Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

הכנסת מייצגת את החברה.

ברור שלא, בעיקר כי הציבור לא מתפקד למפלגות מספיק ואז מי שקובע את רשימת המועמדים של המפלגה הוא רק חלק קטן בציבור ואלו שנבחרים דואגים בראש ובראשונה לאלו שבחרו בהם בפריימריז.

שנית, ברגע שיש אחוז חסימה של 4 מנדטים אז ברור ששום כוח שקטן מזה ורוצה יצוג לא יכול לקבל אותו.

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4622

• SlowRide

4436

• פינדר

3494

• m3x7r3m3

2926

זה לא אי אמון. זה אי אמון ביכולתו להשפיע.

נכון, קול אחד בין 6 מיליון בעלי זכות הצבעה נשמע מעט. העניין הוא שיש כנראה משהו כמו מיליון וחצי כמוהו, וזה כבר כוח

שלא לדבר על הפרטים הטכניים שהוזכרו, ועשויים להיות משמעותיים. יש מצב שכמה מאות מצביעים יגרמו לרשימה זו או אחרת לרדת מתחת אחוז החסימה, וזה כבר שינוי מהותי, כי מעבר אחוז החסימה פירושו קבלת כוח של לא פחות מ-4 חברי כנסת. וזה נכון גם בכיוון ההפוך

תחליט, או שאתה טוען שהוא לא מצביע כי הוא מיואש, או שאתה טוען שזה כי הוא עצלן.

היות וברור לי שאתה זוכר +/- את ההיסטוריה בשרשור הזה, ומכיר את הדעות של הברנש, אזי שאני מעריך שכבר הבנת את השגיאה שלך - אבל במקום לתקן את הטעות אתה מעדיף לעשות ספין.

למביט מהצד זה אולי נראה כמו ניטפיקינג - זה לא. לדעתי יש מקום להצביע על הנטיה של אנשים לעוות את המציאות בשביל להוכיח שהצד שלהם צודק, לעזאזל עם האמת העיקר הנצחון. כשזה לא משהו נקודתי אלא עניין מגמתי אז צריך לדעת לפלטר את זה. זה לא קשור לשיוך לצד פוליטי כזה או אחר - זה עניין של תרבות דיון והכשרת האמצעים.

הנה רק לפני כמה תגובות מישהו רשם שצד מסוים טען שכל מצביעי הליכוד הם בוטים - שקר ילדותי שעדיין מצליח לקבל תהודה בגלל מנטליות הכדורגל (והחוכמה של ביבי).

תם אהרון וגיא אדלר עשו על זה פינה משעשעת (מתחיל ב00:40)

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אגב לגמרי מבין את יבגני כשהוא מדבר על הדמוגרפיה. היא לא משקרת. חצי מהאוכלוסיה היהודית היום היא דתית. 40% מהאוכלוסיה לא נוסעת בשבת. זה אומר שהכוח הדתי נע סביב 45-50 מנדטים, ונפרש בעיקר סביב המפלגות הדתיות ומפלגות הימין.

אי אפשר לעשות קואליציה בלי הדתיים. אף אחד לא ילחם על תחבורה ציבורית בשבת. אף אחד לא ילחם על פתיחת מקומות בשבת. אף אחד לא ילחם על ערכים חילוניים.

אחוז דו ספרתי לא נמוך מהאוכלוסיה יצביע למי שהרבנים שלו יגיד לו להצביע.

ב-2029 יותר מ50% מהמצביעים יהיו דתיים. אלא רק אם יתרחש נס ונשים חרדיות יצילו את הדתיים מהישארות 2000 שנה מאחור, המצב יהיה... חרבנה.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מאיפה אתה מביא את הנתונים האלו, אשמח למקור. נשמע מנותק לגמרי. כפי שכבר כתבתי קודם, קואליציה בלי חרדים כבר היתה ולא מזמן.

למרות שהילודה הכי גבוהה היא אצל החרדים, יהדות התורה עומדת על 6-7 מנדטים מאז שקמה.

ש"ס התרסקה לקרשים. יש עדיין הרבה מצביעים שמגדירים את עצמם דתיים, אבל העובדה שהם מצביעים ליכוד/ימין חדש מראה שהם פחות דתיים מבעבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שלא, בעיקר כי הציבור לא מתפקד למפלגות מספיק ואז מי שקובע את רשימת המועמדים של המפלגה הוא רק חלק קטן בציבור ואלו שנבחרים דואגים בראש ובראשונה לאלו שבחרו בהם בפריימריז.

שנית, ברגע שיש אחוז חסימה של 4 מנדטים אז ברור ששום כוח שקטן מזה ורוצה יצוג לא יכול לקבל אותו.

מו הסתם מי שנמצא בשוליים לא בהכרח זוכה לייצוג עם מפלגה משלו.

לא אמרתי גם שהכנסת מייצגת את החברה עם המנהיגים הכי טובים שיש.

אבל אם אתה חושב שהיא לא מייצגת, אז למה בכלל לעשות בחירות?

יכול להיות שמצביעי הליכוד היו רוצים מנהיג אחר, חלקם. אבל זה לא גורם להם להצביע חד"ש, נכון?

לא יודע מאיפה אתה מביא את הנתונים האלו, אשמח למקור. נשמע מנותק לגמרי. כפי שכבר כתבתי קודם, קואליציה בלי חרדים כבר היתה ולא מזמן.

הוא מדבר על כח אלקטורלי. ולא כל החרדים מצביעים למפלגות חרדיות (האמת שלפי מה שאני קורא, כ-20% מהם לא מצביעים בכלל). ולא כל הדתיים הצביעו לבית היהודי. ואנחנו לא יודעים איך היתה נראית המפה הפוליטית בישראל ללא העליה מברה"מ והעליה מאז תחילת שנות ה-2000.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, אם הם רוצים להעלות את אחוזי ההצבעה, הם צריכים להוריד את הסרבול סביב זה.

למשל לבטל את הטימטום הזה עם הפתקיות, לעשות את ההצבעה ממוחשבת, לבטל את השטות הזאת שצריך ללכת להצביע במקום ספציפי (רק זה מוריד המון אנשים מזה, כולל אותי), במצב אידיאלי לאפשר להצביע ממחשב/סמארטפון.

אבל איפה שנת 2019 ואיפה ממשלת ישראל.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נותנים לך יום שבתון ותחבורה ציבורית בחינם ואתה מתלונן.

אין גבול לשטויות באוף טופיק.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם היית טורח לעדכן כתובת במשרד הפנים (5 שניות באינטרנט) לא היית צריך לנסוע לעיר אחרת כדי להצביע.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שהילודה הכי גבוהה היא אצל החרדים, יהדות התורה עומדת על 6-7 מנדטים מאז שקמה.

ש"ס התרסקה לקרשים. יש עדיין הרבה מצביעים שמגדירים את עצמם דתיים, אבל העובדה שהם מצביעים ליכוד/ימין חדש מראה שהם פחות דתיים מבעבר.

מאיפה הבאת את המספרים האלה? המציאות מאוד (מאוד) רחוקה מהם.

מתנצל, לא מוצא כרגע את המקור ל-40% שלא נוסעים בשבת, אבל את שאר הנתונים הבאתי מהלמ"ס. בסוף 2016 היו 14% חרדים, 16% דתיים מאוד ו-25% מסורתיים. כמובן שמסורתיים נמצאים על סקאלה רחבה ולכן לא כולם באמת מבצעים את מצוות הדת.

הערכות ל-2024 זה 18% חרדים ו-15% דתיים לאומיים.

הערכות ל-2029 זה 20% חרדים ו-16% דתיים לאומיים.

ספור את מספר הדתיים בכנסת. אני לא זוכר את המספר המדויק אבל מדובר על 40+ כיום. חלקם כמובן ליכוד/ימין חדש כך שהגיוני שדתיים יצביעו להם.

בדוק כמה ילדים חרדים ודתיים יש כיום לעומת חילונים ומסורתיים-לייט. עוד פחות מעשור האלקטורט של הדתיים יהיה סביב 50%. עם קצת מזל, חלקם יהיו פחות דתיים מהיום - זו הנחמה היחידה...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק תוצאות של 3-4 מערכות בחירות אחרונות, החרדים+דתיים מקבלים בממוצע קצת יותר מ 20 מנדטים.

דבר שני, אין לי שום בעיה עם חרדים או דתיים ובלבד שהם לא מנסים לכפות עליי את אורח חייהם.

ב 2011 53% מהציבור היהודי היה בעד הפעלת תחבורה ציבורית בשבת.

ב 2016 73% היו בעד. למרות כל התחזיות הקודרות המגמה הכללית היא ליברליות.

החרדים הצעירים הרבה יותר מציאותיים מההורים שלהם, רובם המכריע רוצה מקצוע ריאלי ולהתפרנס יפה, יש להם פלאפונים חכמים והם לא זורקים אבנים בשבת על אף אחד. אל תיקח את הקיצוניים בתור מדגם מייצג של כל המגזר.

עוד דוגמא, בשנות ה 80 למשל לא היה שום דבר לעשות בשבת, אבל כלום. לפחות בקריות.

קנייה של בשר חזיר היתה מתחת לשולחן ונראתה כמו עסקת סמים.

בשבתות היום, יש קניונים, מסעדות, קולנוע. אתה יכול לקנות בשר לא כשר בקלות.

אז אם אני מסתכל על המציאות, ישראל היום הרבה יותר חופשית מזאת שלפני 30 שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נותנים לך יום שבתון ותחבורה ציבורית בחינם ואתה מתלונן.

אין גבול לשטויות באוף טופיק.

זכותי לחופש ביטוי במדינה דמוקרטית

סך הכל עוד שיטה להעלות אחוזי הצבעה

טוב, נו, הצבעתי גנץ.

אבל רק בגלל שהקלפי היה נטוש.

שלא יהיה לכם ספק ביבי לוקח.

הקלפיות נטושות.

תהנה מההמבורגר

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נטוש? אני כבר 10 דקות בתור. כל מטומטם צריך לעשות סלפי תוך כדי ולעכב.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...