Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

אוי נו די עם הדרמה.

אתם נשמעים כמו leftie losers אמריקאים שמאיימים לעבור לקנדה כל פעם שהכוכבים לא מסתדרים בדיוק כמו שהם רוצים.

יאללה תעברו. הכבישים יותר מידי צפופים, יש מחסור במקומות חנייה ומחירי הדיור עולים. במקרה של אוכלוסיה פחות זה יותר.

לא הכל כזה שחור.

נוצרו שתי מפלגות גדולות. בנט ושקד הלכו הביתה. פייגלין נשאר בבית. ניסנקורן לא יהיה שר אוצר/כלכלה. מפלגת העבודה סיימה את תפקידה ההיסטורי.

אני הייתי שמח לקבל חילופין שלטון בשביל לרענן את השורות, אבל זה לא יקרה עד שנתניהו יפרוש מרצון.

זה מה יש ויכל להיות הרבה יותר גרוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4612

• SlowRide

4432

• פינדר

3493

• m3x7r3m3

2926

כמה מסקנות:

1. אי אפשר לברוח מהדמוגרפיה. You can run, but you can't hide

2. בעולם של אחוז חסימה גבוה, פיצולים זה רע. ע"ע בנט, ולהבדיל, בל"ד.

3. ההצבעה היא שבטית באופן שכמעט לא יאמן. אם הייתי איש שיווק הייתי אומר שזה הכח של מותגים. אתה יכול לגרום לחמאס לירות על אנשים במשך שנים בלי להגיב, לתת פרוטקשיין לחמאס, לשלוח את שרת התרבות שלך להגיד שהם לא מעניינים ועדיין יצביעו לך. ככה זה כשאתה מותג. וזה לא שאפשר היה לצפות שיצביעו ל"שמאל" החלש עם 3 רמטכ"לים לשעבר, פשוט היו כל כך הרבה מפלגות ימין שאפשר לבחור מהן הפעם, אבל לא, הערים בעוטף עזה (שדרות, אשקלון, נתיבות, אופקים, ובטווח הקצת יותר רחוק ב"ש וקריית גת), כולם בוחרים ביבי.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה מסקנות:

3. ההצבעה היא שבטית באופן שכמעט לא יאמן. אם הייתי איש שיווק הייתי אומר שזה הכח של מותגים. אתה יכול לגרום לחמאס לירות על אנשים במשך שנים בלי להגיב, לתת פרוטקשיין לחמאס, לשלוח את שרת התרבות שלך להגיד שהם לא מעניינים ועדיין יצביעו לך. ככה זה כשאתה מותג. וזה לא שאפשר היה לצפות שיצביעו ל"שמאל" החלש עם 3 רמטכ"לים לשעבר, פשוט היו כל כך הרבה מפלגות ימין שאפשר לבחור מהן הפעם, אבל לא, הערים בעוטף עזה (שדרות, אשקלון, נתיבות, אופקים, ובטווח הקצת יותר רחוק ב"ש וקריית גת), כולם בוחרים ביבי.

תשמע, בסופו של דבר שלושת הרמטכ"לים האלו ישבו ביחד עם ביבי בקבינט כשהחמאס ירה טילים על העוטף ומעבר לו ואף אחד מהם לא שינה את זה, וגם לא הציע שום תכנית לשנות את זה. היחיד שדיבר בגלוי על גישה אחרת הוא בנט. אז בהיבט הזה תושבי העוטף חושבים כנראה שמצבם תחת גנץ כראש ממשלה יהיה זהה ותחת לפיד כראש ממשלה יהיה גרוע יותר ובוחרים באפשרות עם תוחלת ההפסד הנמוכה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה כל מי שדיבר פה על לא להצביע? מבסוטים?

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

הצבעתי.

וקרה מה שאמרתי שיקרה. באמת זו לא הפתעת המאה שאין סיכוי לחילופי שלטון כשערבים מחוץ לתחום וחרדים ודתיים גורפים 20 מנדטים (אולי יותר אם סופרים את זהות).

ולכל מי שרוצה עכשיו לספר לעצמו איך הלא מצביעים הרסו לו את החיים - כמו שכתבתי גם אתמול, גם אצל החרדים אין 100% הצבעה. ואצל הערבים כשבדקתי בערב זה היה פחות מ-50%. תפסיקו למכור לעצמכם סיפורי סבתות. הכנסת נראית בדיוק כמו שהחברה נראית. רוב ימני דתי או חרדי מובהק.

אבל לפחות שקד בחוץ. גם זה סוג של שיפור.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, בסופו של דבר שלושת הרמטכ"לים האלו ישבו ביחד עם ביבי בקבינט כשהחמאס ירה טילים על העוטף ומעבר לו ואף אחד מהם לא שינה את זה, וגם לא הציע שום תכנית לשנות את זה. היחיד שדיבר בגלוי על גישה אחרת הוא בנט. אז בהיבט הזה תושבי העוטף חושבים כנראה שמצבם תחת גנץ כראש ממשלה יהיה זהה ותחת לפיד כראש ממשלה יהיה גרוע יותר ובוחרים באפשרות עם תוחלת ההפסד הנמוכה יותר.
אבל איפה ליברמן? איפה בנט? איפה סמוטריץ'? אולי אפילו פייגלין? כולם דיברו על שינוי בטחוני כזה או אחר, מ"הכרעה" ועד כיבוש עזה.

עזוב את זה, לפחות אל תצביעו למפלגה שאומרת (בגלוי!) שאתה לא מעניין.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה רק מוכיח כמה לא אמינים הסקרים האלה. 8 מנדטים לש"ס?!

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המדגמים די צדקו למעט המדגם של YNET שהיה הכי לא מדויק by far.

מראה מה הדעות הפוליטיות של הנפשות הפועלות מאחורי הקלעים ב-YNET.

בכל אופן גנץ יצא ליצן. טירון פוליטי. רץ להכריז ניצחון כמו איזה ילד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שמההתחלה כחול לבן היו צריכים להשלים שביבי יהיה ראש הממשלה ולחתור לממשלת אחדות ללא חרדים. בכללי בתור מזכיר קלפי לפחות 5 פעמים אני לא מבין למה נותנים לחרדים להצביע... אמורים לתת להם רק קול אחד - הקול של הרב! הם ממש מתנהלים כמערכת פיאודלית וזה לא דמוקרטיה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל איפה ליברמן? איפה בנט? איפה סמוטריץ'? אולי אפילו פייגלין? כולם דיברו על שינוי בטחוני כזה או אחר, מ"הכרעה" ועד כיבוש עזה.

עזוב את זה, לפחות אל תצביעו למפלגה שאומרת (בגלוי!) שאתה לא מעניין.

מדהים איך עדר כבשים שמצביעים להם לא מבינים שאף אחד לא יכבוש את עזה. אף אחד לא יזיז אוכלוסיה עויינת של 2.5 מיליון בני אדם. המדינה הזאת לא מסוגלת להזיז 100 סודנים מדרום תל אביב.

אנחנו נמשיך לחיות בסטטוס קוו. מידי פעם נחטוף כמה טילים, חיל האוויר יפציץ כמה דיונות וככה נחייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המדגמים די צדקו למעט המדגם של YNET שהיה הכי לא מדויק by far.

מראה מה הדעות הפוליטיות של הנפשות הפועלות מאחורי הקלעים ב-YNET.

יכול להיות שזה מראה על התקציב שהושקע במדגם? אולי לא כל דבר הוא קונספירציה? כאילו, מה עוזרות למישהו תוצאות מדגם מוטות?

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1) המדגם הכי לא מדויק (אלה מהטלוויזיה) שוב היה של מינה צמח, ימשיכו להעסיק אותה בעתיד??

2) לא השתנה אחד הדברים המהותיים ביותר מהערב - ליברמן עדיין שותק ובלעדיו אין ממשלת ימין-חרדים. הוא יכול לכפות ממשלת אחדות (הלוואי, אם כי לאור השיוויון ואולי יתרון אפשרי של מנדט לליכוד, אני פחות אופטימי).

3) תושבי הדרום - כנראה להיות פראייר זה בדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוחרים באפשרות עם תוחלת ההפסד הנמוכה יותר.

קצר וקולע.

בחירה ב"רע במיעוטו" (כל אחד בהתאם להשקפתו) איננה "עדר שבוי". זאת בחירה שכלתנית. ולא של מלחכי קש וגבבה...

הסקרים בסך הכול שבו לאותה מתכונת של טעות טווח דגימה סבירה (5 אחוזים - בערך 6 מנדטים) באופן כללי,

והערכת-חסר בפעם המי-יודע-כמה ברציפות של המפלגות החרדיות/ש"ס. מעניין מי ישכיל להכניס את התיקון האוטומטי הזה לסקרים הבאים...

אגב, בנוגע ל"גוש השמאל" - מדובר ביצור קצת תיאורטי

שמשמש ליצירת גרפיקות נאות בצבע כחול אדום,

אבל בשטח הוא חסר משמעות / או בעל משמעות אחרת.

אף ממשלה מעולם לא צירפה לקואליציה את המפלגות הערביות עד כמה שזכור לי (תיכף יבוא איזה זקן פורום ויתקן אותי) ומכאן שמספר המושבים של השמאל-שכן-נכנס-לקואליציות הוא למעשה זעום, ועם ליקוט בפינצטה של כמה מחברי כחול-לבן שלא ממש מזוהים עם השמאל (ויעברו תוך מספר חודשים למפלגה אחרת בכל מקרה), המספר עוד יירד.

במילים אחרות, השמאל המדיני מת.

השמאל הכלכלי חי ונושם ב... ליכוד, בכל מיני וריאציות מוזרות :roll:

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ביבי וגנץ? את מי זה מעניין? אני מבשל עכשיו איזה כובע עם פייגלין... מי בא לאכול? :-P

תן קודם לישתות את הקפה של הבוקר ואני מתחיל לאכול :-).

כמה מסקנות:

עצוב באמת מה שקורה, פשוט לא משנה כמה רע יהיה לאוכלוסייה מסויימת- כל עוד הם חיים אז הקול שלהם מובטח לאותו המותג.

ככה אין שום סיבה שבעולם שאותו המותג יעשה אפילו טיפה מאמץ לטובת המצביעים שלו- גם ככה הם מקבלים את התמיכה בחינם אז בישביל מה להיתאמץ?

בקיצור- הסירטון הזה מתאר יפה מאוד את המצב:

אנשים צוחקים על מה שפוטין עשה ברוסיה שהמליך את עצמו לשנים רבות ולא רואים שפה ממליכים מלך כבר בפעם החמישית וצועקים "מלך ישראל" ובטח כל עוד ביבי לא יפרוש הוא ימשיך למלןך עוד שנים רבות.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצר וקולע.

בחירה ב"רע במיעוטו" (כל אחד בהתאם להשקפתו) איננה "עדר שבוי". זאת בחירה שכלתנית. ולא של מלחכי קש וגבבה...

אין ספק.

אני בטוח לגמרי שתושבי שדרות / נתיבות /אשקלון / משוכנעים שאין שום פיתרון אחר פרט ללהמשיך לחטוף. לא למוטט את שלטון החמאס, לא לכבוש את עזה, וגם לא לנסות להקל על תושבי עזה שיהיה להם מה להפסיד ואז אולי הם בעצמם יכפו איזו רגיעה על החמאס.

אני גם בטוח שתושבי אותם ערים ישבו ודנו בינם לבין עצמן באפשרויות, השתתפו בחוגי בית של מפלגות מצדדים שונים, הקשיבו ושקלו, ואז בחרו "ביבי המלך" או "רק ביבי, בעזרת ה'" מתוך בחירה רציונלית מלאה.

וזה גם הגיוני שיישובים לא עירוניים בעוטף עזה בחרו ברובם כחול-לבן, כשבאחד מהם העבודה מובילה (בארי אאל"ט) ובאחד מרצ(!).

כי מה הם מבינים לעומת תושבי שדרות.

די, באמא'שך, יש פה הצבעה עדתית ברורה בניגוד לכל היגיון סביר (וזו הדרך הכי pc שמצאתי להגיד את זה). זו המציאות. אתה יכול להתעלם ממנה, אבל היא לא הולכת לשום מקום.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...