Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אנשים מביאים לעולם ילדים בגיל 21?

FuriousLift
שימו לב! השרשור הזה בן 1125 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 11 דקות, stas12 כתב:

כל פעם מופתע מהתיאורים האפוקליפטיים והקיצוניים שיש בשרשורי כלכלה ומשפחה.

כל פעם מופתע מאלה שלוקחים מקרה אחד ספציפי ומשליכים אותו על הכלל

כי בטח כל מי שכותב כאן עשה תואר על חשבון הצבא, הכיר את אישתו שם וישר אחרי הצבא עבר לתפקיד ריווחי באיזה מקום, התחתן וקנה דירה.

יש אנשים שדווקא אחרי תקופה בצבא רוצים קצת חופש, לטייל, לנוח מהמסגרת המעצבנת הזאת, לעשות מה שבא להם.

לא לכל אחד יש עבודה מסודרת וריווחית בגיל 26

וגם אחד כמוני שבגיל 26 כבר היה עצמאי שמרוויח לא רע, לא התאים לי להביא ילדים כי רציתי לנצל את החיים ולהנות. להביא ילדים אפשר גם אחרי.

לחזור אחורה ולעשות מה שבא לך אי אפשר כשיש לך ילדים שאתה צריך להיות איתם ולדאוג להם במעט זמן פנוי שיש לך.

• אהבתי 3
  • מעניין 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 696
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כל פעם מופתע מאלה שלוקחים מקרה אחד ספציפי ומשליכים אותו על הכלל

כי בטח כל מי שכותב כאן עשה תואר על חשבון הצבא, הכיר את אישתו שם וישר אחרי הצבא עבר לתפקיד ריווחי באיזה מקום, התחתן וקנה דירה.

יש אנשים שדווקא אחרי תקופה בצבא רוצים קצת חופש, לטייל, לנוח מהמסגרת המעצבנת הזאת, לעשות מה שבא להם.
לא לכל אחד יש עבודה מסודרת וריווחית בגיל 26

וגם אחד כמוני שבגיל 26 כבר היה עצמאי שמרוויח לא רע, לא התאים לי להביא ילדים כי רציתי לנצל את החיים ולהנות. להביא ילדים אפשר גם אחרי.
לחזור אחורה ולעשות מה שבא לך אי אפשר כשיש לך ילדים שאתה צריך להיות איתם ולדאוג להם במעט זמן פנוי שיש לך.

מסכים עם כל מה שכתבת, כנראה כן יש תופעות לוואי למנה השניה של החיסון אחרי הכל [emoji32]
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Potato כתב:

חינוך.חינוך.שוב חינוך.עוד פעם חינוך.

כשכל החברים שלך עסוקים בלשבור שיאים בסוני ולעשן סמים המוטיבציה שלך ללמידה נמוכה.

אם החברים שלך היו הולכים ללמוד כולם היית מרגיש שאתה נשאר מאחור וגם עושה משהו עם החיים-יש חברויות מרימות ויש חברויות שמושכות אותך למטה.

בדיוק כמו הורים-יש הורים תומכים,הורים ביקורתיים,והורים שלא אכפת להם.

לא יודע מה יותר גרוע-ביקורתיים מידי או כאלה שלא אכפת להם.

אני לא כל כך בטוח מה הייתה הכוונה שלך אבל כמעט כל המתבגרים עסוקים בלעשן כמה שיותר סמים, לשתות כמה שיותר ולשבור שיאים בסוני. 
מעטים המתבגרים שמשקיעים את זמנם בלהתפתח וללמוד כבר מגיל צעיר. רובים, בדרך כלל, מכונים "חנונים", "ווירדוס", "חנבצים" ושאר כינויים דחויים (ודוחים).

אני לא מכיר כמה חברויות מרימות קיימות בכלל בגיל הזה. לא נתקלתי בכל אופן.

לפני כשעה, Blaz00r כתב:

ממליץ לך (ולכולם כי זה סופר מעניין) לקרוא את הספר Outliers - The Story of Success של Malcolm Gladwell בשביל להבין כמה עצומה היא ההשפעה של "מזל" או נסיבות חיים על הצלחה. ספוילר: הרבה (ה-ר-ב-ה) יותר ממה שהצגת בהודעה שלך.

מקבל את ההמלצה שלך ואקרא בהחלט. 

עם זאת, אני חושב שכל הסביבה של האנשים שאני מכיר שהם מצליחים, לא גדלו והפכו להיות מי שהם היום בעזרת המזל.

לפני 10 דקות, יובל .מ. כתב:

מעניין איך היית מדבר אם היית יוצא מהצבא בגיל 21-22 אחרי 3 שנים של ריצה ושמירות וכל מה שבא לך היה לשים תראש כדי שלא יגידו לך מה לעשות ולא בתור מתכנת מבוקש בשוק.
או יותר גרוע, בתור תומך לחימה שאפילו עבודת אבטחה איכותית לא יכול למצוא וצריך לעובד בתור מלצר שרודף אחרי אחמשים.

אנשים פה מדברים כאילו כל ילד במדינת ישראל מתחיל לכתוב קוד בגיל 12 מתגייס לממרם בגיל 18 משתחרר מתחיל לעבוד באמאזון בשביל 45 אלף שקל בחודש ומצליח לקנות דירה תוך שנה, ואם לא הוא כושל.

אותו בחור שרץ 3 שנים עשה משהו משמעותי לפני שהתגייס לצבא?
למד במשך מאות שעות מעבר לסטנדרט? 

לא כל ילד לומד לכתוב קוד בגיל 12 ומתגייס ליחידות טכנולוגיות בגיל 18. אחרת הם לא היו מיוחדים ולא היינו מדברים עליהם. 
מי שכן עשה ולמד, וויתר כנראה על לא מעט דברים אחרים בדרך, מגיע לו.

עריכה אחרונה על ידי BioS
  • מעניין 1

HU: Alpine W520 processor: JBL MS8 comp: Audison voce 3way @ Zapco reference 1000.4 & Zapco reference 350.2 Sub: Hertz HX300D @ Audison LRX 1.1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, יובל .מ. כתב:

מעניין איך היית מדבר אם היית יוצא מהצבא בגיל 21-22 אחרי 3 שנים של ריצה ושמירות וכל מה שבא לך היה לשים תראש כדי שלא יגידו לך מה לעשות ולא בתור מתכנת מבוקש בשוק.
או יותר גרוע, בתור תומך לחימה שאפילו עבודת אבטחה איכותית לא יכול למצוא וצריך לעובד בתור מלצר שרודף אחרי אחמשים.

אנשים פה מדברים כאילו כל ילד במדינת ישראל מתחיל לכתוב קוד בגיל 12 מתגייס לממרם בגיל 18 משתחרר מתחיל לעבוד באמאזון בשביל 45 אלף שקל בחודש ומצליח לקנות דירה תוך שנה, ואם לא הוא כושל.

בוא רק נציין שיש מלצרים שמביאים משכורות של 15,000 נטו 

אבל לא הכל כסף

יש אנשים שלא מבינים שחלק מהחיים זה גם להנות

וכשיש לך ילדים אתה כבר לא יכול לעשות מה שבא לך ובטח שלא יכול לחזור אחורה

ולא לכל אחד מתאים לעצור את החיים בגיל 22 וגם לא בגיל 25

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקבל את ההמלצה שלך ואקרא בהחלט. 
עם זאת, אני חושב שכל הסביבה של האנשים שאני מכיר שהם מצליחים, לא גדלו והפכו להיות מי שהם היום בעזרת המזל.

זה לא רק מזל, ממש לא. אבל גם ממש לא רק "כשרון" או דברים שתלויים באינדיווידואל בלבד או בשליטתו. בקיצור - תקרא (-:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, BioS כתב:

אני לא כל כך בטוח מה הייתה הכוונה שלך אבל כמעט כל המתבגרים עסוקים בלעשן כמה שיותר סמים, לשתות כמה שיותר ולשבור שיאים בסוני. 
מעטים המתבגרים שמשקיעים את זמנם בלהתפתח וללמוד כבר מגיל צעיר. רובים, בדרך כלל, מכונים "חנונים", "ווירדוס", "חנבצים" ושאר כינויים דחויים (ודוחים).

לא  יודע,לא מכיר כאלה.

אני בתיכון הייתי בכל מיני תחרויות של חנונים-FIRST,בניית כספות ועוד כמה שאני לא זוכר כנראה.

ייצא לי גם לשתות ולשבור שיאים בסוני.

לפני 2 דקות, Transporter כתב:

בוא רק נציין שיש מלצרים שמביאים משכורות של 15,000 נטו 

אם הייתי עובד בשחור הייתי גם עושה נטו דומה. 

לא מסכימים לשלם לי מזומן :(

לפני 2 דקות, Transporter כתב:

ולא לכל אחד מתאים לעצור את החיים בגיל 22 וגם לא בגיל 25

לעצור את החיים הישנים ולפתוח פרק חדש.

עריכה אחרונה על ידי Potato

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, BioS כתב:

אותו בחור שרץ 3 שנים עשה משהו משמעותי לפני שהתגייס לצבא?
למד במשך מאות שעות מעבר לסטנדרט? 

לא כל ילד לומד לכתוב קוד בגיל 12 ומתגייס ליחידות טכנולוגיות בגיל 18. אחרת הם לא היו מיוחדים ולא היינו מדברים עליהם. 

זה בדיוק העניין חבר.
אם תלך לרוב האוכלוסייה בישראל תמצא מאפיינים דומים - הורים שעובדים קשה אבל לא מסוגלים לתת לילד את האקסטרה של שיעורים פרטיים וחוגי מחשב.
אתה תמצא שם ילדים שחלקם הגדול מגיע לבית עם שניצל ופירה לחמם במיקרו, ובמקרה הטוב יישבו לעשות שיעורים, במקרה הרע פורטנייט.
זאת הסיבה לכך שאם תלך ליחידות מודיעין אתה תמצא חיילים שגרים באיזור המרכז המבוסס, כנ"ל אם תלך ליחידות מיוחדות בחיל האוויר/קורס טיס, בעוד שאם תלך למחלקה ממוצעת בגולני, הנדסה או שיריון אתה תמצא אנשים ממצב סוציואקונומי נמוך יותר.
שלא נדבר על כך שאם תלך לחיל חימוש וכדומה אתה תמצא את האנשים מהדירוג הנמוך ביותר בארץ, ובכלא תמצא לרוב אתיופים.
זה דברים שנשמעים רעים אבל זאת האמת, "צבא העם" היום הוא יותר "צבא המעמדות". מי שמגיע חזק ייתחזק מי שמגיע חלש ייחלש עוד וידפוק נפקדות כדי לנסות לעזור בבית.

עריכה:
וכדי שלא יגידו שאני מדבר מהאוויר:
דו"ח: יותר ממחצית החיילים יוצאי אתיופיה נכלאו (ynet.co.il)

עריכה אחרונה על ידי יובל .מ.
  • אהבתי 2
  • מעניין 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מתעלם ממה שאתה אומר, בכלל. 
אני פשוט לא חושב שהצבא הוא הבעייתי פה, אלא מערכת החינוך. 
בנוגע ליחידות מיוחדות, העלאת בי שאלה שאני מאוד מקווה שהתשובה אליה היא שלילית, אבל השאלה עדיין עלתה - האם במהלך המיונים לקורסים היוקרתיים מתייחסים לעובדה שאתה מהפריפריה או לא. כולי תקווה שלא.

צבא העם צריך להיות שיוויוני בכישורים. קרי, אם ילד מוכשר בכתיבת קוד והשקיע את מירב זמנו בלהתפתח, אזי אין כל קשר לכך שהוא גר בפריפריה או לא (מתחבר לשאלה שכתבתי). אם הילד לא מוכשר ולא למד ולא עשה כלום עם עצמו, אזי ימצא עצמו ביחידות פחות נחשבות.

האם צריך לחזק את ילדי הפריפריה? כן. 
האם תפקיד הצבא לעשות זאת? לדעתי התשובה היא לא. (עריכה1: למען הסר ספק, גדלתי בפריפריה וזו עדיין דעתי)

עריכה2:
גלשנו מאוד מהשרשור המקורי, מבקש סליחה מפותח השרשור על המחטף.

עריכה אחרונה על ידי BioS

HU: Alpine W520 processor: JBL MS8 comp: Audison voce 3way @ Zapco reference 1000.4 & Zapco reference 350.2 Sub: Hertz HX300D @ Audison LRX 1.1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@BioS אני חושב שזה מאוד קשור לנושא השרשור.
זה העניין, שדברים שאנשים טוענים "זה לא מזל זה רק עבודה קשה" זה טעות, והמזל משחק פה תפקיד מאוד חשוב.
אם מישהו גדל בסביבה תומכת שדחפה אותו לפתח אפליקציות בגיל 12 זה בסדר גמור, ואם זה מה שצה"ל צריך כדי לחסל מחבלים ולנצח במלחמה הבאה שייקח אותו למודיעין, אין קשר למי הבן אדם ואיפה הוא גדל.
השינוי בחשיבה צריך להגיע מזה שיש כל מיני סוגים של אוכלוסיות במדינה, והשאלה אם אותו אדם היה גדל בסביבה אחרת, קצת יותר לחוצה ובמקום לתכנת בגיל 12 היה יוצא לעבוד בכל מיני עבודות כדי לעזור לאמא חד הורית לשלם חשבונות אם הוא גם היה מצליח להגיע לאותו דבר. לעניות דעתי התשובה היא לא.

כהמשך לזה, יש כל מיני דעות לגבי ילדים. יש מישהו שגדל בסביבה שגיל 19 זה כבר מאוחר להתחתן, ויש ילד שגדל בסביבה שבה לפני גיל 35+עבודה מסודרת+תואר+בית אין לו מה לחשוב על זה. כל עוד זה מגיע מהסכמה של שני הצדדים הכל טוב, ולא צריך לחשוב שכולם יוצאים אותו דבר וצריכים ללכת באותו מסלול.
הכל תלוי אם מי שמביא ילד לוקח בחשבון את המצב שלו בחיים, רמת הכנסה ואם הוא מוכן להקריב דברים לצורך זה.

אם נקרע הגומי זאת בעיה אחרת כבר.

• אהבתי 1
  • מעניין 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, Potato כתב:

לעצור את החיים הישנים ולפתוח פרק חדש.

זה פרק חדש שישאר איתך לכל החיים ואי אפשר לעצור יום אחד ולהגיד  טוב זה  כבד עליי אני חוזר אחורה

אז עדיף קודם להנות מהחיים ולדעת שמיצית

לפני 45 דקות, BioS כתב:

לפני 45 דקות, BioS כתב:

נו יפה

מגיל 12 הוא למד וויתר על החיים בשביל ללמוד ולהצליח, בגיל 25 הוא התחתן בגיל 27 הביא ילדים

ובגיל 60 הוא מסתכל אחורה ומבין שהוא שיעבד את כל החיים שלו ולא נהנה מהם

ומקנא בילד בן 13 שנהנה מלהצטלם לטיקטוק ולרדוף אחרי בנות ובצעירים אחרי צבא שטסים לחול ונהנים מהחיים

זה לא דברים שאפשר לחזור ולעשות בגיל 60

זה דברים שיש מעט מאוד זמן לעשות אותם וכשעובר הזמן אין דרך חזרה

החיים זה לא רק לעבוד ולסיים תואר ועוד תואר ולהביא ילדים ולהשתעבד להם

חוץ מזה שיש אלפי זוגות שנפרדים בדיוק בגלל הדברים האלה

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, Transporter כתב:

מגיל 12 הוא למד וויתר על החיים בשביל ללמוד ולהצליח, בגיל 25 הוא התחתן בגיל 27 הביא ילדים

למדתי, השקעתי, כי זה מה שההורים חינכו. תלמד, תשקיע, תצליח. לא תעשן ותשתה בפארק בלילות ואז בגיל 30 תתמרמר שאתה מרוויח מינימום ועושה תואר במדעי השקר כלשהוא ולא מצליח להתפרנס.

זה החלטת כי זו דעתך? להינות מהחיים זה ללכת להשתכר ולדחוף את הב***ל לכל מיני חורים?

הן הזוגיות והן הילד לא מנעו ממני לעשות מה שאני נהנה ממנו, אם זה לטוס, לצאת למסיבות וכל מיני שיט כזה ואחר..

עדיף להשתעבד להם בגיל צעיר כשעוד יש כח "ולסיים עם זה". ולא בגיל 35-40 כשהמיניסקוסים קרועים מכל המסיבות שקפצת בהם

עריכה אחרונה על ידי stas12
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, vadim6385 כתב:

לא צריך תואר, אבל בחורה בלי תחומי עניין ובלי שאיפות בחיים זה לא אדם שיותר מדי כיף להיות במחיצתו.

על זה יש הסכמה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, Transporter כתב:

זה פרק חדש שישאר איתך לכל החיים ואי אפשר לעצור יום אחד ולהגיד  טוב זה  כבד עליי אני חוזר אחורה

אז עדיף קודם להנות מהחיים ולדעת שמיצית

נו יפה

ומקנא בילד בן 13 שנהנה מלהצטלם לטיקטוק ולרדוף אחרי בנות ובצעירים אחרי צבא שטסים לחול ונהנים מהחיים

זה לא דברים שאפשר לחזור ולעשות בגיל 60

זה דברים שיש מעט מאוד זמן לעשות אותם וכשעובר הזמן אין דרך חזרה

חוץ מזה שיש אלפי זוגות שנפרדים בדיוק בגלל הדברים האלה

אל תדאג, בגיל 60 אותו ילד הולך להנות הרבה מעבר לילד אחר שהצטלם לטיקטוק בגיל 13. למעשה, אני חושב שלהצטלם לטיקטוק בגיל 13 זה בזבוז מוחלט של החיים. 
לא קונה את הבולשיט הזה שילד שכל היום סביב הטיקטוק והאינסטגרם ומראה כמה טוב לו הוא ילד מאושר. למעשה כנראה זה בידיוק ההפך (ויש הרבה מחקרים על דיכאון בקרב ילדים שתומכים בדעתי).

להנות מהחיים זה לא אומר שבגיל 30 חייב לאכול ואגיו. מבחינתי זה לא מדד להצלחה. 

גם בגיל 60 אפשר להנות, כשאתה מבוסס היטב וילדיך גדולים. ה"ויתור" שאתה מדבר עליו נקרא להבין את החיים, וכנראה להבין אותם הרבה הרבה יותר מהר ממרבית הילדים בגילאים 12-18 - תלמד, תעבוד קשה ותקצור את הפירות עבור עמלך. 

אני תומך בזה שילדים יפתחו את עצמם בגיל מוקדם מאוד. אם אתה חושב שזה ויתור, זו זכותך.
אני דווקא רואה בזה משהו מצויין.

עריכה אחרונה על ידי BioS
  • אהבתי 3
  • מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1125 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...