Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

יש סיבה טובה להפסיק את ההפגנות. הן משמשות כתרוץ לשאר. מעבר לזה, אני באמת לא מבין איך מפגינות כמו חביבות כמו ההיא שצולמה עם מסננת פסטה על הראש, ישפרו את החיים שלנו כאן, אבל זה רק אני.

לפני 10 דקות, korola כתב:

יש 9 מיליון תושבים - כל שבוע יש כ-30,000 מאובחנים  (5000 ליום).

זה 1 ל 300 ככה ברגיל.

כלומר אם אתה לוקח 15,000 אנשים אקראית מהאוכלוסייה, אז בשבוע אמורים להיות 500 מהם מאובחנים חיובי בקורונה. 

סלח לי, אבל אתה כל הזמן עושה את אותה הטעות המתמטית בחישובי ההסתברויות שלך. אם אתה לוקח 15,000 אנשים אקראים אתה לא יודע עליהם שום דבר.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יופי, אז תספר לי מה הסיכוי ש 15000 אנשים שמשתתפים בהפגנה במוצאי שבת,

עובר שבוע ואף אחד מהם לא אובחן חיובי?  

תחת ההנחה שבהפגנה אף אחד לא נדבק.

לא רוצה להתחיל לחשב את ההסתברות , אבל זה בסביבות 1 ל 2 עם 22 אפסים  

זה 1 פחות 299/300 בחזקת 15,000

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, korola כתב:

אני בטוח שהיא יצרה לעצמה בייס יותר גדול מזה של אורלי לוי שפשוט נעלמה.

זה לא שהיא נעלמה פשוט אין עלייה מצלמה אז היא לא נמצאת. מעניין מה באמת קורה במשרד שלה

לפני 8 דקות, יבגניפ כתב:

ההיא שצולמה עם מסננת פסטה על הראש, ישפרו את החיים שלנו כאן, אבל זה רק אני.

תשמור על חופש הדת וחופש מהדת במדינה הזו שהופכת לאט לאט למדינת הלכה. ר'אמן

עריכה אחרונה על ידי נמרוד...
  • מעניין 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, korola כתב:

יופי, אז תספר לי מה הסיכוי ש 15000 אנשים שמשתתפים בהפגנה במוצאי שבת,

עובר שבוע ואף אחד מהם לא אובחן חיובי?  

מאיפה אני יודע? מאיפה אתה יודע? מאיפה מישהו יודע?

אם הגיעו להפגנה 15,000 שאף אחד מהם לא חולה - מה שאפשרי לחלוטין במדינה בה הרוב לא חולים - למה שמישהו מהם ידבק? ההנחה שלך כאילו *כל* 15,000 איש שתקח תקבל אותה ההתפלגות בין חולים לבריאים לא נכונה. הסיכוי שמישהו הם ידבק נגזר מהסיכוי שמלכתחילה הגיע מישהו חולה להפגנה, ויש לזה הסתברות כלשהי שלוקחת בחשבון מה אחוז החולים באוכלוסיה, ומה האחוז של חולים שיש סיכוי שיגיעו להפגין. זה לא באמת "קח כל 15,000 ו-500 יהיו חולים". ואם אתה עדיין לא משתכנע, אז אני מסכיר שחלוקת הערים לפי צבעים מראה כמה חולים יש ביחס לאוכלוסיה. כלומר אפילו ברמת הישובים החישוב שלך לא נכון.

כבר נכתב כאן על מפיצי על, על סיכויים להדבק בחדרים וחלל סגור, בארוחות משותפות. ועדיין לא ראיתי מישהו אומר ההסתברות שתדבק היא p=0.xxx כמו שאתה מנסה לעשות. אתה מנסה לפשט בעיה שאין איך. 

לפני 9 דקות, נמרוד... כתב:

תשמור על חופש הדת וחופש מהדת במדינה הזו שהופכת לאט לאט למדינת הלכה. ר'אמן

סביר שהיא מטומטמת מדי בשביל אפילו האג'נדה הזו. אבל אני לא מכיר אותה.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, יבגניפ כתב:

מאיפה אני יודע? מאיפה אתה יודע? מאיפה מישהו יודע?

אם הגיעו להפגנה 15,000 שאף אחד מהם לא חולה - מה שאפשרי לחלוטין במדינה בה הרוב לא חולים - למה שמישהו מהם ידבק? ההנחה שלך כאילו *כל* 15,000 איש שתקח תקבל אותה ההתפלגות בין חולים לבריאים לא נכונה. הסיכוי שמישהו הם ידבק נגזר מהסיכוי שמלכתחילה הגיע מישהו חולה להפגנה, ויש לזה הסתברות כלשהי שלוקחת בחשבון מה אחוז החולים באוכלוסיה, ומה האחוז של חולים שיש סיכוי שיגיעו להפגין. זה לא באמת "קח כל 15,000 ו-500 יהיו חולים". ואם אתה עדיין לא משתכנע, אז אני מסכיר שחלוקת הערים לפי צבעים מראה כמה חולים יש ביחס לאוכלוסיה. כלומר אפילו ברמת הישובים החישוב שלך לא נכון.

כבר נכתב כאן על מפיצי על, על סיכויים להדבק בחדרים וחלל סגור, בארוחות משותפות. ועדיין לא ראיתי מישהו אומר ההסתברות שתדבק היא p=0.xxx כמו שאתה מנסה לעשות. אתה מנסה לפשט בעיה שאין איך. 

סביר שהיא מטומטמת מדי בשביל אפילו האג'נדה הזו. אבל אני לא מכיר אותה.

איזה סלט עשית פה, מבוא לסטיסטיקה א'.

נכון רוב המדינה לא חולים, יש רק 50,000 חולים פעילים מתוך 9 מיליון.

כל שבוע מוצאים 30,000 מאובחנים חדשים.

נכון , אם נבחר סתם  15,000 איש מהאוכלוסייה מספר פעמים , לא כל פעם נקבל את אותו מספר חיוביים. 

אבל הסיכוי שיהיו 0 חולים הוא אפסי. 

הסיכוי שיהיו בין 200 ל 600 חולים הוא יותר סביר.

ולכן אם מישהו בנחרצות מסביר לך שכל שבוע מגיעים 15,000 אנשים ובשבוע שלאחר מכן אף אחד מהם לא נדבק,

אז מישהו פה משקר. 

לגבי הקורונה, כל הזמן מראים סטיסטיקות , אתה פשוט לא עוקב מספיק 

SnipImage.thumb.JPG.4395cbc78dd7bc3c284840bf9725f203.JPGSnipImage.thumb.JPG.f092be5976721810afaab710cb244465.JPG

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, korola כתב:

איזה סלט עשית פה, מבוא לסטיסטיקה א'.

נכון רוב המדינה לא חולים, יש רק 50,000 חולים פעילים מתוך 9 מיליון.

כל שבוע מוצאים 30,000 מאובחנים חדשים.

נכון , אם נבחר סתם  15,000 איש מהאוכלוסייה מספר פעמים , לא כל פעם נקבל את אותו מספר חיוביים. 

אבל הסיכוי שיהיו 0 חולים הוא אפסי. 

הסיכוי שיהיו בין 200 ל 600 חולים הוא יותר סביר.

ולכן אם מישהו בנחרצות מסביר לך שכל שבוע מגיעים 15,000 אנשים ובשבוע שלאחר מכן אף אחד מהם לא נדבק,

אז מישהו פה משקר. 

לגבי הקורונה, כל הזמן מראים סטיסטיקות , אתה פשוט לא עוקב מספיק 

לא עשיתי שום סלט. אתה מבלבל במונחים בסיסיים. אני לא יודע מה זה "סיכוי יותר סביר". אתה כאילו מנסה לנהל איזה שיח מתמטי אבל בסוף מדבר על תחושות. אם ההסתברות שיגיע חולה לבלפור היא 0 או קרובה ל0? אני לא יודע, כי אני לא יודע שום דבר על הרקע שלהם. אבל הטענה שלך שעל כל 15,000 500 יהיו חולים לא נכונה. נתתי לך הסבר אינטואיטיבי אחד (ערים ירוקות. נניח שתבחר 15000 מתוך אלו שחיים בערים ירוקות. אתה מבין שהתפלגות לא תהיה 500 מתוך 15000?). הסבר אחר אפשר למצוא בגרף של בתי הספר שצרפת. קח 15000 ילדים - אתה לא יודע להגיד שום דבר על התפלגות חולים ובריאים בהם.

שוב, אם אתה רוצה להגיד שיש סיכוי כלשהו שיהיו חולים בהפגנות - סבבה. לגזור הסתברויות והתפלגויות כמו שאתה עושה - זה לא רציני. אף אחד חוץ ממך גם לא אומר טענות ברמה כזו. וכבר העירו לך על זה גם אחרים. וגם אם תכתוב לי או לאחרים עוד 20 תגובות עוקצניות - הטעויות לא יעלמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין פה שום תחושות. הסתברות נטו.
קח את קבוצת 15K המפגינים שמגיעים כל שבוע. חלק אותם לערים. קח את אחוז החולים בכל עיר מזה תחשב מה ההסתברות של אדם מעיר X להיות חולה.
תגדיר משתנה מקרי לכל אדם שמגיע להפגנה, 1 אם הוא חולה, אפס אחרת. חשב תוחלת לכל קבוצת אנשים מעיר X. תקבל בסך הכל את התוחלת של מספר האנשים בהפגנה שהם חולים.
זה לא תחושה ולא נעליים. זה נתון אמיתי. כמובן אם תתגום 15K אנשים לא בטוח שתקבל בדיוק את התוחלת הזו, אבל אם תחזור על הניסוי שוב ושוב ושוב... איך אמרת ההתפלגות? היא כנראה תהיה קרובה לתוחלת.

עכשיו אני לא בא להתווכח אם הפגנות צריך או לא צריך, אבל אפשר לחשב במידה די גבוהה של וודאות כמה אנשים חולים מגיעים להפגנה בכל פעם.

כל זה כותב אדם לא משהו בהסתברות כן? סיכוי לא רע שיש לי טעות אשמח לתיקונים אם כן.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • רעיון טוב! 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרקש בוודאי שאפשר לחשב את זה. פשוט לא בדרך הנאיבית של "קח 15000, 500 מהם יהיו חולים". בטח לא כמה נדבקים חדשים יהיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע אין לי מושג. אני לא יודע איך לאכול את קורולה באמת. הוא שומר את הקלפים קרוב לחזה. אני תופס ממנו כאינטיליגנט. אולי ערך חישוב תוחלת יצא לו 500 והוא זרק את זה באוויר ככה על פרש.
אין לי מושג...

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אהבתי שדרעי עכשיו מאיים להתפטר אם יסגרו בתי כנסת אבל לא הפגנות או חופים. מה עדיף? כמה מאות טמבלים שמתקהלים במקום ספציפי וצועקים סיסמאות עד שנגמרת להם הסוללה באייפון או המון התקהלויות של עשרות ולפעמים מאות אנשים בהרבה ערים שונות, לפעמים במקום פתוח ולפעמים במבנים סגורים?

איזה אנשים מפגרים מנהלים לנו את החיים, פשוט לא יאומן. 

• רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא מסביר איך הוא עושה את החישובים שלו. הוא עשה את זה גם בעבר םע האקסלים.

אני לא מזלזל באינטלגנציה שלו. אני חושב שהוא מעגל פינות בחישובים, ומבלבל או מתבלבל בהסקות. אפשר לתת לזה עוד דוגמא. 15 מהמנדטים בכנסת הם של הרשימה המשותפת. אבל לא בכל 120 אנשים שתקח 15 יהיו מצביעי הרשימה המשותפת, נכון? ולא בכל 120 30 ומשהו יהיו מצביעי ליכוד, נכון?. זה שיש לך אחוז מסוים של אנשים שעונים להגדרה מסוימת לא מאפשר לך להסיק שכל תת קבוצה של האוכלוסיה שתקח האחוז יהיה זהה או אפילו קרוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה האם דרעי מתפטר כמו ליצמן - הצגת חצות או שהוא גורר את המדינה לבחירות.
אם הוא הולך לגרור את המדינה לבחירות הוא נותן לביבי את החבל הצלה שהוא מחפש - הצלה מאי ניהול הקורונה והעברת האשמה על דרעי בכך שפירק את הממשלה לפני שביבי סיים את הטיפול בקורונה ולכן הוא לא אשם שלא ניצחנו את הקורונה.
יהיה מעניין.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני השאלה איך אתה דוגם. אם אתה דוגם 150 אנשים מאוכלוסיית ישראל בהסתברות אחידה אז ברור שהתוחלת של המצביעים למשותפת יהיה 15+-.
אם אתה דוגם רק אנשים מההתנחלות עלי כנראה שתקבל 0.

לא צריך לעשות פה סלט. כשמחשבים כזה חישוב מבצעים דגימה בהסתברות אחידה. כמובן שצריך להבין מי הם האנשים שמגיעים להפגנות, כלומר מה ההסתברות של אדם X להגיע מתל אביב, ומה הסיכוי שלו להגיע מחיפה וכו'... היות ורוב האנשים בהפגנות האלה מגיעים ממספר קטן יחסית של ערים קל מאוד למי שיש את הנתונים לבצע את החישוב הזה.
לא חייבים גם לבצע אותו בצורה מדוייקת כן? אפשר להניח במידה גבוהה של וודאות שרבע מהאנשים מגיעים מתל אביב.
אז קל מאוד לחשב את התוחלת של חולים שמקורם בתל אביב יהיו בהפגנה. זה מספיק כדי להוכיח את הנקודה שבהפגנות יש חולים.

בתל אביב 1416 מאומתים. בתל אביב יש חצי מיליון אנשים+-? אז הסיכוי של אדם מת"א להיות חולה הוא 0.003? יופי. ניקח רבע מ15K זה 3750 נכפיל ב0.003 נקבל 11 חולים בהפגנה בממוצע רק מתא.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי שזה תלוי איך אתה דוגם. זו בדיוק הטענה שלי. ההבדל הדק  בין "קח כל 120 אנשים ותקבל את אותה החלוקה" לבין בניה של מדגם מייצג כלשהו.

שוב, אם אתה יודע מאיזה ישובים בדיוק באים המפגינים, ואתה יודע מה אחוז החולים בישוב ברגע נתון - אתה יכול לחשוב בערך את ההסתברות שיהיה חולה בהפגנה (יש פה עוד הנחות מקלות. בתל אביב, למשל, גלי החולי היו בנווה שאנה ויפו - לא משם, כנראה מגיעים עיקר המפגינים לבלפור). מתוך זה, כדי לחשב מהסיכוי שיהיו נדבקים נוספים מההפגנה, אתה צריך גם לדעת מה ההסתברות של חולה להדביק באוויר הפתוח. 

תפריד, בבקשה, שוב, בין הטענה "יש סיכוי להדבק בהפגנה" לבין "יש 50000 חולים מ9000000 בני אדם אזי על כל 15000 שתקח 500 יהיו חולים". זו הסקה לא נכונה. סורי. לא משנה כמה פעמים זה יכתב עוד. וזה ההסקות שקורולה עשה גם לפני חצי שנה, כשניסה להוכיח כמה חולים יש באוכלוסיה. זה פשוט לא עובד ככה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...