Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאיזו מדינה הייתם מהגרים

Coro

פוסטים מומלצים

שנת 2023 הייתה חריגה במספר מקרי הרצח בחברה הערבית (יותר מפי שניים מאשר בשנים קודמות), כך שסך הכל אכן הגענו ל-3 רציחות ל-100,000 איש, שזה עדיין סביר ביחס לארה"ב למשל.

אם נסתכל רק על החברה היהודית ב-2023, אנחנו מדברים על פחות ממקרה אחד ל-100,000.

בכל מקרה, צריך להסתכל על מגמה לאורך השנים. אם ניקח בחשבון גם את קורבנות הטרור, אז ב-2023 נגיע למספרים שמזכירים את עיראק. אם נסתכל על שנים קודמות, אז עדיין נעמוד על פחות מ-2 רציחות ל-100 אלף, כולל הרוגים בפיגועים. שכל אחד יעשה את השיקולים והחישובים שלו.

עריכה אחרונה על ידי gadik6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, gadik6 כתב:

אם נסתכל על המדד הזה, אז בעוד בישראל הוא עומד על כ-2 רציחות לכל 100,000 איש, בארה"ב מדובר על כ-6 רציחות לכל 100,000 איש, ובטקסס זה עולה אפילו ל-8. לרוב, כשמדובר באוכלוסיה יהודית, הנתון יהיה נמוך אף יותר.

האם זה כולל את 2023 ?

האם זה כולל טרור וצבא ?

נשים בצד - דברים כמו טילים וכו משפיעים פסיכולוגית ברמות אחרות לגמרי....

בקיצור - זה מספר קצת פחות חשוב מהרבה דברים אחרים בהקשר של ביטחון אישי בכנות.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצחיק שאתם מדברים על סטטיסטיקה.

אני זוכר שאוטובוסים התפוצצו או "אינטיפדת הסכינים". ונכון שססטיסטית זה לא כזה מסוכן.

אבל זה עדיין לא גורם להרגשה נינוחה כשעולה לאוטובוס בחור שנראה ערבי במעיל באמצע הקיץ. 

• אהבתי 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Mleder כתב:

שנינו עם קצבאות נכות

אני עם נכות מהעבודה

מבחינת סכום כסף זה יותר ממספיק לגור שם

לפני 8 שעות, גור אדם כתב:

קח בחשבון שקצבאות הנכות יופסקו לאחר שלושה חודשים.

image.thumb.png.bd0d2ea8d8e622db5afb251bf670027e.png

זאת רשימת האמנות:

https://www.btl.gov.il/benefits/International_Conventions/Pages/האמנות הקיימות וענפי הביטוח הכלולים בהן.aspx

מה שכן, אפשר להגיש בקשה בכתב לביטוח הלאומי לאשר לך המשך קבלת הקצבאות למרות שאתה עובר למדינה שאינה מדינת אמנה, אבל זה משהו שתבדוק מול מי שמתמחה בביטוח לאומי.

אופציה נוספת היא לטוס חזרה לישראל 4 פעמים בשנה, לשהות שבוע-10 ימים ואז יתכן שהמחשבים של ביטוח לאומי לא יבינו שיצאתם מהארץ.

לא ייעוץ, תבדוק.

2020 Citroën C5 Aircross 1.6 180HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Derish כתב:

אם זה לא שדרוג משמעותי בכל פרמטר לא הייתי זז מהמקום

באילו פרמטרים, היית מציע לבדוק במדינת היעד?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

מקפיץ, כי נתקלתי בכתבה הבאה וחשבתי שיעניין, אם כבר מדברים על סטטיסטיקה:
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001471862

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.2.2024 בשעה 09:37, Mleder כתב:

מה אתם אומרים? פרישה מוקדמת למדינה במזרח

זה משהו שהייתם עושים?

הרבה אנשים, גם כאן, מנסים להוריד אתכם מזה - האם הם צודקים? או שכן, או שלא. יכול להיות שמעבר כזה יתאים לכם כמו כפפה, ויכול להיות שאחרי חצי שנה-שנה-שנתיים תגלו שהרומנטיזציה של מעבר לשם שיבשה לכם את שיקול הדעת. היתרון במצב שלכם (צעירים, ללא ילדים) זה שהמעבר הזה הוא הפיך בקלות - עולים על מטוס וחוזרים.

אז במקרה הטוב גיליתם שזה המקום בשבילכם ולמדת להתמודד (או אפילו לאהוב) את המורכבויות שבלגור במדינת עולם שלישי, ובמקרה הרע עליתם על מטוס בחזרה לארץ ורשמתם בקטגוריית "סיפורים לנכדים" חתיכת הרתפקאה בדרך.

מה שכן, לא מניסיון אישי אבל מסיפורים של חברים, בהגירה יש רגעים שהיא חרא ורק רוצים לעלות על מטוס ולחזור לארץ, ויש שלבים שהיא חלום ואתה לא מאמין שאתה אשכרה גר במקום אחר, וזה (שוב, לא מניסיון אישי) כנראה קצת רכבת הרים, לפחות בהתחלה - וזה יכול גם ליצור חיכוכים בזוגיות שצריך להיות מוכנים אליהם ולדעת להתמודד איתם.

מה שאני הייתי רואה כבעיה זה שבמידה ואכן תחיו שם שנים ארוכות, נגיד עשור, כשאתם מתבססים על הקצבאות שלכם (במידה ותצליחו לשמר אותן) או על איזשהו עסק מקומי קטן, עשוי להיות לכם קשה להחזיר את הגלגל אחורה ולחזור למדינת עולם ראשון יקרה, כיון שפתאום אתם תעשו צד הפוך, ממדינה מאוד זולה שההכנסות שלכם מתאימות לה, למדינה מאוד יקרה.

אלו שני הסנט שלי, שוב - לא מניסיון שלי, אבל מהרבה שיחות עם חברים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, roiei כתב:

מקפיץ, כי נתקלתי בכתבה הבאה וחשבתי שיעניין, אם כבר מדברים על סטטיסטיקה:
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001471862

@oryo אנשים שם מקשיבים, לא לחינם שלחתי... אומנם שנה וחצי אחרי אבל בהחלט משהו השתנה שם..

• אהבתי 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Fazer כתב:

עשוי להיות לכם קשה להחזיר את הגלגל אחורה ולחזור למדינת עולם ראשון יקרה.

יקרה כן, אבל לא הייתי קורא לישראל מדינת עולם ראשון (או מפותחת, כנהוג להגיד היום)... סה"כ גרסה קצת יותר מתקדמת של מדינה בלקנית מצויה. ההבדל יורגש כמובן, אבל זה לא שהם יקפצו פתאום מוייטנאם לאוסטריה או לשווייץ. ובכל אופן, זה עדיף מהדיכאון הקליני שמקבלים רוב ה'יורדים' לאירופה לארה"ב בשובם לארץ מסיבות אידאולוגיות או אמוציונליות.

• אהבתי 1
  • מצחיק 2
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

היי, מקפיץ את השרשור להזכיר כי ב4.5.24 (שבת הקרובה), יפורסמו הזוכים בהגרלת הגרין קארד לשנת 2025.

לפי הנתונים שפורסמו כבר נראה שהשגרירות לא עובדת בכלל ואין שום זוכים בישראל ואין שום אנשים שקיבלו את הויזה.

https://dvcharts.xarthisius.xyz/annual.html#

ממליץ להמתין יום יומיים בשביל שהעומס ירד מהאתר. 

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...