Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מישהו מהנהגים פעם שכר רכב בחו"ל וקנה מחברת ביטוח ולא מחברת ההשכרה "ביטול השתתפות עצמית" ?

nepet

פוסטים מומלצים

השאלה בכותרת וההקדמה ארוכה בגלל עלויות הביטוחים הכבדות , מתכנן לשכור רכב בחו"ל. 

פעם זה היה עניין זול, הייתי קונה מהזכיין בארץ של סיקסט או אוויס או הרץ את כל הביטוחים כולל ביטול השתתפות עצמית במחיר נמוך וטס בראש שקט.

בשנים האחרונות צצו כל מיני המצאות של חברות ההשכרה שלא היו לפני כן , כגון : 

ביטוח צמיגים ושמשות שלא כלול בשובר שבאים איתו מהארץ . 

גחון / שילדה 

מעבר גבול בין מדינות בתוך מערב אירופה פעם היה חלק מחוזה השכירות ובשנים האחרונות הכניסו תוספת על כל יום מעבר של עשרות שקלים נוספים "כדי שיהיה ביטוח גם במדינה השכנה" (עאלק) .

המצאה של השנה האחרונה ביטוח interior ושירותי דרך . 

כל הדברים שכתבתי פה קרו לי , תמיד כשחשבתי שאני מגיע עם וואוצ'ר משולם מהארץ שכולל הכל בדלפק ההשכרה בחו"ל הגיע עז עם תוספת של מאות שקלים .

אז נמאס לי ונזכרתי שכל פעם כשעושים ביטוח נסיעות לחו"ל אפשר ב 5 - 10 דולר ליום להוסיף ביטוח ביטול השתתפות עצמית . 

ועכשיו לשאלות : 

1. איך זה עובד ? הרי חברת ההשכרה לא מודעת לביטוח ואם הרכב יצא פיקס ואני מחזיר אותו עם שריטה אז בטח קודם יחייבו אותי ואני אצטרך לתבוע את הביטוח בארץ , אבל אז זה לא ביטול השתתפות אלא החזר השתתפות. אז מה אני מפספס פה ? 

2. אם מישהו עשה בעבר ויודע , במידה ועושים את הביטוח הזה האם הוא מכסה כל נזק ואפשר לייתר את כל התוספות היקרות שצצו בשנים האחרונות ? (במילים אחרות האם זה מכסה נזק לצמיגים / שמשות / גחון / שילדה / פנים הרכב וכל השטויות שמכפילות את מחיר ההשכרה ? ) 

תודה מראש לעוזרים.

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, nepet כתב:

1. איך זה עובד ? הרי חברת ההשכרה לא מודעת לביטוח ואם הרכב יצא פיקס ואני מחזיר אותו עם שריטה אז בטח קודם יחייבו אותי ואני אצטרך לתבוע את הביטוח בארץ , אבל אז זה לא ביטול השתתפות אלא החזר השתתפות. אז מה אני מפספס פה ?

אתה לא מפספס כלום.

יש המון חברות שמציאות ביטול השתתפות עצמית, החל מחברות ביטוח ישראליות שמוכרות את זה כהשלמה לביטוח בריאות, ועד לחברות בינלאומיות שמתמחות רק בזה. חלק אפילו מציאות ביטוח שנתי בינלאומי ללא הגבלת כמות השכרות.

כל ביטוח של חברת צד ג' שתעשה הוא על בסיס "החזר הוצאות", כלומר אתה תשלם את ההשתתפות העצמית לחברת ההשכרה ותתבע את הביטוח ביטול השתתפות אחר כך. 

לכל ביטוח יש פוליסה וחשוב מאוד לקרוא אותה, בשביל להכיר את ההחרגות. מהנסיון הצנוע שלי פגיעות גחון ופנצ'רים לא מכוסות בשום ביטוח של חברת ההשכרה, ובחלק גדול לא מכוסות שמשות. מה שחברת ההשכרה לא מכסה, לא נחשב כ"השתתפות עצמית" ולכן גם הביטוח ביטול השתתפות עצמית לא יכסה.  אבל לפעמים יש אפשרות להוסיף הרחבה לביטוח ביטוח השתתפות עצמית לפנצ'רים ושמשות.

עוד נקודה לשים לב, כשאתה מזמין את הרכב, תוודא שיש לו בכלל ביטוח עם השתתפות עצמית כלשהי. כבר יצא לי להזמין רכב ואז להגיע לדלפק ולגלות שאין לרכב שום ביטוח, בכלל.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אבדוק את זה .

תודה רבה 

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב לתנאי ההשכרה הבסיסיים - בחלק מהמקרים ההשתתפות העצמית המקסימלית היא 1500 יורו/דולר/פאונד (סכום סביר שאפשר להוציא ואז לתבוע החזר), ובמקרים אחרים היא יכולה להיות עד עלות הרכב בשלמותו. כך למשל, תושב האיחוד האירופי ששוכר באנגליה לא ישלם יותר מ-1500 פאונד גם אם יחזיר את הרכב מרוסק לחלוטין, בעוד שאזרח אמריקאי יכול לשלם 12000 פאונד על זה שמישהו דפק לו שתי דלתות בלילה בחניה ולא השאיר פרטים.

הקטע הזה תמיד תופס את האמריקאים בהפתעה, כי הם רגילים לעבוד עם ביטוח של כרטיס האשראי ובארה"ב זה לא מגיע לסכומים כאלה. אני לא יודע היכן נמצאת ישראל על הסקאלה הזאת, אבל אם אתה הולך על ביטוח חיצוני בשיטת ההחזרים, כדאי לוודא שתוכל לעמוד בהוצאה הראשונית לפני לקיחת הרכב.

עריכה אחרונה על ידי Derish
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך לבדוק מה ההשתתפות העצמית ומ היקף הכיסוי של הביטוח החיצוני. יש מצב שההשתתפות העצמית אלפי אירו ולא תרצה את ההליךצשל תשלום השתתפות עצמית ואז המתנה לזיכוי, או מצבים שבהם הביטוח החיצוני מכסה רק חלק קטן מההשתתפות העצמית. הבדיקה צריכה להיות פרטנית לפי חברת השכרה, נהלים מקומיים וסוג הרכב.

דוגמה שנתקלתי בה: באיסלנד יש בעיה של הרס צבע הרכב על ידי אבק וולקני ברוחות האימתניות שיש לעתים באי. לפני מספר שנים שילמתי לחברת ההשכרה 100 ש"ח ביוםמלכיסוי הסיכון, כי ההשתתפות העצמית היתה שליש,מערך הרכב.

יתרון נוסף של רכישת הכיסויים בחברת ההשכרה הוא שבמקרה ביטוח מחליפים מפתח במפתח בהליך של 10 דקות.  כבר הזכרתי כאן - היומלי שני מקרים של נזקבלרכב ולשמחתי שילמתי תמורת כל הכיסויים ותהליך החלפת הרכב היה פשוט ומהיר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גאה בכם שיש לכם את הרצון להתעסק עם זה.

כן, אני יודע שבחברות ההשכרה יש מצב שתופרים אותי בביטוח במחירים מופקעים.

אבל זה חלק מהיותי תייר שרוצה למזער סיכונים. 

להיכנס לתשלום השתתפות עצמית, ואז לדרוש החזר מחברת ביטוח ישראלית - סבתא שלי התימנייה היתה אומרת 'מוחל טוייבעס'.  

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשמזמינים דרך אקספדיה, אפשר להוסיף ביטוח ב-10$ ליום אאל"ט. זה מהסוג שהסבתא של דיסקו לא אוהבת -- אתה משלם, ואז תובע אותם. הם מביאים טסטימוניאלס שהתהליך פשוט ומהיר אבל אין לי ידיעה אישית (ביטחתי אבל לא נאלצתי להפעיל, טפו טפו). 

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, Jack457 כתב:

כשמזמינים דרך אקספדיה, אפשר להוסיף ביטוח ב-10$ ליום אאל"ט. זה מהסוג שהסבתא של דיסקו לא אוהבת -- אתה משלם, ואז תובע אותם. הם מביאים טסטימוניאלס שהתהליך פשוט ומהיר אבל אין לי ידיעה אישית (ביטחתי אבל לא נאלצתי להפעיל, טפו טפו). 

10 דולר ליום זה על הצד היקר. 

בפספורטקארד זה 8 דולר ליום, כיסוי עד 1500 דולר.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, discoTD5 כתב:

אני גאה בכם שיש לכם את הרצון להתעסק עם זה.

כן, אני יודע שבחברות ההשכרה יש מצב שתופרים אותי בביטוח במחירים מופקעים.

אבל זה חלק מהיותי תייר שרוצה למזער סיכונים. 

להיכנס לתשלום השתתפות עצמית, ואז לדרוש החזר מחברת ביטוח ישראלית - סבתא שלי התימנייה היתה אומרת 'מוחל טוייבעס'.  

על שכירות של רכב יקר יחסית לשבועיים ההפרש יכול בקלות להגיע גם ל 300-400 אירו רק על זה.

לי היה ניסיון טוב עם זה, השכרה ב Hertz וביטוח השתתפות עצמית דרך ביטוח הנסיעות בארץ, לקח לי אולי 5 דקות להגיש את התביעה וקיבלתי את הכסף תוך כמה ימים.

רק כדאי לשים לב שלפחות בפעמיים האחרונות תפסו לי מסגרת אשראי על סכום ההשתתפות העצמית, אז מי שאין לו מסגרת גבוהה עלול להיות בבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל חברת השכרת רכב תופסת אשראי על חשבון השתתפות עצמית, גם מלונות על שירותים נוספים ואפילו חברותֶדלק - בארץ תופסים לי 200 ש״ח אבל היו מדינות בהן תפסו לי אשראי 800 ש״ח שלקח כמה ימים לשחרר, כך שהתפיסה יכלה להגיעה גם ל-2,500 ש״ח (מדובר במדינה עם מרחקים גדולים, כך שתדלקתי מדי יום) - כך שנושא תפיסת האשראי יכול להיות בעייתי למינשאינו מתכונן נכון.

התנהלות עם כרטיסי אשראי בחו״ל היא נושא לדיון נפרד.

נושא ביטוח רכב השכרה הוא נושא כאוב כי אם לא סוגרים אותו מראש בהזמנה צפויות הפתעות בדלפק, ואתה לקוח שבוי שנאלץ לשלם את מס האשכנזים הזה. וגם סגירה מראש מתגלה לפעמים כלא הרמטית.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, sperial כתב:

כל חברת השכרת רכב תופסת אשראי על חשבון השתתפות עצמית

אם אתה עושה אצלם את הביטוח ביטול השתתפות אז מחייבים אותך על הביטוח אבל לא תופסים מסגרת. מסגרת כזו יכולה להיות גם 10,000 ש"ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוכר הרבה בחו”ל.

מבטח תמיד דרך הראל, 5$ ליום כמדומני. מכסה 1500$. בעבר הייתה תביעה אחת (ייתכן שהייתה זו חברה אחרת) ושילמו לי מיד עם הפירוט אשראי להוכחת החיוב ופירוט הנזק בטופס, ואולי גם את החוזה. זכור לי כי שילמו גם את עלות הניקיון שהופיעה שם כי לי ידעו לקרוא את הדוח באוקראינית...

יש להפעיל ביטוח זה רק לימים בהם שוכרים את הרכב (די פשוט בתהליך ההזמנה).

הביטוח של חברות ההשכרה עצמן בדלפק או באתר שלהם אכן יקר יותר אך מונע את הצורך בחיוב והמתנה לזיכוי. עדיין לוקחים פקדון לנזקים המוחרגים מהפוליסה.

רבים מהשוכרים לא יודעים כי הביטוח הנמכר להם ע”י חברות התיווך רנטלקארס / אקספדיה וכו’ הינו אותו הביטוח של חברות הביטוח החיצוניות (דהיינו החזר הוצאות) רק ביקר הרבה יותר. עדיף כבר בדלפק ע”י חברת ההשכרה עצמה.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, GTאי כתב:

אם אתה עושה אצלם את הביטוח ביטול השתתפות אז מחייבים אותך על הביטוח אבל לא תופסים מסגרת. מסגרת כזו יכולה להיות גם 10,000 ש"ח

אם אתה רוכש מחברת ההשכרה ביטול השתתפות עצמית מלא (שלא קיים בכל מקום) תפיסת המסגרת תהיה אפס, כי בעצם שילמת השתתפות עצמית מראש. כיוון שההשתתפותֶהעצמית יכולה להגיע לאלפי אירו יכולים לחסום לך סכום כזה.

אבל, כאמור, סיפור כרטיסי האשראי בחו״ל מצריך דיון לעצמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם. אני מבין שביטוח חיצוני הוא לא באמת ביטול השתתפות וביטול אפשר לקנות רק דרך הזכיין בארץ או בדלפק . 

החזר זה החזר עם כל החסרונות שלו והיתרון של המחיר הזול . 

החכמתי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משתמש בזה מאז 2013-14. חברה בינלאומית. פעמיים הגשתי וקיבלתי את הכסף חזרה תוך כמה ימים. היה לי בזמנו ביטוח שהייתי קונה מהחברה הזאת לשנה. פעם אחת ההחזר היה של כמה אלפי יורו טובים. לא הנידו עפעף. עלות ביטול השתתפות עצמית חד פעמית של חברת ההשכרה עלתה לי כמו 5 שנים של הביטוח החיצוני. 

מבחינתי זה היה נו בריינר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...