Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאיזו מדינה הייתם מהגרים

Coro

פוסטים מומלצים

לפני שעה, oryo כתב:

2. סקנדינביה - יתרונות: בגדול, מדינות סקנדינביה ׳פיצחו את השיטה׳ ולרבים מהוות את הpinnacle של איכות חיים, מערכת רווחה מאוד חזקה, טבע ויופי משוגעים || חסרונות: אמנם הם יודעים אנגלית ברמה מצוינת אבל שפת המקום היא אחרת ותדרוש הסתגלות, פחות הגירה ישראלית, אין לי מושג איך מבצעים לשם הגירה בכלל

אני הגעתי לשוודיה בלי תכנון ודי במקרה אבל לא מתחרט לרגע וכך גם המשפחה. גם כאן הממשלה הפכה לימנית יותר אבל לא מדובר בשנוי שמורגש ביומיום או יפריע לך מדי בתור מהגר חוקי. מדברים על הקשחת התנאים לקבלת תושבות קבועה ואזרחות אבל כל עוד יש לך עבודה אתה מכוסה ובכל מקרה מדובר בסדר גודל פחות מאשר ארהב למשל. השפה אמנם שונה אבל די קלה ללימוד, הקהילה היהודית והישראלית קטנה אבל קיימת (זה ייתרון לחלק). איך מגיעים? בעיקר דרך היתרי עבודה או לימודים שהופכים לעבודה. הרבה מהקולגות ההודים, סינים או פקיסטאנים למדו לתואר בהנדסה ונשארו לגור כאן. להיות במעמד פליט יכול לעזור אבל אנחנו עדיין לא שם. ברשימה המצורפת יש רשימה של מקצועות מבוקשים שעבורם קל יותר לקבל היתר עבודה (בשוודית, העתק לגוגל תרגום)

היתרונות העיקריים הם השקט והשלווה, אנשים מנומסים שיכבדו את הבחירות שלך והמרחב האישי שלך וחשוב מכל שהרבה מהדאגות לעתיד של הילדים לא קיימות. לימודים בחינם, שכר מכובד גם במקצועות זוטרים ומדיניות רווחה נדיבה בצד השלילי אתה יכול למצוא את עצמך משועמם, טבע יש בשפע אבל בילויים הרבה פחות ושוודיה רחוקה משאר אירופה, ואם אתה צעיר בריא ורווק אתה תקטר על המיסים הגבוהים

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, raiden כתב:

צ'כיה

לפי הידוע לי הם לא חובבי פוטין, אזרחים רוסיים לא יכולים להגר אליהם.

לפני 30 דקות, לירון .ה. כתב:

מי שרוצה קצת מידע על המקומות? וחוויות שלי משם

אשמח לשמוע את החוויות שלך, גם שליליות למרות שאני זוכר את הקטע עם המשטרה שהיה לך שם..

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור מהגר (לא אקספאט - שונא את המילה הזאת - סתם המצאה של מהגרים לבנים להבדיל את עצמם מאחרים) בפולין כבר 5 שנים, יש יתרונות וחסרונות. כמו בכל דבר. עלות המחיה הרבה יותר זולה מישראל (אפילו עם האינפלציה בשנה האחרונה), שוק עבודה בהייטק מתפתח מאוד ואפשר למצוא משכורות לא רעות בכלל, במיוחד אם עובדים בחברות בינלאומיות. השכר לא יהיה כמו בישראל, אבל גם עלות המחיה נמוכה הרבה יותר. בתי ספר פרטיים - לא יקרים. קנייה\השכרה של דירה - לא יקר. רכבים - כנ"ל. יש קהילה ישראלית צומחת, במיוחד בוורשה וקרקוב - אם זה משהו שמעניין אתכם. הכרתי לא מעט חבר'ה ישראלים שעברו לפה בשנה האחרונה - רובם מאוד מרוצים.

שפה זה כמובן חסרון. פולנית היא שפה לא קלה בכלל. אבל הרבה יודעים אנגלית וכל דבר בירוקרטי - ממסמכי הגירה דרך חשבונות מס ועד רישום רכב אפשר לעשות בעזרת סוכנים שמתמחים בזה תמורת כמה זוזים. מבחינת הגירה - פולין קיבלה הכי הרבה מהגרים באיחוד האירופאי בשנים האחרונות (עוד לפני המלחמה באוקראינה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה הערות.

1. משבועיים של ביקור תיירותי בקיץ במדינה כלשהי אי אפשר ללמוד כלום.

2. יש משקל לעצות של בעלי ניסיון שהיגרו או לפחות היו כמה שנים ברילוקיישן. עצות של מי שלא עונים לקריטריון זה - לטעמי לא רלוונטיות.

3. דרך המלך להגירה, לפחות באירופה, היא ויזת סטודנט ללימודי תואר גבוה, כניסה לעבודה על ויזת עבודה ולאחר מכן המשך התגלגלות עד קבלת תושבות קבע/אזרחות.

4. בשום מקום לא מתים על זרים, ובכל זאת עדיפות מסויימת למדינת הגירה מובהקת (כמו ארה"ב/קנדה/אוסטרליה). מדינות אירופה הן מדינות לאום בהגדרה, ובסופו של דבר אתה חש את הזרות הצורבת שם. אז אמנם, מי שגר בעיר הגדולה והמילייה החברתי שלו מורכב מצעירים-מערביים-ליברלים-עירוניים כמוהו, לא ירגיש את זה רוב הזמן. אבל לאורך שנים זה ניואנס שמתחיל להציק. במיוחד כשיש ילדים.

לפני כשעה, YoJ כתב:

לכן אני לא רואה סיבה שהמרחק ישחק כזה תפקיד משמעותי. לא רואה איך יום טיסה זה משהו שצריך להכריע את הכף, בן אדם שירצה לבקר/להיות מבוקר יעשה את זה בלי תלות במרחק.

מניסיון אישי *שלך*? אם לא, ראה סעיף 2.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר
  • אהבתי 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומסכים לחלוטין לגבי המרחק. הייתרון בלהיות קרוב (3 שעות טיסה) זה שאפשר לקפוץ לסופ"ש לישראל, או שהמשפחה יכולה להגיע אליך. אם צריך עולים על מטוס וטסים. אצלנו המשפחה מכל צד מגיעה 3-4 פעמים בשנה לפחות. גם חברים קופצים לבקר לסופ"ש ארוך. נסיעה לארה"ב או אוסטרליה זה תיק - לא משנה איך תסתכל על זה. וזה בהחלט היה אחד השיקולים לעבור למקום קרוב יחסית באירופה ולא לקנדה לדוגמא.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש דרכון אירופאי אבל אין לי מקצוע מבוקש או תואר, מה אתם ממליצים לי לעשות?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, DareDevil כתב:

יש דרכון אירופאי אבל אין לי מקצוע מבוקש או תואר, מה אתם ממליצים לי לעשות?

אז מבחינת תעסוקה האפשרויות שלך דומות לישראל (מינוס השפה כנראה). מה היית רוצה לעשות בישראל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, YoJ כתב:

אף פעם לא הבנתי את העניין הזה של ׳ארה״ב/קנדה/אוסטרליה זה רחוק׳

יש הבדל עצום בין טיסה של 4-5 שעות לטיסה של 12 לחוף המזרחי או 18 למערבי. שלא לדבר על זה שיש ״חורים״ בארה״ב שלהגיע אליהם מישראל זה 3 טיסות.

קל לקפוץ לאירופה לסופ״ש, לארה״ב זה לא פרקטי.
יעידו על כך כל מי שעברו או שיש להם קרובים שעברו.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@לירון .ה.

אני מאוד אשמח לשמוע. אני ממש רוצה לעבור למדינה סקנדינבית, לא בטוח שאישתי תזרום על זה, אבל מבחינתי (לפחות בראש שלי) אלו מדינות חלום

@Rשף

תודה רבה על השיתוף! מאוד עוזר. בדקתי את המסמך. המקצוע שלי נמצא ברשימה. אני מאמין שהתהליך זה למצוא עבודה שם ומעסיק שיסכים לממן לי ויזת עבודה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, Be roo כתב:

יש הבדל עצום בין טיסה של 4-5 שעות לטיסה של 12 לחוף המזרחי או 18 למערבי. שלא לדבר על זה שיש ״חורים״ בארה״ב שלהגיע אליהם מישראל זה 3 טיסות.

קל לקפוץ לאירופה לסופ״ש, לארה״ב זה לא פרקטי.
יעידו על כך כל מי שעברו או שיש להם קרובים שעברו.

בידיוק - בכלל עם הלואו קוסט אנשים באים אלינו לסופש בעלות של פחות מ-100 דולר הלוך חזור. זה פינאטס. תוסיף לזה שהיה בחדר האורחים שלנו ויצאת בזול יותר מסוף שבוע רגיל בישראל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, DareDevil כתב:

אשמח לשמוע את החוויות שלך, גם שליליות למרות שאני זוכר את הקטע עם המשטרה שהיה לך שם..

דווקא זה היה קטע טוב, כי למדתי כמה המשטרה המקומית מכבדת, והגונה. מערכת החוק בנורווגיה ומערכת הענישה שלה, באות בקטע של שילוב מחדש בחברה,לכן בתי הסוהר שלה ברובם נראים כמו כפר נופש, ללא גדרות כלל.

דווקא התקלות עם משטרת הגבולות השוודית הייתה לא משהוא חח.

אני מאוד התחברתי לנורווגיה, הכי חשוב בשבילי היה ללמוד את השפה. אין שום דבר אחר שיקרב אותך למקומיים, כמו יכולת לתקשר איתם בשפה שלהם. מגיע לך 6 חודשיים של אולפן על חשבון המדינה לילמוד נורווגית. זו שפה לא קלה, עם תחביר די שונה, ועיצורים שלא קיימים, וכל הכתיבה וקריאה לא קל. מזלי שיש לי כישרון ותשוקה לשפות.

בנורווגיה בניגוד לשוודיה אין קבילה יהודית/ישראלית גדולה, אני חושב שהיו בערך 1000 יהודים בזמני. אבל השגרירות הישראלית באוסלו עושה חגים ביחד, ומפגשים למי שזה חשוב.

נורווגיה מדינה סוציאלית וחברתית מהעריסה עד לקבר. שכר שעתי גבוה מאוד, ותנאי עבודה/חופש מהגבוהים בעולם.

מזג האוויר זה אישו די גדול וצריך להתרגל.

מי שלא רואה את עצמו מתרגל לקור ושלג, זה לא המקום בשבילו. אני הייתי בעניין של קרוס קנטרי סקי, אז הייתי עושה הרבה טיולי שטח עם סקי ביער בחורף, והרבה טבע בכלל. בנורווגיה הטבע בולט בכל מקום, והמקומיים כל סוף שבוע שם, שוחים, דגיים, עם הקנו, סקי, גרירת מזחלות עם כלבים. והכול נקי ומסודר, ומרווח, שונה מישראל 180 מעלות.

מצד שני נורווגיה זה פחות יעד לצרכנות מערבית, למרות שזה קיים, אבל אם תגור באזור הכפרי כמו שאני גרתי, צריך לאהוב את זה, ויכולת להתחבר לאנשים.

כדאי למצוא שם עבודה, צריך לחפש מראש, אסור להיכנס למדינה ולחפש. לכן זה לא קל. נורווגיה גם לא שייכת לאיחוד, אבל יש לה הסכמים איתו.

אין כמעט הגירה מוסלמית כמו ארצות אחרות בסקנדינביה או באירופה, למי שזה חשוב.

הנורווגים עצמם מאוד פטריוטים, ודקל נורווגיה נמצא בכל מקום, בלי קשר ליום העצמאות שחל ב 17.5.

בקיץ יש אור כמעט כל היום, שזה מגניב, אבל צריך להתרגל לישון בלילה, לפחות לא צריך מזגן בכלל בלילות הקיץ.

חינוך מעולה, מערכת בריאות מעולה, בנקים מדהימים וסופר נוחים ושירותיים.

מערכת אנטרנט הרבה יותר מהירה ומתקדמת מישראל.

המדינה הראשונה בעולם שכבר לא מוכרת רכבי בנזין.

אני שם פה את הקישור של משרד ההגירה הנורווגי שנקרא UDI

יש שם את המידע בקשר לויזות העבודה והלימודים השונות.

https://udi.no/en/

• אהבתי 9

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, garicho כתב:

מה היית רוצה לעשות בישראל?

להתעסק בתחום הנדלן אבל כעת עובד בתחום הרכב

Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה זו נשמעת אחלה מדינה, הרגת אותי עם "עיצורים שלא קיימים". נזכרתי בזה

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עושה לייבסטרים מחר בנושא רילוקיישן, למי שבמקרה/בטעות מתעניין 

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, raiden כתב:

אני מאוד אשמח לשמוע. אני ממש רוצה לעבור למדינה סקנדינבית, לא בטוח שאישתי תזרום על זה, אבל מבחינתי (לפחות בראש שלי) אלו מדינות חלום

שלחתי קישור תסתכל, יש שם את כל המידע.

לגבי נורווגיה.

צריך למצוא מעסיק שיתן לך חוזה עבודה ועם זה תוכל להגיש בקשת ויזה עבודה.

לא רשמת מה המקצוע שלך? או היכולות?

וגם עם אשתך פחות בקטע זה יהיה קשה, 

אני אישית לא התחברתי לשוודיה ופינלנד, ועבדתי בשתיי המקומות עם אפשרות ויזה עד לתושבות ולא נשארתי

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...