Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיבוב בענייני בחירת סמארטפון

gil elbaz

פוסטים מומלצים

לפני שעתיים, falou כתב:

זה שאנשים לא מסתדרים עם תפריטים וממשקים, זה לרב ענין של הרגל. מין הסתם, כשלממשק יש יותר יכולות, יש לו גם יותר מורכבות. אבל, שוב, לפחות בשיומי יכולתי למנוע מאפליקציות לאכול לי את הסוללה, באופן אבסולוטי. אמרתי למערכת ההפעלה להעיף את האפליקציה בסגירה, היא עפה. באנדרואיד אתה יכול להגדיר לאינסטה שלא תעבוד ברקע... והיא בכל זאת עובדת.

לכאורה זה אמור להיות טוב, בפועל זה לא, כי זה נוגד את ה"הסכם" בין מערכת ההפעלה למפתחים.

ההסכם הזה אומר שאם אתה רוצה קטע קוד שירוץ כשהאפליקציה סגורה, הוא צריך להיות שירות (Service).

אז מפתחים פיתחו לפי ההסכם הזה, ואז באה שיאומי ומעיפה את השירותים של האפליקציה בלי להתחשב איך האפליקציה מתוכננת. והאפליקציה מתוכננת לפי ההסכם ששירות לא עף.

אם אפליקציה מסוימת מריצה יותר מדי דברים בשירותים שלה תסיר אותה.

• רעיון טוב! 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע כמה היא מריצה, ולא מעניין אותי ההסכמים. הבעיה העיקרית היתה האפליקציה של FB. אז עכשיו אני לא מחזיק אותה בסלולרי, וגם לא את המסנג'ר.

בסה"כ נדמה לי שניהול הסוללה בפיקסל הוא טוב מאוד, כי המכשיר באמת לא שואב סוללה כשהוא לא בשימוש, כשמשתמש במצב חיסכון סוללה, נדמה שהוא חוסך יפה, ובסה"כ לא נתקלתי כמעט במצב בו אפליקציה שואבת משאבים סתם (אולי פעם אחת, עם וואזאפ מחובר ל-web, אבל זה יכול להיות גם בגלל שהייתי במקום עם קליטה בעייתית).

בסופו של דבר... ממשק. קצת יותר טוב בזה, קצת פחות טוב בזה. כל זמן שהוא לא באגי ומציק, מתרגלים.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, falou כתב:

אני לא יודע כמה היא מריצה, ולא מעניין אותי ההסכמים. הבעיה העיקרית היתה האפליקציה של FB. אז עכשיו אני לא מחזיק אותה בסלולרי, וגם לא את המסנג'ר.

בסה"כ נדמה לי שניהול הסוללה בפיקסל הוא טוב מאוד, כי המכשיר באמת לא שואב סוללה כשהוא לא בשימוש, כשמשתמש במצב חיסכון סוללה, נדמה שהוא חוסך יפה, ובסה"כ לא נתקלתי כמעט במצב בו אפליקציה שואבת משאבים סתם (אולי פעם אחת, עם וואזאפ מחובר ל-web, אבל זה יכול להיות גם בגלל שהייתי במקום עם קליטה בעייתית).

בסופו של דבר... ממשק. קצת יותר טוב בזה, קצת פחות טוב בזה. כל זמן שהוא לא באגי ומציק, מתרגלים.

אני אתאר לך סיטואציה - התקנת אפליקציה של נניח FB, שיש לה נניח עוד 3 שירותים שרצים ברקע ועושים כל מיני דברים.

אתה בא ואומר וואו היא לוקחת לי מלא מהסוללה, אומר ל-MIUI להעיף אותה עם השירותים שלה. MIUI עושה.

הכל טוב ויפה עד שיום אחד MIUI מעיפה את השירותים האלה בדיוק בזמן הלא מתאים (מזכיר - שירותים לא אמורים לעוף בכלל!) איזשהו קובץ מסוים מושחת, והאפליקציה של FB מפסיקה לעבוד בכלל.

אתה תאשים את שיאומי או שתגיד ש-FB זה חרא מתכנתים שכתבו חרא של אפליקציה שהפסיקה לעבוד?!

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתקין מחדש, כי שיט האפנס.

כאמור, אני שייך לדור הישן, מבחינתי זה שהכל בכלל מנגן כמו שצריך 99% מהזמן, זה הנס.

מצד שני, אם המסנג'ר של FB ממשיך לשלוח לי הודעות, למרות שהוא לא אמור לעבוד ברקע... אז וואט דה פאק?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אתה לא צריך להתקין מחדש, מספיק להיכנס במקרה כזה לניהול האפליקציות, לאפליקציה הבעייתית, למחוק את המטמון ואת האחסון שלה.

ובכל זאת, את מי אתה תאשים? את פייסבוק או את שיאומי?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, m3x7r3m3 כתב:

אבל גם טלפוני ביניים שייתנו VFM גבוה, וחלקם לפחות כנראה יבואו באריזה קטנה.

אני לא יודע מה יבואו, מה שבא, בא בינתיים במסכים גדולים. מאוד.

לפני 1 דקה, m3x7r3m3 כתב:

אבל אתה לא צריך להתקין מחדש, מספיק להיכנס במקרה כזה לניהול האפליקציות, לאפליקציה הבעייתית, למחוק את המטמון ואת האחסון שלה.

ובכל זאת, את מי אתה תאשים? את פייסבוק או את שיאומי?

ואיך זה ייפתור לי הבעיה שהיא עובדת ברקע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, falou כתב:

אני לא יודע מה יבואו, מה שבא, בא בינתיים במסכים גדולים. מאוד.

זמני לחלוטין כמו כל הטרנדים בתעשייה הזו (מיליון חיישני מצלמה, מסך 99.9% משטח הקדימה, גודל מסך וכו').

לפני 6 דקות, falou כתב:

ואיך זה ייפתור לי הבעיה שהיא עובדת ברקע?

כלום לא יפתור לך את הבעיה הזו שהיא עובדת ברקע, זה מצב תקין לחלוטין מבחינת החברה שכתבה את התוכנה.

זה רק יפתור לך את הצורך להסיר ולהתקין מחדש כדי להתמודד עם התוצאות של ההריגה הלא מבוקרת של תהליכי הרקע.

להרוג באופן לא צפוי את שירותי האפליקציה זה לא פתרון, זה פלסטר, אם האפליקציה בעייתית (מבזבזת הרבה סוללה == הרבה שירותים שרצים ברקע == הרבה קוד שרץ ברקע) תעיף אותה ותשתמש בכרום להיכנס לממשק הוובי שלה.

בגלל זה הרבה חברות תוכנה לא אוהבות לתת תמיכה למכשירי שיאומי, אה יש לך שיאומי? לא יודע אחי הם עושים דברים מוזרים.

אני אגב כותב את ההודעה הזו בדיוק בזמן שאני מתמודד עם בעיות מוזרות של אפליקציה שלנו על שיאומי רדמי, קל 30% מהזמן פתרון תמיכה במכשירים שלי הולך על הסינים המוזרים, שיאומי, רדמי, Vivo וכאלה. לא כל חברה יכולה ומוכנה להתמודד עם זה

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, falou כתב:

אכן,  בפיקסל 2XL שהיה (האמת, עדיין יש) לי וב-4XL שאני מחזיק עכשיו שמתי לב שבמצב המתנה/בלילה צריכת הסוללה היא מינורית, ובאופן כללי אני לא מתערב יותר מידי בניהול סוללה שלו. מה שבטוח, הרבה יותר טוב ממה שהיה לפני כן, עם הגלקסי S7.

ובכלל, חוץ ממשחקים (שאני לא מרבה לשחק) לא נתקלתי באפליקציה שזוללת בצורה נוראית את הסוללה. לא ב-11 ולא ב-10 שלפניו.

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הגיוני, כיוון שבמערכת ההפעלה הנקייה (פיקסלים, נקסוסים, אנדרואיד ONE) אין שום דבר מיותר מבית היוצר של היצרן (Samsung, LG, Xiaomi וכו') או גרוע מכך, דברים מיותרים מהפליי סטור (למשל טלפונים שמגיעים עם FB ואינסטגרם ומסנג'ר מובנה, אז גם לא ניתן להסיר אותם, רק לבטל אותם וגם זו פעולה לא פשוטה למשתמש הרגיל).

כל אחד כזה מגיע עם ה-Services שלו והחרא שלו, וכשהיצרנים עושים אוסף של חרא, אתה מקבל אוסף של חרא בטלפון שהרגע יצא מהקופסה.

בגלל זה כתבתי ככה:

בתאריך 18.10.2020 בשעה 12:34, m3x7r3m3 כתב:

אנדרואיד נקי זה בהחלט יתרון גדול.

זה היה אחד השיקולים לקנות את ה-Razer Phone2 שלי, אנדרואיד כמעט נקי עם חומרת High-End.

אצל סמסונג לדוגמה S10 עם אנדרואיד 9 שיש לי ביד כרגע של העבודה, מכיל בערך 330 אפליקציות ושירותים, וזה כשהוא "חדש מהקופסה".

כל הדברים האלה רצים, מבזבזים סוללה, שטח איחסון, וגם RAM ו-CPU

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המסנג'ר של הפייסבוק היא אחת האפליקציות המטרידות ביותר שנוצרו.

מכריחים אותך לקבל נוטיפיקציות שקופוצות לפרצוף.  (אפשר לנטרל משום מה רק ל-24 שעות). 

הפתרון שלי היה לעבור ל- Messanger lite  ולהשתיק את ההתראות של האפליקציה הזו בממשק של הטלפון .  (היא רצה ברקע אבל חסמתי את ההתראות באנדרואיד). 

בשיאומי גם מנעתי ממנה מלרוץ ברקע. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא משתמש בכלל בכל הפלטפורמה הזו של פייסבוק / מסנג'ר אז לא אכפת לי, אבל מי שכן זה אוכל לו סוללה כי יש להם אלוהים יודע כמה שירותים שרצים כל הזמן ברקע.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם נטשתי את מסנג'ר של FB כוסומווחותו בסלולר. 

לגבי אנדרואיד נקי או לא, קשה לבדל את מערכת ההפעלה מכלל המכשיר, אבל ב-A2 של שיומי, לא עבד משהו (Android One). ה-Mi5, עם MIUI היה טלפון הרבה יותר מוצלח. אבל מבחינתי, כל זמן שגוגל ימשיכו לעשות פיקסל בגודל/משקל ומחיר נוחים, וואללה, זה בדיוק מה שאני צריך. שימשיכו לעשות אותם קטנים (אבל לא מדי) מפלסטיק קל ושיעבדו זריז.

גם המצלמה, שאני חושב שעשו ממנה יותר ממי שהיא, אם אתה מצלם כדי לשלוח לסלולרי אחר, עושה עבודה אוטומטית טובה. דה-פקטו, אני מצלם איתה, כאשר עם סלולרים קודמים בקושי טרחתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, falou כתב:

לגבי אנדרואיד נקי או לא, קשה לבדל את מערכת ההפעלה מכלל המכשיר, אבל ב-A2 של שיומי, לא עבד משהו (Android One). ה-Mi5, עם MIUI היה טלפון הרבה יותר מוצלח. אבל מבחינתי, כל זמן שגוגל ימשיכו לעשות פיקסל בגודל/משקל ומחיר נוחים, וואללה, זה בדיוק מה שאני צריך. שימשיכו לעשות אותם קטנים (אבל לא מדי) מפלסטיק קל ושיעבדו זריז.

כי צריך לבחור מכשירים שהם AndroidOne מתוך רצון למ"ה נקייה, ולא בגלל שהם לא עומדים בדרישות מינימום (אחת מהמטרות של AndroidOne זה להביא לפלטפורמה של גוגל גם מכשירים זולים יותר שלא בהכרח היו מקבלים אנדרואיד לפני הפרויקט הזה).

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, 
להביא מהארה"ב זה לא כל כך פשוט בתקופה הזאת, אם היו טיסות כבר הייתי חוזרת עם פיקסל בתיק, מאירופה. בכל אופן, בארה"ב הS20 עולה 1000$, וזה בהחלט מעל מה שהייתי רוצה לבזבז על טלפון. 
לגבי אקסינוס בכללי, יש בבית S10 פלוס בן שנה שהסוללה שלו מחזיקה יום שלם והוא נמצא כנראה בשימוש יותר מסיבי משלי, שקלתי אולי לחסוך כמה מאות ולקנות אותו, אבל הוא פשוט ענק מידי (כנ"ל הנורד).

שוב, אשמח לשמוע מבעלי S20 האם ישנה בעיית התחממות באמת. 

תודה רבה!

לי יש s20 פלוס כבר כמה חודשים.
אני מאוד מרוצה ולא רואה שום חסרונות.
המסך, המצלמה והסאונד מצוינים.
הסוללה מחזיקה יום שלם אם לא מעמיסים יותר מידי.
שיחות, ואטסאפ, יוטיוב, גלישה, אפשר לעשות כול היום.
אבל משחקים כבדים כמו cod או צילום וידאו ממושך ב4k יגמרו את הסוללה די מהר.
אני לא מרגיש משהו חריג לגבי התחממות.
אבל כאשר רק קניתי אותו הוא התחמם מאוד בזמן משחקים כבדים והיו מופיעים לאגים, אחרי חודש בלי שעשיתי משהו זה הפסיק.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, דניאל1983 כתב:

.
אבל משחקים כבדים כמו cod או צילום וידאו ממושך ב4k יגמרו את הסוללה די מהר.

באמת מצלמים וידאו בסלולרי ב-4k?

תמיד חשבתי שזה פיצ'ר מיותר... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...