Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אנשים מביאים לעולם ילדים בגיל 21?

FuriousLift
שימו לב! השרשור הזה בן 1168 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שמע,אם לפני הצבא הייתי שם 50 אלף שקל על טסלה הייתה לי דירה עכשו.

היו לי 50 אלף שקל אבל לא ידעתי מה זה טסלה.

עכשו,בגלל שאני חמור מארץ החמורים האבודים קניתי רכב בכסף הזה במקום לקנות משהו בחצי ואת החצי השני לשים על קרן שתרוויח לי.

במקום זה אני מפסיד ירידת ערך.

למדתי את זה מנסיון ומאנשים שעבדו איתי,השכר לימוד לא כזה גבוה ולפחות אני נהנה מהרכב.

אבל הלקח נלמד.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 696
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם ואם ואם ואם... אתה יודע כמה זה קשה למישהו שיש לו רק 50K לשים אותם על מניה כמו טסלה ולשרוד את הטלטלות שהיא עברה? אני זוכר מאוד אלו טלטלות היא עברה 2019, אתה מוזמן להסתכל. לראות את הכסף שלך נחתך ב60-70% זה לא פשוט וכנראה שלא היית שורד את זה.
כשהשוק עולה כולם גיבורים.

יש סיפורים כאלה של אנשים שעשו את כספם בעצמם וגם אמיתיים, אבל הסיכוי של בן 30 להיות הבעלים של 3 דירות שנקנו בעזרתו של עסק פאסיבי (כלומר עסק שלא דורש ממנו לעבוד) שואף לאפס. אני לא מכיר מישהו כזה.

מכיר אנשים שעובדים קשה מאוד יש להם עסק מצליח והם מרוויחים יפה מאוד, אבל זה ממש לא עסק פסיבי, והם לא קנו עם הכסף 3 דירות אלה השקיעו את רובו בחזרה בעסק שזו חשיבה הרבה יותר כלכלית ומרמזת כנראה שהבחור המדובר קיבל מתנה ולא עבד בשיבלה.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב סטיה,

זה עניין של חינוך שאני לא קיבלתי.

לוקח לעבור תהליך ולהבין

כסף שנמצא בבנק=כסף שמפסיד.

מוצרי צריכה=כסף שמפסיד המון.

עכשו אני חכם יותר,כל הזמן קורא ולומד בתקווה שאהיה בסדר לקראת גיל 30.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא מדייק. בימינו כסף שנמצא בבנק הוא לא כסף שמפסיד. האינפלציה די אפסית ומדד המחירים לא ממש זז.
הדירות מתייקרות? כן.
המניות מתייקרות? כן.
אבל לפי המדדים המקובלים הכסף שלך בבנק שומר על ערכו פחות או יותר.

כן אם תקנה רכב רגיל הכסף שלך לא ישמור על ערכו, אבל אם הרכב הזה מאפשר לך לעבוד עשית השקעה טובה. בדיוק כמו מישהו שקונה מכונה למפעל שלו שמייצרת כסף. גם הערך של המכונה יורד עם הזמן.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, farkash7 כתב:

תפוח אדמה זה בדיוק מה שאני בא להגיד. הוא לא גאון פיננסי פשוט קיבל מענקים, אבל לצופה מהצד בחור צעיר עם 2 דירות נשמע כמו גאון פיננסי.

כל אחד היום עם דירה מחשיב את עצמו לגאון פיננסי, אולי צריך כבר להרים את הסטנדרט לכמה וכמה דירות בגיל צעיר.

לפני 9 דקות, farkash7 כתב:

האינפלציה די אפסית ומדד המחירים לא ממש זז.

עד שתהיה אינפלציה מטורפת והכסף לא יהיה שווה כמו פעם.

לפני 12 דקות, Potato כתב:

עכשו אני חכם יותר,כל הזמן קורא ולומד בתקווה שאהיה בסדר לקראת גיל 30.

בן כמה אתה?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, DareDevil כתב:

כל אחד היום עם דירה מחשיב את עצמו לגאון פיננסי, אולי צריך כבר להרים את הסטנדרט לכמה וכמה דירות בגיל צעיר.

האם נדלן זו בהכרח ההשקעה הנכונה?

הרעיון שלי הוא לקנות  דירה קטנה בבניין ישן במרכז הארץ ולקוות שיהיה פינוי בינוי ואקבל דירה בגודל סביר תוך כמה שנים.

מעריך שתעלה 1.5 בערך.

לא אכפת לי לגור בדירה ישנה כמה שנים.

לפני 6 דקות, DareDevil כתב:

בן כמה אתה?

עוד מעט 25.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע איפה אתה בונה על לקנות, אבל יכול להגיד לך שבגבעתיים דירות 2 חדרים (כ-50 מ"ר) בבניין ישן (50-60 שנה) במיקום סבבה מתחילות מ1.7 מ' במקרה הטוב…

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יופי של חשיבה (פינוי בינוי) אבל מספר סייגים:

1. פינוי בינוי בתוך מספר שנים בודדות - זה כבר באמת מזל. בדרך כלל אלו תהליכים שזזים לאט, מאוד.

2. הכל מאוד תלוי איפה תרצה לקנות על מנת לממש את הפינוי בינוי. ת"א? לא בתקציב כנראה. גבעתיים? לא בתקציב כנראה. רמת גן? תלוי איפה. עיר אחרת?

3. נדלן זו עסקה סולידית בדרך כלל. אחוזי התשואה נמוכים אבל יחסית מובטחים. אני נמצא איתך באותה סירה - לא בטוח כמה זה נכון (מבחינת תשואה).

למעשה אני תוהה כרגע מהי העצה הטובה שיכול הורה לתת לילד בטווח גילאי 20-30. מכיוון שבטווח הגילאים הזה כבר אין מה לחנך, ומצד שני הילד צריך עזרה משמעותית איך לשחק עם הכסף ודברים משמעותיים נוספים בחיים. האם הורה בכלל צריך ויכול להתערב בטווח גילאים הזה? מהי מידת ההשפעה ועד כמה בכלל נכון להשפיע בגילאים האלו.

HU: Alpine W520 processor: JBL MS8 comp: Audison voce 3way @ Zapco reference 1000.4 & Zapco reference 350.2 Sub: Hertz HX300D @ Audison LRX 1.1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Blaz00r כתב:

לא יודע איפה אתה בונה על לקנות, אבל יכול להגיד לך שבגבעתיים דירות 2 חדרים (כ-50 מ"ר) בבניין ישן (50-60 שנה) במיקום סבבה מתחילות מ1.7 מ' במקרה הטוב…

מתכנן זו מילה גדולה,עוד 4-5 שנים.

מה אני אגיד לך,החיים בזבל 😕

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, Potato כתב:

כסף שנמצא בבנק=כסף שמפסיד.

מוצרי צריכה=כסף שמפסיד המון.

לא. 

כסף שנמצא בבנק - כסף שעומד לרשותך (באופן מידי או בזמן אחר - תלוי באיזה סוג חשבון הוא מופקד).

מוצרי צריכה = כסף שמשרת אותך. 

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Blaz00r כתב:

כאלו שיש להן פוטנציאל פינוי-בינוי,  ללא הערמת קשיים (כצנלסון סטייל), נושקות כבר ל-2 מ'

שיגעון

HU: Alpine W520 processor: JBL MS8 comp: Audison voce 3way @ Zapco reference 1000.4 & Zapco reference 350.2 Sub: Hertz HX300D @ Audison LRX 1.1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, Potato כתב:

האם נדלן זו בהכרח ההשקעה הנכונה?

הרעיון שלי הוא לקנות  דירה קטנה בבניין ישן במרכז הארץ ולקוות שיהיה פינוי בינוי ואקבל דירה בגודל סביר תוך כמה שנים.

מעריך שתעלה 1.5 בערך.

דווקא דיברתי על זה שדיברתם על גאון פיננסי. בנוגע לנדלן צריך המון ידע מקדים וכמו שאמרו לי "להיות חתול רחוב ולדעת על נכסים שלא מגיעים ליד 2".

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, sperial כתב:

לא. 

כסף שנמצא בבנק - כסף שעומד לרשותך (באופן מידי או בזמן אחר - תלוי באיזה סוג חשבון הוא מופקד).

מוצרי צריכה = כסף שמשרת אותך. 

ממש ממש כן.

הדיון הזה לא נועד להיפתח איתך אלא עם אחרים.

ברור לחלוטין שזה פחות תחום ההתמחות שלך.

עריכה אחרונה על ידי Potato

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, farkash7 כתב:

אתה בטוח שזה בגלל זה?
יש לי חבר יחסית צעיר שגם לו יש כבר שתי דירות (כלומר יש לו משכנתא על שתי דירות).
בדירה הראשונה רוב רובו של ההון העצמי הגיע מהסבתא.
בדירה השניה רוב רובו של ההון העצמי הגיע ממתנה של כמה מאות אלפי שקלים לחתונה מההורים.

תבדוק שוב את הנתונים שלך. אני מהמר שמסתתרים שם כמה מענקים...

הדירה הראשונה ההורים כמעט כול הדירה הייתה עם משכנתא שההורים שלו לקחו( מנפלאות התנאים של תחילת שנות ה 2000) וההשכרה של הדירה כיסתה את ההוצאות. בזמן הצבא כול האחריות על על הדירה עברה לרשותו. 

2 הדירות האחרות נקנו בחו"ל בסכום כולל של סביב המיליון שקל ללא שום עזרה מההורים. 

והוא ממש לא גאון פיננסי, סתם מתעסק מזה מגיל 16 אז יש לו המון ניסיון וידע די בסיסי בשהיל לגדל ביצים להשקיע את הכסף שלו במקום שסתם ישב בעובר ושב. 

ומספר הדירות זה בכלל לא הנקודה , העניין שיש לו השכלה פיננסית כלשהי מגיל צעיר,וכן גם בוסט מההורים לעזרה. וזה בדיוק מה שקורה בהרבה משפחות ממעמד סוציואקונומי גבוה. ומה שלא קורה כמעט בכלל במעמד סוציואקונומי נמוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1168 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...