Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אנשים מביאים לעולם ילדים בגיל 21?

FuriousLift
שימו לב! השרשור הזה בן 1124 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חולק עליך. לפחות בחוגים שלי אנשים מתחילים להקים משפחה כאשר הם כבר בעלי תואר ראשון או השכלה מקצועית שמאפשרים פרנסה. אחר כך יש עניין של התפתחות כמו השתלמויות, תארים מתקדמים וכו', אבל אלה נעשים תוך עבודה וכאשר שני בני הזוג תורמים את חלקם למאמץ. אז אולי אחד מבני הזוג ילמד לתואר השני בעוד שהאחר עובד משרה וחצי ואחר כך יתחלפו - זה מחיר סביר מאד.

מי שנכנס ללימודים מאתגרים או משהו מקביל כאשר הוא כבר בעל משפחה צריך לחשב את צעדיו. זה מתחבר לעניין שאני מטיף לו מאז הצטרפתי לפורום - מחשבה לטווח ארוך, במיוחד בגיל הצעיר. מצד שני - כנראה שהמאמץ מוצדק כאשר החלופה היא עבודת dead end.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 696
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני כשעה, sperial כתב:

@Potato אתה עוד צעיר, וההשקפות שלך ישתנו. יום אחד מישהי תתפוס אותך ותחליט שאתה תהיה האבא האידיאלי לילדים שלה, ואתה תזרום עם זה ותגלה את היתרונות. או שלא.

קבל קונספט גאוני,

לא כל מי שלא חושב כמוך הוא טיפש,אני יודע!שוקינג!מטורף!קשה לעיכול.

אבל זה שאני לא בן 73 לא הופך אותי לכלב שמתרבה בטבע.

לפני 16 דקות, EliC25 כתב:

כי זה טוב לכמה שנים, אבל אתה צריך משמעות בחיים מעבר לסוני ונטפליקס בדירת 2 חדרים

אני רואה אנשים נשואים עם ילדים.

הרוב אנשים גמורים שרודפים אחרי הזנב של עצמם וסטנדרטים חברתיים לגבי החיים שלהם והחינוך של הילדים.

בלי להזכיר שאפשר לחיות אחלה חיים גם בלי זה,אם יהיה לי זמן פנוי אני אעבוד פרילאנסר/אפתח עסק/אלך להתנדב

לא חסר במה למלא את הזמן הפנוי ככה שארגיש משמעות.

חותם על דירת 2 חדרים ונטפליקס 60 שנה קדימה בלי לחשוב אפילו.

לפני כשעה, vadim6385 כתב:

לתעדף מה? זמן/כסף/אנרגיות שאין? איזה רוב האנשים מצליחים ללמוד+לעבוד+משפחה? אני לא הייתי מצליח.

כמו שאני רואה את זה, מי שמקים משפחה, פשוט נתקע במצב שבו הוא היה ערב לפני, וזהו. היו לך שאיפות לפני - תגיד להן ביי ביי. או במקרה הטוב, שים אותן על פאוז ל18-20 שנה, עם סיכוי אפסי שתוכל להמשיך איפה שעצרת.

אתה רואה את המציאות בדיוק כמו שהיא.

אבל מתווכח עם בן אדם שגידל ילדים לפני 20 שנה בערך.

במבט 20 שנה אחורה אומרים שתואר ראשון זה חוויה ושבהצבא היה כיף-שוכחים את כל החרא ונשארים רק עם זכרונות.

• אהבתי 1
  • מעניין 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

@Potato אתה עוד צעיר, וההשקפות שלך ישתנו. יום אחד מישהי תתפוס אותך ותחליט שאתה תהיה האבא האידיאלי לילדים שלה, ואתה תזרום עם זה ותגלה את היתרונות. או שלא.

@Potato עכשיו הדגשתי את שתי המילים שפספסת. 

אין לי שום ספק שהשקפות שלך במגוון נושאים ישתנו עם השנים. לא בטוח שבעניין הזה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, sperial כתב:

@Potato עכשיו הדגשתי את שתי המילים שפספסת. 

אין לי שום ספק שהשקפות שלך במגוון נושאים ישתנו עם השנים. לא בטוח שבעניין הזה.

מכיר את עצמי קצת יותר ממך,

אני אחלה חבר וסבבה לעבוד איתי אבל זה שעות מוגדרות וזמן מוגבל,כשאני מגיע הביתה כל מה שבא לי זה להיות לבד.

לא רואה את עצמי מסתדר בלי הפינה שלי,וכשיש בת זוג שחיה איתי או ילדים המצב לא אפשרי.

אז אני אנסה להתרגל אראה שהמצב בלתי נסבל עבורי ואגיד לה יפה להתראות.כשיש ילד זה קצת בעייתי ופחות מתחשק לי לחיות בכלוב כל החיים.

לפני 9 דקות, sperial כתב:

מי שנכנס ללימודים מאתגרים או משהו מקביל כאשר הוא כבר בעל משפחה צריך לחשב את צעדיו. זה מתחבר לעניין שאני מטיף לו מאז הצטרפתי לפורום - מחשבה לטווח ארוך, במיוחד בגיל הצעיר. 

הכל עניין של פרופורציות,כן לעשות תכנון כלשהו אבל לא להגזים.

זה בסדר לטוס לחו"ל או לרדת לאילת לסופ"ש שהיה במחיר טוב,לא צריך לחיות על האגורה ולהכניס פחית פאנטה לתוך אקסל בסוף כל יום.

ומידי פעם מרוב שאתה מנסה להעביר נקודה התיאורים שלך יוצאים מפרופורציה ומייצרים בדיוק את האפקט ההפוך.

עריכה אחרונה על ידי Potato

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאבא שלי היה ציטוט שהוא ייחס לצ'רצ'יל (לא מצאתי את המקור): "מי שלא קומוניסט עד גיל 25 הוא לא נורמלי. מי שנשאר קומוניסט אחרי גיל 25 הוא מסוכן"? כמובן שהציטוט מתאים ללפני 70 שנה, אבל הכוונה ברורה - אנשים משנים את גישתם במהלך השנים, צעירים נוטים להיות יותר קיצוניים, עם ההתבגרות מתמתנים (זה ככלל, ויש יוצאים מהכלל).

לגבי תכנון - אין בינינו ויכוח. יש עניין של סדרי עדיפות, זה לא אומר שצריך לדכא כל שאיפה שמחוץ לתעדוף מס' 1. פשוט (עקרונית. לעתים הביצוע מסובך) להקצות משאבים בפרופורציות הנכונות. זה נכון לזמן, כסף או כל משאב אחר.

• אהבתי 1
  • מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חולק עליך. לפחות בחוגים שלי אנשים מתחילים להקים משפחה כאשר הם כבר בעלי תואר ראשון או השכלה מקצועית שמאפשרים פרנסה. אחר כך יש עניין של התפתחות כמו השתלמויות, תארים מתקדמים וכו', אבל אלה נעשים תוך עבודה וכאשר שני בני הזוג תורמים את חלקם למאמץ. אז אולי אחד מבני הזוג ילמד לתואר השני בעוד שהאחר עובד משרה וחצי ואחר כך יתחלפו - זה מחיר סביר מאד.

מסכים איתך, כשכבר קיים הבסיס הראשוני ויש בן זוג תומך, אפשר לעשות שיפורי קריירה תוך כדי גידול משפחה.

מי שנכנס ללימודים מאתגרים או משהו מקביל כאשר הוא כבר בעל משפחה צריך לחשב את צעדיו. זה מתחבר לעניין שאני מטיף לו מאז הצטרפתי לפורום - מחשבה לטווח ארוך, במיוחד בגיל הצעיר. מצד שני - כנראה שהמאמץ מוצדק כאשר החלופה היא עבודת dead end.

השקעה מאתגרת במקביל למשפחה לעיתים הכרחית כדי להיחלץ מהעוני, אבל עדיין אלטרנטיבה גרועה בהרבה מאשר לעשות אותה לפני הילדים, זה חלק מהתכנון לטווח ארוך. כוונתי היא שעלינו להיזהר בעצות שאנחנו נותנים לצעירים, הם יותר מדי שומעים מסרים כמו "ילדים זה ברכה", או "תתחתן ואחר כך תסתדרו"

• אהבתי 1

לכו קיבינימאט כולכם.

גם מסלפים מה שאמרתי, גם מוציאים דברים מהקשרם, גם משמיצים, גם חוסמים, גם לא נותנים הזדמנות להגיב ולהסביר, וכולכם פותחים עלי ג'ורה מאחורי הגב כשאני לא יכול לענות. "גברים"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, icohen436 כתב:

השקעה מאתגרת במקביל למשפחה לעיתים הכרחית כדי להיחלץ מהעוני, אבל עדיין אלטרנטיבה גרועה בהרבה מאשר לעשות אותה לפני הילדים, זה חלק מהתכנון לטווח ארוך. כוונתי היא שעלינו להיזהר בעצות שאנחנו נותנים לצעירים, הם יותר מדי שומעים מסרים כמו "ילדים זה ברכה", או "תתחתן ואחר כך תסתדרו"

יהיה קצת מתנשא להגיד את זה,

לרוב אנשים מתחתנים עם אנשים שדומים להם.

אנשים אקדמאים יילכו עם אקדמאים-הגישה לא לגמרי ברורה לי אבל קיימת.

מה שמשליך גם על רמת ההכנסה של המשפחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב לומר פוטטו - זה ממש לא נכון

אולי נתקלת בנסיבות כאלה לא מעט סביבך, אבל לא הייתי אומר שזה מעיד על הכלל.

לשיטתך, עו"ד דין מוצלח עם תואר ראשון ושני לא יתחתן עם נציגת מכירות בסלקום שהסתפקה בתעודת בגרות לצורך העניין, וזה משולל יסוד

מעבר לכך, אינך חייב להיות בעל השכלה אקדמאית כדי להיות "חכם" או מוצלח

האמן לי, אני מכיר בעשרות על גבי עשרות של אנשים, עם תואר ראשון ואף שני, שלא הייתי נותן להם להניח כדורי פלאפל בשמן עמוק בפלאפל של ציון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, Potato כתב:

יהיה קצת מתנשא להגיד את זה,

לרוב אנשים מתחתנים עם אנשים שדומים להם.

אנשים אקדמאים יילכו עם אקדמאים-הגישה לא לגמרי ברורה לי אבל קיימת.

מה שמשליך גם על רמת ההכנסה של המשפחה.

זה לא בהכרח נכון.

זה אולי קורה לא מעט, אבל בתור בעל תואר ראשון לא הייתי פוסל מישהי שאין לה תואר. אני בטוח שיש גם לא מעט כמוני.

גם אם היה לי דוקטורט עכשיו, לא הייתי פוסל.

זה שיש לה תואר, אז מה?

זה הופך אותה לאדם טוב יותר שנעים לך להיות במחיצתו? לבת זוג טובה יותר? לאימא טובה יותר בבוא היום?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, dorsht כתב:

זה לא בהכרח נכון.

זה אולי קורה לא מעט, אבל בתור בעל תואר ראשון לא הייתי פוסל מישהי שאין לה תואר. אני בטוח שיש גם לא מעט כמוני.

גם אם היה לי דוקטורט עכשיו, לא הייתי פוסל.

זה שיש לה תואר, אז מה?

זה הופך אותה לאדם טוב יותר שנעים לך להיות במחיצתו? לבת זוג טובה יותר? לאימא טובה יותר בבוא היום?

לא התעמקתי כי העניין לא מעניין אותי.

אבל זה מה שיש,לא עושים סטטיסטיקה על מדגם של בן אדם בודד.

אבל זה שיש כל מיני אתרי היכרויות לאקדמאים אומר משהו.

אותך לא מעניין,

אם הייתי מחפש הייתה לי העדפה למישהי ריאלית-מתכנתת/מהנדסת וכו'.

לפני 7 דקות, Ragnar כתב:

אני חייב לומר פוטטו - זה ממש לא נכון

אולי נתקלת בנסיבות כאלה לא מעט סביבך, אבל לא הייתי אומר שזה מעיד על הכלל.

לשיטתך, עו"ד דין מוצלח עם תואר ראשון ושני לא יתחתן עם נציגת מכירות בסלקום שהסתפקה בתעודת בגרות לצורך העניין, וזה משולל יסוד

זו לא השיטה שלי,

אין לי אתרי היכרויות ואני לא בזוגיות או מחפש להיות בכזו.

ההפניה האישית חסרת תוכן במקרה הזה.

לפני 7 דקות, Ragnar כתב:

מעבר לכך, אינך חייב להיות בעל השכלה אקדמאית כדי להיות "חכם" או מוצלח

האמן לי, אני מכיר בעשרות על גבי עשרות של אנשים, עם תואר ראשון ואף שני, שלא הייתי נותן להם להניח כדורי פלאפל בשמן עמוק בפלאפל של ציון.

נפלת על מדגם מאוד לא מייצג.

רוב האנשים האקדמאים שאני מכיר אנשים דיי חכמים.

רובם מהנדסים/מקצועות ריאליים.

עריכה אחרונה על ידי Potato

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Potato כתב:

אותך לא מעניין,

אם הייתי מחפש הייתה לי העדפה למישהי ריאלית-מתכנתת/מהנדסת וכו'.

לא אמרתי שלא מעניין,

אמרתי שלא הייתי פוסל.

אני גם הייתי מעדיף בת זוג שיהיה לי חיבור איתה ועל הדרך גם תרוויח כמו שצריך, ככה שנוכל לקיים חיים ברמה גבוהה יחסית,

אבל צריך גם לעשות לפעמים פשרות בחיים.

כמו שאמרתי, השכלה לא מבטיחה לי שיהיה לי טוב איתה\שהיא תהיה אימא טובה וכו'.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, dorsht כתב:

אני גם הייתי מעדיף בת זוג שיהיה לי חיבור איתה ועל הדרך גם תרוויח כמו שצריך, ככה שנוכל לקיים חיים ברמה גבוהה יחסית,

אבל צריך גם לעשות לפעמים פשרות בחיים.

אני חושב שמאוד חשוב שתרוויח כמו שצריך,

המון ריבים ובעיות מתחילות בגלל(ועל) כסף-אם אפשר מראש לנטרל את הצרה הזו,למה לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, discoTD5 כתב:

כמו כמעט כל שרשור 'עוף' , כל אחד מסתכל מתחת לאף שלו / מהנסיון האישי שלו, ומפתח תיאוריות מוחלטות על העולם. 

מה הכי טוב? אין כזה דבר, לכל דבר יתרונות וחסרונות. ( למעט ואגיו ב 900 שח לקילו). 

יש אנשים שדוגלים לספר לכולם על "חובת" עשיית הילדים.

אני חושב שזה בהחלט לא מתאים לכולם, מי שלא רוצה או מעוניין אולי מוטב שלא יגדל ילדים.

עריכה אחרונה על ידי Benor
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השרשור הזה קצת מתחבר אלי ואל אשתי כי אנחנו בערך ההפך הגמור מהסיפור של פותח״ש. 

אני חוגג אוטוטו 37 ואשתי 35. החלטנו לדחות את עניין הילדים כי היינו בשוונג חזק של הקריירה. לשנינו היה חשוב לעשות כמה שיותר כסף כדי שנוכל להביא ילדים לעולם טוב יותר. לפני בערך 3 שנים התחלנו ללחוץ על הגז בכל מה שקשור לילדים ומאז אין הצלחה. רופאי פוריות אומרים שלא ברור להם מה הסיבה כי שנינו בריאים והכל אצלנו תקין - מה שנקרא unexplained. אז הנה לכם, הצד השני של הסיפור - זוג בגיל בשל, עמיד כלכלית שרוצים להביא ילדים ובנתיים ללא הצלחה - חרא.

האם אני ואשתי מצטערים בדיעבד שלא הבאנו ילדים בגיל צעיר יותר ? אולי היא טיפה אבל אני חסר חרטה לחלוטין. כן אני רוצה ילדים אבל בתנאים שלי. יכול להיות שאני אהיה אבא מבוגר, יכול להיות שאני אהיה סבא זקן אבל עשיתי את זה בדרך שלי: טיילתי בעולם, עשיתי את מה שאני אוהב, הגשמתי את החלומות שלי ואני חי במינימום דאגות. אנחנו חיים את החיים שלנו פעם אחת.

• אהבתי 1
  • מבאס 1
  • מעניין 4
  • רעיון טוב! 1

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1124 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...