Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אנשים מביאים לעולם ילדים בגיל 21?

FuriousLift
שימו לב! השרשור הזה בן 1147 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 8 דקות, davemustaine87 כתב:

והוא ממש לא גאון פיננסי, סתם מתעסק מזה מגיל 16 אז יש לו המון ניסיון וידע די בסיסי בשהיל לגדל ביצים להשקיע את הכסף שלו במקום שסתם ישב בעובר ושב. 

זה כמו לעשות דריפטים,

פעם ראשונה נראה לך טירוף,אחרי כמה נסיונות כושלים קולטים את הקטע וזה לא כזה מסובך ומה שבהתחלה דרש "ביצים" מבוצע בבטחון.

• אהבתי 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 696
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

פוטייטו, אני חוזר על מה שכתבתי, כנראה שלא הבנת אותי

לגבי הכסף בבנק - זה כסף שעומד לרשותך. אם אופק השימוש ארוך אתה יכול להשקיע אותו, אבל זה או במחיר סיכון להפסד או במחיר הפיכתו ללא זמין לתקופה מגדרת.

לגבי מוצרי צריכה - כיוון שאתה לא חי בחברת ציידים - לקטים אתה נזקק להם לצורך קיומך. קנית מכונת כביסה - "התאדו" 1000-2000 ש"ח, אבל בלעדיה תזקק לשירותי מכבסה, שגם הם עולים כסף. קנית מכונית - "התאדו" 50,000 או 100,000 ש"ח - אבל החלופה היא להשתמש בחחב"צ שגם עולה כסף וגם זמן שתוכל לנצל או להכנסה נוספת או להנאתך. לכן רכישת מוצרי צריכה חיונית ואינה בזבוז. כמובן שצריך לעשות זאת בחוכמה כדי להתקרב לניצול אופטימלי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, sperial כתב:

פוטייטו, אני חוזר על מה שכתבתי, כנראה שלא הבנת אותי

לגבי הכסף בבנק - זה כסף שעומד לרשותך. אם אופק השימוש ארוך אתה יכול להשקיע אותו, אבל זה או במחיר סיכון להפסד או במחיר הפיכתו ללא זמין לתקופה מגדרת.

יש לי 50K בעו"ש.

אין לי מה לעשות איתם ואין לי בהם צורך זמינים.

אלא אם כן אחליט להתחיל לקנח את האף עם שטרות.

במקום שיהיו בקרן חסכון כלשהי שגם תרוויח הם סתם יושבים בבנק.

ציטוט

לגבי מוצרי צריכה - כיוון שאתה לא חי בחברת ציידים - לקטים אתה נזקק להם לצורך קיומך. קנית מכונת כביסה - "התאדו" 1000-2000 ש"ח, אבל בלעדיה תזקק לשירותי מכבסה, שגם הם עולים כסף. קנית מכונית - "התאדו" 50,000 או 100,000 ש"ח - אבל החלופה היא להשתמש בחחב"צ שגם עולה כסף וגם זמן שתוכל לנצל או להכנסה נוספת או להנאתך. לכן רכישת מוצרי צריכה חיונית ואינה בזבוז. כמובן שצריך לעשות זאת בחוכמה כדי להתקרב לניצול אופטימלי.

יש מוצרים שיחס פחת בלאי שלהם סביר.

מכונת כביסה ההורים שלי קנו ב1500 שקל לפני 8 שנים והיא עדיין עובדת,המייבש כבר בן 12 אותו דבר ועלה פחות.

פעם בעשור להוציא 1500 שקל על מוצר שמשמש אותי על בסיס יומיומי זה לא נורא.

הפחת על רכב משתנה בין רכבים.

אם אקנה סקודה סופרב מהניילונים אפסיד בשנתיים הראשונות 2000 שקל בחודש,

אם אקנה סוזוקי סוויפט משומשת ב25K אפסיד 500 שקל בחודש.

בלי לדבר על עלויות ביטוחים וטסטים-גם זו וגם זו תיסע.

@yd b-4מסכים עם כל מה שאמרת.

מתאר במדויק אנשים שהמודל של משפחה מתאים להם והם רק חיכו עם זה וכביכול הפסידו.

אבל מה אפשר לעשות?לחזור לגיל 25?

עריכה אחרונה על ידי Potato

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, davemustaine87 כתב:

הדירה הראשונה ההורים כמעט כול הדירה הייתה עם משכנתא שההורים שלו לקחו( מנפלאות התנאים של תחילת שנות ה 2000) וההשכרה של הדירה כיסתה את ההוצאות. בזמן הצבא כול האחריות על על הדירה עברה לרשותו. 

2 הדירות האחרות נקנו בחו"ל בסכום כולל של סביב המיליון שקל ללא שום עזרה מההורים. 

והוא ממש לא גאון פיננסי, סתם מתעסק מזה מגיל 16 אז יש לו המון ניסיון וידע די בסיסי בשהיל לגדל ביצים להשקיע את הכסף שלו במקום שסתם ישב בעובר ושב. 

ומספר הדירות זה בכלל לא הנקודה , העניין שיש לו השכלה פיננסית כלשהי מגיל צעיר,וכן גם בוסט מההורים לעזרה. וזה בדיוק מה שקורה בהרבה משפחות ממעמד סוציואקונומי גבוה. ומה שלא קורה כמעט בכלל במעמד סוציואקונומי נמוך.

אז אני מבין שלא טעיתי.
אם אני אתן משקל לדברים אז חינוך פיננסי זה 10% בוסט מההורים זה 90%.
בחייך קח כל בן 16 עם דופק. קנה לו דירה הם הון עצמי כזה שנשאר לו רק למצוא שוכר והוא הסתדר.

אחרי 10 שנים לוקחים עוד הלוואה על הדירה וקונים נכס בחו"ל.

בקיצור. לא נפלתי וזה רחוק מהסיפור הראשון שסיפרת.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 1
  • מעניין 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה. רכשת רכב, נניח שהוצאת עליו 50,000 ש"ח. אילו לא רכשת אותו היו לך בחשבון 100,000 ש"ח? כנראה שלא. למה:

1. הרכב הזה מנייד אותך בין הבית לעבודה. בלעדיו או שלא היית מצא עבודה, או שהיית עלול למצוא עבודה שפחות מתאימה לך, אולי גם פחות מכניסה (כמובן, ש סיכוי קטן שדווקא ברדיוס קטן מהבית היית מוצא עבודה יותר מוצלחת, אבל הסה"כ הרכב הגדיל מאד את היצע מקומות העבודה מבחינתך).

2. בלי רכב כנראה שהיית מתקשה לעבוד שעות נוספות. עוד הכנסה שאובדת.

3. בהתחשב בשני הסעיפים הקודמים אתה צריך לבדוק את שני צידיה של המשוואה: מה היה מצבך הכספי בלי רכב לעומת מצבך עם רכב (כמובן שערך הרכב הוא חלק מרכושך). אז למרות שהרכב עולה לך לא מעט (ירידת ערך והוצאות שוטפות) הרי שבקו התחתון הוא תורם למאזן הכספי הכולל שלך. וזה בלי להביא בחשבון כל מיני דברים שקשה לכמת כספית, כמו האפשרות שלך לצאת לבלות בששי בערב ולא להיות תלוי בחברים או זמינות מונית או תחב"צ.

הפסקה השניה שלך היא הנכונה: אתה צריך לבחור במוצר שמתאים לצרכיך. רכב שמצד אחד משרת את צרכיך באמינות, מצד שני ההוצאות לאחזקתו (שוטפות + ירידת ערך) מתאימות ליכולותיך ומאפשרות לך המשך התפתחות.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, sperial כתב:

תראה. רכשת רכב, נניח שהוצאת עליו 50,000 ש"ח. אילו לא רכשת אותו היו לך בחשבון 100,000 ש"ח? כנראה שלא. למה:

1. הרכב הזה מנייד אותך בין הבית לעבודה. בלעדיו או שלא היית מצא עבודה, או שהיית עלול למצוא עבודה שפחות מתאימה לך, אולי גם פחות מכניסה (כמובן, ש סיכוי קטן שדווקא ברדיוס קטן מהבית היית מוצא עבודה יותר מוצלחת, אבל הסה"כ הרכב הגדיל מאד את היצע מקומות העבודה מבחינתך).

2. בלי רכב כנראה שהיית מתקשה לעבוד שעות נוספות. עוד הכנסה שאובדת.

3. בהתחשב בשני הסעיפים הקודמים אתה צריך לבדוק את שני צידיה של המשוואה: מה היה מצבך הכספי בלי רכב לעומת מצבך עם רכב (כמובן שערך הרכב הוא חלק מרכושך). אז למרות שהרכב עולה לך לא מעט (ירידת ערך והוצאות שוטפות) הרי שבקו התחתון הוא תורם למאזן הכספי הכולל שלך. וזה בלי להביא בחשבון כל מיני דברים שקשה לכמת כספית, כמו האפשרות שלך לצאת לבלות בששי בערב ולא להיות תלוי בחברים או זמינות מונית או תחב"צ.

בהנחה ואני תלוי ברכב הצד הנכון הוא לקנות רכב פשוט וזול שגם יעלה פחות בביטוחים ודלק.

כל מה שרשמת בתיאוריה נכון.

קניתי רכב לעבודה הקודמת שהייתה 6 ק"מ ממקום המגורים-ברכב הנסיעה היא 10 דקות בתחבורה ציבורית שעה ורבע ו3 החלפות.

התחב"צ כזה זבל שאין ברירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, Potato כתב:

יש לי 50K בעו"ש.

אין לי מה לעשות איתם ואין לי בהם צורך זמינים.

אלא אם כן אחליט להתחיל לקנח את האף עם שטרות.

במקום שיהיו בקרן חסכון כלשהי שגם תרוויח הם סתם יושבים בבנק.

בימינו קרן חסכון כלשהי לא תניב לך כלום.
בימינו כסף בבנק לא שווה כמו פעם, בגלל זה אנשים מסתכנים ומשקיעים בנדל"ן/מדדים/מניות כמו טסלה/ביטקויין.
אתה מוזמן לעשות את זה גם. רק קח בחשבון שאתה יכול לקום מחר בבוקר ובמקום 50K יהיו לך 20K. מתאים לך? לך על זה. מקווה שתצליח. לא מתאים לך תמשיך לחסוך כסך בחשבון הבנק חבל להתלונן.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, farkash7 כתב:

בימינו קרן חסכון כלשהי לא תניב לך כלום.
בימינו כסף בבנק לא שווה כמו פעם, בגלל זה אנשים מסתכנים ומשקיעים בנדל"ן/מדדים/מניות כמו טסלה/ביטקויין.
אתה מוזמן לעשות את זה גם. רק קח בחשבון שאתה יכול לקום מחר בבוקר ובמקום 50K יהיו לך 20K. מתאים לך? לך על זה. מקווה שתצליח. לא מתאים לך תמשיך לחסוך כסך בחשבון הבנק חבל להתלונן.

אני נכנס לעסק לגמרי במודעות.

אין לי שום ציפיה שתוך שבועיים הכל יקפוץ ב700% ותהיה מכה של פעם בחיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Potato ועשית נכון לחלוטין. הזמן שלך שווה כסף, וגם היכולת שלך להנות ממנו חשובה.

לגבי ההשקעה - אז קודם כל אתה צריך להשאיר איזה סכום רזרבי למקרה של הוצאה לא צפויה. זה אומר להשגיע, נניח, 40 אש"ח. כפי שנכתב - מרבית ההשקעות נושאות סיכון - אז ההחלטה שלך צריכה להביא בחשבון את הצפי שלך להזקקות לכסף, כדי לצמצם את סיכוני התנודתיות.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, sperial כתב:

@Potato ועשית נכון לחלוטין. הזמן שלך שווה כסף, וגם היכולת שלך להנות ממנו חשובה.

טוב צודק אני אשדרג את המערכת.

מרשה לי גם ג'אנטים?

עריכה אחרונה על ידי Potato

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Potato כתב:

אני נכנס לעסק לגמרי במודעות.

אין לי שום ציפיה שתוך שבועיים הכל יקפוץ ב700% ותהיה מכה של פעם בחיים.

אם ככה אין לך גם מה לצפות מהכסף שלך. תבדוק מה התשואה הממוצעת על מדדים. תחשב מזה מה ה-50K שלך יעשו... 
זו הסיבה ששלל צעירים שקיבלו מענק ואבטלה מהדוד סם זרקו את הכסף ברולטה. מבחינתם זה או לעשות מכה או שהלכו כמה גרושים.

בלי קשר יש שלל דרכים לבזבז כסף רכב זו רק דרך אחת ודי בנאלית האמת.
ילדים למשל זו אחלה דרך לבזבז כסף. אני מבין שאתה נגד, אבל זו דרך נהדרת "לבזבז" כסף.
טיול גדול זו אחלה דרך לבזבז כסף, חוויה שכדאי לעשות בגיל צעיר ולא שאתה מתחיל לפתח בעיות גב וברכיים.

תרוויח מזה דברים אחרים שהם לא כסף בארנק ובמקרים מסויימים תיצור קשרים וחוויות כאלה שיביאו לך הרבה כסף לארנק.
אתה בן 25 אם לא קיבלת כמה מאות אלפי שקלים מההורים/סבתא יש לך עוד דרך ארוכה אז תשחרר מדי פעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, farkash7 כתב:

בלי קשר יש שלל דרכים לבזבז כסף רכב זו רק דרך אחת ודי בנאלית האמת.

מקווה שעוד חצי שאתחיל לבזבז מהברוטו.

למרות שהעניין לא משתלם, בא לי רכב חדש בלי שום דאגה לגביו-אז יעלה.

זה היה החלום שלי מלא שנים שייתנו לי רכב חברה 🤣:P

לפני 3 דקות, farkash7 כתב:

תרוויח מזה דברים אחרים שהם לא כסף בארנק ובמקרים מסויימים תיצור קשרים וחוויות כאלה שיביאו לך הרבה כסף לארנק.
אתה בן 25 אם לא קיבלת כמה מאות אלפי שקלים מההורים/סבתא יש לך עוד דרך ארוכה אז תשחרר מדי פעם.

זה סוג של השכלה פיננסית-משלם אותה בירידות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינתי, גם לא להשקיע חלק מהכסף זהו סוג של לקיחת עמדה ומהווה סיכון בפני עצמו. (שחיקה של הכסף). 

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, farkash7 כתב:

אז אני מבין שלא טעיתי.
אם אני אתן משקל לדברים אז חינוך פיננסי זה 10% בוסט מההורים זה 90%.
בחייך קח כל בן 16 עם דופק. קנה לו דירה הם הון עצמי כזה שנשאר לו רק למצוא שוכר והוא הסתדר.
נכון, אבל הרבה לא היו עושים את זה. היום כול בנאדם שני חושב לקנות נכס למטרת השכרה אם היה לו את הכסף, בזמנו זה לא היה טריוויאלי בכלל לרוב האוכלוסיה. 

אחרי 10 שנים לוקחים עוד הלוואה על הדירה וקונים נכס בחו"ל.

כן, ממש טריוויאלי לכולם. נכנסים לסופר קונים חלב ונכס בחו"ל. 

בקיצור. לא נפלתי וזה רחוק מהסיפור הראשון שסיפרת.

אני במקרה מכיר מישהי שגם ההורים קנו לה דירה לפני עשור. ו.... זהו. יש לה דירה ולא שום דבר מעבר, כי לא לימדו אותה שום דבר מעבר. ההתעסקות הייתה נטו של ההורים שלה. אצלו זה ממש לא המצב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1147 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...