Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוכבים על קורקינט? איך אתם מתנהלים בכבישים?

cohen motor 377

פוסטים מומלצים

ומה עשית לפני 100 שנה כשלא היו מכוניות? הלכת ברגל. נו, מה זה קשור?

העולם מתקדם ואיתו גם התחבורה. 

• אהבתי 1

Putting a rear-spoiler on a front-wheel drive car. Yeah, that's gonna help

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא משנה, הטענה "איך הסתדרת לפי X שנים כש Y לא היה" לא קשורה.

הסתדרו עם מה שיש, וגם עכשיו - מסתדרים עם מה שיש. ועוד 5 שנים?! נסתדר עם מה שיהיה.

זה לא שהכלים האלו עשויים בשביל להיפצע. זה אפשר גם מסכין מטבח. מי שבוחר לרכוב עליהם צריך לדעת את הסיכונים, את היתרונות, לעשות חשבון ולבדוק האם זה מתאים לו בתנאי שיעשה ככה וככה בשביל להתגבר על החסרונות.

כמו בכל דבר בחיים.

רשמי ומבוקר? בישראל? ממש.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורקינט חשמלי זאת לא התקדמות.

באופן מפתיע, הליכה (או אופניים רגילים) ברוב המקרים, זה הפתרון הכי טוב לכולם. 

בריא, נקי, ירוק.

הגג שאפשר להוסיף על זה אלה אופניים עם *תיגבור* חשמלי למרחקים ארוכים יותר/תוואי עם עליות/מבוגרים חלשים.

• אהבתי 1

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המציאות כנראה קצת חולקת עלייך. למטרות יומיומיות( עבודה, לימודים, סידורים) הליכה של מעל קילומטר-שניים או 10-20 דק' היא לא ריאלית למשך רוב חלקי השנה. אלא אם יש לך בגדים להחלפה ומקלחת בכל יעד כדרך קבע. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Muzic4Ever כתב:

ומה עשית לפני 100 שנה כשלא היו מכוניות? הלכת ברגל. נו, מה זה קשור?

העולם מתקדם ואיתו גם התחבורה. 

היו סוסים, רכבות, ערים היו יותר קטנות, רוב בני האדם בכלל לא עזבו את הכפר שנולדו וחיו בה.

מה זה שייך?

אני שואל: איזו בעיה קורקינט חשמלי פותר, חוץ מעצלנות וחוסר רצון לנסוע באוטובוס? 

אני מבין. לגמרי. יותר כיף לטוס ב-50 קמש על מדרכות, לברוח משוטרים, לא להיות תלוי בשום דבר ואף אחד. לצפור להורים מבועתים עם עגלה עם תינוקת (קרה לי יותר מפעם אחת). לקלל כל הולך הרגל שלא עף מהמדרכה גם אם יש שביל ליד (קרה לי בערך 30 פעם). אפשר גם להוציא את הכלב בלי להתאמץ ולצווח על מי שמעיר לך שיש שביל "איך אתה רוצה שארכב על השביל עם כלב?!" (קרה לי גם). עזוב. הבנת. אני יכול לכתוב ספר על זה. זה לא כל כך משנה. אין כאן שום פתרון לשום בעיה אמיתית שחורגת מעצלנות וחוסר רצון לקחת אוטובוס. זה לא "אין ברירה", או "חייבים". זה "בא לי".

לפני 14 דקות, Muzic4Ever כתב:

המציאות כנראה קצת חולקת עלייך. למטרות יומיומיות( עבודה, לימודים, סידורים) הליכה של מעל קילומטר-שניים או 10-20 דק' היא לא ריאלית למשך רוב חלקי השנה. אלא אם יש לך בגדים להחלפה ומקלחת בכל יעד כדרך קבע. 

מה זה "המציאות"? אתה עושה מה שבא לך, ושימותו כל השאר. איך זה הוכחה לזה שאי אפשר אחרת? אני אפילו לא מדבר כבר על זה ש"הרבה עושים את זה אז זה קדמה וטוב" זה טעון סופר חלש. מוזמן לגגל על ערים במערב עכשיו שמוחקות שטחי כביש עצומים שנבנו לפני 50 שנה, כשכולם נהגו לכל מקום וחשבו שזה טוב.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • אהבתי 2
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלתי עשתה פעם רוטציה באיכילוב. התובנה החשובה ביותר שלה היתה שמאז שהקורקינטים החשמליים נכנסו לת״א מספר פצועי אף אוזן וגרון - פה ולסת - עיניים - נאורוכירורגיה עלה פי כמה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, יבגניפ כתב:

היו סוסים, רכבות, ערים היו יותר קטנות, רוב בני האדם בכלל לא עזבו את הכפר שנולדו וחיו בה.

מה זה שייך?

אני שואל: איזו בעיה קורקינט חשמלי פותר, חוץ מעצלנות וחוסר רצון לנסוע באוטובוס? 

אני מבין. לגמרי. יותר כיף לטוס ב-50 קמש על מדרכות, לברוח משוטרים, לא להיות תלוי בשום דבר ואף אחד. לצפור להורים מבועתים עם עגלה עם תינוקת (קרה לי יותר מפעם אחת). לקלל כל הולך הרגל שלא עף מהמדרכה גם אם יש שביל ליד (קרה לי בערך 30 פעם). אפשר גם להוציא את הכלב בלי להתאמץ ולצווח על מי שמעיר לך שיש שביל "איך אתה רוצה שארכב על השביל עם כלב?!" (קרה לי גם). עזוב. הבנת. אני יכול לכתוב ספר על זה. זה לא כל כך משנה. אין כאן שום פתרון לשום בעיה אמיתית שחורגת מעצלנות וחוסר רצון לקחת אוטובוס. זה לא "אין ברירה", או "חייבים". זה "בא לי".

מה זה "המציאות"? אתה עושה מה שבא לך, ושימותו כל השאר. איך זה הוכחה לזה שאי אפשר אחרת? אני אפילו לא מדבר כבר על זה ש"הרבה עושים את זה אז זה קדמה וטוב" זה טעון סופר חלש. מוזמן לגגל על ערים במערב עכשיו שמוחקות שטחי כביש עצומים שנבנו לפני 50 שנה, כשכולם נהגו לכל מקום וחשבו שזה טוב.

אתה כנראה מסתכל מתוך משקפת של אדם עירוני שגר, עובד, מבלה וחי באותה עיר.

איזה בעיות קורקינט חשמלי פותר?

מצב א' ללא קורקינט: אוטובוס מהבית לתחנת הרכבת (40 דק' כולל המתנה), שעה נסיעה ברכבת , אוטובוס מהרכבת למשרד (40 ד' כולל המתנה) = 3 שעות מהרגע שיצאת מהבית עד שנחתת במשרד. לכל צד!

מצב ב' כולל קורקינט: 10 דקות מהבית לתחנה, שעה ברכבת, 10 דקות מהתחנה למשרד = פחות משעה וחצי.

שלא לדבר על הדחיסות, החום והלחות התל-אביביים ששוררים אצלנו כמעט 7 חודשים בשנה.

בנוסף, אף אחד לא מחייב אותך לרכוש ביטוח חובה באלפי שקלים כל שנה, אין סכנה בלחטוף דוחות חניה, מהירות, לעמוד בפקקים וכו',

נכון. בפועל יש מטורפים שחותכים, קופצים על מדרכות, דורסים זקנות ועוד כמה תיאורים שיעזרו לך להקצין את טענתך. אבל שוב, אתה בוודאי לא מבלה על הקו של חדרה-ת"א בשביל להכיר את המציאות מקרוב.

כיום אין סוסים, ולא הרבה זוכים לעבוד ולחיות בעיר מגוריהם. מה יש? אופנועים, מכוניות, אוטובוסים רכבות וכלים ממונעים חשמלית.

כל אחד שיבחר. יש כאלו שלמען הסביבה יעדיפו לסבול באוטובוס, יש כאלו שלמען הנוחות יעדיפו רכב פרטי ויש כאלו שיעידפו את הסיכון להידרס ע"י משוגעים בפחיות על 4 ועדיין לרכב על קורקינט. מה נכון? שום דבר. אינדיבידואלי לכל אדם וסט העדפות שלו.

עריכה אחרונה על ידי Muzic4Ever
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, hans כתב:

בעברית קוראים לזה "פושע".

אתה סכנה לחיי.

לפי הגדרתך גם ילד על אופניים הוא פושע כי הוא מסכן את חייך.

כל דבר מסכן את חייך אם לוקחים את המחשבה הזאת מספיק רחוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ללא ספק הילדים בני ה 14-15 שנוסעים על הכביש על האופניים החשמליים שלהם ומתנהגים כאילו הם לבד על הכביש עם פושעים. לא פחות מזה.

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, Muzic4Ever כתב:

כל אחד שיבחר. יש כאלו שלמען הסביבה יעדיפו לסבול באוטובוס, יש כאלו שלמען הנוחות יעדיפו רכב פרטי ויש כאלו שיעידפו את הסיכון להידרס ע"י משוגעים בפחיות על 4 ועדיין לרכב על קורקינט. מה נכון? שום דבר. אינדיבידואלי לכל אדם וסט העדפות שלו.

אני לא בטוח שהבנתי את כל מה שבא לפני, אבל גם לא בטוח שמצאתי שם סתירה למשהו שאמרתי. אני אוותר על מעגליות, ורק אציין מה שציטטתי כאן לא נכון. ועוד יש "מה נכון". 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, David32 כתב:

ללא ספק הילדים בני ה 14-15 שנוסעים על הכביש על האופניים החשמליים שלהם ומתנהגים כאילו הם לבד על הכביש עם פושעים. לא פחות מזה.

יותר מזה - ההורים שלהם הם הפושעים האמיתיים.

הילדים האלה הם בדיוק בגיל הטיפש-עשרה שדורש השגחה הורית.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 19.6.2024 בשעה 13:55, cohen motor 377 כתב:

ולרוכבים שיש פה, איך אתם מתנהגים ורוכבים? האם יש משהו שאני מפספס?

מה אפשר לעשות כדי לרכב רגוע ובטוח?

אמנם לא רכבתי על קורקינט אלא על אופניים רגילים, אבל מעולם לא עלה בדעתי לרכב ״רגוע״. מבחינתי דו-גלגלי מהסוג הזה הוא כלי תחבורה כמו רכב ואם לקחת את הגישה הדפנסיבית לקצה - כל אחד על הכביש/שביל אופניים מנסה להרוג אותי, לפחות בפוטנציה.

כשהייתי רוכב לעבודה השתדלתי שהמסלול יעבור בשביל אופניים כשקיים כזה או בכבישים צדדיים רחבים מספיק עם ראות טובה, גם על חשבון זמן רכיבה ארוך יותר (בד״כ מדובר בתוספת של כמה דק׳). הרכיבה היתה באזור ר״ג-גבעתיים-ת״א.

לצערי אין כל כך תרבות רכיבה, שזה באיזה שהוא מקום המשך לחוסר תרבות נהיגה, ועם מחסור בתשתיות נאותות גרמו לי לעבור לתחב״צ/רכב באופן כמעט בלעדי. לפעמים חוזר החשק לרכב לעבודה אבל מספיקה הליכה קצרה כדי להיזכר למה הפסקתי.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל שאני רוכב על המדרכה בזהירות בשנתיים שאני רוכב על הקורקינט לא יצא לי להתקל בסיטואציה שבה כמעט נכנסתי או אפילו גרמתי לחוסר נעימות להולכי רגל על המדרכה.

מה כן קרה לי? קרה לי כבר איזה עשר פעמים שכמעט דרסתי הולכי רגל שהתפרצו לי לשביל אופניים או לכביש.

פושעים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...