Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר טוב לישראל, טראמפ או ביידן?

סאמי

פוסטים מומלצים

רוסיה מלבד חצי האי קרים לא סיפחה לעצמה כלום, וגם זה נתון לפרשנות. מדהים עד כמה שטיפת המוח עובדת, שמדינה שמותקפת לאורך כל ההסטוריה שלה,

ואף פעם

בעידן המודרני לא יצאה למסעות כיבוש באמצע היום, מוגדרת כמדינה כובשת ואגרסיבית. בכל מקרה, בו לא נגלגל את זה לדיון לא קשור.

צ'צ'ניה ואזורים אחרים בקוואקז, גאורגיה, חלקים ממלכת פולין ליטא, בתןך זה חלקים נרחבים מבלארוס, המדינות הבלטיות, פלישה כושלת לפינלנד, חלוקת פולין עם גרמניה, קולוניזציה של המזרח כולל עימותים שונים עם פרס, סין וכמובן יפן. נוכחות צבאית במזרח אירופה, במזרח התיכון, בקוריאה וויטנאם. פלישה לאפגניסטן, פלישות לגאורגיה ואוקראינה. שכחתי משהו?

כן, שמע... אתה מדבר כאן על מדינה שהתפתחה מממלכות במוסקבה וקייב, והגיעה לשלוט על שטח עצום, מחלקים בסקנדינביה בצפון מערב, עד לחלקים בסין, ואיים באוקיינוס השקט. ואיזה קסם - ביום שברה"מ קרסה כל רפובליקה, בערך, ביקשה עצמאות. ולא שזה מאוד שונה ממה שעשו אימפריות אחרות, אבל לא צריך להתמם.

אגב, לא קשור לשרשור, אבל בביקור שלי באסטוניה קיבלתי את הרושם שיחסי רוסים אסטונים שם לא משהו. הרוסים היחידים שנתקלתי בהם שם היו נותני שירות (נהגי מונית, מוכרים בשוק, מנקים), ושמתי לב שאסטונים ענו גם בצורה מאוד שונה למי שדיבר איתם רוסית או אנגלית. קראתי אחכ שדי הרבה רוסים עזבו את המדינה, כי גם לא יכלו להוציא בה אזרחות. ואת הפחד של האסטונים מרוסיה אני בהחלט יכול להבין.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי כל הדוגמאות שנתת זו תוצאה שהרבה פעמים היתה קשורה למלחמות בין צד א לצד ב ששלטו בצד ג. אין לי באמת כוח להתעמק בנושא, כי זה לא הנקודה בדיון. בו תשווה כמה שטחים ארה״ב סיפחה, הקולוניאליזם הבריטי,צרפתי,ספרדי, ממלכת ליטא, או האימפריה האוסטרו-הונגרית, יפן, השלטון העות’מאני .... או שזו רק האימפריה הרוסית? לא מבין מה ההבדל. בו נפחד מכולם.

הנתונים של האחוזים הם עפ״י מרשם האוכלוסין של אסטוניה. רוב הריכוז של הרוסים הוא בטאלין ולכן האחוז יותר גבוהה משאר המדינה.

[TABLE=class: infobox, width: 382]

[TR]

[TD=colspan: 2]Largest ethnic groups[51][/TD]

[/TR]

[TR]

[TH]Ethnic group[/TH]

[TH]Population (2017)[/TH]

[TH]%[/TH]

[/TR]

[TR]

[TD]Estonians[/TD]

[TD]226,967[/TD]

[TD]53.21[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Russians[/TD]

[TD]156,915[/TD]

[TD]36.78[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Other, incl:[/TD]

[TD]33,281[/TD]

[TD]7.80[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Ukrainians[/TD]

[TD]12,335[/TD]

[TD]2.89[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Belarusians[/TD]

[TD]6,211[/TD]

[TD]1.43[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Finns[/TD]

[TD]2,251[/TD]

[TD]0.52[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Jews[/TD]

[TD]1,478[/TD]

[TD]0.34[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

בגדול אתה צודק, כנראה יש עזיבה ולכן זה ירד לאזור ה-37%

מה שבטוח זה שנקי שם, יש לך זמינות נהגים טובה, ושוק ענק, אם יש לך יחס של כמעט 1:1 בין אסטונים לאחרים.

עריכה אחרונה על ידי Giant_TA
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי כל הדוגמאות שנתת זו תוצאה שהרבה פעמים היתה קשורה למלחמות בין צד א לצד ב ששלטו בצד ג. אין לי באמת כוח להתעמק בנושא, כי זה לא הנקודה בדיון. בו תשווה כמה שטחים ארה״ב סיפחה, הקולוניאליזם הבריטי,צרפתי,ספרדי, ממלכת ליטא, או האימפריה האוסטרו-הונגרית, יפן, השלטון העות’מאני .... או שזו רק האימפריה הרוסית? לא מבין מה ההבדל. בו נפחד מכולם.

זו תוצאה של זה שרוסיה פעלה כמו שאר האימפריות. אם נסתכל על מה שהיה לפני 100 שנה, אז לא היה הבדל, ברור. רק לא צריך לספר לעצמך סיפורים שהכל זה התקפות על רוסיה. זה ממש לא הסיפור. ואם נסתכל על מה שקורה היום, אז לא צריך לפחד מכולם, כי צרפת ובריטניה ויפן הן מדינות טיפה יותר נעימות גם לאזרחים שלהן וגם כלפי חוץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום סיבה לרוסים לכבוש את אסטוניה, חוץ מתעמולה אנטי רוסית, חושב אחרת? זכותך.

נעים לך, לא נעים לך, זה כבר נושא לדיון אחר. הנקודה שממנה הכל התחיל זו טענה שבזמן שלטון טראמפ רוסיה יכולה לכבוש מדינות אחרות ולכן הן צריכות לפחד יותר(אסטוניה כדוגמה). זה פשוט לא נכון . סוף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין גם שום סיבה לרוסיה להחזיק כוחות בסוריה, לפתח טילים גרעינים שלפעמים מתפוצצים להם, לקחת חלק בקונפליקטים צבאים באורקאינה או גאורגיה. וכל זה עדיין קרה וקורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא יש. סיבה כלכלית ואסטרטגית, בדיוק כמו לארה״ב, טורקיה וכל השאר. אבל הכל בסדר, כבר אמרתי - אתה צודק. בו נסגור את הדיון על רוסיה.

ממליץ לצפות במצעד הצבאי של סין, אחלה תמונה של שגעון גדלות שמתחיל קצת להפחיד בתקופה האחרונה, אבל יכול להיות שאני לא מבין משהו וזה כלים של שלום ואהבה...

עריכה אחרונה על ידי Giant_TA
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

30% הם לא דוברי רוסית - הם רוסים. בטאלין באזור ה-50. בכל מקרה, אני מקווה שהממד שלך תמיד מוכן, אחרת קשה לי להאמין איך אתה לא מת מלחץ.

בטאלין כמו שהראית בטבלה זה בערך 36% רוסים. בכל המדינה 25% הם רוסים (אגב, זה לא אומר שאין להם אזרחות/דרכון אסטוני, זה רק אומר שהם מגדירים את עצמם כרוסים). כמובן שרובם המוחלט רוסים שמאוד שמחים שהם גרים באסטוניה ולא ברוסיה...

אגב, לא קשור לשרשור, אבל בביקור שלי באסטוניה קיבלתי את הרושם שיחסי רוסים אסטונים שם לא משהו. הרוסים היחידים שנתקלתי בהם שם היו נותני שירות (נהגי מונית, מוכרים בשוק, מנקים), ושמתי לב שאסטונים ענו גם בצורה מאוד שונה למי שדיבר איתם רוסית או אנגלית. קראתי אחכ שדי הרבה רוסים עזבו את המדינה, כי גם לא יכלו להוציא בה אזרחות. ואת הפחד של האסטונים מרוסיה אני בהחלט יכול להבין.

לא הייתי אומר שאסטונים ורוסים זה כמו יהודים וערבים, אבל זה נכון שלרוב אין אהבה גדולה בין שני הצדדים. אם כי אני מכיר כמה אנומליות בדמות זוגות שאחת אסטונית ואחד רוסי.

ולא הייתי אומר שרוסים עושים רק עבודות ספציפיות. יש לא מעט רוסים מפתחי תוכנה :wink:

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יהודים וערבים

זה יותר מתאים לפולנים רוסים, למרות שהגנרל האהוב עליי הוא קונסטנטין רוקוסובסקי שהוא דוגמה לכך שהכל שטויות!

גם בארץ סטיגמת המנקים עושה עוול לתרומה של העליה הרוסית לענף ההייטק ובכללי לגבי רוב הפרמטרים שהיא היתה המפתח להזנק שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לביידן לא היה סוס מלכתחילה. טראמפ משום מה ראה בו איום מהיום שהוא הכריז על מועמדותו לנשיאות, אבל בגדול ביידן הוא סוס מת.

ברור, לביידן לא היה סוס, למי נראה לך שכן? לסנדרס? עד לא מזמן הוא היה אחד המועמדים הבולטים אם לא הכי בולט.

למה טראמפ הרגיש צורך לסכן את עצמו כל כך נשגב מהבנתי. כנראה קיבל בוסט של ביטחון עצמי אחרי שחקירת מולר לא העלתה ממצאים מהותיים.

או שהוא חיכה לרגע שבו חקירה כזו תחסל את ביידן ותפגע קשות במפלגה הדמוקרטית.

4. החוקר הואשם בשחיתות ע"י גורמים רבים, ביידן רק נשלח לבצע את הדרישה. והוא לא התנה את הסיוע בהפסקת החקירה, אלא בפיטורין של החוקר.

5. החקירה נפסקת לא בגלל שהוא מפוטר אלא בגלל שהוחלט שאין בה כלום

4. ציינתי שהחוקר הואשם בשחיתות, אבל מצד שני גם ארה"ב ידעה שהוא היחיד שפעיל בחקירה הזו, השאר היו לגמרי פסיביים (בהתחשב בהאשמות נגדו בהחלט יכול להיות ששוקין קיבל כסף מחברה מתחרה), אבל זה שביידן דורש את פיטורי החוקר הפעיל היחיד שחוקר את החברה שהבן שלו דירקטור בה - זה גם שיבוש חקירה וגם סחיטה באיומים.

והיה ברור לביידן כמו לנשיא אוקראינה הקודם - פיטורים של שוקין זה קבורת חמור לחקירה, וזה בדיוק מה שקרה איתה.

5. החקירה הפסיקה כי שוקין היה המנוע של החקירה, ופיטורים שלו גם חיסלו את המנוע וגם נתנו לשאר החוקרים להבין את רוח המפקד, אז לא מפתיע שלא מצאו כלום.

בנוסף, טראמפ דיבר במפורש על הבן של ביידן - כלומר קישר את החקירה לבן (אם כי מעולם הוא לא היה חלק ממנה). איך זה לא ניסיון לערב ממשלה זרה בבחירות של ארה"ב?

ברור - כי עצם ההתערבות של ביידן כשהבן שלו מעורב בחברה זה בדיוק מה שמייצר את ההבדל בין דרישה לפטר חוקר שמואשם בשחיתות, ובין שיבוש חקירה וסחיטה באיומים.

המעורבות של בן משפחה, ועוד מדרגה ראשונה, של ביידן בזה - היא היא הבעיה.

ולא סתם מי שהעלה את הדרישה היה ביידן, ולא נניח אובמה או מזכיר המדינה או התובע הכללי או עוד 100 גורמים אחרים שאין להם קשר אישי לחקירה.

הצורה שבה אתה מציג את הדברים כאילו נלקחה מספר השיטות של טראמפ - האשמות בלתי מבוססות של היריבים הפוליטיים תוך כדי הקטנה של המעשים האולי-פליליים של טראמפ.

האשמות בלתי מבוססות? ביידן מודה בזה בעצמו, השאלה הפתוחה היחידה זה המניע - כי שוקין הואשם בשחיתות או כי שוקין חקר את החברה שמזרימה מעל חצי מיליון דולר להאנטר בשנה?

על עצם המעורבות של ביידן (שזו העבירה, לא המניע) אין שאלה בכלל - לכן יש הסכמי ניגוד עניינים.

אני לא ממש נדהם משום דבר שטראמפ עושה, בימינו. אבל התמימות שלך מדהימה. אני חוזר שוב - נשיא ארה"ב מבקש ממדינה זרה לעזור לו להחליש את יריביו הפוליטיים (אמרת את זה בעצמך), ואתה וחבריך חושבים שזה בסדר.

למען הסר ספק - אם היריבים הפוליטיים אכן עברו על החוק אז הם צריכים להיחקר, אבל ע"י גורמי האכיפה בארה"ב, לא ע"י מדינות זרות. מעניין למה זה לא קורה...

ייתכן וזה עניין של זמן שאחרי סיום החקירה באוקראינה ביידן (האב) ייחקר בארה"ב על העבירות שהוא עשה, אבל זה לא אומר כלום לגבי החקירה של חברת גז אוקראינית באוקראינה.

אין סמכות לארה"ב לחקור כשאנשים שלה עברו על החוק?

וכל זה בכלל לא משנה כי החקירה (שמסתבר שעדיין מתקיימת) בעניין החברה הזאת שהבן של ביידן עבד בה, בכלל מתייחסת לשנים שבהן הוא לא עבד בה, כך שזה לא קשור לכלום ושום דבר. וחוצמזה, טראמפ ביקש מאוקראינה גם לבדוק את העניין עם השרת של ה-DNC, שהוא תיאוריית קונספירציה שרק הוא והמטורללים שלו (ג'וליאני ושות') מאמינים בה.

אם זו קונספירציה מה הבעיה שיחקרו?

ולגבי הבן של ביידן - כמו שאמרתי, הוא לא ניסה להציל את הבן מחבל התלייה (המטאפורי לחלוטין) אלא דאג לתזרים המזומנים שלו.

בקיצור, שוב טראמפ ממציא משהו והתומכים שלו נאחזים בזה כאילו מדובר באמת לאמיתה, מתעלמים לחלוטין מהעבירה הבוטה על החוק שהוא עשה ומאשימים את "הדמוקרטים הליברלים השמאלנים האלה, טפו". לפחות אנחנו לא מתפלאים אח"כ למה הוא מרשה לעצמו לעשות מה-בזין-שלו (כפי שעשה כל חייו).

אם זו עבירה בוטה על החוק איך אתה מגדיר את מה שעשה ביידן?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור, לביידן לא היה סוס, למי נראה לך שכן? לסנדרס? עד לא מזמן הוא היה אחד המועמדים הבולטים אם לא הכי בולט.

לדעתי אין מועמד אחד בצד הדמוקרטי שמסוגל לאיים על טראמפ בבחירות 2020 למעט פיט בוטיג'ג. כל השאר זקנים הזוים עם נטיות סוציאליסטיות פופוליסטיות מסוכנות או סתם הזוים שנפלו מהירח.

ספיציפית ביידן חוץ מלחזור 200 פעם ביום שהוא היה סגנו של אובמה אין מה להגיד. תשמע את הנאומים שלו. בן אדם סוס מת.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן הא, ביטוח בריאות לכולם ולימודים זה מונפץ לגמרי.

חיים בסרט, איך הם רוצים דבר כזה.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם מדברים על מחיקת הלוואות סטודנטים, ביטוח בריאות ממלכתי, הכנסה מינימלית לכל אזרח ועוד כל מיני דברים הזוים בלי שהם בכלל מסוגלים להסביר מאיפה יבוא הכסף ועל חשבון מי.

טראמפ בהשוואה אליהם נשמע כמו המבוגר האחראי.

פיט בוטיג'ג חמוד ומדבר לעניין. הוא נמנע מכל מיני הבטחות הזויות. בנוגע לחובות סטודנטים הוא היחיד שדיבר לעניין בנושא. אני לא זוכר מה הוא אמר בדיוק, אבל אם אינני טועה זה היה משהו בסגנון "למה סטודנטים אחראיים שלא נכנסו לחובות צריכים לסבסד חובות של סטודנטים חסרי אחריות".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטענה לגבי הביטוח בריאות זה שהוא אמור לעלות כמעט את אותו הכסף של מה שמשלמים עליו כרגע אבל לכלול יותר אנשים.

לא חקרתי באמת לעומק אבל בסך הכול זה הזוי לשלם עשרות אלפי דולרים על אישפוז של יומיים.

לגבי הלוואות הסטודנטים. מה אתה רוצה שאנשים יעשו כשהתשלום על לימודים אקדמאים בסדרי גודל כאלה? השכלה לעשירים בלבד?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זו עבירה בוטה על החוק איך אתה מגדיר את מה שעשה ביידן?

כתבת הרבה דברים והתעלמת מכל מיני דברים מהותיים לסיפור (כמו שגורמים רבים רצו את הפיטורין של החוקר, לא רק ארה"ב, ארה"ב פשוט עשתה מעשה. וכמו שאובמה שלח את ביידן לדאוג שהחוקר יפוטר. וכמו שהחקירה בנושא נמשכה באוקראינה לטענת האוקראינים ואין לה קשר לביידן או בנו) אבל בסופו של דבר זה מתכנס לאמירה שנאמרת פה פעם אחרי פעם - שתי עוולות לא יוצרות צדק.

שים לרגע בצד את מה שביידן עשה ואם זה בסדר או לא.

האם מה שטראמפ עשה, לבקש ממעצמה זרה ומהתובע הכללי של ארה"ב לשתף פעולה כדי לפגוע בסיכוייו של יריב פוליטי שלו להיבחר לנשיא, זה לא חציית קו אדום?

הם מדברים על מחיקת הלוואות סטודנטים, ביטוח בריאות ממלכתי, הכנסה מינימלית לכל אזרח ועוד כל מיני דברים הזוים בלי שהם בכלל מסוגלים להסביר מאיפה יבוא הכסף ועל חשבון מי.

טראמפ בהשוואה אליהם נשמע כמו המבוגר האחראי.

תבדיל בבקשה בין חוסר המסוגלות שלך להבין מאיפה יבוא הכסף ועל חשבון מי, ובין המסוגלות שלהם להסביר (ואני לא טוען שהם צודקים בהכרח).

סנדרס אומר שמחיקת הלוואות הסטודנטים תגיע ממס על פעולות בשוק ההון, ומציע מספר פעולות שיספקו את הכסף לתוכנית הבריאות שלו, חלקן על חשבון העשירים. יאנג (זה שמציע הכנסה מינימלית לכל אזרח) מציע מספר מקורות הכנסה באתר שלו.

טראמפ בינתיים בעיקר דואג שיהיה יותר כסף לעשירים.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כ

תבדיל בבקשה בין חוסר המסוגלות שלך להבין מאיפה יבוא הכסף ועל חשבון מי, ובין המסוגלות שלהם להסביר (ואני לא טוען שהם צודקים בהכרח).

סנדרס אומר שמחיקת הלוואות הסטודנטים תגיע ממס על פעולות בשוק ההון, ומציע מספר פעולות שיספקו את הכסף לתוכנית הבריאות שלו, חלקן על חשבון העשירים. יאנג (זה שמציע הכנסה מינימלית לכל אזרח) מציע מספר מקורות הכנסה באתר שלו.

תקשיב לנאומים של סנדרס. הוא בעצמו לא מסוגל להסביר מאיפה יגיע הכסף. סתם מקשקש. אגב, למה אזרח אמריקאי צריך לספוג מיסים נוספים בשביל לשלם חובות של כל מיני טמבלים שהלכו לקולג' פרטי בשביל להוציא תואר בכלום ושום דבר?

תקשיב ל-Dave Ramsey. כל שני וחמישי עולה לשידור איזה טמבל שלקח 150,000$ הלוואות סטודנטים בשביל תואר שמאפשר לו להרוויח 40,000$ שנתי במקרה הטוב. לא מזמן היה אצלו מישהו שרצה לקחת 100,000$ הלוואת סטודנטים בשביל הכשרה של פיזיותרפיסט שתאפשר לו במקרה הטוב אחרי מספר שנים טובות במקצוע להרוויח 50,000$. דייב השקיע בו 10 דקות והיה די ברור שמה שהוא אמר לו נכנס באוזן אחת ויצא בשניה.

אני לא אומר שאין מקום לרפורמה כלשהי, אבל בוא אנשים די מביאים את זה על עצמם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...