Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיבוב בענייני בחירת סמארטפון

gil elbaz

פוסטים מומלצים

לפני 22 שעות, falou כתב:

זה משתנה, אבל לא הסלולרים באים עם אוזניות... 

בינתיים חברתי את ה-Fiil למחשב ו...הסאונד שונה. בלי להכנס לאיך וכמה (יש יותר ווליום, זה בטוח), עקרונית לא אמור להיות הבדל בין מקורות. בכלל. 🧐

מוזר. 

יותר מאוחר אנסה סלולרי אחר

גם אצלי, BOSE700 יש הבדל בסאונד אם מחוברות לנייד (P30 PRO) או למחשב (מקבוק). 

בפורום אחר ששאלתי, אמרו שהגיוני שמכשירים עם צ'יפ אחר יתנו סאונד אחר.

זה לא אינטואיטיבי לי, ואולי זה לא נכון, אבל זה הניח את דעתי ברמה מספקת.

https://www.hometheater.co.il/vt336320.html

מה חתימה? תתפשטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו. שטויות של אודיופילים😆

זה שאמר שה-DAC במכשיר משנה, לא מבין. אתה לא עושה שימוש ב-DAC של המחשב/נייד אם אתה משתמש באוזניות TWS. אתה לא מעביר אודיו אנלוגי אלחוטית, אתה מעביר את הקובץ הדיגיטאלי🤦‍♂️

גם הטענה לתוכנה שמעבירה את הקובץ יש השפעה, אין היגיון (כמו לטענה שזה משנה אם זה בסטרימינג או קובץ מהמחשב). מה איכפת לקובץ איזה תוכנה משגרת אותו? התוכנה לא משנה לו את הסאונד.  היא לא יכולה להגביר תדר מסוים, היא יכולה לטעות ולא להעביר חלק מהמידע.

הטענה שפרוטוקול הכיווץ של BT משפיע, כשהוא שונה... זה עוד יכול להיות. אבל בדקתי, טכנית לא אמור להיות הבדל. זה אומר שאם  ההבדל הוא ממש גדול (לא כמו בין קובץ 128 ל-360), זה לא מגיע מפרוטוקול כיווץ שונה. גם אם יש הבדל (ושוב, טכנית לא אמור להיות כזה שתוכל לשמוע), הוא בשוליים.

דרך אגב, גם קוואלקום לא טוענת שפרוטוקול APTX נותן סאונד שונה (מבחינת איזון תדרים וכו'), אלא מוריד את רצפת הרעש. כמה זה מורגש... לך תדע.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובדיוק בגלל זה אינטואיטיבית לא ברור לי הקשר - אבל עובדתית הסאונד שונה. 

אז אם תמצא הסבר יותר הגיוני אז אשמח לשמוע, ועד אז אני אסתפק בטענות על שמן נחשים (ידעת שיש לו מקדם חיכוך שלילי??) 

מה חתימה? תתפשטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא עניין של אינטואיציה, זה עניין של לוגיקה. 

ההסבר של הבדלי codec של דחיסת ה-BT הוא אפשרי. השאר פשוט לא רציונאלים. זה כמו לטעון שכבל USB עושה הבדל...

אבל גם ההוא שהסביר את זה, טען ש-AAC פחות טוב מ-SBC, וזה לגמרי לא נכון. אם כבר... ההפך (וזה תלוי מכשיר).

ההשערה שלי היא שה-DAC באוזניות מבצע מניפולציה על הסאונד, כתלות במקור. אצלי באוזניות, במחשב גם אין אפליקציית EQ, כשהמקור הוא מהסלולר, אז יש. זה בגלל שההבדל בסאונד הוא גדול, ומהנסיון שלי הבדלי קידוד לא יוצרים כזה אופי סאונד שונה.

נ.ב. אפליקציית המוסיקה של היא Tidal, והיא משתמשת ב-AAC, ועקרונית מסוגלת להעביר איכות CD. המחשב שלי כנראה מעביר את האודיו ב-SBC  עם BT 4.0, מה שאומר שהוא מכווץ את האות המקורי, ומכאן אולי התחושה של אובדן הפירוט מתאימה להסבר הזה דווקא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פלאו, שכנעת אותי, בעלי מצאתי את זה ב 177 שקל - לקנות או לחכות לקופון ?

השימוש הולך להיות גם דרך הנייד וגם דרך המחשב, האם יש הבדל גדול לרעה בסאונד דרך המחשב - מה שעלול לגרום לי לחשוב פעמיים ?

ומה היית ממליץ לי לרכוש עבור אשתי, שפחות אנינת סאונד ממני ומה שחשוב לה שזה יעבוד ? את ה soundpeats או גם את ה FILL (היא תשתמש כמעט תמיד דרך הנייד)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם הקורונה אל תחכה, לא ברור מה יהיה ומתי.

היתרון של Joom זה שיש להם דסק דובר עברית מבוסס ישראלים, ככה שיש עם מי לתקשר, אם כי אין לי ניסיון עם עלי.

ויצאו כבר Fiil 1T Pro, עם סינון רעשים אקטיבי, וכנראה פרופיל סאונד קצת שונה (לא הייתי מייחס להבדלים הקלים שהבוחנים מדברים עליהם כזה משקל גדול. הבדלים במבנה האוזן והאטימה יכולים לעשות הבדלים גם, וגם מתי פעם אחרונה ניקית אוזניים... וגם, מבחני האזנה סובייקטיבים הם עניין מאוד לא מדוייק, בלשון המעטה).

גם ל-SoundPeats יש עוד המון דגמים ויש עוד יצרנים, שוואלה, כנראה גם בסדר. זה משתנה כל הזמן. אישית אני חושב שכל אחד נהנה מסאונד יותר טוב, אם הוא מודע או לא מודע לזה. כשהסאונד טוב, בא להקשיב יותר למוסיקה. כשהוא לא טוב, לא בא לשמוע או שבא לך להחליש, אבל אין לי תשובה אם ה-Fiil שוות את תוספת הכסף.

אני לא חושב שהסאונד מהמחשב רע. הווליום יותר גבוה (לא שזה משנה), והוא נשמע יותר "חם" ופחות מפורט (לדעתי בעיקר חותך את הגבוהים). אבל אם אתה רוצה אתה יכול להגיע לפחות או יותר הסאונד הזה עם האקולייזר באפליקציה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עקב כניסת רשת ה5G לארץ, אני שוקל לשדרג את ה- Redmi note 8 pro .

אני מבין את החשיבות של גיבוי לאינטרנט. (בעיקר בימים אלו)  לא הרגשתי שרשת ה-4G סיפקה לי מהירות או גלישה יציבה.

אני בסה"כ מרוצה מהמכשיר.

מפריע לי, שהרמקול שלו חלש.

יש מחליף ראוי עם זמן סוללה דומה או טוב יותר?

מישהו חשב לשדרג עקב הפריסה של ה-5G?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שידוע לי מכשירים תומכי דור 5 יקרים פי 2-3 מהנוט 8 פרו שלך, זה סכום שאתה מוכן להוציא?

אגב שים לב שלמרות הרבה אינפורמציה ברוב איזורי הארץ אין עדיין אנטנות דור 5, ובנוסף לא הוקצו בכלל התדרים החדשים (והגבוהים) של דור 5.

רק בגלל זה אני הייתי שוקל לדחות שדרוג, לפחות עד שייצאו המכרזים וייסגרו תדרים (ככה תדע שהמכשיר שאתה קונה תומך בתדרים שיוקצו בישראל)

• רעיון טוב! 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק כרגע הטלפונים התומכים ב- 5G מתומחרים גבוה מדי.

מתאר לעצמי שמתישהו יצא Redmi note 10 pro או משהו תקציבי בסגנון במחיר נוח ותמיכה ב-5G.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם מתומחרים גבוה כי צ'יפסט תומך 5G הוא יקר, אפילו סנאפדראגון 865 שהוא ספינת הדגל של שנה שעברה צריך מודם 5G שהוא אופציונלי.

זה כמובן ישתנה וככל הנראה כל צ'יפ בינוני ומעלה חדש שייצא יגיע עם תמיכת 5G אבל זה ייקח זמן.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי היי, 

מחזירה את הדיון לסמארטפונים ובעיקר לכיוון הסמסונג, מחפשת בעלי ניסיון עם S20. 

השלמתי חודשיים אחורה, לא ראיתי שהנושא עלה. 

אני מחפשת טלפון חדש, הדרישות שלי הן אנדרואיד, בגודל סביר (S20 זה הגבול העליון מבחינת מיימדים), עם מסך איכותי, סוללה שתחזיק לי מהבוקר עד הלילה בלי לחפש אינפוזיה באמצע ומצלמה מספקת. 

בעשור האחרון עברו אצלי 4 סמסונגים מסדרת S ואייפון 8 אחד (שלא נדע עוד אפל), כרגע חזרתי לS7 הקשיש שלי ובודקת אופציות עדכניות יותר.

הפיינליסטים: 

S20 - יתרונות ידועים, אבל יצא לי לקרוא שלדגמים עם מעבד אקסינוס יש בעיות התחממות חמורות. סמסונג טוענים שיצא עדכון במאי שאמור לסדר את הנושא, אך ברשת יש תלונות גם מחודש ספטמבר. מקווה שיש בעלי S20 שקוראים שורות אלו ויעזרו לי מתוך ניסיון. 

פיקסל 5 - יתרונות אנדראויד נקי, עדכונים שוטפים, מידות מושלמות, סוללה ומצלמה גם טובות מאוד, 5G.

חסרונות - מחיר, יוצא בערך 3200-3300 אחרי משלוח, מסים ועמלות, בעוד שאת הסמסונג ניתן להשיג באילת ב2600 ש"ח עם אחריות של סאני, אין מלאי זמין לצבע ירוק בחודש הקרוב שזה מבאס. אם להתבסס על תמחור של  4a - לא בונה על כך שנראה אותו בGO MOBILE במחיר שפוי יותר.

תודה רבה לכל מי שיכול לעזור לי עם סוגיית ה S20 vs Pixel. 

אבקש מראש לא להציע לי מכשירים גדולים, חבל על האנרגיה :) 

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמצאי מכר/ה שיוכלו להביא איתם unlocked s20 מארה"ב. ערכת שבבים של קוואלקום (סנאפדרגון) ולא הזוועה של סמסונג. האקסינוס גם מתחמם וגם שותה סוללה - הוא לא יחזיק מהבוקר עד הלילה בשום מצב.
ואם סטיה של 0.2" תוספת למסך נסבלת (כנראה שלא), תסתכלי על הנורד שפרסמתי בפוסט מעל. במחיר הזה אין מכשיר שלוקח אותו ומבחינת ממשק וחיי סוללה הוא יהיה הדבר הכי קרוב לפיקסל (ויתכן שגם מבחינת מצלמה).

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, 

להביא מהארה"ב זה לא כל כך פשוט בתקופה הזאת, אם היו טיסות כבר הייתי חוזרת עם פיקסל בתיק, מאירופה. בכל אופן, בארה"ב הS20 עולה 1000$, וזה בהחלט מעל מה שהייתי רוצה לבזבז על טלפון. 

לגבי אקסינוס בכללי, יש בבית S10 פלוס בן שנה שהסוללה שלו מחזיקה יום שלם והוא נמצא כנראה בשימוש יותר מסיבי משלי, שקלתי אולי לחסוך כמה מאות ולקנות אותו, אבל הוא פשוט ענק מידי (כנ"ל הנורד).

שוב, אשמח לשמוע מבעלי S20 האם ישנה בעיית התחממות באמת. 

תודה רבה!

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, Murzilka כתב:

אבקש מראש לא להציע לי מכשירים גדולים, חבל על האנרגיה :) 

להתארגן על 4a מחו"ל, אם כל הדרישה זו סוללה שמחזיקה יום שלם בשימוש נורמטיבי ומסך לא גדול אבל טוב.

נ.ב. אני צופה שעם הפופולריות של ה-4a והאייפון SE נראה בקרוב חזרה של מכשירי רמת ביניים בגודל בינוני/קטן גם משיאומי והשאר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...