Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אנשים מביאים לעולם ילדים בגיל 21?

FuriousLift
שימו לב! השרשור הזה בן 1146 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני גם אשמח לתת לשרשור הזה להתגלגל ולהמשיך לראות את התגובות והויכוחים פה.

רק תיקון קטן ואדים - לא היה לסטס סתם "מזל" שהוא השתחרר בגיל 24.5 עם עבודה מכובדת.
כנראה שאת ההשקעה שלו הוא החל הרבה לפני, עשה תפקיד משמעותי (אולי אף יותר מתפקיד בודד) ולאחר השחרור הוא קוצר את פירות ההשקעה שלו.

אני לא מצליח להבין את האמרות שלאנשים שמרוויחים יפה בגילאים צעירים יש מזל. סטטיסטית, האנשים האלו החלו ללמוד ולהתמקצע כבר בגיל ההתבגרות.

• רעיון טוב! 1

HU: Alpine W520 processor: JBL MS8 comp: Audison voce 3way @ Zapco reference 1000.4 & Zapco reference 350.2 Sub: Hertz HX300D @ Audison LRX 1.1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 696
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לך תסביר את זה לאישה שמנסה להכנס כמה שנים להריון ולא מצליחה. אתמול אחרי פתיחת השרשור הזה קצת שוחחתי איתה לגבי העניין וכמובן שזה הגיע לדמעות.

למרבה המזל בישראל זה פתיר בקלות יחסית.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, BioS כתב:

אני לא מצליח להבין את האמרות שלאנשים שמרוויחים יפה בגילאים צעירים יש מזל. סטטיסטית, האנשים האלו החלו ללמוד ולהתמקצע כבר בגיל ההתבגרות.

זה גם מזל. זה שהייתה לו את היכולת והתמיכה ללמוד ולהמקצע בגיל ההתבגרות, והייתה לו את הסביבה הנכונה לעשות את זה, וגם להכיר את האנשים הנכונים בזמן הנכון, שאיפשרו לו את זה.

• אהבתי 1
  • מעניין 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, vadim6385 כתב:

זה גם מזל. זה שהייתה לו את היכולת והתמיכה ללמוד ולהמקצע בגיל ההתבגרות, והייתה לו את הסביבה הנכונה לעשות את זה, וגם להכיר את האנשים הנכונים בזמן הנכון, שאיפשרו לו את זה.

אז כל החיים זה מזל אחד גדול. אנשים שחושבים שהחיים הם מזל וכל מה שהם מצליחים או לא מצליחים זה מזל (או בעזרת היושב במרומים), לא יגיעו רחוק.
מן הסתם שיש אנשים שבאמת חסרי מזל וקשיי יום. אבל הבן אדם הממוצע יכול לנסות ולבנות את החיים כפי שהוא חושב לנכון, בלי להסתמך על מזל או כל מיסטיקה אחרת.

עריכה אחרונה על ידי stas12
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, vadim6385 כתב:

שום דבר ממה שאמרת הוא לא מזל.

יכולת זה עניין אישי שאפשר לפתח בעיקר בגיל צעיר, אם כי לא רק. 
תוספת טובה היא חינוך טוב של ההורים ופיתוח תחומי עניין. האם להיוולד למשפחה שנותנת לך חינוך סביר (או יותר) היא עניין של מזל? אולי. סטטיסטית זה כנראה לא קשור.

סביבה נכונה? לא מבין למה התכוון המשורר. אף אחד ממי שאני מכיר לא גדל עם כפית של זהב או בסביבה דומה. למען האמת, בידיוק ההפך.

להכיר את האנשים הנכונים? זה לא שהוא פתח סטארטאפ בגיל 13. אין שום דבר שקשור בלהכיר את האנשים הנכונים על מנת לשבת וללמוד תכנות או לפתח כל תחום עניין משמעותי אחר.

לסיכום, אין פה שום אלמנט של מזל (או לפחות לא משהו משמעותי מספיק). זה יותר נשמע כמו ערימה של תירוצים ללמה אנשים פותחים עיניים על צעירים שמרוויחים יפה ובעלי משרה מכובדת. 

עריכה אחרונה על ידי BioS

HU: Alpine W520 processor: JBL MS8 comp: Audison voce 3way @ Zapco reference 1000.4 & Zapco reference 350.2 Sub: Hertz HX300D @ Audison LRX 1.1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמרתי "רק" מזל, אמרתי גם מזל.

זה שהייתה לך את היכולת לעבוד קשה ולהצליח בגיל צעיר, בלי ליקויי למידה שחסמו אותך, ועשית את זה בסביבה שאיפשרה לך לעשות את זה, זה מזל.

והמזל הכי גדול זה שמשהו שאתה טוב בו, גם נדרש ברמה שמאפשרת לך לרכוש דירה בגיל 25.

כן, כל החיים זה צירוף מקרים אחד גדול.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, stas12 כתב:

אז כל החיים זה מזל אחד גדול. 

הרושם שהחיים משאירים עלי הוא שזה אכן המצב.

לעבודה הראשונה שהלכתי המנהל שגייס אותי אמר לי "אתה הבן אדם הראשון שראיינתי,נראית לי מתאים אז לא ראיינתי אף אחד חוץ ממך".

לעבודה השניה הגעתי דרך מאגר משרות סטודנטים בפקולטה שהיא בכלל לא שלי,שלחתי קורות חיים ומשום מה הוא החליט להתקשר אלי.

באותה מידה יכולתי ליפול שני במקום הראשון או שהמעסיק השני לא היה מתפשר על ההשכלה.

אז כן,מזל זו המילה המתאימה.

המזל הוא לא בלהיות עובד טוב אלא בלקבל את ההזדמנות המתאימה בזמן הנכון.

עריכה אחרונה על ידי Potato
  • מעניין 2
  • רעיון טוב! 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, BioS כתב:

האם להיוולד למשפחה שנותנת לך חינוך סביר (או יותר) היא עניין של מזל? אולי

אחושרמוטה מזל.

• אהבתי 2
  • מעניין 2
  • רעיון טוב! 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואדים, לדעתי אתה לא צודק.

ה-"גם מזל" הוא חלק לא כ"כ רלוונטי. סטטיסטיקה לא טועה.

מזל זה לזכות בלוטו, כשיש לך סיכוי של 1 ל-14 מיליארד להצליח ואתה לא יכול להשפיע על זה. 

לפתח את עצמך מגיל צעיר ולקצור פירות מוקדם זה לא מזל כלל.

היכולת לפתח עצמך מגיל צעיר - יכולת אישית ועבודה קשה, הרבה כוח רצון ואמונה עצמית. לא מזל.

ליקויי למידה - לא קשורים בכלל לנושא. מציד את הפן האישי שלי - לקות למידה די קשה שאובחנה רק בגיל 26. חיי השתנו מאז שגיליתי את התרופות לנושא, אבל אני לא רוצה לזלוג מהנושא המרכזי בדיון.

סביבה שאיפשרה לך לעשות את זה - אני לא מבין מה זה אומר. 

להיות מסוגל לרכוש דירה בגיל 25:

מזל - אם יש לך הורים מבוססים שיכולים לעזור לך בצורה משמעותית.

לא קשור למזל - אם אתה עובד קשה וחוסך מספיק על מנת שתוכל לאפשר לעצמך. אין פה שום קשר למזל.

עריכה אחרונה על ידי BioS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, BioS כתב:

האם להיוולד למשפחה שנותנת לך חינוך סביר (או יותר) היא עניין של מזל? אולי.

בטוח מזל.

לפני 4 דקות, BioS כתב:

סטטיסטית זה כנראה לא קשור.

סטטיסטית זה קשור מאוד,לא מזמן הייתה כתבה על פילוח האוכלוסיה ביחידות העילית הטכנולוגיות של צה"ל(מדורים בתוך מודיעין וכו'),

הייצוג של הפריפריה היה נמוך משמעותית.

רמת החינוך שתקבל משפיעה ישירות על התפקיד שלך בצבא שבתורה משפיעה על יכולות ההשתכרות שלך לאחרת השחרור.

לפני 4 דקות, BioS כתב:

סביבה נכונה? לא מבין למה התכוון המשורר. אף אחד ממי שאני מכיר לא גדל עם כפית של זהב או בסביבה דומה. למען האמת, בידיוק ההפך.

סביבה תומכת זה הורים שמעודדים את הילד ללמוד ולהתפתח גם אם הם בעצמם לא רכשו השכלה.

לתת לילד פינה שקטה בבית ללמוד בה,לעזור לו/לדאוג לעזרה אם הוא מבקש ולגלות מעורכות.

לפני 4 דקות, BioS כתב:

להכיר את האנשים הנכונים? זה לא שהוא פתח סטארטאפ בגיל 13. אין שום דבר שקשור בלהכיר את האנשים הנכונים על מנת לשבת וללמוד תכנות או לפתח כל תחום עניין משמעותי אחר.

המון משרות מאוישות בשיטת "חבר מביא חבר".

אם יש לך חברים במקומות הנכונים שימליצו עליך וידפחו אותך פנימה תוכל בקלות לדלג על כמה שנות קריירה שהיו נדרשות לך לעשות את המסלול בלי חברים בתעשיה.

• אהבתי 2
  • מעניין 2
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, stas12 כתב:

הכרתי את אשתי במהלך שירותי הצבאי, השתחררתי בגיל 24.5 עם מקצוע והכנסה מכובדת (לא רדפתי אחרי אחמשים בשביל שעות נוספות), קנינו את הדירה הראשונה והתחתנו בערך בגיל 25.5(כן, בסדר ההפוך :| ).

זה לא סותר את העיקרון שעדיף להתבסס לפני הנישואים, גם אתה התחתנת כשכבר היה לך מקצוע והכנסה מכובדת. איך החיים היו נראים אם הייתי נכנס לזה על משכורת מינימום ?

הילד נולד כשהיינו בני 27, אני תוך כדי לימודי ערב לתואר ראשון במדמ"ח ועבודה במשרה מלאה בתחומי ההייטק.

להגיד שהיה קל? לא. להגיד שהיה כמו שתואר פה בשרשור, בכלל לא!

אשריך שזכית. אני גם מכיר שניים שעשו כזה תואר כמעט בלי ללמוד (מחוננים) וכמה פצצות אנרגיה שעבדו\למדו הנדסה\גידלו ילדים במקביל. זה היוצא מהכלל, רובנו לא סופרמנים. רוב השיכבה שלי היו צריכים השקעה של כמעט 24\7 בשביל לסגור כזה תואר בזמן סביר.

קשה להסכים עם הקיצוניות שנכתבת פה, במיוחד מאלה שלא חיו את החיים האלה ורק מסתכלים מהצד.

תנסו, תראו שלא הכל נורא.

אנחנו כבר הסתדרנו, אני יותר חושש מהעיצות שאנחנו נותנים לצעירים. בדיעבד, אחרי שעברו הזמנים הקשים, יש לנו נטיה לצבוע את העבר בוורוד, להגיד להם "יהיה בסדר", או לתת עצות שמתאימות לנו אבל לא להם.

• אהבתי 1

לכו קיבינימאט כולכם.

גם מסלפים מה שאמרתי, גם מוציאים דברים מהקשרם, גם משמיצים, גם חוסמים, גם לא נותנים הזדמנות להגיב ולהסביר, וכולכם פותחים עלי ג'ורה מאחורי הגב כשאני לא יכול לענות. "גברים"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, BioS כתב:

היכולת לפתח עצמך מגיל צעיר - יכולת אישית ועבודה קשה, הרבה כוח רצון ואמונה עצמית. לא מזל.

חינוך.חינוך.שוב חינוך.עוד פעם חינוך.

לפני 3 דקות, BioS כתב:

סביבה שאיפשרה לך לעשות את זה - אני לא מבין מה זה אומר. 

כשכל החברים שלך עסוקים בלשבור שיאים בסוני ולעשן סמים המוטיבציה שלך ללמידה נמוכה.

אם החברים שלך היו הולכים ללמוד כולם היית מרגיש שאתה נשאר מאחור וגם עושה משהו עם החיים-יש חברויות מרימות ויש חברויות שמושכות אותך למטה.

בדיוק כמו הורים-יש הורים תומכים,הורים ביקורתיים,והורים שלא אכפת להם.

לא יודע מה יותר גרוע-ביקורתיים מידי או כאלה שלא אכפת להם.

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, Nemesis כתב:

למרבה המזל בישראל זה פתיר בקלות יחסית.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

לא זה לא. אשתי עברה כבר מספר טיפולים בישראל וזה עדיין לא נפתר. 

עריכה אחרונה על ידי קאררה
  • מבאס 1

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק תיקון קטן ואדים - לא היה לסטס סתם "מזל" שהוא השתחרר בגיל 24.5 עם עבודה מכובדת.
כנראה שאת ההשקעה שלו הוא החל הרבה לפני, עשה תפקיד משמעותי (אולי אף יותר מתפקיד בודד) ולאחר השחרור הוא קוצר את פירות ההשקעה שלו.

ממליץ לך (ולכולם כי זה סופר מעניין) לקרוא את הספר Outliers - The Story of Success של Malcolm Gladwell בשביל להבין כמה עצומה היא ההשפעה של "מזל" או נסיבות חיים על הצלחה. ספוילר: הרבה (ה-ר-ב-ה) יותר ממה שהצגת בהודעה שלך.
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Blaz00r כתב:

ממליץ לך (ולכולם כי זה סופר מעניין) לקרוא את הספר Outliers - The Story of Success של Malcolm Gladwell בשביל להבין כמה עצומה היא ההשפעה של "מזל" או נסיבות חיים על הצלחה. ספוילר: הרבה (ה-ר-ב-ה) יותר ממה שהצגת בהודעה שלך.

מעניין מה פיטרסון היה אומר 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1146 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...