Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

היברידית יד שניה

sagiw
שימו לב! השרשור הזה בן 3743 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

אני מעוניין לרכוש רכב היברידי יד שניה וההתלבטות שלי היא בן הונדה סיוויק(שנת 2008 עם קילומטראז' של 130 אלף קילומטר) או טויוטה פריוס(שנת 2008 עם 170 אלף קילומטר).

מה לדעתכם עדיף?

האם באחד מהרכבים צפויות בעיות בסוללה בגלל השנתון/קילומטראז'?

ההבדל במחיר הוא לא משמעותי, יותר חשוב לי לדעת מה אתם חושבים על אמינות הרכבים וזה רכב שארצה להחזיק בו מספר שנים.

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להעיד רק על פריוס - אמינות גבוה מואד, סוללה ברוב המקרים לא דורשת החלפה ומערכת היברידית מתפקדת טוב גם אחרי מאות אלפי קילומטרים. רכב מרווח מאוד, נוחות הנסיעה סבירה, זריז יחסית (מומנט גבוה של מנוע חשמלי). כמוון, עדיף למצוא עם קילומטרז' נמוך יותר, אבל זה לשיקולך. הבעיה היחידה - מכוני בדיקה לא יכולים לבדוק את המערכת ההיברידית, אולי כדאי להתייעץ במוסך מורשה ולבדוק היטב את היסטוריה של הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיוויק תהיה משתלמת יותר אם הנסיעות שלך הן בעיקר בינעירוניות בגלל השוני בשיטה בה מיושמת ההיברידיות. הפריוס תהיה חסכונית יותר אם הנסיעות שלך הן בעיקר עירוניות.

שתי המכוניות נהנות מאמינות טובה, שמעתי שבחלק מההונדה כבר יש צורך להחליף סוללות, אך לא מדובר בהוצאה שמקלקלת את כל החגיגה (כ-4000 ש"ח בערך)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש פריוס 2010 יד ראשונה נסעה 75K הרכב אחלה וללא תקלות. כיום ניתן לקנות ביטוח / אחריות על הסוללה ההיברידית לשנה או 15K ק"מ לפי המוקדם עד גיל 10 כפוף לבדיקה. ניתן לחדש כל שנה כל עוד הרכב פחות מגיל 10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך להבחין בין פריוסים משנת המודל 2010 ואילך לבין אלו שלפני. זו עליה אתה שואל, נחותה לדעתי מהסיוויק, 2010 ומעלה זה כבר סיפור אחר.

הפריוס החדשה יצאה כבר מאמצע 2009, לדעתי גם המודל הישן עולה על הסיוויק ההיברידית באמינות.

אם אתה מתעקש על סיוויק, לך על רגילה ולא היברידית.

נוסע בפריוס 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש פריוס 2010 יד ראשונה נסעה 75K הרכב אחלה וללא תקלות. כיום ניתן לקנות ביטוח / אחריות על הסוללה ההיברידית לשנה או 15K ק"מ לפי המוקדם עד גיל 10 כפוף לבדיקה. ניתן לחדש כל שנה כל עוד הרכב פחות מגיל 10

ברשותכם אבקש פרטים מבעל ניסיון, האם הרכב מומלץ לנסיעה יומית של 170 ק"מ לירושלים ובחזרה, רכב מלא בנסיעה הררית.

איך צריכת הדלק בנסיעה מסוג זה ? איך היא מתנהגת בעליות ? בירידות ?

נוסע בפריוס 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב אוכל כל עליה בקלות, יש לו מנוע 1.8 ליטר + מנוע חשמלי סה"כ 136 סוסים. אני גר באזור ירושלים (מעלה אדומים) ומעולם לא היה לי רכב כה חזק - לפני כן היה לי אלמרה 1.8 רכב טוב ואמין אך פחות חזק. כמובן שנסיעה במישור במהירות 80-90 קמ"ש יותר חסכונית אך גם נסיעה זו חסכונית - בירידות צריכת הדלק תהיה אפסית - אפילו משער הגיא לת"א - כי אמנם זה לא מורגש אך יורדים מגובה כ 200 ל כמעט אפס. הרכב לא אוהב נסיעות קצרות כשהמנוע קר כי הוא חייב לעבור שלב התחממות ראשונית ועד שהוא משלים את התהליך הרכב לא יעבוד על חשמל בלבד. סה"כ צריכה משולבת עד היום 17 קמ"ל, אתה תעשה יותר טוב - אני מעריך 19-20 מינסיון בנסיעות כאלה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר נכתב כאן שהנתונים שהובאו כאן למעלה אינם רלבנטיים לפריוס משנת ייצור 2008. לזו מנוע בנזין 1.5 ליטר והרבה פחות כח מאשר לדגם החדש עליו אתה כותב. יתרונה היחיד על הסיוויק הוא מרחב פנים גדול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שהתקציב הוא משהו כמו 50-60 אלף שקלים.

אני חושב שלנסיעות ארוכות מחוץ לעיר עדיף דיזל. בתקציב הזה לא תיכנס פלואנס דיזל אבל אפשר לחפש אוקטביה או ג'טה דיזל, אם ידני בא בחשבון אז גם פביה ספייס דיזל יכולה לבוא בחשבון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב אוכל כל עליה בקלות, יש לו מנוע 1.8 ליטר + מנוע חשמלי סה"כ 136 סוסים. אני גר באזור ירושלים (מעלה אדומים) ומעולם לא היה לי רכב כה חזק - לפני כן היה לי אלמרה 1.8 רכב טוב ואמין אך פחות חזק. כמובן שנסיעה במישור במהירות 80-90 קמ"ש יותר חסכונית אך גם נסיעה זו חסכונית - בירידות צריכת הדלק תהיה אפסית - אפילו משער הגיא לת"א - כי אמנם זה לא מורגש אך יורדים מגובה כ 200 ל כמעט אפס. הרכב לא אוהב נסיעות קצרות כשהמנוע קר כי הוא חייב לעבור שלב התחממות ראשונית ועד שהוא משלים את התהליך הרכב לא יעבוד על חשמל בלבד. סה"כ צריכה משולבת עד היום 17 קמ"ל, אתה תעשה יותר טוב - אני מעריך 19-20 מינסיון בנסיעות כאלה

תודה VDAY מידע מעולה.

לגבי הנסיעות שלי, האם כדאי לי לבחון את הפריוס מודל 2 שנת 2008 ? האם הוא יתאים לנסיעות בינעירוניות לירושלים למרות המנוע הקטן ? (1500).

ודבר נוסף, לגבי המודל 3, יש הטוענים שהפריוס מתאימה יותר לנסיעות עירוניות כי שם היא מנצלת טוב יותר את הפוטנציאל ההיברידי שלה, ואילו בבינעירוני היא פחות יעילה כי היא נוסעת רוב הזמן על מנוע הבנזין. אני מבין מדבריך שזו שטות מוחלטת, ושגם בבינעירוני היא חסכונית מאוד, הבנתי נכון ?

נוסע בפריוס 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב לכתבה הבאה:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4493030,00.html

אתה עדין מתלבט...?

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתרון של היברידי גדול יותר בעיר מאשר בבין עירוני ובין עירוני כביש 4 מול כביש 6 וזה בהשוואה למכונית רגילה. אין זה אומר שהיברידי לא חסכוני בכל מצב נסיעה כי הוא פשוט כן. גם בנסיעה בכביש מהיר אתה נוסע בעזרת שני המנועים. בנסיעה איטית (כשהסוללה לא ריקה) ובעמידה אתה משתמש רק במנוע חשמל. קח לנסיעת מבחן יש כל מיני תצוגות שיכולות לעזור לך. לדעתי גם דור שתים יהיה מספיק חזק (וזאת מקריאה בפורומים באנגלית) אבל אין לי ניסיון עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

תתרחק מהסיוויק. בארה"ב מדדו רכבים היברידיים משומשים.בסיוויק כמות תקלות גדולה במערכת המצברים לעומת הפריוס. אם איני טועה זה היה 30% תקלות ברכב בן 4.

כנראה שהסיוויק ההיברידית ממש אינה דומה לסיוויק הרגילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3743 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...