Jump to content

yuvk

 • פרסום הודעות

  4,679
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי yuvk

 1. במקרה הטוב הם נמכרים בזול "מתצוגה". כנראה שברוב המקרים (אם מצבם לא מסגיר את העובדה שהם היו בשימוש) הם ימכרו כחדשים. אפשר גם להחזיר אותו למפעל להחלפת ריפוד עליון. מה שלא יודעים לא כואב? יש את המזרונים דוגמת פנדה שמגיעים מסין בואקום ולפחות לפי הנטען, אין בארץ יכולת לארוז אותם מחדש (ואקום אדיר מימדים). אז אולי שם אתה בטוח תקבל חדש חדש. כנראה ששולי הרווח מספיק גבוהים לכסות את ההחזרים. ואם כבר תרגילים... שמתי לב שבחנויות שונות נמכרים מזרונים עם שמות דגמים יחודיים רק להם. חיפוש בגוגל של תמונות המזרונים מביאה שמות ודגמים (ומפרטים) אחרים לגמרי באתרים
 2. ממשיך לחפור. European comfort מספרים שהם מפעל ישראלי שמיצר בברקן. King David מספרים שכלל היצור שלהם הוא בארץ ואינם מייבאים עוד מזרונים מחברון. יש למישהו מידע / ניסיון?
 3. החלפתי לאחרונה את הכיריים הקרמיים שולטס תלת פאזיים שהיו לי (נשברו פתאום אחרי 13 שנים). הכיריים שהחליפו אותם הם זנוסי עם לוח טאץ'. להפתעתי הזנוסי הם דו פאזיים בלבד (פאזה אחת נשארה מיותמת). הם גם כוללים כיבוי אוטומטי מעצבן אחרי עד 6 שעות (תלוי בעוצמה), שלא ניתן לביטול. הכיריים תוצרת רומניה - לא שמעו שם על חמין?!? כמו כן, כל חפץ שמונח באיזור הטאץ' או כל לחות באיזור (אפילו אדים) גורמים לכיבוי הכיריים.
 4. למונה יש זרימה מינימלית שמתחתיה הוא איננו מסתובב. נראה לי שיש לך זרימת מים נמוכה (נזילה?) על גבול הרגישות של המונה - לפעמים מעל ולפעמים מתחת. נסה לפתוח ברז אחד בטפטוף עד שתהייה זרימה קבועה. בדוק אם היא משתנה בפולסים. אם אתה חושד בזרם הלוך ושוב - אלחוזר עשוי להיות תקוע. נסה לסגור את ברז הכניסה לדוד. אויר בדוד המים דחיס ומאפשר זרימת מים פנימה - החוצה.
 5. לא שזה משנה לרובכם, אבל לפטופ מסדרה מסחרית גם נבדל ברמת ה security שלו. רכיב TPM זה היום MUST ולפטופ מסחרי יהיה קשה הרבה יותר לפריצה/התקפה. גם מבחינת התאוששות (מהתקפה או תקלה) כמובן המחשב מהסדרה המסחרית יתמוך בהתאוששות מהירה או אפילו עצמית. היום הפיצ'רים האלו הפכו למשמעותיים ביותר וההשקעה בפיתוחם גבוהה (וגם עלותם בתוך מחיר המחשב).
 6. לאשתי היה EDGE15 (שאני קניתי) ולי תמיד היו T שונים מהעבודה (הראשון היה T30, הנוכחי 480S). האמת שאני חושד שה EDGE שאומנם מוגדר כ SMALL BUSINESS איננו סדרה מסחרית ממש. גם מחיר הקנייה שלו היה נמוך.
 7. ולא רק פוקסקון. גם דל וגם HP מייצרים אצל יצרני משנה (ODM) במזרח, אבל זה לא רלוונטי. התכנון של הסדרות המסחריות נעשה בארה"ב (וביפן, לנובו, אותו מרכז פיתוח של IBM בימאטו) ושל הסדרות הנמוכות ("צרכניות"? איך לתרגם CONSUMER?) במזרח, או אצל יצרני המשנה. אפילו אם המפרט דומה וגם המראה החיצוני, התכנונים שונים לחלוטין. אני ממליץ על הסדרות המסחריות של HP אבל גם דל ולנובו יהיו בחירה טובה, וזה בערך כמו להשוות "מרצדס" או BMW. ההשואה צריכה להיות לפי דגם.
 8. מצטער... למי שיש הבנה בסיסית בחשמל מה שכתבתי יספיק, ולמי שאין, עדיף שלא ייגע. אני רוצה לעזור אבל לא לעזור לך להתחשמל.
 9. לחיישן תנועה בד"כ שלושה חוטים - נכנסים פאזה ואפס ויוצאת פאזה ממותגת שהולכת למנורה. אפשר לחבר במקביל מפסק שידליק את המנורה באופן קבוע. אזהרה: מידע כללי - על אחריותך בלבד. הטיפול בחשמל מותר רק לחשמלאי.
 10. לפי מה שמצאתי - החל מ 1977. http://www.audiocircuit.com/Home-Audio/Akai/SW-137 https://www.ukaudiomart.com/details/649677919-vintage-1977-akai-speakers/
 11. ה AR אם אני לא טועה הם AR TSW-210 משנות ה-90. לא כ"כ עתיקים. ממברנת קרטון? אם אוחסנו בתנאים סבירים הם יעברו את השיפוץ. לפני שנתיים תיקנתי סט אינפיניטי דומה והוא בשימוש קבוע מאז.
 12. אין שום כדאיות כלכלית לתקן בתשלום. אלא אם כן אתה אספן ומעוניין ברמקולי וינטאג'. או אם אתה מתקן בעצמך. את טבעת הספוג שחיברה את הממברנה (נקרא סוראונד) ניתן לקנות לפי מידה בעליאקספרס ולתקן לבד. לא מאוד קשה (אבל מצריך מיומנות).
 13. שלום למומחי הרשתות, ובכלל. בישוב הקטן שבו אני גר, בזק והוט מתחרות באיכות האינטרנט הירודה שהן מספקות. נטשתי את בזק ועברתי להוט והשיפור לא גדול. בזק מספקת עד 15 מגה וניתוקים לרוב, הוט מספקת עד 200 מגה וניתוקים לרוב. חשבתי ביאושי להתחבר לשתי החברות במקביל. במקרה של הוט אני מוגבל למודם שלהם (הוטבוקס). ראוטר ADSL2 יש לי מימי בזק. ראיתי שיש MULTI WAN SWITCH כולל אפילו 4 WAN. האם זה פשוט כמו שזה נראה? איך מתנהלת הקצאת ה IP במקרה כזה שיש שני ראוטרים במערכת? https://www.aliexpress.com/item/4001066570822.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.364455b00ZXoBH&algo_pvid=b9
 14. עוד שאלה... מנדלבוים שייך ל"מפעלי פולימרים זיקים" שיושב בשדרות, ואילו פולירון יושב בקיבוץ זיקים - שניהם מייצרים מזרונים. כמה שאני קורא אני מתבלבל יותר...
 15. כנראה אף אחד. ידרנו מהעניין כי הרבה ביקורות הן "רך מדי". אשתי והבן שלי הלכו לבחור לו מזרון. הבן ננעל על מזרון "שקר כלשהו", כנראה מתוצרת חירבאווי - לפי המוכר מיוצר "בארץ" (חברון, ארץ ישראל) במפעל "איפה שקיסריה מייצרים" (קיסריה פולימרים מכרה את ייצור הספוג לחירבאווי). השאלה, איפה אני מוצא את אותו המזרון במחיר זול יותר? לפי המותג אי אפשר לחפש - קיים רק בחנות הזו.
 16. מתעלק על השרשור. מישהו יכול לספר מניסיון אישי על מזרני "פנדה"?
 17. ביקרנו במוזיאון הרכבת הקטן באלרואי. לחובבי התחום אין מה לחפש שם. הדבר היחיד שאותנטי שם הוא מסילת הברזל. הוצבו שם כל מיני גרוטאות מודרניות יחסית, נראה כמו אטרקציה לילדים (למה לצייד את ה"קטר" בהגה?). עריכה: אני רואה שהתייחסתם בעבר למקום, ואני לא מחדש דבר.
 18. קנה כבל פנדל 3X0.75 מ"מ (או 2X0.75 מ"מ אם המטען נטול חיבור הארקה) + שקע + תקע והכן לך כבל.
 19. נכון. גם הצינורות האלו מתבקעים - כדאי להחליף אותם באופן יזום בכל ~5 שנים. צינור גומי עטוף שיריון מתכת הם הפתרון המקובל בעולם ובאים בכל ברז "פרח". את כולם - כולל אלו שבברזים, כדאי להחליף עוד לפני שמתבקעים.
 20. אתה יכול להתעודד שהשארת רושם חיובי למרות שלא עברת. אחרת אף אחד לא היה מבזבז את זמנו בלתת לך צ'אנס נוסף. היה לי מקרה בודד בקריירה שלי כמראיין של מועמדת שלא עברה ראיון, אבל תחושת הבטן עליה היתה חיובית מאוד. החלטנו לתת לה צאנס נוסף ובראיון חוזר היא כיכבה. היום היא אחת העובדות המצטיינות בתחומה.
 21. כשהייתי חייל דלפון התניידתי בפיאט 127 ספורט. אחרי שהתקלקל הגיר, והרוורס הפסיק לשלב, התרגלתי לצאת מחניות על ידי פתיחת דלת הנהג ודחיפת האוטו, עם הרגל. הגה הספורט הקטנטן, ללא הגברה, וצמיגים נמוכי חתך ברוחב משוגע של 155 גרמו לכך שההגה היה באופן קבוע במצב GYM. שלא לדבר על הידית (!) להפעלת החלונות באופן ידני. איזה דור של רכרוכים! 😃
 22. החליפו לך לוח אם? כנראה קיבלת לוח אם משומש. אם הביוס בפרובוק מוגן סיסמה, הדרך היחידה לפתוח אותו היא בהחלפת שבב FLASH לביוס. זו פעולת הלחמה לא פשוטה (SMT). https://www.ebay.com/itm/New-BIOS-CHIP-HP-ProBook-640-G2-645-G2-650-G2-655-G2-no-password-tested/312541449886?hash=item48c4ec0e9e:g:LOMAAOSwYwhbVhTs (אם תתייאש מהמחשב, אשמח לקבלו )
 23. האם יש מפסק מכאני על המצלמה? בדוק שהוא "עד הסוף" במצב דולק.
 24. yuvk

  חימום מראות

  בכריזמה 99 שלי יש. בלאנסר 2008 של אשתי גם יש. יש היום מכוניות מודרניות ללא הפשרת אדים במראות? זה אביזר שעלותו דולרים בודדים. https://www.ebay.com/itm/Universal-Quick-Warm-Car-Side-Mirror-Glass-Heater-Heated-Defogger-Pad-Mat-12V/223298719561?hash=item33fda40f49:g:4cEAAOSwi3xcIwut
×
×
 • תוכן חדש...