Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

לפני 14 דקות, Jeka88 כתב:

סתם שאלה, 

איך אתה קונה רכב??

נניח רכב חדש ב150 אלף ש״ח, בהנחה ויש לך את הסכום במזומן, האם תעדיף לשלם במזומן או לקחת את ההלוואה ולשים את המזומן שיש לך באיזה קרן X?

הנה ההוכחה לכל מה שכתבו פה בעמוד האחרון. עצם זה ששאלה כזו נשאלת, מקאה כמה חינוך פיננסי זה דבר שחסר במערכת הישראלית.

תשובה לשואל:

כמו בקזינו, הבית תמיד זוכה.

הריבית שתקבל על השקעה סולידית,(אם אתה מוכן לסכן את הכסף שלך, זה עניין אחר לגמרי) , תהיה תמיד נמוכה יותר ממה שתשלם על הלוואה. כך בנקים מתפרנסים...

וכן, רכב (או כל מוצר צריכה אחר), רצוי מאד לקנות מכסף שיש לך.  

זה שאתה רואה את כל עמישראל נוסע במכוניות משנת הייצור האחרונה, לא אומר שזו התנהלות נכונה, או אפילו הגיונית. רק שזה מה שהעדר עושה.

• אהבתי 3

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, יובל .מ. כתב:

יש סקאלה.

הרוב לא נמצאים במקומות שרואים בפרסומות (משלוחי מזון, תינוקות בוכים רעבים למטרנה וכל זה). הם קיימים וזה נורא, אבל זה לא הרוב.

הרוב מתגלגלים מהלוואה להלוואה או משונררים את ההורים שאין להם משכנתא כי קנו 3 דירות ו לפני 30 שנה והם פנסיונרים על פנסיה תקציבית או משהו כזה.

לא כולם כמו ההורים שלך, אתה צריך לראות סביבך אנשים וגם לדבר איתם. אתה תראה שלרוב, יש להם דירה אחת בלחץ על 3-4 אחים שכל אחד חולם לקחת את הדירה ולשדרג לו את החיים. לא כולם עשירים ולא כולם מבינים איך בונים עושר ואושר.

מעט מאוד אנשים ראיתי או שמעתי שיש להם 3 דירות ומעלה.

לפני 7 דקות, יובל .מ. כתב:

גם אם ההלוואה היא 300 אלף שקל מגורם חוץ בנקאי כדי לקחת עוד 1.3 מיליון מהבנק במחיר למשתכן.

דירת מחיר למשתכן, בתור השקעה אף פעם לא הבנתי. הרי אחרי X שנים אפשר למכור והמחיר בסוף מושפע מהיצע שיש בסביבה (כי כולם ימכרו אחרי X שנים), מה שיוריד את המחירים ובשביל שזה יהיה משתלם צריך לחכות הרבה זמן ותחלופת דיירים. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, DareDevil כתב:

לא כולם כמו ההורים שלך, אתה צריך לראות סביבך אנשים וגם לדבר איתם. אתה תראה שלרוב, יש להם דירה אחת בלחץ על 3-4 אחים שכל אחד חולם לקחת את הדירה ולשדרג לו את החיים. לא כולם עשירים ולא כולם מבינים איך בונים עושר ואושר.

מעט מאוד אנשים ראיתי או שמעתי שיש להם 3 דירות ומעלה.

הפוך גוטה, אני מגיע ממקום שתמיד היה בו מינוס (קטן אבל נשלט), 5 אחים, ובמקום לנסות להכנס לאיזה מקום עבודה שנשארים עד הפנסיה של הסתדרות כמו שאמרו לי סיימתי תואר בהנדסה ואני מסיים כל חודש ברוך אללה בפלוס תזרימי.

ברור שלא כולם עם 3 דירות, אבל לחלק מאוד גדול מהדור הקודם (אלה שעכשיו 60-70) יש חיים מאוד מסודרים, משהו שאנחנו נהיה רחוקים ממנו בהתחשב בזה שרוב האנשים יסיימו לשלם משכנתא רק בגיל 60+.

בהמשך להודעה הקודמת, למדתי על בשרי את הקטע של לחיות על כסף בהלוואות וטיפלתי בזה במקום לרוץ לבכות לכל העולם. היום משתמש בתשלומים לעיתים רחוקות על דברים נקודתיים בלבד ולא כברירת מחדל, ולא אעיז לקחת הלוואה בשביל מוצר צריכה (חופשה/פלאפון/רכב).

יש כסף פנוי או אין, זהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע. בחוגים שלי, גילאי 60-70 משכילים ו"מסודרים" (אבל לא עשירים, אין ביניהם בעלי עסקים גדולים), נדירים מאוד אנשים בעלי יותר מדירה אחת. למעשה במחשבה ראשונה אני יכול לחשוב על משפחה אחת, שירשה דירה בגיל 68. וחלק נכבד לא מרשה לעצמו להפסיק לעבוד בגיל 67.

התפיסה שלך שכל בני דור ההורים שלך מחזיקים 3 דירות ומקבלים פנסיה תקציבית שמנה מעוותת מאוד .

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, natco כתב:

כן, רכב (או כל מוצר צריכה אחר), רצוי מאד לקנות מכסף שיש לך.  

אנשים שוכחים שרכב הוא מוצר צריכה ולא השקעה. שיש עליו הוצאות ושהערך שלו יורד בכל דקה.

אנחנו בכל זאת בפורום רכב, אז אני מבין שיש אנשים שמשאת נפשם היא רכב מסויים ומוכנים לשלם עליו הרבה.

אבל לרוב האנשים רכב משומש ימלא את כל הצרכים. לי אישית יש יכולת לקנות רכבים יקרים, אבל אני מעדיף שהכסף יעבוד בשבילי.

שני רכבים במשפחה, שניהם בני כ10 שנים. שווי של שניהם ביחד כ70 אלף ש״ח. רכבים אמינים, נוחים, מרווחים.

יש קבוצת פייסבוק בשם ציפור פיננסית. אני קורא שם וחושכות עיני.

אני כבר לא מדבר על משפחות, עם ילדים, שנאבקות בחובות ובמינוס. צעירים רווקים שגרים אצל ההורים וצוברים חובות של עשרות אלפי שקלים, שזה כבר ממש בלתי נסלח.

סתם דוגמה אחת מתוך הרבה:

image.thumb.png.c638593a9311e5dcd330decaef4f22c7.png

• אהבתי 3
  • מבאס 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יובל .מ. כתב:

לא מחייב בכלל.

גם אלה שההורים שלהם מבוססים מתנהלים עם הלוואות.

אני מבין את מה שספריאל כתב. ברור שזה לא מחייב, אבל זה כן כלל אצבע.

בד״כ מי שמגיע ממשפחה מבוססת, קיבל מההורים שלו אוריינות פיננסית, בין אם במישרין או בעקיפין.

הילדים שלי לא רואים אותי נכנס לחובות, לא שומעים ממני על הלוואות בשביל לקנות רכב. רואים שאני לא מבזבז ״סתם״.

אנחנו חיים ברמת חיים טובה והם מקבלים כל מה שהם צריכים וכמעט כל מה שהם רוצים. אבל יודעים שאני לא ״חייב״ להם ושאני מוציא כסף רק אם אני יכול לעמוד בזה.

לפני 1 דקה, garicho כתב:

איך? איך זה אפשרי?

אז זהו שאני יכול למלא פה דף עם עוד מקרים כאלו.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 36 דקות, natco כתב:

זה שאתה רואה את כל עמישראל נוסע במכוניות משנת הייצור האחרונה, לא אומר שזו התנהלות נכונה, או אפילו הגיונית. רק שזה מה שהעדר עושה

כמה פעמים כתבו פה אנשים שרכב בלי אחריות יצרן זה פצצה מתקתקת?

גם בשרשור הזה על דירות, רק חדש מקבלן. דירה ישנה זה ביג נו נו.

אנשים לא קונים לפי הצרכים שלהם אלא כדי לעמוד באיזה רף של מישהו דמיוני.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, garicho כתב:

איך? איך זה אפשרי? במצב של 8K נטו אצל ההורים אמור להשאר 6-7 לחסכון...

לא מבין את זה.

קנאה בסביבה (להם יש למה לי לא?), פרסומות יפות בכל מקום, קבוצות צריכה בפייסבוק, FOMO.

יש לדור הנוכחי את כל מה שהיה אצלנו וכל מה שהיא אצל ספריאל, רק על סטרואידים ונגיש פי 100.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 56 דקות, natco כתב:

הנה ההוכחה לכל מה שכתבו פה בעמוד האחרון. עצם זה ששאלה כזו נשאלת, מקאה כמה חינוך פיננסי זה דבר שחסר במערכת הישראלית.

תשובה לשואל:

כמו בקזינו, הבית תמיד זוכה.

הריבית שתקבל על השקעה סולידית,(אם אתה מוכן לסכן את הכסף שלך, זה עניין אחר לגמרי) , תהיה תמיד נמוכה יותר ממה שתשלם על הלוואה. כך בנקים מתפרנסים...

זה שאתה רואה את כל עמישראל נוסע במכוניות משנת הייצור האחרונה, לא אומר שזו התנהלות נכונה, או אפילו הגיונית. רק שזה מה שהעדר עושה.

תשתה כוס מים קרים, לא אמרתי איך אני מתנהל אלא שאלתי איך @יובל .מ. היה מתנהל, אל תסיק מסקנות לגבי החינוך הפיננסי שלי כשאתה לא יודע מול מי אתה עומד ומה אני עושה בתכלס(אגב סתם בשביל שתהיה רגוע ה5008 שלי נקנתה במזומן).

Peugeot 5008 1.6T Active 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הציפור הזו ראיתי אחרי שאחד הבנים שלי הזדעזע ממה שקרא שם.

אבל כנראה שהבעיה אינה ייחודית לישראל. לפני מספר שנים ראיתי תכנית טלוויזיה שעסקה בצעירות אנגליות - כבנות 20  - שכבר היו בהליכי פשיטת רגל בגלל חובות כרטיסי אשראי. חברות האשראי סיפקו להן כרטיסים ים מסגרת נדיבה, והן ניצלו אותה מעבר ליכולת הפירעון שלהם.

אני רואה את ההתנהלות הכספית של הבנים שלי, בהחלט יותר טובה משלי בגילם. אז חלק מהעניין הוא הסיוע שיכולתי לתת להם (הסיוע שאשתי ואני קיבלנו היה די סמלי. הבדל משמעותי בין דור העולים לדור ראשון שנולד בארץ, וכעת דור שני לילידי הארץ), אבל גם הבנה יותר מעמיקה של השוק, ומצד שני, השינויים העצומים שחלו במשק ב-30-40 השנים האחרונות.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, sperial כתב:

חברות האשראי סיפקו להן כרטיסים ים מסגרת נדיבה, והן ניצלו אותה מעבר ליכולת הפירעון שלהם.

עוד משהו שחוזר בקבוצה, צעירים חסרי הבנה עם ״חיוב קבוע״ באשראי.

הם לא מבינים שחיוב קבוע, זה מילים אחרות להלוואה בריבית קטלנית, עם חוב שתופח מחודש לחודש.

צריך לשקול להוציא את החיובים האלו מחוץ לחוק, או לפחות לחייב את חברות האשראי לפרסם אזהרות ברורות.

במקום זה, כשמחפשים חיוב קבוע בגוגל, מקבלים רק פרסומות וכתבות תדמית ממומנות.

• אהבתי 4

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא מזמן היה לנו כאן דיון על הנושא. 

מדובר בחלק מהאוריינות הפיננסית החסרה.

דרך אגב, לדידי הספר של אמסטרדמסקי הוא קריאת חובה לדור הצעיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוסט שהבאת מדבר על תשלומים בקרדיט.

אני מדבר על פטנט מהשנים האחרונות ״חיוב קבוע״. זה הרבה יותר קטלני.

בחור צעיר מורה לחברת האשראי לחייב את הכרטיס במקסימום 5 אלף שקל בחודש. בחודש הראשון הוא קונה ב6 אלף, אז אלף עובר לחודש הבא.ֿ בחודש השני שוב קונה ב6. עכשיו כבר הוא מתחיל את החודש השלישי עם חוב של אלפיים. וכך הלאה. וכל זה מוסתר בפירוט האשראי שאני לא יודע כמה מהם טורחים ךפתוח אותו או מבינים מה כתוב בו.

ככה גם הקרן גדלה וגם הריבית. זה משהו שיוצא משליטה מהר מאוד ומגיע לעשרות אלפי שקלים תוך זמן קצר.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...