Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

אם לגנץ באמת חשוב עתיד המדינה הוא ירכיב קואליציה עם נתניהו בתמורה לתיק בכיר. בשום פנים ואופן לא תמורת תיק האוצר שידוע גם כבית קברות לפוליטיקאים ולא רוטציה.

י

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4624

• SlowRide

4439

• פינדר

3496

• m3x7r3m3

2926

אנשים צוחקים על מה שפוטין עשה ברוסיה שהמליך את עצמו לשנים רבות ולא רואים שפה ממליכים מלך כבר בפעם החמישית וצועקים "מלך ישראל" ובטח כל עוד ביבי לא יפרוש הוא ימשיך למלןך עוד שנים רבות.

שים לב שזה לא אותם אנשים.

אלה שצועקים "ביבי מלך ישראל" מתים שפוטין יהיה ראש ממשלה פה

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שולל עדתיות.

גם להצביע מרצ סתם בגלל שככה בוחרים בברנז'ה שלך זאת עדתיות.

אבל זה לא רק זה.

אפשר לצאת קצת מהנרטיב של הצד החכם/הצד הטיפש?

הבנו, בסדר, אפשר להתקדם?

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לגנץ באמת חשוב עתיד המדינה הוא ירכיב קואליציה עם נתניהו בתמורה לתיק בכיר. בשום פנים ואופן לא תמורת תיק האוצר שידוע גם כבית קברות לפוליטיקאים ולא רוטציה.

י

אם טובת אזרחי ישראל לפניהם אז זה מה שהייתי מצפה מהם, להקים קואליציה בלי שום מיני מיפלגות סחטניות וככה להוביל רפורמות חשובות שישפרו את חיי האזרח.

אבל אני חושב שהאגו של שני הצדדים גדול מידי בשביל לשבת באותה ממשלה.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוששני שגם אם גנץ יתחנן ויירד על ברכיו, הוא לא יצורף.

בלגו של ביבי מתחילים תמיד עם אותן אבני בסיס - המפלגות החרדיות, ואחר כך מצרפים מה שמתאים (לו...).

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכאן אנחנו נאכל אותה, יש למיפלגות הקטנות הללו את כל הכוח כעת, הם הולכים ליסחוט עד הסוף והרבה כספים יעברו לכל מיני מקומות, רק לא להיכן שצריך.

מיטות נוספות בבתי חולים? הצחקתם אותי.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההצבעה העדתית לא שמורה רק לימין. מכיר כמה וכמה מצביעי מרצ והעבודה שלא ידעו בחיים להסביר למה הם בשמאל, מעבר ל״מה זאת אומרת?!״.

ההנחה שההצבעה היא רציונלית דורשת הוכחה, בדיוק כמו בכלכלה או תחומים אחרים. וכנראה שהיא לא.

טיפשים או חכמים? שוב, הצביעות היא גם לא נחלת השמאל. בני אדם באופן כללי הם לא קבוצה הומוגנית זהה. זה לא עניין של טמטום. זה עניין של רקע, תרבות, מיליון ואחד דברים אחרים. ובדיוק כמו שכלפי חוץ ברור לכולם שלא יהיה כאן brotherhood of man, צריך להפנים שזה בדיוק אבל בדיוק המצב גם כלפי פנים. גם אם יותר נח להתעלם מזה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מרבה להשתתף בדיוני בחירות בכלל ובדיון הזה בפרט.

לגופו של עניין

יש מעל מיליון איש שבחרו חיכוד, ומעל מיליון שבחרו כחולבן.

לענ''ד, מן הראוי שישבו יחדיו 2 המפלגות הגדולות, לא כממשלת אחדות - כי בגדול העם בחר ממשלת ימין, אלא כקואליציה רחבה בראשות הליכוד עם תפקידים בכירים לראשי כחולבן. בינינו, אין באמת הבדלים עצומים בין המחנות.

רוב הימין השפוי בעד היפרדות מהפלסטינים תוך שמירה על הגושים, ורוב המרכז שמאל לא בדיוק ירוץ מחר לפנות את אריאל.

כמובן שלתוך זה יש להכניס את החרדים, תוך התחייבות לשמירה על סטטוס קוו, והעברת תקציבים בהתאם לחלקם באוכלוסיה.

וורוד מדי? כנראה.

אבל אם יפחיתו קצת אגו, בהחלט אפשרי.

אפשרות נוספת היא פיצול בתוך כחולבן. לפחות חצי מהרשימה הזאת יכולה להשתלב בליכוד בקלות.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליברמן שבר שתיקה:

https://www.haaretz.co.il/news/elections/.premium-1.7107619

מהאמור לא ממש הבנתי מה הוא הולך לעשות. מצד אחד הצהיר שלא ימליץ על גנץ, מצד שני אמר שלא יחליף עקרונות בכסאות וציין את מספר הרב של מנדטים לחרדים.

כאמור בלעדיו אין ממשלת ביבי-חרדים. השאלה הגדולה האם ביבי יכוון לממשלת אחדות או יפנה לח"כים בכחול לבן לפצל אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההצבעה העדתית לא שמורה רק לימין. מכיר כמה וכמה מצביעי מרצ והעבודה שלא ידעו בחיים להסביר למה הם בשמאל, מעבר ל״מה זאת אומרת?!״.

ההנחה שההצבעה היא רציונלית דורשת הוכחה, בדיוק כמו בכלכלה או תחומים אחרים. וכנראה שהיא לא.

טיפשים או חכמים? שוב, הצביעות היא גם לא נחלת השמאל. בני אדם באופן כללי הם לא קבוצה הומוגנית זהה. זה לא עניין של טמטום. זה עניין של רקע, תרבות, מיליון ואחד דברים אחרים. ובדיוק כמו שכלפי חוץ ברור לכולם שלא יהיה כאן brotherhood of man, צריך להפנים שזה בדיוק אבל בדיוק המצב גם כלפי פנים. גם אם יותר נח להתעלם מזה.

למי שלא טורח לקרוא: אין ציפייה לניצחון של כחול-לבן בעוטף עזה. בהעדר הצבעה למרכז-שמאל, יש ציפייה להצבעה קצת יותר מסיבית למפלגות ימין קשה, שלפחות מציעות פיתרון תאורטי.

ואם זה עדיין לא ברור: יש ציפייה להצבעה פחות גורפת לליכוד, שהביא אותם למצבם הנוכחי.

נכון שגם ההצבעה לשמאל היא בחלקה עדתית-מותגית, אבל בוא: אם מרצ היתה מקימה ממשלה (תזרום איתי, למרות שזה כל כך תאורטי שזה קשה), ובשביל זה היתה מכניסה את החרדים לקואליציה, מכריחה ילדים להגיע בלבוש צנוע לשיעורי תנ"ך, אוסרת על לימודי אבולוציה ומעבירה תקציבים לישיבות, אתה חושב שהיא היתה זוכה בסיבוב הבא?

אז שוב, אפשר להתעלם, אבל הבייס הליכודי מצביע ביבי כי מפא"י שמה את סבא שלו במעברה, ושום דבר לא ישנה את זה (גם כשמרוקאי מהמעברה עומד בראש מפלגת העבודה). כל כך פשוט, כל כך עצוב.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל למה שפלוני-אלמוני יצביע לימין קשה עם פיתרון תיאורטי ולא ישים (ההסכמה על כך די נרחבת...),

כאשר הימין ה״רגיל״ מציע לו כבר שנים פיתרון מעשי שאשכרה מיושם בשטח, עם כל מגרעותיו?

אין שום היגיון במה שכתבת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוששני שגם אם גנץ יתחנן ויירד על ברכיו, הוא לא יצורף.

בלגו של ביבי מתחילים תמיד עם אותן אבני בסיס - המפלגות החרדיות, ואחר כך מצרפים מה שמתאים (לו...).

הייתי שמח לראות את גנץ שם את האגו בצד, אבל לא סביר שזה יקרה, הרבה לפני ביבי יסכים או לא.

לא שולל עדתיות.

גם להצביע מרצ סתם בגלל שככה בוחרים בברנז'ה שלך זאת עדתיות.

אבל זה לא רק זה.

אפשר לצאת קצת מהנרטיב של הצד החכם/הצד הטיפש?

הבנו, בסדר, אפשר להתקדם?

+אינסוף

ההתנשאות שמרדדת את מצביעי הליכוד (ואני ביניהם) ל"רק ביבי" או "ביבי מלך ישראל" כל כך מאוסה ולשמחתי הרבה מעידה יותר על מי שמביע אותה ולא מי שמצביע ליכוד.

בכלליות:

1. לדעתי מגזימים פה עם נבואות הזעם. תשחררו, תנשמו, סביר להניח שהמון לא ישתנה פה.

2. כל חלום הבלהות של אנשים פה על ממשלת חרדים וביבי יכולים (או היו יכולים) להימנע אם למשל כחול לבן ישבו עם ביבי בכנסת ואז תהיה ממשלה מרכז-ימין, חילונית ברובה, ללא כל מיני טפילים ומפלגות קטנות. תחשבו שאם גנץ מחר אומר, בשביל המדינה שלי אני מוכן לשים את האדו בצד כדי שתהיה קואליציה חזקה ויציבה עם 70 מנדטים וצפונה ואז לא נצטרך אף קיצוני לקבל החלטות.

לדעתי זה לא יקרה משתי סיבות: הראשונה, גנץ וחבריו מלאי אגו ופוליטיקאים לא פחות מביבי. לא באמת אכפת לו ממלכתיות, אכפת לו מלהיבחר. הסיבה השנייה היא שגנץ בחר להילחם באש עם אש ולכלכך על ביבי אישית הרבה יותר ממה שהוא אמר שהוא כן ייעשה. כשאתה מנסה להילחם ב-ביבי בעזרת טקטיקות של ביבי, אתה תפסיד, כי לביבי יש ניסיון ב-להיות ביבי. וגם גנן דיגן דגן בגן.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...