Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תו נכה

פוסטים מומלצים

לפני 13 שעות, wzo4 כתב:

1) אם לא מחדשים לנכה את רישיון הנהיגה, האם כדי לשמור על קצבת הניידות (הוכר עם 50% מגבלה בניידות) מספיק להוסיף את הרכב שלי (הבן) לתג הנכה? גם אם הוא גר יותר מ1.5 ק"מ מהנכה?

2) אם רוצים להוסיף מורשה נהיגה לרכב של הנכה, האם מה שצריך לעשות זה פשוט לשלוח בקשה באזור האישי של ביטוח לאומי ולצרף את התצהיר המתאים חתום מהדף הזה?:
https://www.btl.gov.il/טפסים ואישורים/Documents/T8200.pdf#page=10

3) אם מורשה הנהיגה גר באותה עיר של הנכה, האם עדיין מודדים מרחק אווירי בין הבתים?. (מורשה הנהיגה אכן מסיע את הנכה באופן קבוע למקומות והנכה תלוי בו לחלוטין, אני מניח שהם יכולים להראות גמישות כשמדובר באותה עיר?)

בכדי לענות על השאלות, נא ענה לי האם אביך/אמך (לא הבנתי מההודעה) עד עכשיו מקבל קצבת ניידות בתור:

- קצבת חסר רכב או קצבת ניידות לבעלי רכב שנרכש בהלוואה עומדת.

- מה סכום קצבת הניידות החודשית (בלי קשר לקצבת נכות כללית)?

- מה הסיבה שההורה לא מחדש את הרישיון?

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, tinoki כתב:

בכדי לענות על השאלות, נא ענה לי האם אביך/אמך (לא הבנתי מההודעה) עד עכשיו מקבל קצבת ניידות בתור:

- קצבת חסר רכב או קצבת ניידות לבעלי רכב שנרכש בהלוואה עומדת.

- מה סכום קצבת הניידות החודשית (בלי קשר לקצבת נכות כללית)?

- מה הסיבה שההורה לא מחדש את הרישיון?

מדובר על אבי
1) הוא מקבל קצבת ניידות לבעל רכב שנרכש בהלוואה עומדת
2) 456 ש"ח (נכון עבור מאי 24)

3) כעקרון הוא כבר הגיע לגיל שעדיף לא לנהוג בו

ממש תודה על העזרה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, wzo4 כתב:

3) כעקרון הוא כבר הגיע לגיל שעדיף לא לנהוג בו

אגב, הוא קיבל את הקצבה גם לאחר גיל פרישה אם זה משנה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 28.5.2024 בשעה 10:30, wzo4 כתב:

מס' שאלות לגביי זה:
1) אם לא מחדשים לנכה את רישיון הנהיגה, האם כדי לשמור על קצבת הניידות (הוכר עם 50% מגבלה בניידות) מספיק להוסיף את הרכב שלי (הבן) לתג הנכה? גם אם הוא גר יותר מ1.5 ק"מ מהנכה? 

2) אם רוצים להוסיף מורשה נהיגה לרכב של הנכה, האם מה שצריך לעשות זה פשוט לשלוח בקשה באזור האישי של ביטוח לאומי ולצרף את התצהיר המתאים חתום מהדף הזה?:
https://www.btl.gov.il/טפסים ואישורים/Documents/T8200.pdf#page=10

3) אם מורשה הנהיגה גר באותה עיר של הנכה, האם עדיין מודדים מרחק אווירי בין הבתים?. (מורשה הנהיגה אכן מסיע את הנכה באופן קבוע למקומות והנכה תלוי בו לחלוטין, אני מניח שהם יכולים להראות גמישות כשמדובר באותה עיר?)

תודה רבה!

למיטב ידיעתי:

1 - 50% מוגבלות בניידות מזכים בקצבה רק אם הנכה בעל רשיון נהיגה. אי לכך, אביך יוכל לחדש את הרישיון גם בלי לנהוג ולהיות זכאי לקצבה, אלא אם אתה חושש שיסכן את עצמו וינהג בכל זאת.

- אני מניח כי הוספת נהג מורשה לא תזכה בהמשך הקצבה, ואף אביך ייאלץ להחזיר חלקית את ההלוואה העומדת אם לא חלפו 7 שנים ממועד קבלתה.

2 - כן. למח’ ניידות בסניף המטפל.

3 - כן. לפי גוגל. אוירי. אין גמישות.

אגב, אין גיל שלא ראוי לנהוג בו. סבתי שתחיה נוהגת באופן יומיומי, בגיל 99....

עריכה אחרונה על ידי tinoki

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, tinoki כתב:

למיטב ידיעתי:

1 - 50% מוגבלות בניידות מזכים בקצבה רק אם הנכה בעל רשיון נהיגה. אי לכך, אביך יוכל לחדש את הרישיון גם בלי לנהוג ולהיות זכאי לקצבה, אלא אם אתה חושש שיסכן את עצמו וינהג בכל זאת.

- אני מניח כי הוספת נהג מורשה לא תזכה בהמשך הקצבה, ואף אביך ייאלץ להחזיר חלקית את ההלוואה העומדת אם לא חלפו 7 שנים ממועד קבלתה.

2 - כן. למח’ ניידות בסניף המטפל.

3 - כן. לפי גוגל. אוירי. אין גמישות.

אגב, אין גיל שלא ראוי לנהוג בו. סבתי שתחיה נוהגת באופן יומיומי, בגיל 99....

אכן, בדקתי עכשיו לפי מחשבון של ביטוח לאומי שמצאתי, זה אכן המצב, אני מקווה שיתנו לו לחדש את הרישיון כי הרופא משפחה רשם שלדעתו הוא צריך לעבור בדיקה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

אני כבר הסברתי לו שעדיף שימעיט בנהיגה, הוא נוהג סה"כ מצוין, אבל הרופא משפחה פשוט טוען שלא כדאי שינהג...אני לא בטוח עד כמה הוא צודק, כי באמת שהוא נוהג טוב.

עוד דבר מאוד חשוב - אם לא יחדשו לו את הרישיון וקצבת הניידות תשלל, האם זה אומר שגם תו הנכה שלו ישלל?

לגביי הגיל, אם זה בסדר מצידך לענות, האם סבתך מקבלת קצבת סיעוד מביטוח לאומי או מקופת חולים? אם כן, האם רישיון נהיגה במצב סיעודי לא יכול לגרום להפסקת קבלת קצבת הסיעוד? (מניח שביטוח לאומי גמישים בעניין, אבל מה עם הביטוח של קופת חולים?)

שוב תודה, עזרת מאוד!

עריכה אחרונה על ידי wzo4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הביטוח של קופת חולים זה בשביל מי שלא מסוגל להתרחץ ולאכול לבד. מי שמסוגל לנהוג לא מתקרב לכך.

אגב, אבא שלי נהג עד גיל 91, בת דודה שלו, בגיל 85 פלוס, היתה לוקחת את הגולף הידנית הגה ימני שלה בלונדון, מעלה על הרכבת לצרפת ומשם נוהגת לבת שלה במינכן.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, wzo4 כתב:

אכן, בדקתי עכשיו לפי מחשבון של ביטוח לאומי שמצאתי, זה אכן המצב, אני מקווה שיתנו לו לחדש את הרישיון כי הרופא משפחה רשם שלדעתו הוא צריך לעבור בדיקה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

אני כבר הסברתי לו שעדיף שימעיט בנהיגה, הוא נוהג סה"כ מצוין, אבל הרופא משפחה פשוט טוען שלא כדאי שינהג...אני לא בטוח עד כמה הוא צודק, כי באמת שהוא נוהג טוב.

כנראה יש לרופא סיבה טובה. בכל מקרה תוכלו לחדש את הרשיון ללא שינהג בפועל. תוכל גם לשלם את הרשיון ללא ידיעתו.

עוד דבר מאוד חשוב - אם לא יחדשו לו את הרישיון וקצבת הניידות תשלל, האם זה אומר שגם תו הנכה שלו ישלל?

אין כל קשר. תג נכה מיועד למתקשים בהליכה (בעיקר) ללא קשר ליכולות / הרשאות הנהיגה שלהם

לגביי הגיל, אם זה בסדר מצידך לענות, האם סבתך מקבלת קצבת סיעוד מביטוח לאומי או מקופת חולים? אם כן, האם רישיון נהיגה במצב סיעודי לא יכול לגרום להפסקת קבלת קצבת הסיעוד? (מניח שביטוח לאומי גמישים בעניין, אבל מה עם הביטוח של קופת חולים?)

בעיקרון אין קשר. למעשה חולים סיעודיים נדיר שנוהגים. לפי החוק הרופא המטפל אמור לדווח לרשות הרישוי על חולה בכדי שיקראו לו למכון הרפואי לבדיקה. לא ממש מקפידים על כך

סבתי מתגוררת בארה"ב, לא רלוונטי לכאן.

הזמינה אותי ליום ההולדת 99, בחודש הבא:

- סבתא, לא מסתדר לי הקיץ הזה לבוא, אגיע ליום הולדת 100 שלך.

- אני כבר אמות.

- סבתא, אמרת את זה גם ב - 90 וגם ב - 95, זוכרת?

התשובות באדום

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, sperial כתב:

אגב, אבא שלי נהג עד גיל 91, בת דודה שלו, בגיל 85 פלוס, היתה לוקחת את הגולף הידנית הגה ימני שלה בלונדון, מעלה על הרכבת לצרפת ומשם נוהגת לבת שלה במינכן.

מדהים, אולי באמת כדאי לנסות לחדש לו את הרישיון, כי הוא נוהג באמת טוב..הרופא משפחה חושש מכל מיני דברים שאחד הרופאים רשם...הכי הרבה יעשו לו מבחן כשירות נהיגה והוא יעבור לא?

לפני כשעה, tinoki כתב:

אין כל קשר. תג נכה מיועד למתקשים בהליכה (בעיקר) ללא קשר ליכולות / הרשאות הנהיגה שלהם

כלומר, הנכה עדיין יכול להשתמש בתו החניה לנכה שלו גם בלי שיהיה לו רישיון נהיגה כל עוד מישהו מסיע אותו ברכב כלשהו שמשויך לתו הנכה?.

אגב, מצאתי את זה באתר של משרד התחבורה, ולא מובן לי איך ביטול רישיון רכב או כל דבר שקשור לרכב ספציפי גורר את ביטול תג הנכה? הרי אפשר לעדכן את רשימת הרכבים המשוייכים לתג באזור האישי ואפילו לשייך 2 רכבים...

image.thumb.png.66bc452f84abe8ef6b1a0a70340abb50.png

לפני כשעה, tinoki כתב:

בעיקרון אין קשר. למעשה חולים סיעודיים נדיר שנוהגים.

כלומר אין בחוק משהו שאוסר על אדם סיעודי לנהוג במידה ויש לו רישיון נהיגה בתוקף והוא עבר את הבדיקה של המכון הרפואי?

לפני כשעה, tinoki כתב:

סבתי מתגוררת בארה"ב, לא רלוונטי לכאן.

הזמינה אותי ליום ההולדת 99, בחודש הבא:

- סבתא, לא מסתדר לי הקיץ הזה לבוא, אגיע ליום הולדת 100 שלך.

- אני כבר אמות.

- סבתא, אמרת את זה גם ב - 90 וגם ב - 95, זוכרת?

חחח, אני מקווה שביקרת אותה ב90 וב95 🤣

עריכה אחרונה על ידי wzo4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, wzo4 כתב:

מדהים, אולי באמת כדאי לנסות לחדש לו את הרישיון, כי הוא נוהג באמת טוב..הרופא משפחה חושש מכל מיני דברים שאחד הרופאים רשם...הכי הרבה יעשו לו מבחן כשירות נהיגה והוא יעבור לא?

אולי, ואולי לא. אם תרצה תוכל להעלות כאן את המסמך הרפואי בטשטוש פרטים מזהים.

לפני 7 שעות, wzo4 כתב:

אגב, מצאתי את זה באתר של משרד התחבורה, ולא מובן לי איך ביטול רישיון רכב או כל דבר שקשור לרכב ספציפי גורר את ביטול תג הנכה? הרי אפשר לעדכן את רשימת הרכבים המשוייכים לתג באזור האישי ואפילו לשייך 2 רכבים...

עניין טכני גרידא: תג נכה תקף יהיה רק על רכב עם רישוי תקף. אכן תוסיף לו את הרכב שלך, לדוגמא, ותסיע אותו.

לפני 7 שעות, wzo4 כתב:

כלומר אין בחוק משהו שאוסר על אדם סיעודי לנהוג במידה ויש לו רישיון נהיגה בתוקף והוא עבר את הבדיקה של המכון הרפואי?

אכן. בתיאוריה.

לפני 7 שעות, wzo4 כתב:

חחח, אני מקווה שביקרת אותה ב90 וב95

כן וודאי. יותר מזה

• אהבתי 1

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, tinoki כתב:

אולי, ואולי לא. אם תרצה תוכל להעלות כאן את המסמך הרפואי בטשטוש פרטים מזהים.

לפני 11 שעות, wzo4 כתב:

תודה על ההצעה, אך חשובה לי האנונימיות :)

כעקרון זה לא משהו רציני להבנתי...אני מניח שבבדיקה במכון יאשרו לו לחדש את הרישיון

אגב, משהו חשוב, אם הרופא משפחה רושם שהוא צריך לעבור בדיקה במכון, שולחים את הטופס הירוק למשרד הרישוי, ובתכלס הרישיון נהיגה עדיין בתוקף, האם מותר לו לנהוג עד הבדיקה? האם מותר לו לנהוג עצמאית לבדיקה?

תודה שוב!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא עושה כלום. הרופא שולח את הדיווח לרשות הרישוי והם מזמנים אותו לבדיקה.

רופא רשות הרישוי מחליט האם לשלול את הרשיון עד הבדיקה אם לאו.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

מקפיץ,מישהו יודע אם נכה שהוא עם רכב בבעלות משותפת שלא עם בן משפחה מדרגה ראשונה,האם הוא זכאי להנחה באגרת רישוי?

בעבר-פורד פיאסטה פשע 1.4 אוטומט🤪

כיום-הונדה אקורד 2012 שתיינית וכייפית😀

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אני לא רואה סיבה שלא.

לפי הנוהל* סעיף 272 א' (2), צריך שהרכב יהיה רשום על שם הנכה או אפוטרופוס.
לא רשומות מגבלות שנוגעות לבעלות משותפת.

*
https://www.gov.il/BlobFolder/dynamiccollectorresultitem/answer-freedom-information-3942/he/%D7%A0%D7%95%D7%94%D7%9C%20%D7%A0%D7%9B%D7%99%D7%9D%20%D7%99%D7%95%D7%A0%D7%99%202015.doc עריכה אחרונה על ידי matan129
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...