Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

בגלל זה מסתכלים על נתונים כאלה ברמה שבועית או דו שבועית, שם נעשה תיקון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה זה כשיוצאים לסגר ללא תכנון ואומרים בוא נצא לסגר ונראה מה יהיה.

מה אכפת לחברי הכנסת - אצלהם המשכורת דופקת כמו שעון והסגר שלהם הוא לא כמו של פשוטי העם.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת בסה"כ תגובת יתר של מערכת שנסגרה מהר מידי וחזק מידי בפעם הראשונה. 

נוצרה דעת קהל חזקה שסתם הלכנו לסגר בפעם הראשונה, סתם הכנו את בתי החולים ל 3000 מונשמים,

בפועל תחזית האימה לא התממשה בזכות הסגר הראשון,

ולכן בפעם הזאת הקיצוניות הייתה לכיוון השני, ושוב אנחנו דוגמה לעולם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי את זה כבדרך אגב לפני כמה ימים, אבל במחשבה יותר מעמיקה, נראה לי שיש פיתרון נורא פשוט לקורונה: להפריט את מערכת הבריאות.

מערכת בריאות ציבורית נבנית על בסיס של ערבות הדדית מינימלית של הציבור (לפחות של רובו המכריע). כמו כל דבר שמחולק פחות או יותר בחינם, היא נלקחת ע"י חלקים מאוד גדולים מהציבור כמובן מאליו, כמשהו שתמיד יהיה שם עבורם, בלי שום קשר לכמה הם שילמו ואיך הם התנהגו. זה פשוט מוביל לחוסר אחריות מוחלט גם בתשלומים וגם בהתנהגות.

אם אשפוז בבית חולים יחייב ביטוח בריאות יקר או תשלום לפי יום אשפוז, וכשמי שלא יכול לשלם פשוט ישלח הביתה, עם כל ההשלכות הרלוונטיות, אנשים יחשבו פעמיים (או עשר) על מה הם עושים וכמה הם מוכנים לקחת את הסיכון להדבק. מי שיחליט להידבק לפחות לא יסתום את המערכת למי שנשאר בבית ונזהר.אז לא יצטרכו שום הגבלות, כל אחד יקח את האחריות על עצמו ומשפחתו בידיו. מי שגם מחליט להתעלם ומהמציאות וגם לא יכול לשלם על זה - כנראה יצטרך לטפל בעצמו.

כן, זה נשמע מזעזע, אבל גם להגיע למצב שהמערכת כל כך עמוסה בגלל מגזרים מסויימים שהחליטו שהם עושים מה שב-#$% שלהם, ליטרלי, עד שמי ששילם ומשלם (ולא מעט) ונזהר לא יכול להתאשפז אם חלילה הוא יצטרך, ולא בגלל קורונה, זם גם מזעזע. אז בין שתי האפשרויות, אני מעדיף לאפשר טיפול למי שנוהג באחריות ע"פ מי שלא.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, pooh-bear כתב:

אם אשפוז בבית חולים יחייב ביטוח בריאות יקר או תשלום לפי יום אשפוז, וכשמי שלא יכול לשלם פשוט ישלח הביתה, עם כל ההשלכות הרלוונטיות, אנשים יחשבו פעמיים (או עשר) על מה הם עושים וכמה הם מוכנים לקחת את הסיכון להדבק.

אהם

image.png.b155c80903f1ce3d6ad0800f592f851d.png

אההההההההההםםםם

מה שיוצא בפועל זה שאנשים נורמלים עם שכל ששומרים על הנחיות מתחבאים בבית וסובלים בזמן שכול מיני קארנים ואנשים שמאמינים שמסיכות זה מהשטן מפיצים את המחלה במוד טורבו

• אהבתי 1
  • מעניין 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@pooh-bear זה לא מה שקורה בארה"ב?

גם שם כמות הנדבקים מטורפת למרות מערכת בריאות במודל דומה לזה שהצעת.

עריכה אחרונה על ידי YNV

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסגר הזה לא סגר שום דבר כמעט חוץ מפנאי ובילויים.

סגרו נקודות התקהלות במגזר החילוני בעיקר ותוך שבועיים שלושה נראה ירידה חדה במאומתים באיזורים האלה.

האברכים שעושים הלוך חזור מהישיבות לערים הצפופות יפיצו את הקורונה שם חזק ואצלם נראה עליה חדה עוד שבועיים שלושה.

שורה תחתונה, אחוז המאומתים יירד קלות.

בשביל להקטין אחוזים שיעברו לבדוק בראשון נתניה ותל אביב.

מה תהיה מסקנת הממשלה? שההפגנות מדבקות...

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצב היום הוא שמערכת הבריאות שגם ככה לא היתה במצב מי יודע כמה לפני הבלאגן הנוכחי מטפלת בכל אלו שהחליטו שיותר חשוב להם לדבר עם החבר הדמיוני שלהם בצוותא, גם ע"ח אלו שיושבים בבית ומחכים שהקבוצה הקודמת תסיים את השיחה בזמנה החופשי. אז יכול להיות שהמחלה עדיין תישאר, אבל לפחות למי שיושב בבית ונזהר ומשלם יהיה מקום בבי"ח אם הוא יצטרך (ולאו דוקא בגלל קורונה).

המצב הנוכחי, בו יש מי שמצד אחד משלם ערימות של כסף להחזיק את הרפואה הציבורית ונזהר כדי לא להדבק, ומצד שני יש מי שלא משלם, שם #$% אחד גדול על כל ההנחיות ומעמיס את המערכת עד לקצה, פשוט לא עובד. אי אפשר לקיים מערכת ציבורית שוויונית כשאין שום ערבות הדדית (עזבו תשלומים, לפחות בקיום הנחיות פשוטות).

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, save כתב:

אתה באמת רוצה את המודל של ניו יורק ? חסרי יכולת פחדו להגיע לביח ומתו בבית.

אני מעדיף שהם ימותו בבית מאשר שאני אמות כי לא יהיה לי מקום בבי"ח. Damn, אני משלם על החרא הזה אלפי שקלים בחודש (וגם במצב רגיל מחכה חודש-חודשיים לתור לרופא מקצועי הכי סטנדרטי).

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...