. אבל הגלקסי יתפרק לך מהר מאוד בשטח, בזמן שהרקסטון ימשיך לנסוע. לכן השורה התחתונה היא די פשוטה כמו שכבר כתבו כאן - אם אתה רוצה שטח הרקסטון הוא אופציה. אם אתה לא יורד לשטח תלך על הגלקסי. כמובן שהרקסטון יעלה לך יותר באחזקה השוטפת. אני לא יודע להגיד לך מספר מדויק, נניח ככה וככה שקלים בשנה. זה משהו שמאוד תלוי באינטנסיביות הטיולים שתעשה. אם תתחיל לטחון כל שבוע את השבילים בנגב העלויות יעלו, אם תגלה שאף אחד מחברי המשפחה לא אוהב את טיולי השטח האלו העלויות ירדו.
 5. בסך הכל מדובר במתיחת פנים מבורכת למדי לרב המכר הנוכחי של מיצובישי. נגעו ברוב מה שדרש עדכון ובעיקר בעניין העיצוב. פשוט מדהים איך הברווזון המכוער של מיצובישי הפך לברבור, רק חסר לנו שיעשו את אותו הדבר לאטראז' ובכלל ישנו פה סדרי עולם שיצא לי לנהוג באאוטלנדר המעודכן הזה הרגשתי שממש כיף לי לנסוע בו, משהו שאי אפשר היה להגיד שהרגשתי כשנהגתי באאוטלנדר הקודם. אולי זה העיצוב החיצוני שמשפר את ההרגשה, אולי זה סתם עניין של מצב רוח. לא יודע, אבל בהרגשה שלי הוא הרבה יותר טוב מהקודם למרות שהשיפורים בסך הכל די קטנים. נשאלת השאלה למה בכלל לקנות אאוטלנדר. הרי בתכלס טוסון 1.6 ליטר חדש או ספורטאז' 1.6 ליטר יוצא הם דילים משתלמים ממנו בגרסאות ה-5 מושבים. סיטרואן C4 פיקאסו הוא מיניוואן הרבה יותר מהאאוטלנדר 7 מושבים, כנ"ל גם קיה קארנס. אז כל זה בשביל הפוזה של הג'יפון? עזבו, נו...
 6. מה שאתה חושב שאתה יודע פשוט לא נכון. חייבים למכור את הרכבים שנה מיום הייצור שלהם, לא כאשר מתחלפת שנה קלנדרית. את כל השינוי הזה לשנות המודל עשו בדיוק בשביל שלא יהיה צורך למכור את כל המלאי עד יום מסוים. אין לך מושג באיזה תאריך יוצרו הרכבים שיש עכשיו במלאי של לובינסקי ומתי יהיו חייבים לעשות להם ״גיול״. זה יכול להיות בינואר, פברואר או אפילו במאי 2016. לגבי ה-500 - מוכרים אותה בהנחות בסוכנויות ה-0 קילומטר כי יש בקרוב מתיחת פנים וסמל״ת מנקה את המלאים של הדגם היוצא. אגב, לא נשארו עוד המון רכבים כאלו במלאי אז תמשיך להתלבט בכיף עד שיגמר המלאי.
 7. יש ביד 2 אחת מודל 2015 ב-70 אלף ש"ח, אבל היא ידנית.
 8. זה רק לטובתך. הדבר האחרון שבנאדם שאוכל 4 מנות שווארמה צריך זה עוד שקית מלאה בצ'יפס.
 9. פאסאט דיזל 2006 בארץ זה רק 2.0 ליטר. לפותח השרשור, תבלה: http://liqui-moly.lubricantadvisor.com/advice.aspx?lang=eng&isr=1&type=edb97fca536043d4d6b1279c9d2da47f
 10. איפה כתבתי בהודעה שלי את המילה "רנו"? כתבתי פורד, כתבתי סקודה, לא כתבתי רנו.
 11. תוותר על פיאסטה חדשה יותר. היא מגיעה עם גיר רובוטי כפול מצמדים בעייתי למדי, זה מתכון לצרות שאין להם פיתרון. תוותר על סקודה פאביה. היא מגיעה עם גיר רובוטי כפול מצמדים ומנוע 1.2 ליטר TSI שאמינותן מוטלת בספק. זה מתכון לצרות שפתרונן זמני ויקר. טויוטה יאריס קטנה וחביבה אבל יקרה יחסית ואין אותה במגרשי הליסינג כמעט, אתה מחפש עגבניה בפרדס של אשכוליות.
 12. הזמן שלך לא שוווה משהו? למה להתעקש על רכב שמראש נקודת הפתיחה שלו בעייתית? זה רכב נדיר במיוחד? אין עוד כאלו בארץ?
 13. זה פחות או יותר ה"הפסד" שתפסיד במכירה של הרכב שלך לטרייד אין. אי אפשר להגיד לך מה הסכום המדויק כי זה תלוי בהרבה גורמים: 1. איזה רכב אתה קונה. אם תיגש לקנות מרצדס S קלאס ב-1.1 מיליון יבואו לקראתך בטרייד אין יותר לעומת אם תבוא לקנות קיה פיקנטו ב-60 אלף ש"ח. 2. מתי אתה קונה. בדרך כלל כשאתה בא עם טרייד אין אתה לא מקבל "הנחת מזומן", אבל לפעמים יש מבצעי "טרייד אין במחיר מחירון" וכאלו שמפצים על זה. 3. מה מצב הרכב שלך. אם הרכב יפה קוסמטית תקבל עליו הצעה טובה יותר. כנ"ל אם הוא מטופל, אם הקילומטראז' שלו נמוך וכו'. למכור רכב זה אכן קצת כאב ראש. לא כל שניה יקחו אותך לבדיקה אבל אני חושב שלא תמות אם תצטרך לשרוף פעמיים שעה-שעה וחצי על בדיקה לפני קניה. רוב האנשים לא יקחו אותך סתם לבדיקה כי זה עולה להם 500 ש"ח וחבל להם על הכסף. אם תציג לרוכשים הפוטנציאלים את כל האמת על הרכב הם לא יצטרכו לקחת את הרכב סתם לבדיקות ולבזבז לך את הזמן.
 14. אתה יכול לעשות טרייד אין אצל כל יבואן רכב שרק תרצה. סוזוקי, מאזדה, פולקסווגן, מרצדס או אינפיניטי, זה לא משנה. אבל למה לך? סוויפט "צורה חדשה" היא מכונית טובה ומבוקשת בשוק, לא אמורה להיות לך בעיה למכור אותה בקלות ובמחיר סביר בשוק הפרטי. למה להפסיד כסף בטרייד אין?
×
×
 • תוכן חדש...