Jump to content

icohen436

 • הודעות

  193
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של icohen436

נהג צעיר

נהג צעיר (3/14)

43

מוניטין

1

תכנים שנפתרו

 1. להקליט גם אותו. הקלטה שלו ושל אשת הוועד, מודים ישירות או בעקיפין שהאירוע קרה ומי גרם לו. בלי זה יהיה לך קשה משפטית אם הם יכחישו בהמשך
 2. אם השיחה מוקלטת זה כבר טוב. כדי להקליט - כמו חוקר פרטי... מדבר איתה כבדרך אגב על כל האירוע, מה עם חברת הביטוח, מתי הם משלמים, איך זה שהגנן לא ניזהר וכו', היא עונה לך, אתה מקליט הכל. החלק החשוב דווקא הוא שתהיה הוכחה שהאירוע בכלל קרה, כלומר שניגרם נזק ע"י הגנן וזה גנן שנישכר ע"י הוועד. חתימה בכתב - פשוט לבקש ממנה אישור שהגנן גרם נזק לרכב והוועד אחראי לזה. אבל קודם ההקלטה, כי אנשים נוטים לקבל רגליים קרות כשמבקשים מהם לחתום. גם את השיחה הזו להקליט.
 3. לפני שאתה פונה לוועד ומבקש להחתים אותו, מעשה שעלול לגרום להם להסס ולחשוש, כדאי לתעד בהקלטה שיחה איתם בה הם מודים באחריות הוועד, ישירות או בעקיפין. גם הקלטה של הגנן תעזור. ההקלטה\חתימה חשובים כי הם עלולים להתחרט בהמשך, למשל אם בעלי דירות אחרים יתרעמו על ההוצאה הצפויה. לגבי התשלום, לא בטוח מי צריך לשלם, מה אפשרי ומה אומר החוק. זה גם אינטרס שלך שהבניין ישלם פחות. רק הוועד משלם או חברת הביטוח שלך עם השתתפות עצמית של הוועד ? יש לבניין ביטוח צד ג' ? אולי בכלל חברת הגינון או הביטוח המקצועי של הגנן צריכים לשלם ?
 4. מודה שבעצמי לא פעם טעיתי כמו נהג האוטובוס וחשבתי שזו פניה ימינה עם "תן זכות קדימה". זה מבלבל
 5. שבת שלום, חבר שנטש פרוייקט שיפוץ של רנו 4, מעוניין למכור את החלקים. יש ערמה של פחות או יותר כל הרכב מפורק, וגם חלפים חדשים: ציריות, צמיגים, משאבת מים, אגזוז, אטמי ראש, זרועות הגה, צינורות מים וכו'. הרעיון הוא למכור לקונה אחד שיקח הכל כי אין לו זמן להתעסק עם הרבה אנשים, אז בבקשה ליצור קשר רק מי שלוקח הכל. כמובן המחיר יהיה נמוך בהתאם כדי שישתלם לקונה
 6. בעל מיגרש קטן הסביר לי פעם שיש סוג של "שרשרת מזון" בתחום. החברות הגדולות של היבואנים והליסינג מעבירות למגרשים סוג ב' את מה שהם מתביישים למכור אצלם ללקוחות או לא רוצים להתעסק, הרבה פעמים בעיסקת חבילה של כמה רכבים במכה. אלה בתורם מעבירים הלאה את השאריות למגרשים הקטנים, שלהם אין רגש בושה בכלל.
 7. בקשר למשטרה ולשלילת רישיון, הבנתי שלא הגיעה משטרה למקום, שלא לדבר על בוחן תנועה ? אם כן אז יש סיכוי טוב שלא יהיה טיפול פלילי בנושא וכל העניין ייסגר במישפט אזרחי על הנזקים. נכון שבכל תאונה עם נפגעים אסור להזיז רכבים עד שמגיעה משטרה, ואמור להגיע בוחן, אבל בתאונה שהיתה לי גם כן היה "ניפגע גב" שהזמין אמבולנס בשביל ההצגה, אפילו הגיעו שוטרים, ששיחררו אותנו בלי להזמין בוחן, חוקר בתחנה תישאל אותי ואת הנהג השני לאחר שבוע, ויותר לא שמענו מהם. כניראה המשטרה מתערבת רק אם הפציעות חמורות. אז פות"ש, לפני שאתה פונה למשטרה, כדאי שתיקח שעת ייעוץ עם לעו"ד תעבורה, זה חשוב לרישיון שלך. לא רק בשביל זה, גם בגלל שניראה שאתה לא מבין את הסיטואציה ואת רמת האשמה שלך. שעת ייעוץ עם עו"ד זה 400-500 ש"ח. לא צריך עו"ד תותח בשלב זה, זו לא תאונה עם הרוגים, מספיק עו"ד סטנדרטי לתעבורה. הכי חשוב זה לקבל מהר ייעוץ כדי להתאפס ולהבין את המצב, לפני שאתה עושה פעולות נוספות.
 8. פות"ש, אתה לא אשם אוטומטית. המונית לדבריך לא נסעה בכביש ציבורי אלא במעבר של חניון. אין תמרור ולפי החוק היבש המונית צריכה לתת לך זכות קדימה כי הגעת מימין לה. אין לפי החוק עדיפות למעבר אחד במגרש חניה על פני אחר, שניהם אינם כבישים, אם כי במישפט ייתכן שיפסקו לטובת זה שנסע במה שיותר דומה לכביש (המונית). בקיצור אל תודה ישר באשמה. מהירות המונית - אין לך דרך להוכיח באיזו מהירות היא נסעה. רכבים שחסמו שדה ראיה - לא ניראה לי נסיבה מקלה, אתה אמור להימנע מנסיעה או להיעזר במכוון ולא לנסוע אם אין שדה ראיה. אפשר אולי לתבוע את הרכבים החוסמים ?
 9. צריך שירשור ניפרד עם 20 עמודים בשביל כל הליצנים מהקטגוריה הזו
 10. חלק מהחברות לא עושות תיקונים גם בסוף השנה, תבדוק במחלקת שכר. ובסוף ההעסקה אינן יכולות לתקן כי לא יכולות לנבא כמה תשתכר אחר כך עד סוף שנת המס. אז אם לא נעשה תיקון כזה ושילמת מס חודשי, אפשר לעשות החזר מס אצל מס הכנסה אחרי סוף השנה כדי שהמס יתפזר על כל השנה וייצא יותר נמוך.
 11. מצאתי לזה הסבר טוב בספר "חשופים בצריח". האלוף אברהם טל קבע בזמנו את הקונספט הזה כפיתרון לבעיות שמצא בחיל השריון. הסיבה היא שהשריון הוא "חיל טכני המוני". המוני - בניגוד לצנחנים שהיא יחידה של מתנדבים, לשריון מגייסים בכפייה מכל שכבות העם, כולל רבים שלא מבינים "בטוב". טכני - חייל ימשיך להילחם כשהוא רעב ופצוע, אבל שום נאום ציוני לא יניע טנק שהרדיאטור שלו לא קורצף כהלכה. הפתרון לזה היה משמעת קפדנית, הרבה יותר מהמקובל בחילות אחרים.
 12. יש לנהג האוטובוס את הפרטים שלך כי הוא צילם את מיספר הרכב, חברת הביטוח שלו יכולה לאתר אותך ואת חברת הביטוח שלך לפי זה. מצבך טוב יחסית לאחרים שעשו תאונה כי יש לך עד לטובתך למיקרה שנהג האוטובוס ינסה להלביש עלייך נזקים שלא עשית.
 13. כששאלתי בחנות בזמנו על הרעש התחמקו ודיברו בדציבלים, אחר כך הבנתי למה... האלקטרה הזה מתפאר במודעה שהוא בעל פעולה מושקטת, אז אולי הוא שקט יותר ממה שהיה לי. הרעש זה מרכיב קריטי במוצר הזה, ממליץ בחום לבקש לשמוע בחנות איך הוא נישמע, ולהביא בחשבון שבניגוד לחנות הרועשת, בחדר שקט בבית כשאתה מנסה ללמור או לראות טלוויזיה הרעש יותר בולט.
 14. לא היו איומים אבל לחבר שמכר רכב יקר התקשרו סוחרים בלי סוף ואכלו את הראש. בסוף בא קונה פרטי רציני.
 15. אני מניח שאתה מתכוון ליחידה אחת עם צינור שמוציא את האוויר החם לחלון. מניסיון יש לדבר הזה חיסרון אחד גדול - הרעש הבלתי ניסבל. אי אפשר לשבת עם הדבר הזה באותו חדר, ולא מתרגלים לרעש עם הזמן, זה רק נעשה יותר מפריע. בעבר היו כאלה עם יחידה חיצונית (החלק הרועש) שהיית תולה בחוץ על החלון, לא יודע אם עוד יש כאלה.
×
×
 • תוכן חדש...