Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

• תגובות 60.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4916

• SlowRide

4790

• פינדר

3820

• m3x7r3m3

2926

לפני 17 דקות, יובל .מ. כתב:

אוטונומיה בשטחי A וסלאמת.

שואל מחוסר ידיעה אמיתי, זה לא המצב היום?

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, יובל .מ. כתב:

העולם יכול לצעוק אפרטהייד עד מחר - בינתיים הערבים בישראל הם הערבים הכי מבסוטים בכל המזרח התיכון,

מה שמצחיק פה (או עצוב) זה שבתקופת האפרטהייד (המקורי) בדרא״פ, זו היתה טענה פופלרית של המשטר הלבן. שהשחורים בדרא״פ נמצאים במצב יותר טוב מרוב השחורים באפריקה.

אבל זה לא אפרטהייד, כי ליאור אמר.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, SurfHigh כתב:

זה כן, ואין לי בעיה שיימשך.
ברור שהם לא יעלמו, אבל במצב הנוכחי אי אפשר להקים מדינה פלסטינית.
אם עוד 30 שנה נראה שיש שקט מוחלט, סבבה, אבל כרגע? כשכל ג'נין זה קן צרעות? שיחלמו.

לפני 20 דקות, פינדר כתב:

מה שמצחיק פה (או עצוב) זה שבתקופת האפרטהייד (המקורי) בדרא״פ, זו היתה טענה פופלרית של המשטר הלבן. שהשחורים בדרא״פ נמצאים במצב יותר טוב מרוב השחורים באפריקה.

כן, בוא נשווה את דרום אפריקה ששחורים לא יכלו לעלות לאוטובוס למדינת ישראל שבה כל התקנים באוניברסיטאות נתפסים על ידי בני מיעוטים בזמן שיהודים בני 18 הולכים לצבא.
כל זה בזמן ש-90 אחוז מהפשיעה במדינה נעשית על ידי אותם בני מיעוטים. 
כל מדינה ערבית מסביבך היא שיטהול אחד גדול, למעט מקומות שיש להם נפט (שגם הן בעוד 15-20 שנה כבר לא יהיו כאלה עשירות).

אם לצרפת ובריטניה זה כל כך כואב שיקחו הן את אותם 3 מיליון פלסטינאים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתישהו אמרתי שהם לא עם? אולי תענה כמו שצריך במקום להמשיך עם הערות מטומטמות?
בכל מקרה ההגדרה העצמית שלהם לא מעניינת אותי, מעניין אותי ביטחון אזרחי מדינת ישראל.
כרגע הפלסטינים מהווים איום, אז אין לי עניין בלחלק להם מתנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, יובל .מ. כתב:

העולם יכול לצעוק אפרטהייד עד מחר - בינתיים הערבים בישראל...

ומה עם הערבים בשטחים?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, יובל .מ. כתב:

מתישהו אמרתי שהם לא עם?

זה דיון שהתנהל פה שבוע שעבר.

לפני 15 דקות, יובל .מ. כתב:

אולי תענה כמו שצריך במקום להמשיך עם הערות מטומטמות?

אתה נשמע כואס, לא הבנתי על מה אני צריך לענות.

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, יובל .מ. כתב:

כן, בוא נשווה את דרום אפריקה ששחורים לא יכלו לעלות לאוטובוס למדינת ישראל שבה כל התקנים באוניברסיטאות נתפסים על ידי בני מיעוטים בזמן שיהודים בני 18 הולכים לצבא.
כל זה בזמן ש-90 אחוז מהפשיעה במדינה נעשית על ידי אותם בני מיעוטים. 
כל מדינה ערבית מסביבך היא שיטהול אחד גדול, למעט מקומות שיש להם נפט (שגם הן בעוד 15-20 שנה כבר לא יהיו כאלה עשירות).

אם לצרפת ובריטניה זה כל כך כואב שיקחו הן את אותם 3 מיליון פלסטינאים.

תראה לי תושב שכם, רמאללה או בית לחם אחד שיכול לעלות על אוטובוס בתל אביב או רמת גן ותקן אחד עבורו באיזו אוניברסיטה או מכללה ישראלית.

קל מאוד להתעלם מהמציאות ולנסות לטשטש את הגבול בין אזרחי המדינה לבין אלה שאתה רוצה להחזיק בגטאות חסרי כל זכויות אזרח בטענה שיש מקומות יותר גרועים.

למה שאתה וכל יהודי אחר כאן לא נחזור לאן שבאנו ממנו כי בשואה היה יותר גרוע ליהודים בכל אירופה?

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, Night Driver כתב:

הולכים כנראה להיות לנו מספיק מיוחדים כאלה בשביל 13 מנדטים.

אל תדאג מרצ לא תביא 13 מנדטים בחיים

לפני 16 שעות, Pika007 כתב:

מכיר את הפיצ'ר, תודה, אבל למה שאטרח?

כי ככה עובד דיון?

אחרת למה לטרוח בכלל לקחת חלק בדיון שאין לך רצון לקחת בו חלק?

לפני 16 שעות, Pika007 כתב:

לא משנה איך אגיד ומה אגיד וזה לא שאין לי מה לענות, בדיון איתך זה יותר עניין של "כמה אגיד". אתה לא ממש מנהל דיון, אתה מנהל מלחמות התשה, יש אפס רלוונטיות אם אתה צודק או לא. בדיוק כמו שכתבתי קודם- גם בנושא די מוגדר היטב, אתה תדע לטעון שהשמים בעצם צהובים, נקודת ההנחה היא קודם כל שאתה צודק ועכשיו המציאות צריכה להתאים את עצמה.

אז לא, זה לא שאין לי מה לענות- זה יותר שאין לי כוח (או רצון) לענות למה שתענה למה שאענה למה שתענה למה שאענה [הכנס רקורסיה פה, בלי תנאי עצירה]

מלחמת התשה = אני חושב שאתה טועה, ומביא תימוכין כאלה ואחרים.

במילים אחרות "אני צודק כי אני צודק".

כאמור - למה לקחת חלק בדיון שאין לך רצון לקחת בו חלק?

לפני 15 שעות, farkash7 כתב:

זו בדיוק דוגמא ללמה בעיית העצירה היא בלתי פתירה.
אם ליאור צודק הוא לא יפסיק להסביר לך למה אתה טועה.
אם ליאור טועה הוא לא יפסיק להסביר לך למה הוא צודק.
אין לו דרך להבדיל בין שני המצבים, ולכן הבעיה בלתי פתירה לפי כל מודל חישובי שידוע לנו.

הפתרון? אלג' שמבוסס אקראיות. להטיל מטבע ולברוח מהדיון כשיוצא עץ אחרת זה פשוט לולאה אינסופית.

אם על כל פעם שהבאתי תימוכין לטעויות שלכם הייתי חופר עד שהייתם אומרים "כן כן טעינו" לא היינו יוצאים מזה.

אבל אני נחמד, אני מחליק.

לפני 14 שעות, Night Driver כתב:

שכחת מתב שבו הוא לא בטוח אם הוא צודק או טועה ואז הוא גם מסביר למה אתה טועה וגם למה הוא צודק.

אם אני לא יודע אני כותב שאני לא יודע, או לא כותב בכלל...

אבל נו, אם זה עושה לכם נעים בגב...

לפני 13 שעות, Gosser1860 כתב:

אבל רגע ליאור @m3x7r3m3, תחת ההנחה שראית את הראיון עם בן גביר, מה היעד/מטרה בטווח זמן הקצר-בינוני שאתה רואה עם הפלסטינים? 

אם בן גביר מייצג אותך בהיבט הזה, הוא בעיקר התפתל וטען: נבטל(?) את הרש"פ, לא ניתן להם תעודות כחולות, הם לא יוכלו להגיש בקשות לתעודות כחולות, הם לא יוכלו להצביע לכנסת או בכלל. אז מה כן? 

חזרה למצב של טרום אוסלו.

אתה יודע שהיינו בדיוק במצב הזה שלא הייתה רש"פ, לא היה להם תעודות כחולות (או בכלל זכות להגיש בקשה לתעודה כחולה), קל וחומר להצביע לכנסת...

אגב בזמנו כדי לצאת הם יכלו לבקש משהו שנקרא תעודת מעבר ישראלית, או דרכון ירדני.

רובם בחרו אז בדרכון הירדני.

לפני 4 שעות, oryo כתב:

בסופו של יום בן גביר לא שונה יותר מדי מאשר כל מיני אנשים אחרים - הוא רק מסתיר קצת פחות את הדעות האמיתיות שלו. הוא עדיין מכבס חלק מהן ע״י התחמקות מהתייחסות ישירה והעלאת נושאים אחרים בשביל הסטת הדיון, אבל הקריצה היא אותה קריצה והים הוא אותו ים.

תנו לזה עוד עשור, שניים גג, ויתחילו כבר לדבר גם על הטרנספר/מדרג אזרחי בצורה ישירה יותר. התקרנפות והשחתה אינן סאונדבייטס, אלו תופעות אמיתיות. אם לפני שני עשורים מישהו היה אומר שבן גביר יהיה שר בממשלת ישראל - רובנו היינו צוחקים. היום אם אני אומר לכם שיואב אליאסי יהיה בממשלת ישראל ב2030 אתם אפילו לא תרימו גבה...

באופן משעשע למדיי הדעות של בן גביר לפני שני עשורים היו ימין פרווה, היה לנו באותה תקופה שר שהדעות הפוליטיות שלו היו מימין לבן גביר.

ציטוט

תוכנית הטרנספר

בשנת 1987 הודיע זאבי על תמיכתו בחזון ארץ ישראל השלמה וב"טרנספר מרצון" או "טרנספר בהסכמה" לאוכלוסייה הערבית ביהודה ושומרון ורצועת עזה. הוא טען שזו הדרך היחידה לפתרון הסכסוך הישראלי-ערבי. את הטרנספר מרצון הציע ליישם באמצעות עידוד משפחות ובודדים פלסטינים לעבור לארצות אחרות על ידי הפסקת עבודתם בישראל, סגירת "אוניברסיטאות האינתיפאדה", אי-עידוד התעשייה אצל הערבים ביש"ע[38] ומענקים כספיים לעוזבים. את הטרנספר בהסכמה הציע ליישם כהעברת אוכלוסייה אף ללא הסכמתה, במסגרת הסכם שלום עם מדינה ערבית שכנה, כשההסכמה היא בין המדינות להעביר את המיעוטים למדינות הלאום שלהם. כתקדימים לכך הציג טרנספר לשלושה מיליון תושבים במסגרת הסכם השלום בין יוון לטורקיה, ואת הטרנספר בעקבות הסכם השלום בין ישראל למצרים[38]. זאבי סבר שמערכת הביטחון של ישראל חזקה דיה לסיפוח שטחי יהודה, שומרון ועזה ולביצוע טרנספר לאוכלוסייה הערבית שם. זאבי הסתמך על מנהיגי התנועה הציונית, אנשי רוח ומנהיגים מן השמאל, וטען שהם אף הציעו בשלבים שונים "טרנספר בכפייה" ושהוא אף בוצע במלחמת העצמאות. לדבריו, "אם הטרנספר אינו מוסרי - כל הציונות אינה מוסרית, כי היא קמה וצמחה והייתה למדינה תוך שימוש מסיבי בדרך הטרנספר"[38]. הוא עצמו הציע טרנספר בכפייה במקרה של התקפה על ישראל ממזרח. לדבריו, "לא נוכל לקבל נוכחות של גיס חמישי אצלנו", וערביי ארץ-ישראל "יופנו אל מול הצבאות הפולשים כדי לשבש את מערכותיהם."[38]

עמדותיו בנושא הטרנספר ספגו ביקורת בטענה שהן גזעניות ובלתי לגיטימיות.

אז אתה אומר שעוד עשור שניים נחזור ל-1987 ונדבר על טרנספר?

לפני 4 שעות, falou כתב:

מה בדיוק חדש ברעיון של הטרנספר?!

גאנדי רץ על הטיקט הזה עוד באייטיז, והיה שר. רק שהוא, בניגוד לבנגביר, לא היה רק ליצן, פופוליסט, תקשורתי. היו לו כמה תפקידים ביצועיסטים על הכותפת.

זה לא, אתה מפריע להם להמציא היסטוריה אלטרנטיבית.

פויה לך.

לפני 4 שעות, falou כתב:

כהנא היה גזען, גאנדי לא היה גזען.

אחד מחבריו בכנסת היה דראוושה, למשל.

כהנא גם היה איש אלים, לא מרוסן, פאשיסט פר אקסלנס, שרצה לשמור על טוהר הגזע היהודי.

הם לא אותו הדבר כמו שבנגביר וסמוטריץ' הם לא אותו הדבר.

תהום פעורה בין גאנדי לכהנא.

בן גביר, לפחות לפי דבריו יותר קרוב לזאבי מאשר לכהנא.

לפני 3 שעות, Night Driver כתב:

קודם כל תושבי השטחים (יהודים וערבים) הם לא תושבי מדינת ישראל גם אם אזרחי מדינת ישראל.

אתה מתייחס להגדרה מבחינת משרד הפנים (שם המדרג הוא תושב ארעי, תושב קבע, ואזרח) או להגדרה מבחינה מיסויית? או בכלל משהו אחר שאתה המצאת?

לפני 3 שעות, Night Driver כתב:

שנית, אם יחליטו להמשיך לגור תחת המדינה הפלסטינאית זה בינם לבין השלטון. המדינה כמדינה לא שייכת לזה.

ואם ההסכם על הקמת המדינה הפלשתינית יכלול סעיף שהיא תהיה יודנריין? (כפי הדרישה שלהם מאז אוסלו)

אז כל הטענה שלך לפח. זה כבר לא בינם ובין השלטון (הפלשתיני אני מניח שהתכוונת), וזה בהחלט בינם ובין המדינה (שהיא צד להסכם כזה, והם לא).

לפני שעתיים, falou כתב:

כן, זה נכון, בגדול. רק שאפשר לטעון שיש הבדל בין לעשות טרנספר ליישוב בן 30 לבין לעשות טרנספר ליישוב בן מאות שנים, ויש הבדל בין לעשות טרנספר לעשרות אלפים לבין לעשות טרנספר למיליונים.

ישנם מעט מאוד יישובים ערביים ביו"ש שהם בני מאות שנים.

שכם, יריחו, רמאללה, ג'נין, חברון. וגם אז מדובר על חלקים מאוד קטנים מהערים שאנחנו מכירים היום שהם בני מאות שנים.

לגבי המספר אפשר להציע פתרון תכנותי, במקום טרנספר גדול למיליון וחצי, נעשה 150 טרנספרים של 10K כל אחד. 🤣 זו הרמה של הטענה (אני מבין שהיא לא שלך, אבל הזדמנות טובה).

לפני שעתיים, יובל .מ. כתב:

הרעיון של אנשי שמאל/ערבים הוא מדינה פלסטינית לצד מדינת כל אזרחיה. הם בחיים לא יכירו במדינה יהודית.
שתי מדינות - אחת פלסטינית ואחת מדינת כל אזרחיה | ערוץ 7 (inn.co.il)

כן, אתם יכולים להגיד שזה רק הוא וכל זה, אבל זה תהליך.

זה לא תהליך, במילים כאלה ואחרות ממרצ, דרך חד"ש, תע"ל, רע"מ ובל"ד, כולם הביעו את העמדה הזו בדיוק.

אצל כולם הסכם כולל פינוי של כל היהודים משטחי המדינה הפלשתינית העתידית, ולא כולל אף פעם פינוי ערבים משטחי מדינת ישראל, תוסיף לזה את תמיכתם הקבועה בייבוא של פלשתינים תחת אצטלות שונות (למשל "איחוד משפחות" - כל המפלגות שצוינו תומכות באיחוד משפחות עם פלשתינים בישראל, למשל קליטה של להט"בים פלשתיניים בישראל, אפילו בשלב מסוים הציעו לקלוט כאן אנשי פת"ח אם חמאס ישתלט ביו"ש כמו על עזה ממש כאילו הם המקבילים לצד"ל).

תוסיף לזה את התמיכה הקבועה של כולם לבטל או לקצץ את חוק השבות.

המסקנה הסופית היא שהם לפעמים חלוקים על הניואנסים של הדרך, על מספרים, כמויות וכו', אבל כל אלה מסכימים על ה-End Game, מדינה פלשתינית עם 0 יהודים, מדינת ישראל עם כמות כלשהי של ערבים, וקליטה של מספרים חיוביים של ערבים נוספים כל הזמן.

מתמטית זה בוודאי מביא אותנו בטווח הרחוק עד רחוק מאוד, למדינה אחת פלשתינית ואחת שהיא כל אזרחיה.

לפני שעתיים, Night Driver כתב:

יפה שאתה מביא את ערוץ שבע כרפרנס למה שאני חושב. למה לא תביא את בן גביר שיגיד מה אני חושב?

פספסת מי הדובר בכלל, הוא מנהיג של מפלגה.

מדינת ישראל היא מדינה יהודית שיהיו בה מן הסתם אזרחים בני דתות אחרות. זה לא הופך אותה למדינת כל אזרחיה.

אחלה, אין בעיה עם דתות אחרות, אבל למה שבמדינת הלאום היהודי יהיו בני לאומים אחרים?

מי שמזדהה כפלשתיני - שיהיה אזרח במדינה הפלשתינית, עם שאר בני הלאום שלו.

המדינה הפלסטיאית שתקום היא לא עניינינו ואנחנו לא מנהלים אותה. אנחנו נוכל לבחור אם להיות איתה בקשרים או לא. לא יותר ולא פחות מזה.

אז לתפיסתך נאפשר להם להקים מדינה, שיהיה לה צבא, שתוכל לייבא ולייצר נשק כאוות נפשה, תוכל לזהם את האוויר כאוות נפשה, לזהם את הספקטרום האלקטרו-מגנטי כאוות נפשה וכו'?

לפני שעה, Night Driver כתב:

אתה חושב שאם תתעלם הם ייעלמו ואני עוצם עיניים?

image.thumb.png.5b5339cff309fd2650218b4349967d03.png

עכשיו תחשוב כמה יש כאלה שלא טבעו ולא מתו.

הרש"פ מסתירה את המידע הזה לגבי יו"ש (ואפילו ממשיכה לספור מי שעזב כאזרח הרש"פ - בהמשך לדיון שלי עם דויד בנושא).

חמאס כמובן מסתיר את המידע הזה לגבי עזה.

ההערכות מדברות על עשרות אלפים עד כמאה אלף בשנה.

לפני שעה, SlowRide כתב:

וזה חוזר שוב למצב שלא משנה אם הם עם או לא, הם לא יקימו מדינה כי ישראל לא רוצה.

אבל זה כבר לא יהיה אפשרי ברגע שאתה תכיר בהם כעם.

כי אז שוב, הסכם אוסלו יישאר על כנו, רק הסעיף שאומר שהקמת מדינה היא במו"מ עם ישראל הופך ללא חוקי.

ומשם הדרך פתוחה להם להקים איזה מדינה שהם רוצים בלי שום התחשבות בכך שישראל לא רוצה.

כמובן שהדרך מהצהרה למדינה מעשית היא ארוכה, ובמקרה של הפלשתינים היא בכלל Dead End (אין להם יכולת להחזיק מדינה ברת קיימא, לפי שום חישוב), אבל תהיה להם מדינה.

ומשם הדרך להגדיר צבא שיתבסס על הפת"ח היא קצרה.

מבחינתנו זה מ-א-ו-ד מסבך התמודדות עם המון נושאים, בטחונית, תיאומים, אפילו קבר יוסף שהוא מובלעת של שטח C בתוך שטח A, או דברים כמו גביית המיסים שאנחנו עושים עבורם, או ניהול הספקטרום האלקטרו-מגנטי, מעצרים של פעילי טרור הופכים למסובכים בהרבה (כניסה בלילה לשכם או לג'נין זה פלישה למדינה אחרת).

מבחינתם זה ירי ברגל בלי לטפל בפצע, הם ישמידו את עצמם, אבל לאט, בטווח הארוך.

סוג של להוציא לעצמם שתי עיניים כדי להוציא לנו אחת.

לפני כשעה, David32 כתב:

מצד אחד הם לא עם ואין מה שמאחד אאותם.

מצד שני כמות עצומה של סטיגמות וקביעות לגביהם.

מעניין.

אתה יודע שזה נכון לגבי כל מדינה ערבית, ואפילו מדינות מוסלמיות לא ערביות כמו איראן?

אותו משפט נכון גם לגבי סוריה, או מצרים, או לבנון, או מרוקו, או תוניס או אלג'יריה או ערב הסעודית או אפילו איחוד האמירויות.

אז זה לא באמת קשור להיותם עם, אלא לתפיסה הדתית-תרבותית.

לפני כשעה, SurfHigh כתב:

בשטח A יש לרש"פ אוטונומיה מלאה, אבל עדיין צה"ל נכנס למעצרים.

בשטח B יש לרש"פ אוטונומיה מלאה רק במישור האזרחי, הביטחוני עדיין באחריות ישראל.

בשטח C יש לישראל את כל האחריות והזכויות ולרש"פ אין שום זכות (זה אגב למה גנץ קיבל ביקורת בימין על כך שאיפשר לרש"פ לבנות אלפי בתים שם).

לפני כשעה, פינדר כתב:

כולנו יודעים (אני מקווה) איך נראית דרא"פ כרגע...

עם או בלי קשר, ההולנדים בדרא"פ הם המהגרים והשחורים הנייטיבז.

כאן זה בדיוק הפוך.

אז הנייטיבז גם קיבלו לפה מהגרים, וגם החיים של המהגרים יותר טובים משאר המדינות שבהן יש מהגרים דומים להם.

לפני כשעה, פינדר כתב:

אבל זה לא אפרטהייד, כי ליאור אמר.

אכן.

אני מחכה ליום שבו ייאסר על ערבים לרכוש בתים ביישוב או שכונה יהודית, ושיהיו בריכות נפרדות, שירותים נפרדים וכו'.

תעיר אותי כשזה קורה.

לפני כשעה, David32 כתב:

אבל הם לא עם ולכן המדינות שיטהול לא קשורות אליהם.

כי הסעודים הם עם? למה? כי בריטניה שירטטה קווים ואמרה לכל מי שבתוך הפוליגון "מהיום אתם עם"?

תחזור כמה עמודים אחורה להודעה שלי על לאומיות בעולם הערבי. אולי תלמד משהו.

לפני 55 דקות, falou כתב:

ומה עם הערבים בשטחים?

מה איתם? הם במצב הרבה יותר טוב מהשכנים שלהם בסוריה, מצרים או הבני דודים שלהם בירדן, לא לדבר על המצב של החברים בלבנון.

לפני 36 דקות, Night Driver כתב:

תראה לי תושב שכם, רמאללה או בית לחם אחד שיכול לעלות על אוטובוס בתל אביב או רמת גן ותקן אחד עבורו באיזו אוניברסיטה או מכללה ישראלית.

אני אתקן אותך - כל תושב שכם, רמאללה או בית לחם יכול לעלות על כל אוטובוס בשטחי יו"ש, לפעמים עד לרמה שאוטובוסים (ממוגנים! שמסובסדים פעמיים מתקציב המדינה הישראלית! גם על המיגון וגם על הנסיעות!) מגיעים ליישובים היהודיים, איפה שגרים האזרחים הישראליים שמשלמים את המיסים שמהם מסבסדים את האוטובוסים האלה! מלאים בערבים, והיהודים לא מקבלים שירות.

מעבר לזה, השב"חים ואלה עם אישור כניסה, בוודאי יכולים (ועולים) על אוטובוס בתל אביב או רמת גן.

מעבר לזה, ביו"ש זה ה"כיבוש" היחיד בעולם, שבו לפני אותו "כיבוש" היו ביו"ש בדיוק 0 אוניברסיטאות, היום יש להם 12.

לפני 41 דקות, Night Driver כתב:

למה שאתה וכל יהודי אחר כאן לא נחזור לאן שבאנו ממנו כי בשואה היה יותר גרוע ליהודים בכל אירופה?

איזה לקח מטומטם זה מהשואה...

זה בקלות מתחרה על הטופ 5.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אתה מתייחס להגדרה מבחינת משרד הפנים (שם המדרג הוא תושב ארעי, תושב קבע, ואזרח) או להגדרה מבחינה מיסויית? או בכלל משהו אחר שאתה המצאת?

אתה יודע כמה אזרחים ישראלים לא חיים בגבולות המדינה?

לפני 8 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אחלה, אין בעיה עם דתות אחרות, אבל למה שבמדינת הלאום היהודי יהיו בני לאומים אחרים?

מי שמזדהה כפלשתיני - שיהיה אזרח במדינה הפלשתינית, עם שאר בני הלאום שלו.

מי שלא יהודי לעולם לא יוכל להיות בן הלאום היהודי. אתה בכלל מבין מה אתה כותב?

לפני 10 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אז לתפיסתך נאפשר להם להקים מדינה, שיהיה לה צבא, שתוכל לייבא ולייצר נשק כאוות נפשה, תוכל לזהם את האוויר כאוות נפשה, לזהם את הספקטרום האלקטרו-מגנטי כאוות נפשה וכו'?

לא. כמו כל מדינה שכנה אנחנו פועלים כדי להבטיח את שלומנו. זה נכון למדינות שאנחנו בקשרים איתן ולכאלה שלא.

לפני 10 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אתה חושב שאם תתעלם הם ייעלמו ואני עוצם עיניים?

image.thumb.png.5b5339cff309fd2650218b4349967d03.png

עכשיו תחשוב כמה יש כאלה שלא טבעו ולא מתו.

הרש"פ מסתירה את המידע הזה לגבי יו"ש (ואפילו ממשיכה לספור מי שעזב כאזרח הרש"פ - בהמשך לדיון שלי עם דויד בנושא).

חמאס כמובן מסתיר את המידע הזה לגבי עזה.

ההערכות מדברות על עשרות אלפים עד כמאה אלף בשנה.

יש הרבה שמהגרים אבל אלה שמהגרים ברובם הם אלה שהיית שמח שיישארו פה (אנשים משכילים, יצרניים, נורמטיביים ומועילים לחברה. מכיר לא מעט מהענף שלי שהיגרו ואנחנו בקשרי עודה טובים).

לפני 13 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מה איתם? הם במצב הרבה יותר טוב מהשכנים שלהם בסוריה, מצרים או הבני דודים שלהם בירדן, לא לדבר על המצב של החברים בלבנון.

והקשר הוא?

הם לא חיים שם ולא נולדו שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, m3x7r3m3 כתב:

עם או בלי קשר, ההולנדים בדרא"פ הם המהגרים והשחורים הנייטיבז.

כאן זה בדיוק הפוך.

הרוב המכריע של מי שחי בין הירדן לים הוא צאצא למהגרים שהגיעו לפה ב 200 שנים האחרונות. 

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני אתקן אותך - כל תושב שכם, רמאללה או בית לחם יכול לעלות על כל אוטובוס בשטחי יו"ש, לפעמים עד לרמה שאוטובוסים (ממוגנים! שמסובסדים פעמיים מתקציב המדינה הישראלית! גם על המיגון וגם על הנסיעות!) מגיעים ליישובים היהודיים, איפה שגרים האזרחים הישראליים שמשלמים את המיסים שמהם מסבסדים את האוטובוסים האלה! מלאים בערבים, והיהודים לא מקבלים שירות.

מעבר לזה, השב"חים ואלה עם אישור כניסה, בוודאי יכולים (ועולים) על אוטובוס בתל אביב או רמת גן.

מעבר לזה, ביו"ש זה ה"כיבוש" היחיד בעולם, שבו לפני אותו "כיבוש" היו ביו"ש בדיוק 0 אוניברסיטאות, היום יש להם 12.

אמרתי בישראל. יוש הוא לא שטח מדינת ישראל ונציגיך אפילו התנגדו להוראת השעה להחיל שם את החוק הישראלי על אזרחי המדינה.

לפני 14 דקות, m3x7r3m3 כתב:
לפני 56 דקות, Night Driver כתב:

איזה לקח מטומטם זה מהשואה...

זה בקלות מתחרה על הטופ 5.

אתה משווה אנשים שנולדו וחיים פה למקומות אחרים שאין להם קשר. אני לפחות אמרתי תחזיר את היהודים הביתה לאן שבאו ממנו.

לפני 2 דקות, SurfHigh כתב:

הרוב המכריע של מי שחי בין הירדן לים הוא צאצא למהגרים שהגיעו לפה ב 200 שנים האחרונות. 

חלאס עם עובדות.

תקרא קצת היסטוריה על גלי העלייה של הפלסטינאים שהגיעו לכאן כשהיו כאן רק יהודים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, m3x7r3m3 כתב:

כולנו יודעים (אני מקווה) איך נראית דרא"פ כרגע...

אתה חושב שיש איזשהו שחור שמתגעגע לימים הטובים של האפרטהייד?

לפני 20 דקות, m3x7r3m3 כתב:

כאן זה בדיוק הפוך.

אומר בן של מהגרים.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, David32 כתב:

מצד אחד הם לא עם ואין מה שמאחד אאותם.

מצד שני כמות עצומה של סטיגמות וקביעות לגביהם.

מעניין.

בסוף החודש עולה סדרה בערוץ 1 על הסוגיה הזו. הפרומו נראה מעניין.
*אני גם חושב שהם לא עם אגב ולא משנה מה הם אומרים הבעיה שזה לא מעניין אותם.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...