Jump to content

raiden

 • פרסום הודעות

  415
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

1 נייטרלי

אודות raiden

 • דירוג
  נהג צעיר (> 150 הודעות)

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. קודם כל תודה רבה על התגובות! @נהג מתחיל שאלה לגבי קבלות. ראיתי מידע באינטרנט שבמקרה של העברה בנקאית \ הוראת קבע - אין חובה לתת קבלה. האם זה נכון? אני משלם ועד בית בהוראות קבע - האם אני זכאי לדרוש קבלה (גם רטרואקטיבית)? @stum זה קצת שונה, כמו שנמסיס אמר - שאר החשבונות הם על שמי ולכן סנקציות על אי תשלום יחולו עלי. לגבי ועד בית הנושא לא כזה ברור לי, מהשירשור פה עולה שאני לא צד בכל העניין ורק מתווך בין בעל הדירה לועד הבית ומשלם ועד מתוקף זה שאני מתגורר בדירה, אבל מכיוון שאין לי יכולת להשפיע על החלטות הועד (מה יתוקן ואיך יתנהל הכסף) ובכל מקרה כל דבר יעבור דרך בעל הבית שלי - אני מבין שאני לא חשוף לסנקציות אלה אם אני מפר את החוזה שלי מול בעל הבית (קריא - מחליט בעצמי לא לשלם ועד בית). תקנו אותי אם אני טועה.
 2. תודה רבה @sperial! אבדוק את החוק שאתה מדבר עליו וכן עיין בחוזה שכירות פעם נוספת (אך לזכרוני לא רשום שם משהו מעבר ל"הדייר מתחייב לשלם ועד בית"). לגבי תשלום, אני אכן משלם בהוראת קבע (ולפני זה נראה לי צ'קים, אבדוק את זה גם) - אבל מעניין אותי הנושא של הקבלה. האם אני חייב לקבל קבלה בעת כל תשלום או שזה תקף רק לתשלום במזומן? כמו כן לגבי ניהול ספרים והצגתם. האם שוכר רשאי לדרוש לעיין בספרי החשבונאות?
 3. היי. אני שוכר דירה בבניין מרובה דיירים. משלם ועד בית. בתקופה האחרונה קוראים דברים הזויים בועד. דברים לא מטופלים והבטחות לא מתקיימות (כך הבנתי מבעל דירה ומקבוצת ואטסאפ של הבניין) ולכן עקב כך, הונחתי על ידי בעל הדירה שלי לא לשלם ועד כרגע. כמובן שקיבלתי מכתב עם חוב לועד (עם סכום מופלץ שאין לו שום סימוכין כי אני יודע לעשות חשבון והסכום שאני כביכול חייב פשוט לא עובד בעולם של מספרים טבעיים). מפה לשם אני תוהה מה הזכויות שלי על מול הועד. להבנתי אני לא רשאי להיות נוכח באסיפת דיירים וכן לבחור מי יהיה בועד ואילו סמכויות יהיו לו (הבנתי שרק בעלי דירות יכולים להיות נוכחים) ולכן אני מסיק שאין לי יכול להשפיע על הרכב והתנהלות הועד. מה לגבי עניין החוב? האם אני זכאי לקבל קבלות על כל תשלום (הבנתי שהוראות קבע לא, רק צ'קים ומזומן - אשמח אם תתקנו אותי פה) ואם לא קיבלתי עד עכשיו האם אני זכאי לדרוש לקבל רטרואקטיבית? האם אני זכאי לעיין בדוח הכנסות\הוצאות של הועד? האם יש לי SAY בעניין של הוצאות הועד או שרק בעל הדירה שלי משתתף בזה? האם אני אחראי משפטית באי תשלום הועד או שאם תיאורטית יפעלו נגדי סנקציות וכדומה אז בעל הדירה שלי יהיה אחראי כי הונחתי על ידו לא לשלם? (הערה: הבנתי שאי תשלום ועד הוא בגדול לא חוקי, וכמובן כל הנושא של אי תשלום לא נוח לי ואני כן מתכוון לעלות את הנושא הזה מול בעל הדירה שלי לקראת חודש הבא גם כי אני לא רוצה לצבור חוב גדול מידי). אשמח לדעת כל דבר אפשרי כלפי הזכויות שלי והדרישות שאני יכול להציב לועד עם דגש על דרך להוכיח שהחוב שלי כלפי הועד מחושב בצורה לא נכונה. ואם יש לי גם SAY בעניין שלא התנהלות אז למה לא, אשמח לדעת על מה וכמה אני יכול להשפיעה בנושא הזה. מיותר לציין שניסיתי למצוא מידע וחוץ מ"דמי ועד" באתר כל-זכות לא מצאתי מקבץ זכויות של דייר על מול הועד או חובות הועד כלפי הדייר. תודה מראש!
 4. תודה! אבדוק את ה 70MAI. ברור לי שהרוב של מה שיש בארץ זה איכות נמוכה, אבל זה מתנה ליום הולדת ולכן אני מעדיף לקנות בארץ.
 5. מספיק קידמית בלבד.
 6. היי! המלצה למצלמת רכב טובה באזור ה 400 ש"ח ולרכישה בארץ? תודה רבה!
 7. אתה אדם רע. אבל עשיתי חיפוש, ומהחיפוש נראה שרק אם אתה משתעל או מטעטש. אשמח אם יש לך יותר מידע לחלוק.
 8. זה בסדר, אני גם יודע למצוא משפטי מחץ באינטרנט. אני רוצה להבין את המנגנון שבו הוא מדבק אם אין לי סיפטומטים ואני לא משתעל או מתעטש.
 9. אז אני גם סוג של תקוע בבית וגרם לי לחשוב על הרבה דברים. יותר נכון, בדיוק שתיים. אשמח אם מישהו יוכל לשפוך קצת אור הנושא. 1. כל מי שהיה בקרבת חולה מואמת צריך להיכנס מבידוד מחשש שאותו חולה התעטש, השתעל ונגע במשטחים עם ידיים שיכול להיות שעליהם היה הוירוס. השאלה שלי כזאת. אם אני אסיפטומטי, כלומר אין לי שיעול ואני לא מתעטש, איך יכול להיות שאני מהווה סכנה לציבור? מה המנגנון שבו אני מעביר את הוירוס לאדם אחר? 2. הוירוס יכול לחיות מספר דקות על משטחי פלסטיק, כמה שעות על מתכת. מה עם פרווה של בעלי חיים? אדם חולה מתעטש על הכלב שלו, כלב של אדם אחר משחק עם הכלב הראשון - קופץ עליו וכו', האדם השני מנשק את הכלב שלו בכל חור אפשרי (כי מסתבר שבעלי כלבים אוהבים לעשות את זה) - הוא לא יכול להידבק?
 10. היי! יש לי שאלה. אמא שלי נשלחה לחל"ת. אמורה לקבל דמי הבראה בעוד חצי חודש בערך. מה קורה לדמי הבראה שלה עכשיו, מישהוא יודע? תודה רבה מראש!
 11. היי! מחפש מוסך מומלץ לטיפול בקיה פיקנטו 2015 באזור רמת גן (בורסה) או בני ברק (קניון איילון). לא צריך שיהיה מורשה יבואן. תודה רבה ושבוע טוב!
 12. 2015. לא רואה סיבה לטפל במורשה יבואן. תודה!
 13. היי! רכשתי קיה פיקנטו ואני מחפש מוסך מומלץ לטיפולים שוטפים בתל אביב, עדיפות לאזור הסמגר (איפה שמוסך רון לצורך הדוגמא). תודה רבה!
 14. הרשה לי להמשיך לפתח את הדיון על הנושא הזה. מקדם ההדבקה של שפעת עונתית היא 1.2 לזכרוני. של הקורונה משוער סביב 2.5 - 3.5. משפעת מתים בערך 0.1% מהקורונה סביב 3.5% אבל, וזה אבל גדול, ה 3.5% מחושב ביחס לכמות נדבקים ידועים! הרי ברור לכולם (אני מקווה לפחות) שיש הרבה, הרבה הרבה יותר מ 114אלף נדבקים. ומספיק שעל כל נדבק ידוע, יש עוד 2 שלא יודעים עליהם \ לא מפתחים תסמינים ואנחנו מגיעים ל 1.1% תמותה. וסתם ניחוש פרוע שלי, לדעתי יש יותר מ 2. הייתי משער על יחס של 1 ל 9 ואז יחס התמותה יורד ל 0.3%. אומנם זה עדיין גבוה מהשפעת העונתית אבל לא כזה מטורף. מה דעתך בנושא?
 15. ואם זה לא בזמן הנחיה להתבודד, שיצא וידביק אחרים? תגידו, שקלת להחזיר את הסרט שאתם חיים בו? דיי חלאס, מדובר על 0.0012% מאוכלוסיית העולם שנדבקה. יש לכם יותר סיכוי כנראה למות מתאונת דרכים בזמן שאתם מקשיבים לפאניקה שיוצאת מהרדיו על הקורונה.
×
×
 • Create New...