Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאיזו מדינה הייתם מהגרים

Coro

פוסטים מומלצים

אכן, ביקרתי באחד כזה בקופנהגן לפני אי אילו שנים עם חבר ששקל רילוקיישן. חווייה נחמדה למדי שהזכירה לי את המרכזים לקליטת עלייה בישראל של תחילת שנות התשעים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי ביקור בויאטנם אני ואשתי החלטנו שאנחנו עוברים לויאטנם

שנינו עם קצבאות נכות

אני עם נכות מהעבודה

מבחינת סכום כסף זה יותר ממספיק לגור שם

אנחנו זוג נשוי בלי ילדים

ובלי נכסים בארץ

אני בן 39 והיא בת 29

החלטנו לפרוש לפנסייה מוקדמת 

הרבה מנסים להוריד אותנו מזה

מה אתם אומרים? פרישה מוקדמת למדינה במזרח

זה משהו שהייתם עושים?

Vw Polo GTI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Mleder כתב:

אם אתה רוצה לגור כמו מקומי, זה כנראה יספיק.

אם אתה רוצה לחיות ברמה שהורגלנו אליה פה, זה יהיה כנראה יותר יקר.

בתור נכים אתם כנראה תצטרכו יותר שירותי בריאות. תספיק לכם מע׳ בריאות של עולם שלישי?

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, גור אדם כתב:

קח בחשבון שקצבאות הנכות יופסקו לאחר שלושה חודשים.

image.thumb.png.bd0d2ea8d8e622db5afb251bf670027e.png

של אשתי כן,אנחנו מודעים לזאת

אני עם נכות מהעבודה

היא תצטרך לחזור לארץ כל 3 חודשים

,אנחנו רוצים גם לפתוח עסק אז זה יעזור לעניין

לפני שעתיים, פינדר כתב:

אם אתה רוצה לגור כמו מקומי, זה כנראה יספיק.

אם אתה רוצה לחיות ברמה שהורגלנו אליה פה, זה יהיה כנראה יותר יקר.

בתור נכים אתם כנראה תצטרכו יותר שירותי בריאות. תספיק לכם מע׳ בריאות של עולם שלישי?

בדקתי לגבי ביטוח פרטי,ויש בית חולים קרוב למקום שאנחנו רוצים לגור,ולגור כמו מקומי זה מ-500 דולר בחודש

לנו יעלה יוצר מכפול אבל עדיין יותר זול מהארץ

Vw Polo GTI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהצלחה, נשמע לי כמו חתיכת הרפתקאה. קח בחשבון שכשתרצו להביא ילדים, הריון ולידה ראשונה - יש סיכוי טוב שהיא תרצה לחזור לארץ להיות קרובה למשפחה/הורים. מעבר לזה, חוויות

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Mleder כתב:

למה כזה קיצוני? ניסיתם לבדוק במזרח אירופה? למשל בולגריה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, Mleder כתב:

בדקתי לגבי ביטוח פרטי,ויש בית חולים קרוב למקום שאנחנו רוצים לגור,ולגור כמו מקומי זה מ-500 דולר בחודש

לנו יעלה יוצר מכפול אבל עדיין יותר זול מהארץ

יופי שיש בית חולים קרוב. אבל מה הרמה שלו?

הייתי שבועיים בוייטנאם. אני בטוח שלא ראיתי את כל מה שיש למדינה הזו להציע אבל אני די בטוח שלא הייתי רוצה לחיות כמו מקומי וגם לא כפול ממקומי. זה צריך להיות כמה רמות מעל, בשביל להיות דומה למה שיש פה.

אשתי היתה צריכה רופא שיניים כשהיינו שם. מצאנו מרפאה שמקבלת תיירים מערביים (יקרה יחסית). זה טוב לחירום. לא הייתי רוצה להיות מטופל שם קבוע.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Mleder כתב:

,אנחנו רוצים גם לפתוח עסק אז זה יעזור לעניין

יש לך מושג כלשהו איך זה מתנהל בויאטנם? מה הדרישות, מה החוק, איך מתנהלים מול השלטונות?

יותר מזה - איך תסדר בעסק בלי לדעת את שפת המקום?

נשמע כמו יופי של הרפתקה ותו לא.

אני כבר לא מדבר על מערכות חינוך ובריאות שכנראה לא יתאימו לכם.

אתה מזכיר לי שכאשר הייתי ילד אבא שלי ניגש למכרז לתפקיד שחייב אותו לגור בעכו (ישראל, כן? לא מדינה מתפתחת בעברו האחר של העולם). מנהל המקום הודיע לו חד משמעית - יש לך ילדים בגיל בי"ס יסודי, אתה נשאר בחיפה. הוריד אותו מהמכרז.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהצלחה @Mleder.

מקסימום תחזרו הביתה. רק תוודאו שאת הקצבאות משאירים לכם ושלא יקרה מצב שתאבדו אותן בטעות.

אתם ללא ילדים, ללא מחויבויות בישראל ועם הכנסה קבועה. אם יש זמן לצאת להרפקתאה, זה עכשיו.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Mleder כתב:

אחרי ביקור בפאב, אני והחבר'ה החלטנו שאנחנו חייבים לפתוח פאב... מניח שאתה יודע איך הסיפור הזה נגמר.

אני בטוח שעם קשיים כאלה ואחרים תסתדרו בוויטנאם, וסביר להניח שעם כסף מערבי זה אפילו לא יהיה קשה יותר מכל מדינה אירופאית ממוצעת. אבל הגירה לאירופה ולארה"ב היא מעבר ממדינה מתפתחת למפותחת, בעוד שאתם מנסים לקבל פחות או יותר את אותה חוויית משתמש ירודה אך במחיר נמוך יותר, שתמורתו תצטרכו ללמוד שפה ותרבות חדשה. האם התמורה שווה את ההשקעה זה שיקול פרטי שלכם, אבל אני אישית לא הייתי טורח. בתור מי שכבר עבר שלוש או ארבע הגירות משמעותיות, אם זה לא שדרוג משמעותי בכל פרמטר לא הייתי זז מהמקום. קל וחומר כשמקור הכנסתי הראשי תלוי בביצוע עבירת מס, שהסיכון להיתפס עליה עולה מדי רבעון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להעיד שכמות המתעניינים במעבר לארה״ב בכלל ואוסטין בפרט בעליה, ובפרט משפחות רבות מדברות על ה7 כקטליזטור נוסף. זה אף פעם לא רק אירוע בודד, אבל השילוב בין ההפיכה המשטרית + מגה פיגוע יצרו הרבה מוטיבציה עודפת לאנשים, כולל כאלו שממש לא תכננו מעבר.

זו בסה״כ דגימת-מיקרו זניחה, ואוסטין ספציפית is trending גם בלי קשר לכל הבלאגן בישראל, אז מאוד קשה לבודד משתנים ולהבין מה מי מו. את גלי ההדף של האירועים של ממשלת ביבי^6 יראו, לדעתי, בעיקר בקיצי 2024-2025 - לוקח לנזק זמן ״לחלחל״, והאפקט המצטבר (שטרם נגמר) לא מסייע במיוחד. הבעיה שלא באמת רואים כלום כי אף אחד לא משקף את הדאטה. לבט״ל והכנסה יש את הנתונים הגולמיים והם יכולים לדעת יפה מאוד מה הטרנד, אבל כידוע למי שקצת מכיר: הם לא משחררים את הנתונים, כולל בקשות לחופש מידע.

אני גם רואה את התופעה הלא פחות ממרתקת, במסגרתה בזמן שישראל עברה/עוברת מגה-פיגוע ומלחמה ללא יעדים ברורים או איזשהו אופק מדיני המתוקשר לציבור, עם חיזבאללה על הגדרות בצפון ואנשים שהתפנו מבתיהם ללא צפי חזרה ידוע, אנשים מסוימים סבורים שבויים באיזושהי קונספציה רגשית במסגרתה ישראל זה ה-מקום ה-בטוח ביותר בעולם ליהודים. ההיסטריה שמונחלת דרך כל מיני אפיקי תקשורת, ובהתעלמות מופגנת (אבסורדית, למען האמת) מהנתונים, מקבעת מציאות ותחושות אצל אנשים רבים. כך עולים איתי לשיחה אנשים מהממד ושואלים ״אבל האם זה מספיק בטוח להגיע לארה״ב?? ראינו כתבה על הפגנה בטמקא״; מסתבר שאיזה ילד כאפות woke משועמם עם צעיף הוא הרבה הרבה יותר מפחיד מ, ובכן, אתם מכירים את הדברים טוב ממני - וזאת למרות שאירועי האלימות הקונקרטיים שואפים לאפס. 

למען הסר ספק אני חושב שבסה״כ ישראל זה מקום בטוח יחסית, בעיקר רצועת החוף ראשלצ-חיפה (לגור בקרבה לגבולות, פחות), ושהסכנה האמיתית היא לא כל מיני ערבים עם קלאצ׳ אלא דברים אחרים. אני רק מציין שאם כבר פלוני מתעסק בבטחון/אנטישמיות, אז די ברור איזו מדינה מובילה בדירוג המפוקפק ״הרוגים יהודים מפשעי שנאה״ - ובפער ענק :(. אבל במאקרו, זה לא כזה משנה, כי הסיכוי למות בפיגוע עדיין נמוך בפער לעומת תאונת דרכים, ולדעתי הרבה יותר חשוב להרגיש בנוח עם השפה/משפחה/תרבות וכו׳, ומצד שני כל משפחה והמשקלים הסובייקטיביים שלה. בסופו של יום זה עניין אינדוידואלי ולישראל יש שלל יתרונות אמיתיים, לא מבין את הצורך להמציא דמיוניים, ואני בטח ובטח לא מבין מה הטעם להמציא מופרכים.

היום אני מעביר עוד וובינר על מעבר לאוסטין, אם מישהו מעוניין במידע וכו׳ אני מעביר כאלו פעם בחודש +/-.

• אהבתי 4

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, oryo כתב:

אני גם רואה את התופעה הלא פחות ממרתקת, במסגרתה בזמן שישראל עברה/עוברת מגה-פיגוע ומלחמה ללא יעדים ברורים או איזשהו אופק מדיני המתוקשר לציבור, עם חיזבאללה על הגדרות בצפון ואנשים שהתפנו מבתיהם ללא צפי חזרה ידוע, אנשים מסוימים סבורים שבויים באיזושהי קונספציה רגשית במסגרתה ישראל זה ה-מקום ה-בטוח ביותר בעולם ליהודים. ההיסטריה שמונחלת דרך כל מיני אפיקי תקשורת, ובהתעלמות מופגנת (אבסורדית, למען האמת) מהנתונים, מקבעת מציאות ותחושות אצל אנשים רבים. כך עולים איתי לשיחה אנשים מהממד ושואלים ״אבל האם זה מספיק בטוח להגיע לארה״ב?? ראינו כתבה על הפגנה בטמקא״; מסתבר שאיזה ילד כאפות woke משועמם עם צעיף הוא הרבה הרבה יותר מפחיד מ, ובכן, אתם מכירים את הדברים טוב ממני - וזאת למרות שאירועי האלימות הקונקרטיים שואפים לאפס. 

אני אומנם לא מעביר וובינר (רק סמינר שתיית בירה. אפשר לפנות בפרטי למחירים ותאריכים), אבל כדאי לשים דגש על הפסקה הזאת - ההסתכלות על מקום "בטוח" ליהודים היא לא לגמרי נכונה כשמשווים מדינות מערביות לישראל.

בישראל יש קרוב ל-75% יהודים, לכן זה אך טבעי שהכמות האבסולוטית (ה"נתונים") של נפגעים יהודים תהיה גבוהה יותר מאשר במקומות אחרים.

כאשר משווים את ישראל למדינות אחרות, מבחינת בטחון אישי, דברים שכן חשוב להסתכל עליהם זה דווקא "שיעור הרצח" למשל (homicide rate), שיראה מה המגמה לעומת ישראל, עבור כלל האוכלוסיה.

אם נסתכל על המדד הזה, אז בעוד בישראל הוא עומד על כ-2 רציחות לכל 100,000 איש, בארה"ב מדובר על כ-6 רציחות לכל 100,000 איש, ובטקסס זה עולה אפילו ל-8. לרוב, כשמדובר באוכלוסיה יהודית, הנתון יהיה נמוך אף יותר.

זה לא ייעוץ כן או לא לעבור, אלא רק הצעה להסתכל על דברים בצורה רחבה יותר כשחושבים על מעבר, ולא רק מנקודת המבט, השגויה, של מה "בטוח" ליהודים.

וזה כמובן רק פרמטר אחד מתוך המון גורמים אחרים, אובייקטיביים ואובייקטיביים פחות, דוגמת תוחלת חיים, כמות רופאים משוקללת, מזג אוויר, שוק העבודה ועוד.

• אהבתי 1
  • מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Mleder כתב:

שנינו עם קצבאות נכות

אני עם נכות מהעבודה

אנחנו זוג נשוי בלי ילדים

ובלי נכסים בארץ

אני בן 39 והיא בת 29

החלטנו לפרוש לפנסייה מוקדמת 

הרבה מנסים להוריד אותנו מזה

מה אתם אומרים? פרישה מוקדמת למדינה במזרח

זה משהו שהייתם עושים?

אני חושב שלא ממש הקדשתם זמן לרעיון ה"נפלא" הזה.
לגור במדינה אסייתית, שהאנגלית לא שפת העם, תחת שלטון שתכלס הוא קומוניסטי עם חרויות מוגבלות, מערכת בריאות שאלוהים יעזור לשני אנשים עם בעיות בריאות.
"הרבה מנסים להוריד אותנו מזה" - ובצדק!

אתה רוצה לפרוש בזול - נסה את תאילנד, לפחות שם מדברים אנגלית ומערכת הבריאות הפרטית לא רעה, אבל היא כבר לא זולה כמו פעם.
אתם תמיד יכולים לנסוע לתקופה מוגבלת ואז להחליט.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, gadik6 כתב:

אז בעוד בישראל הוא עומד על כ-2 רציחות לכל 100,000 איש

ב 2023 היו 244 רציחות רק בחברה הערבית. 

זה מעמיד אותנו על 2.6 מקרי רצח ל 100,000. 

כנראה שאם נוסיף את שאר המגזרים נעבור את ה 3.

ועדיין, ברור שיש מקומות שבהם המספר הזה גבוה בהרבה. 

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...