Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר טוב לישראל, טראמפ או ביידן?

סאמי

פוסטים מומלצים

רגע מלכישוע, שאני אבין, אתה רוצה שהדיון הצדדי ההזוי הזה יימשך?!

בנסיון נואש לחתום את הגולל על הנקודה הזו, ששייכותה לדיון כמוה כשייכותם של משלשלים לעניין, אני אומר שאני בהחלט יכול להעלות על הדעת כמי שחוקר תרבויות בעולם הטרום מודרני היבטים שבהם חייו של האדם הטרום מודרני היו טובים יותר. עדיין, באופן כללי, הטענה של עפר נכונה.

עדיין, אין לי מושג איך זה קשור לדיון או למשהו בעולם בכלל.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר מדברים על סבל, אני פשוט סובל לקרוא את הטקסטים הארוכים שאתה מנפק... :wink:

סתם, אני מעריך את זה שזה חשוב לך, אבל אם אפשר לקצר באיזה חצי או משהו - זה יעזור לכולם. ותאמין לי, בתור אחד שכותב הרבה, זה לא פשוט לקצר טקסטים, אבל אנשים פשוט לא קוראים. גם אלו שאומרים לך "תודה" על ההודעה...

אז כדאי "שתתחבר", תסתכל קצת איפה אתה חי, ואיפה חיים 90% מהאנשים בעולם, ותהיה קצת אסיר תודה.

בעצם הרבה.

לא יזיק, אפילו יועיל לך להכניס את מקומך בחברה לפרופורציות.

אני לגמרי לא מסכים. אם הייתי חי כל יום במצב שבו אני אסיר תודה ללא יודע מי על כך שאני אני ולא ילד רעב באפריקה, לא הייתי שורד שבוע בתור עצמי. אתה לא יכול להכיל כזה דבר, ואני לא רואה סיבה שתרצה. אני לא טוען שצריך לחיות לכיוון השני, ולבכות את מר גורלך כשאות הויפי חלש מדי בשביל לראות את הפרק האחרון של הסדרה האהובה עליך, אבל השוואת מצבך הנוכחי למצב של כל בנאדם אחר בהיסטוריה זו נקודת התחלה גרועה מאוד.

אני לא רואה סיבה לא לאפשר, אבל אפשר לדבר על זה, בלי שרוני ייקרא לי "הומופוב" רק כי אני יכול להעלות את התפיסה, ולו לשם בחינה, שעדיף לילד שיהיה לו גם מודל גברי וגם מודל נשי. למשל. וששווה לבדוק את זה, כי עד לא מזמן, ככה גודלו אנשים. ואם אנחנו משנים את ההגדרה של מהי משפחה, אנחנו גם משנים את החברה שלנו וכלליה, וצריך לנסות לחשוב ולבדוק מה ההשלכות של זה.

באותה מידה, אם אנחנו מחליטים לאפשר פוליגמיה.

או גיוס חרדים לצבא.

או כל שינוי חברתי.

אבל מה אומר השמאל הרדיקאלי?

פולגמיה גורמת סבל לנשים - אז לא מדברים על זה. אם אתה טוען שלא, אתה מיזוגן.

זכותם של הומואים לגדל ילדים - וזה לא נושא לדיון. אם אתה טוען שזה לא טוב לילד, אתה הומופוב.

ולאנשים נמאס שאומרים להם מה הם לא יכולים להגיד, אז הם בחרו טראמפ כקונטרה.

אולי זה לא כל העניין, אבל זה חלק מהעניין. והוא עושה את מה ששלחו אותו לעשות, לתקוע אצבע בעין.

מה פתאום אקרא לך הומופוב אם לא אמרת שהומואים זה תועבה. בסה"כ העלית טענה לגיטימית שאני משוכנע שגם הומואים חושבים עליה. הם פשוט עושים את אותה בחינה מוסרית ולוגית שאני עשיתי ומחליטים שעדיף כן לאמץ או להשתמש באם פונדקאית, ולהיות מוכנים להתמודד עם ההשלכות. כן, גם בשביל הילד.

לא יודע מה השמאל הרדיקאלי אומר, כי אני לא חלק ממנו ואני לא חושב שיש לו השפעה על משהו בחיים של כולנו (וברור לך שכל המפגרים שטוענים ששמאל רגיל זה שמאל קיצוני הם... מפגרים), אבל אני בטח לא קורא לאנשים הומופובים או מיזוגנים רק בגלל השטויות האלה.

ואין לזה קשר לבחירה של טראמפ, לדעתי.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז הציבור אולי לא יודע להסביר (מה שאתה קורא "ערטילאי" - מילה טובה), אבל זה לא אומר שאין מאחורי זה משהו ממשי.[...]כולנו חשבנו שטראמפ הוא פשוט בדיחה, אבל מסתבר שהוא הבין את הלכי הרוח של הציבור טוב יותר, וניגן עליהם (הוא או מי שעומד מאחוריו).

דרך אגב, אבא שלי אמר שהוא ינצח ברגע שהתחיל לרוץ ונתן את הסיבה שאתה נתת.

הוא אמר לי "אמרתי לך" הרבה פעמים במהלך הקמפיינים של טראמפ...

בוודאי שזה לא אומר שהתחושה הזו בהכרח לא נכונה, אבל גם לא את ההיפך.

הציבור הבוחר אינו חף מטעות, ואחת מחובותיו של שליט דמוקרטי היא לתת לציבור את מה שהוא צריך, ולאו דווקא את מה שהוא רוצה. לא התעמקתי מספיק בתולדות שלטון אובמה כדי להעריך האם הוא נופל תחת ההגדרה הזו.

בכל אופן, זה לא מפליא כי הרטוריקה והמנייריזם של טראמפ הם דברים הרבה יותר טקטיליים מאשר הבטחות מדיניות וכלכליות שצריך לחכות זמן רב אחרי הבחירות כדי לחזות בהתממשותן. גם הכוח הרטורי של מימרות כמו ״make America great again״ הוא עצום בצייטגייסט הנוכחי. טראמפ פשוט פועל ברמה הויסצראלית, אם תרצה, בעוד ששאר הפוליטיקאים פועלים במישור האינטלקטואלי.

ולא, אני לא חושב שטראמפ אומר את מה שהוא אומר בצורה מחושבת במיוחד. לדעתי זה פשוט בא לו טבעי.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא נכונה, כי אם ציבור גדול מרגיש אותה תחושה, ופועל לפיה (act out) גם אם הוא לא יודע להסביר למה, אז אתה לא יכול להתכחש לתחושה ולבטל את הפעולה.

כל אחד מאיתנו פועל רב הזמן בלי יכולת להסביר את הסיבה הבסיסית לפעולה, וזה לא אומר שכל דבר שאנחנו לא יכולים להסביר הוא שגוי.

אז הציבור אולי לא יודע להסביר (מה שאתה קורא "ערטילאי" - מילה טובה), אבל זה לא אומר שאין מאחורי זה משהו ממשי. ואני חושב שחלק מהסיבות זה ההסבר שלי, שטראמפ בועט במגבלות על חופש הביטוי.

לא חושב שאנשים טוענים שאין משהו ממשי במחאה של האמריקאים כנגד הממסד. גם אני אמרתי לא פעם שאני מבין את זה היטב. הבעיה היא שהם נבחו על העץ הלא נכון והם לא מבינים את זה בכלל. הם יצאו ממאורת הזאבים ונכנסו במקום לגב האריות.

בכל אופן, זה לא מפליא כי הרטוריקה והמנייריזם של טראמפ הם דברים הרבה יותר טקטיליים מאשר הבטחות מדיניות וכלכליות שצריך לחכות זמן רב אחרי הבחירות כדי לחזות בהתממשותן. גם הכוח הרטורי של מימרות כמו ״make America great again״ הוא עצום בצייטגייסט הנוכחי. טראמפ פשוט פועל ברמה הויסצראלית, אם תרצה, בעוד ששאר הפוליטיקאים פועלים במישור האינטלקטואלי.

ולא, אני לא חושב שטראמפ אומר את מה שהוא אומר בצורה מחושבת במיוחד. לדעתי זה פשוט בא לו טבעי.

זה בדיוק העניין. טראמפ משקר או טועה באופן כל כך עקבי, שצריך להיות אטום במיוחד בשביל לא לראות את זה, ולא לחשוב פעמיים או חמש אם להאמין למילה הבאה שיוצאת לו מהפה - או לחילופין, אם לתמוך באג'נדות שהוא מקדם. אבל ראו זה פלא, חצי מהאמריקאים מצליחים להתעלם מכל סימני האזהרה האלה באופן מוחלט, ואפילו יותר מזה - מחפשים את המקרים שבהם הוא כן צודק או כן מקדם משהו חיובי ונתלים בהם תוך כדי שהם אומרים "אתם רואים? טראמפ כן טוב! פייק ניוז! מאגא!".

ועדיין, במקום לפנות לאותם אנשים, עפר פונה דווקא אלי בטענות. שאני לא מקשיב, שאני דוגמטי, שאני מקובע, שאני מסרב לשמוע את הצד השני. אל הצד השני דיברת בכלל? לעומתם אני הדאלאי לאמה. מדובר באנשים שגם אם תציב להם עובדות מוחלטות מול הפרצוף הם יבטלו אותם כשקר מוחלט, בדיוק כמו בוידאו שהעלית. תתחיל איתם, אחרי תבוא אלי בטענות שאני קשוח מדי עם חובבי טראמפ.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם בעד שמיעת הצד השני, אפילו כשאני משוכנע, במבט ראשון, שהוא טועה. אם בסוף אני אחזור למסקנה שהצד השני טועה, אזי דעתי שלי תהיה מושחזת יותר כנגד הביקורת של הצד השני. אם לא - אז תיקנתי טעות בראית העולם שלי.

זה מה שנקרא playing devil's advocate.

נ.ב. ״דוגמתי״ זה עם ת״ו שהיא המקבילה האטימולוגית של תאו (t, להבדיל מהאות תיטא) היוונית, השפה שבה קיים הפועל dokien - לחשוב, שממנו נובעת המילה דוגמאתה, הלא היא מקורו של המונח המודרני. :cool:

עריכה אחרונה על ידי חן ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה השמאל הרדיקאלי אומר, כי אני לא חלק ממנו ואני לא חושב שיש לו השפעה על משהו בחיים של כולנו (וברור לך שכל המפגרים שטוענים ששמאל רגיל זה שמאל קיצוני הם... מפגרים), אבל אני בטח לא קורא לאנשים הומופובים או מיזוגנים רק בגלל השטויות האלה.

ואין לזה קשר לבחירה של טראמפ, לדעתי.

אז אתה לא מבין את המציאות בארה"ב

[video=youtube;iAr6LYC-xpE]

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נ.ב. ״דוגמתי״ זה עם ת״ו שהיא המקבילה האטימולוגית של תאו (t, להבדיל מהאות תיטא) היוונית, השפה שבה קיים הפועל dokien - לחשוב, שממנו נובעת המילה דוגמאתה, הלא היא מקורו של המונח המודרני. :cool:

ניצחת, אני נכנע :-D

אז אתה לא מבין את המציאות בארה"ב

לך אני לא נכנע, אבל אני גם לא בטוח שאני מבין לחלוטין את הלינק ששלחת. אני לא מכיר את המקרה ולא נכנסתי לעומק (בעיקר בגלל שבניגוד להרגלך שמת שורה אחת של טקסט שלא ממש הסבירה את העניין). מצפייה ב-4 דקות של הקליפ הבנתי שהם כועסים כי אשתו אמרה שחופש הדיבור מאפשר לסטודנטים ללבוש איזו תחפושת שהם רוצים להלואין ולטענת הסטודנטים זה גזעני כי... למה בדיוק?

בכל מקרה, מה שראיתי בסרטון זה חבורת צעירים בכיינים וצעקנים שתוקפים באופן לגמרי לא נעים פרופסור שמנסה להגיב לטענות שלהם. מה פספסתי?

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא פספסת כלום. זה בדיוק מה שיש בסרטון. מדובר למעשה במקרה די מזעזע של פרופסור בייל שאימייל שאשתו שלחה לסטודנטים (שבו היא הביעה תמיכה בחופש שלהם לבחור בעצמם תחפושות להלואין - ממש כך) נתפס על ידי קבוצה של סטודנטים באוניברסיטה כהתבטאות גזענית (לדעתי - שלא בצדק, אבל אתה יכול לחפש את הטקסט ולשפוט בעצמך). בני הזוג דווקא היו ידועים ככאלה שתומכים בזכויות המיעוטים, מה שלא עצר את הסטודנטים המטורללים שאתה רואה בסרטון מלתקוף את הפרופסור, שהסכים לשיחה פתוחה, באופן הילדותי והמביש ביותר שאפשר לדמיין.

רגע מלכישוע, שאני אבין, אתה רוצה שהדיון הצדדי ההזוי הזה יימשך?!
אתה כמובן צודק. מתנצל - ומצטער - שנסחפתי לתוכו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו, אז זה מוכיח שגם סטודנטים באוניברסיטה יכולים להיות אהבלים גמורים ולהמציא שתוקפים אותם כשאין מאחורי זה כלום. בכיינים שמחפשים להיעלב יש בכל מקום. זה לא "שמאל רדיקלי" או "ימין קיצוני", זה סתם אנשים מסכנים.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך אני לא נכנע, אבל אני גם לא בטוח שאני מבין לחלוטין את הלינק ששלחת. אני לא מכיר את המקרה ולא נכנסתי לעומק (בעיקר בגלל שבניגוד להרגלך שמת שורה אחת של טקסט שלא ממש הסבירה את העניין). מצפייה ב-4 דקות של הקליפ הבנתי שהם כועסים כי אשתו אמרה שחופש הדיבור מאפשר לסטודנטים ללבוש איזו תחפושת שהם רוצים להלואין ולטענת הסטודנטים זה גזעני כי... למה בדיוק?

בכל מקרה, מה שראיתי בסרטון זה חבורת צעירים בכיינים וצעקנים שתוקפים באופן לגמרי לא נעים פרופסור שמנסה להגיב לטענות שלהם. מה פספסתי?

אם אתה לא מבין, אז תקרא גם את הטקסט שמחובר אליו.

זו לא איזו תקרית זניחה. המרצים הללו נאלצו להתפטר, בגלל מה שהם טענו. זו גישה והלך רוח מקובל בארה"ב, בייחוד באוניברסיטאות, שכוללת בעיקר השתקה של דוברים שלא מוצאים חן בעיניהם.

ה-BDS זו דוגמא נוספת ליישום של הפילוסופיה הזו.

ואם אתה לא מכיר את זה, אתה לא יכול להבין חלק חשוב מהלך הרוח שטראמפ מייצג.

מדובר למעשה במקרה די מזעזע של פרופסור בייל שאימייל שאשתו שלחה לסטודנטים (שבו היא הביעה תמיכה בחופש שלהם לבחור בעצמם תחפושות להלואין - ממש כך) נתפס על ידי קבוצה של סטודנטים באוניברסיטה כהתבטאות גזענית

יותר גרוע. את המייל הראשון הוציאה האונ', כשהיא מבקשת מהסטודנטים לא לבחור בתחפושות שעלולות לפגוע במאן דהוא. התגובה היתה של אשת המרצה שאנחנו רואים בסרטון, שגם היא מרצה, בעקבות הנאום הזה של אובמה:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין, אין לי מושג איך זה קשור לדיון או למשהו בעולם בכלל.

אם אתה צריך עזרה בחשיבה, אני מוכן, אבל זה בפרטי וזה יעלה לך כסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר מדברים על סבל, אני פשוט סובל לקרוא את הטקסטים הארוכים שאתה מנפק... :wink:

סתם, אני מעריך את זה שזה חשוב לך, אבל אם אפשר לקצר באיזה חצי או משהו - זה יעזור לכולם. ותאמין לי, בתור אחד שכותב הרבה, זה לא פשוט לקצר טקסטים, אבל אנשים פשוט לא קוראים. גם אלו שאומרים לך "תודה" על ההודעה...

לך אני מוכן לעזור בחינם.

אני חושב שתרבות האמלק היא חלק גדול מהבעיה, אז אני לא אשתתף בה.

לצערך (ואחרים) אני כותב מאוד מהר וגם קורא מאוד מהר, אז זו לא בעיה בשבילי.

אולי אתה צריך להכנס לכושר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק העניין. טראמפ משקר או טועה באופן כל כך עקבי, שצריך להיות אטום במיוחד בשביל לא לראות את זה, ולא לחשוב פעמיים או חמש אם להאמין למילה הבאה שיוצאת לו מהפה - או לחילופין, אם לתמוך באג'נדות שהוא מקדם. אבל ראו זה פלא, חצי מהאמריקאים מצליחים להתעלם מכל סימני האזהרה האלה באופן מוחלט

נכון.

ולכן השאלה החשובה היא, למה הם עדיין מעדיפים אותו על פני הילארי?

ואחת התשובות האפשריות היא שהם מעדיפים שקרן שהם יכולים לתפוס, ולא אחד שפועל במחשכים.

אולי הם מעדיפים שקרן ספונטני, שמספר שקרים בשלוף, על קלינטון, שמציגה תפיסת עולם סדורה שלדעתם מבוססת על שקרים.

אבל בו צא מנקודת הנחה שאם טראמפ נבחר, יש מאחורי זה הסבר שהוא יותר אינטיליגנטי מ... "כולם מטומטמים".

כי אם אתה רוצה להבין מה אתה רואה, אתה חייב להבין את הנרטיב של הצד השני, ולאחר מכן את הנחות הבסיס לנרטיב הזה.

ואם אתה לא עושה את זה, אתה פשוט לא לומד כלום.

זו הפואנטה שלי:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם אתה לא מכיר את זה, אתה לא יכול להבין חלק חשוב מהלך הרוח שטראמפ מייצג.

הנאום של אובמה מדויק (למרות שהוא מוסלמי שיצר את ISIS) ואני לגמרי מתנגד לתרבות ה-PC שמיוצגת בסרטון עם המרצה המסכן והסטודנטים המתעללים.

רק שטראמפ "מייצג" את הלך הרוח הזה באופן עקום לחלוטין. הוא לוקח את ה-PC ושובר אותו לרסיסים, אומר מה בראש שלו ולעזאזל התוצאות. זה אולי מתאים לסטודנט בייל, אבל לא לנשיא ארה"ב.

לך אני מוכן לעזור בחינם.

אני חושב שתרבות האמלק היא חלק גדול מהבעיה, אז אני לא אשתתף בה.

לצערך (ואחרים) אני כותב מאוד מהר וגם קורא מאוד מהר, אז זו לא בעיה בשבילי.

אולי אתה צריך להכנס לכושר.

גם אני עדיין קורא מהר וכותב יחסית מהר, אבל ניסיוני בתור כותב הרבה, בתור כתב רכב בעבר וכיום בתור מישהו ששולח עשרות אימיילים ביום, לפעמים, מלמד אותי שעדיף לעצור לרגע ולחשוב - האם אי אפשר להגיד אותו הדבר בפחות מילים?

אנשים לא קוראים טקסטים ארוכים מדי. בסוף כתבת לשווא כי אף אחד לא קורא הכל. עדיף להשקיע עוד שתי דקות בקיצוץ ולקבל קהל יותר גדול. זו דעתי.

אבל בו צא מנקודת הנחה שאם טראמפ נבחר, יש מאחורי זה הסבר שהוא יותר אינטיליגנטי מ... "כולם מטומטמים".

כי אם אתה רוצה להבין מה אתה רואה, אתה חייב להבין את הנרטיב של הצד השני, ולאחר מכן את הנחות הבסיס לנרטיב הזה.

ואם אתה לא עושה את זה, אתה פשוט לא לומד כלום.

זו הפואנטה שלי:

זה לא עניין של טמטום, זה עניין של "עבדו עליכם". טראמפ אכן מייצג את האצבע האמצעית, כמו שהבחור בסרטון אומר, אבל אתה באמת חושב שאנשים הצביעו לו כי הם רוצים לפרק את המפלגה הרפובליקנית? (עניין נחוץ, אגב, כמו פירוק הליכוד בארץ). אנשים הצביעו לו בגלל "פאק יו", אבל הכניסו את עצמם לבור יותר גדול...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנאום של אובמה מדויק (למרות שהוא מוסלמי שיצר את ISIS) ואני לגמרי מתנגד לתרבות ה-PC שמיוצגת בסרטון עם המרצה המסכן והסטודנטים המתעללים.

רק שטראמפ "מייצג" את הלך הרוח הזה באופן עקום לחלוטין. הוא לוקח את ה-PC ושובר אותו לרסיסים, אומר מה בראש שלו ולעזאזל התוצאות. זה אולי מתאים לסטודנט בייל, אבל לא לנשיא ארה"ב.

ברור.

אבל צריך להבין, טראמפ הוא הריאקציה, הוא לא המקור.

גם אני עדיין קורא מהר וכותב יחסית מהר, אבל ניסיוני בתור כותב הרבה, בתור כתב רכב בעבר וכיום בתור מישהו ששולח עשרות אימיילים ביום, לפעמים, מלמד אותי שעדיף לעצור לרגע ולחשוב - האם אי אפשר להגיד אותו הדבר בפחות מילים?

אנשים לא קוראים טקסטים ארוכים מדי. בסוף כתבת לשווא כי אף אחד לא קורא הכל. עדיף להשקיע עוד שתי דקות בקיצוץ ולקבל קהל יותר גדול. זו דעתי.

אני לא חושב שהטקסטים ארוכים, ואני משתדל שיהיו קריאים, וסביב רעיון אחד (למרות שיש לי הרבה יותר). בכל מקרה, אני תמיד עורך פעם אחת לפחות.

זה לא עניין של טמטום, זה עניין של "עבדו עליכם". טראמפ אכן מייצג את האצבע האמצעית, כמו שהבחור בסרטון אומר, אבל אתה באמת חושב שאנשים הצביעו לו כי הם רוצים לפרק את המפלגה הרפובליקנית? (עניין נחוץ, אגב, כמו פירוק הליכוד בארץ). אנשים הצביעו לו בגלל "פאק יו", אבל הכניסו את עצמם לבור יותר גדול...

אמרתי כבר, אנשים לא פועלים מתוך מודעות מלאה של הבנה רציונאלית של סיבות הפעולה שלהם, אבל זה לא אומר שהסיבות לא קיימות. רב מה שאנחנו חווים מגיע מהתת מודע, ורק חלק קטן ממנו אנחנו מגדירים במילים. עדיין זה לא אומר שהרעיונות לא קיימים אצלנו בראש, ושהם לא מכתיבים את מעשינו והחלטותינו.

ואני לא יודע אם המצביעים של טארמפ הכינסו עצמם לבור יותר גדול. הבור של השמאל הרדיקאלי (ואנחנו לא מכירים כמעט כזה שמאל בארץ) הוא בעיני יותר חתרני ולא פחות מסוכן. מיילו יאנופוליס הוא אולי ליצן, אבל הוא לא טיפש בכלל, אפילו אם טראמפ כן.

אבל אם אתה רוצה דובר יותר רציני, אז יש (אם לא תאמלק אותו):

[video=youtube;pO-oqXVabHE]

אתה צריך להבין את טראמפ בהקשר התרבותי הרחב של מה שקורה בפוליטיקה בעולם המערבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...