Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 37 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אחרי שבג"צ דחה את תביעת הדיבה של חיילי מילואים נגד מוחמד בכרי (מקור), אפשר להבין שבישראל של לאחר המהפכה החוקתית, הזכויות המוקנות לך תלויות במי אתה.

במקרה הזה, בימ״ש העליון דווקא צידד בחיילים וקבע בפירוש שהסרט מלא בשקרים ושבכרי פעל מתוך כוונה מפורשת להכפיש את צה״ל, אבל נאלץ לדחות את הערעור של החיילים בשל סעיף 4 לחוק איסור לשון הרע, שקובע שלא ניתן להגיש תביעה אזרחית בגין לשון הרע נגד ״ציבור״. כך שבמקרה זה, דווקא המחוקק הוא זה שקבע את תוצאות המשפט, כשהשופטים נאלצו לפסוק בהתאם לחוק ובניגוד לדעתם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@malcishua

זה מה שהשופטים רצו שתחשוב 😂

שופטי העליון הם מומחים בלמתוח ביקורות מפה עד הונולולו בפסק הדין, אבל להכריע בדיוק הפוך מאותה ביקורת.

כאן למרות שהתביעה היא תביעה מצד מספר חיילים חד ספרתי, אבל בשם כמות חיילים מוגבלת וסופית (החיילים ששירתו באותה תקופה בג'נין).

מה שהשופטים עשו זה מעשה מסריח, בו הם כביכול בעד החיילים, אבל את הפירוש של "ציבור" פירשו נגד אותם חיילים, ואז האשימו את המחוקק בפרשנות העקומה שלהם.

לצורך העניין אם הסרט היה מציג את כל חיילי צה"ל בעבר ובעתיד כפושעי מלחמה - הפירוש היה במקומו והם היו ציבור.

מכיוון שזה לא המצב, ומדברים רק על החיילים ששירתו באותו מבצע בג'נין, פירוש שלהם כ"ציבור" חוטא לאמת ובא לשרת את האג'נדה של השופטים.

לאחר מכן בא פסק הדין בו מרככים את האג'נדה עם ביקורת על הבמאי הערבי, אבל עם הביקורת הזו לא הולכים למכולת, אין לה שום תוקף חוקי והיא נשארת כאות מתה בפסק הדין. זה תשלום "מס שפתיים" שלא עולה להם כלום.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רוצה להסית את הדיון למקום אחר אבל כן אתן הערה קטנה.
שופטים תפקידם לעשות צדק. כמו שרופאים התפקיד שלהם להציל חיים ולא משנה מי החולה - מה גזעו, צבע עורו, מינו ובחירתו הפוליטית.
אותו דבר שופטים אבל במערכת המשפט.
אומנם לא אני בחרתי אותם אבל כשופטים הם צריכים לעשות משפט צדק וזה לא תלוי בצבע עורו , גזעו , מינו ובחירתו הפוליטית.
ברור שלשופט יש מחשבה משלו אך כשהוא מנהל משפט הוא צריך לנטרל את האג'נדה האישית שלו. שופט שלא עושה כך לא יכול להיות שופט. מה שאני רואה שנעשה בתקופה האחרונה ( לא יודע לפני 20 שנה - לא התעניינתי כמו היום ולא קראתי וחקרתי כמו היום) שחברי הכנסת מעוניינים להכניס שופטים עם האג'נדה שלהם כדי שיפסקו לטובת ראש הממשלה. ופה הם פוגעים במשפט צדק. למה אני מעדיף 3 שופטים ולא 61 שנבחרו ע"י הציבור? כי לדעתי ה 61 מונעים מאינטרסים אישיים ולא בדאגה לאזרח ומזמן אין להם עקרונות משלהם. אני נוטה/ רוצה להאמין/ חש שהשופטים קצת יותר דואגים לאזרח מהחברי כנסת בעת הזו. איפה נעלמו הסיסמאות - לא היה כלום כי אין כלום?
יותר מדאיג אותי חברי כנסת כמו מיקי זוהר, קרעי, אוסנת מארק שאין להם שום אידיאולוגיה ועקרונות מלבד לרצות את אדונם.
פעם היו חברי כנסת שעמדו על העקרונות שלהם. היום אני רואה ערימה של יסמנים ולכן מדאיג אותי שבאמצעות 61 חברי כנסת יחוקקו חוקים אינטרסנטיים.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל הכיף שבדיון על בתי משפט המרושעים שלא רוצים שביבי יקבל סיגרים, ובצלאל והאחים יבנו בגבעת חור תחת שלוש, ולכן מינו את רוני אלשיך למפכל המשטרה ואת מנדלבליט ליועמ״ש - זה לא באמת רלוונטי לקורונה. 

מה שכן - אני אוהב את זה שכיוון החשיבה נהייה יותר ויותר קונספירטיבי בעם ישראל. התאוריות כאן יכולות להתחרות בספרים של דן בראון אומברטו אקו.

• מצחיק 1
  • מעניין 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לפני 12 דקות, asix כתב:

אני לא רוצה להסית את הדיון למקום אחר אבל כן אתן הערה קטנה.
שופטים תפקידם לעשות צדק. כמו שרופאים התפקיד שלהם להציל חיים ולא משנה מי החולה - מה גזעו, צבע עורו, מינו ובחירתו הפוליטית.
אומנם לא אני בחרתי אותם אבל כשופטים הם צריכים לעשות משפט צדק וזה לא תלוי בצבע עורו , גזעו , מינו ובחירתו הפוליטית.
ברור שלשופט יש מחשבה משלו אך כשהוא מנהל משפט הוא צריך לנטרל את האג'נדה האישית שלו. שופט שלא עושה כך לא יכול להיות שופט. מה שאני רואה שנעשה בתקופה האחרונה ( לא יודע לפני 20 שנה - לא התעניינתי כמו היום ולא קראתי וחקרתי כמו היום) שחברי הכנסת מעוניינים להכניס שופטים עם האג'נדה שלהם כדי שיפסקו לטובת ראש הממשלה. ופה הם פוגעים במשפט צדק. למה אני מעדיף 3 שופטים ולא 61 שנבחרו ע"י הציבור? כי לדעתי ה 61 מונעים מאינטרסים אישיים ולא בדאגה לאזרח ומזמן אין להם עקרונות משלהם. אני נוטה/ רוצה להאמין/ חש שהשופטים קצת יותר דואגים לאזרח מהחברי כנסת בעת הזו. איפה נעלמו הסיסמאות - לא היה כלום כי אין כלום?
יותר מדאיג אותי חברי כנסת כמו מיקי זוהר, קרעי, אוסנת מארק שאין להם שום אידיאולוגיה ועקרונות מלבד לרצות את אדונם.
פעם היו חברי כנסת שעמדו על העקרונות שלהם. היום אני רואה ערימה של יסמנים ולכן מדאיג אותי שבאמצעות 61 חברי כנסת יחוקקו חוקים אינטרסנטיים.

אין כזה דבר אנשים שלא מונעים מאג'נדות ואינטרסים אישיים. לא קיים כזה דבר, וצריך להפנים את זה אחרת כל הדיון חסר ערך.

רופא הולך ללמוד רפואה מאינטרסים אישיים בדיוק כמו עו"ד שנהיה שופט.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, asix כתב:

מי סיפר לך את המעשיה הזו?

תפקיד השופטים הוא לפסוק לפי החוק, ישנה אמרה בברנז'ה המשפטית שאומרת "צדק הוא לפעמים רק כוכב"

כלומר אני יודע מי סיפר לך את המעשיה הזו, המערכת המשפטית, שכן הם לקחו את התפקיד שלהם במערכת דמוקרטית, העיפו אותו מהחלון, דרסו אותו ואז נסעו עליו רוורס לוודא הריגה.

"לעשות צדק" זה נשמע יפה ואידיאליסטי, ותחת מילים יפות ואידיאליסטיות אפשר לעשות הרבה דברים רעים, אפשר לקחת דוגמאות מסין של מאו, מבריה"מ הקומוניסטית ועוד דוגמאות כהנה וכהנה.

לפני 3 דקות, asix כתב:

וזה נשמע לך דמוקרטי?! או שזה דיקטטורה אבל היא נאורה אז היא בסדר?

לפני 4 דקות, asix כתב:

אם שופט בכוונת מכוון לקח את הסכם ניגודי העניינים שלו, הוציא משם שם אחד ויחיד, דן בעתירה שנוגעת לאותו שם, ואז החזיר את אותו שם להסכם ניגודי העניינים, נראה לך שהוא ינטרל את האג'נדה האישית שלו?

יותר מזה, כשהדיונים החשובים באמת בבג"צ שוקלים "סבירות" ו"מידתיות" אי אפשר לנטרל אג'נדה אישית - בהגדרה אי אפשר.

אתה חושב ששופטים לא מונעים מאינטרסים אישיים?! אני אזכיר כאלה שאמרו שבית המשפט העליון זה כמו משפחה, ואי אפשר להכניס למשפחה מי שרוצים?!

או שאולי אני אשאל באיזה עוד מדינה שמתקראת דמוקרטית שופטים ממנים שופטים? יותר מזה, באיזו מדינה לשופטים יש ווטו מוחלט על מינוי שופטי עליון?

לפני 8 דקות, asix כתב:

אני דיי בטוח שאתה לא בדקת לרגע מה האידיאולוגיה של ח"כ קרעי או מארק.

אני לגמרי לא בטוח שהם יממשו את אותה אידיאולוגיה כן? אבל אני יודע בוודאות מלאה שיש להם אידיאולוגיה מסודרת בעניין מערכת המשפט

לפני 9 דקות, asix כתב:

אתה צודק, רק שמשום מה כדוגמא הבאת שני שמות שהם לפחות נכון לעכשיו רחוקים מיסמנים שמחוקקים לצורך האינטרסים.

בוודאות מלאה קרעי ומארק היו בעד רפורמה במערכת המשפט עוד בזמן שביבי הגן על אותה מערכת משפט.

לצורך העניין לידיעתך מאז שביבי החליט "פתאום" שהגיע הזמן לשינויים במערכת המשפט, אותם חברי ליכוד שכבר שנים היו בעד שינויים במערכת המשפט, פתאום הפכו להיות קרובים לביבי.

לפני כן הם לא זכו אפילו לסלפי איתו באירועי מרכז ליכוד.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, sperial כתב:

ומה אתה חושב, שפשוט לנהל בית חולים בגרעון?

הפעילות האלקטיבית הזו חשוב לבריאות הציבור לא פחות מבדיקות הקורונה. ואל תשכח, בישראל בתי החולים אינם פרטיים והם אינם פועלים למטרות רווח. שירותי השר"פ שרווחיים לקבוצה מסויימת של רופאים קיימים בבתי חולים ספורים.

לאוצר יש איזו שיטה מעוותת ליצור גרעונות עמוקים ואז, כאשר רואים שהסוס עומד למות מרעב, לזרוק כמה עצמות. 

אמר ושכח לציין את חברי ההנלה בבתי החולים ומנהל בית החולים שעלות השכר שלהם עוברת בקלות את שכרם של בכירי ההייטק במדינה. 

נכון מבחינה פיננסית בית חולים לא מתאגד כחברה בע"מ עם בלי מניות , אלא יותר כעמותה - מלכ"ר . 

ההבדל היחיד הוא שאין בעלי מניות שמושכים דיבידינד , אבל יש מלא חברי הנהלה שמושכים משכורות. בגלל שאין בעלי מניות שרוצים דיבדינד, אז ההנהלה מושכת את כל הרווחים כמשכורת. 

ככה תמיד ניתן להחזיק את בית החולים בגרעון ולדרוש עוד תקציב. 

מוסד ללא כוונת רווח, זה לא שהוא נותן לך משהו בחינם , זה פשוט שאין להנהלה שום אינטרס לייצר רווחים, הם יגדילו את המשכורת עד שלא יהיה רווח. 

https://hsgs.mof.gov.il/Documents/2013-18.pdf

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, m3x7r3m3 כתב:

@malcishua

זה מה שהשופטים רצו שתחשוב 😂

שופטי העליון הם מומחים בלמתוח ביקורות מפה עד הונולולו בפסק הדין, אבל להכריע בדיוק הפוך מאותה ביקורת.

כאן למרות שהתביעה היא תביעה מצד מספר חיילים חד ספרתי, אבל בשם כמות חיילים מוגבלת וסופית (החיילים ששירתו באותה תקופה בג'נין).

מה שהשופטים עשו זה מעשה מסריח, בו הם כביכול בעד החיילים, אבל את הפירוש של "ציבור" פירשו נגד אותם חיילים, ואז האשימו את המחוקק בפרשנות העקומה שלהם.

לצורך העניין אם הסרט היה מציג את כל חיילי צה"ל בעבר ובעתיד כפושעי מלחמה - הפירוש היה במקומו והם היו ציבור.

מכיוון שזה לא המצב, ומדברים רק על החיילים ששירתו באותו מבצע בג'נין, פירוש שלהם כ"ציבור" חוטא לאמת ובא לשרת את האג'נדה של השופטים.

לאחר מכן בא פסק הדין בו מרככים את האג'נדה עם ביקורת על הבמאי הערבי, אבל עם הביקורת הזו לא הולכים למכולת, אין לה שום תוקף חוקי והיא נשארת כאות מתה בפסק הדין. זה תשלום "מס שפתיים" שלא עולה להם כלום.

כלומר, אתה טוען שהפרשנות של בימ״ש לחוק לא נכונה (שלפי מה שהצלחתי לראות מפסק הדין, יש לה אי אלו תימוכין משפטיים) ונובעת מאיזו אג׳נדה לא כשרה, בעוד שהפרשנות שלך לחוק, האובייקטיבית ונטולה כל אג׳נדה, היא הנכונה. נראה לי שאפרוש בשלב הזה (וגם אוותר על עוד הערה - במקום - מפבל).

(אגב, עד כמה שאני יודע, לא קיים (עדיין) בעולם ציבור בגודל אינסופי... כך שכל ציבור שהוא מהווה תמיד קבוצה מוגבלת וסופית של אנשים.)

(אגב 2, בלי קשר לכל זה וסתם בתגובה לאחת התגובות האחרות שלך, אני מסכים איתך עקרונית על הבעייתיות הקיימת בתהליך מינוי השופטים כפי שהוא מתבצע היום.)

עריכה אחרונה על ידי malcishua
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, malcishua כתב:

כלומר, אתה טוען שהפרשנות של בימ״ש לחוק לא נכונה (שלפי מה שהצלחתי לראות מפסק הדין, יש לה אי אלו תימוכין משפטיים) ונובעת מאיזו אג׳נדה לא כשרה, בעוד שהפרשנות שלך לחוק, האובייקטיבית ונטולה כל אג׳נדה, היא הנכונה. נראה לי שאפרוש בשלב הזה (וגם אוותר על עוד הערה - במקום - מפבל).

אני טוען שאם תזרוק חץ, ואז תסמן סביבו את המטרה, אתה תמיד תקלע ל-Bull's eye.

אני לא טוען לפרשנות אובייקטיבית ונטולת אג'נדה, אני טוען שכל אחד שיבצע פרשנות כלשהי לחוק תהיה בהכרח נגועה באג'נדה. כולל זו שלי.

זה אגב הבסיס הדמוקרטי ההגיוני ביותר למה בחירת שופטים צריכה לייצג את העם בצורה כזו או אחרת, את האג'נדות שקיימות בעם לפי (+-) אותו סדר גודל שקיים בעם.

אולי פשוט נבקש מפבל שיעביר את ההודעות הללו לשרשור הפוליטי וזהו?

לפני 10 דקות, malcishua כתב:

(אגב, עד כמה שאני יודע, לא קיים (עדיין) בעולם ציבור בגודל אינסופי... כך שכל ציבור שהוא מהווה תמיד קבוצה מוגבלת וסופית של אנשים.)

בטח שכן, אם אני אטען שהיהודים הם גנבים, כמה יהודים היו ויהיו בעולם?

כמה חיילי צה"ל היו ויהיו? כמה נוצרים? כמה סינים וכמה שחורים?

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@korola לפחות במערכת הציבורית מנהלי בתי החולים מקבלים משכורת לפי הסכם עבודה שמחתם על ידי האוצר. אז נכון, אתה מדבר על בעלי מקצוע שנמצא במחסור, עם תעודות מקצועיות בכירות וניסיון של עשרות שנים - אז, כן, משלמים להם בהתאם. תשווה מנהל בית חולים למנהל מפעל עם מחזור של מילארד ש"ח לשנה ויותר (תקציב תה'ש נושק ל-2 מיליארד ש"ח).

כנראה שגם מחוץ להייטק יש מקצועות שמצריכים ידע וניסיון ושעות עבודה אינסופיות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, sperial כתב:

@korola לפחות במערכת הציבורית מנהלי בתי החולים מקבלים משכורת לפי הסכם עבודה שמחתם על ידי האוצר. אז נכון, אתה מדבר על בעלי מקצוע שנמצא במחסור, עם תעודות מקצועיות בכירות וניסיון של עשרות שנים - אז, כן, משלמים להם בהתאם. תשווה מנהל בית חולים למנהל מפעל עם מחזור של מילארד ש"ח לשנה ויותר (תקציב תה'ש נושק ל-2 מיליארד ש"ח).

כנראה שגם מחוץ להייטק יש מקצועות שמצריכים ידע וניסיון ושעות עבודה אינסופיות.

אני לא נגד... אני בעד לשלם לכל אחד מה שמגיע לו.

פשוט מפריע לי לפעמים שמציגים "מוסדות ללא כוונת רווח" כאילו זה לא מערכת משומנת שכסף מניע אותה. 

תציץ שנייה בטבלה שצירפתי, יש גם מנהלי מחלקות שסוגרים עלות שנתית מעל מיליון ש"ח  (80 אלף לחודש).

הצגת כאילו בתי החולים בגרעון,  הגרעון זה חלק מהתרגיל שלהם.

וגם שים  לב שכל בית חולים מחזיק 2 פעילויות על אותו מבנה, אחת ממשלתית עם שכר של מיליון ש"ח.

ואז חברה בע"מ שנותנת את השר"מ, רופאים עובדים גם בחברה הפרטית של בית החולים.

אני לא מכיר חברות היי- היטק שמחזיקות עוד מערכת חליבה .... בעצם אני כן מכיר. 

ראול ולנברג 24.. גם שם יש פרמידת היטק מורכבת. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיפור של השר"מ\שר"פ\קרנות מחקר\you name it הוא שערוריה. אני לא כל כך מצוי בפרטים, אבל עצם הצורך ליצור בתוך אותו בית חולים מערכת מקבילה כדי להעסיק צוות נוסף ולפעול שעות נוספות זו צרה צרורה. עד כמה שאני מבין זו איזו יצירה שנועדה לעקוף מגבלות של האוצר ולאפשר ניצול טוב יותר של משאבי ביה"ח, אבל, מצד שני, יש בו גם פגיעה בחלק מהעובדים במסגרת זו.

דרך אגב - אותם מנהלי מחלקות שציינת נכנסים לאותה קטגוריית השכלה וותק של מנהלי בתי החולים. ושכחתי לציין שני דברים - טבלאות האוצר אינן טבלאות שכר אלא "עלות מעסיק" כולל מיסים שהמעסיק משלם למדינה, והטבלאות כלל אינן מתיחסות להיקף העבודה של אותם רופאים (ושאר עובדים. חפש דיון שהיה לי לפני כמה שנים עם edan32 על שכר הנתב באשדוד, אותו בעל מקצוע שמעטים בארץ יודעים מהו).

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחכה לראיון עם מפקד שב"ס,מפקד מג"ב בעניין הקורונה,אם כבר מראיינים אנשים בלי ידע ונסיון בתחום רק על סמך הדרגה שלהם בשירות הציבורי....

עם כל הכבוד לסגן הרמטכל (ויש לי המון כבוד אליו).

Screenshot_2020-09-23-18-23-47-457_com.android.chrome.jpg

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא יודע מצויין ( בלי מפקד משמר הגבול/ שב"ס ), כמה חולים ביום מסוגלת להכיל המפקדה לקטיעת שרשראות ההדבקה, אשר נמצאת תחת פיקודו, כדי לתפקד.
לא צריך להיות מומחה לרפואה, הוא קיבל מידע ממקור מקצועי.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...