Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

עזבו את כל הוויכוחים התיאורתיים.

מישהו שם לב ששתי השותפות הבכירות בכל קואליציה (למעט במקרה של ממשלת אחדות) יהיו חרדיות?

מישהו שם לב שאחת מהן היא אף אנטי-ציונית במוצהר?

מישהו חשב מה יהיה גורל החינוך,מה תהיה דמות השבת הציבורית, וכמה כסף סקטוריאלי יזרום מהכיסים שלנו?

עכשיו, תוסיפו לכל הטוב הזה עוד מפלגה אחת שתהיה לשון מאזניים, וחבריה תומכים במוצהר בהקמת מלכות יהודה החדשה, כולל פינוי בינוי בהר הבית, ושבבתים שלהם תלויה תמונה של רוצח המונים, ותגידו לי עוד פעם אחת ש"מה שהיה הוא שיהיה".

אני לא מאמין שמחר בבוקר תהיה פה מדינת הלכה, אבל כן, יהיו שינויים קטנים שיבשלו את כולנו לאט לאט. שר חינוך חרדי? לא כזה far fetched.

ההתנשאות שמרדדת את מצביעי הליכוד (ואני ביניהם) ל"רק ביבי" או "ביבי מלך ישראל" כל כך מאוסה ולשמחתי הרבה מעידה יותר על מי שמביע אותה ולא מי שמצביע ליכוד.

זה לא מורכב, יש הבדל בין "כל" מצביעי הליכוד, לבין "חלק" ממצביעי הליכוד, אני בטוח שאתה מבין את זה. הטענה היא שחלק לא קטן ממצביעי הליכוד הוא כאלה שלא טוב להם ואין להם בעיה להגיד את זה, ועדיין מצביעים לליכוד בעיקר כדי לתחוב אצבע בעין של ה"שמאל / אשכנזים / אליטות / חילונים / מפא"י (ששמו את סבא שלהם במעברה)", ומקבלים את האצבע בעין של עצמם בחזרה, אבל לא מצליחים להבין את הקשר הפשוט הזה. למשל, אנשים שמצביעים ליכוד כדי לראות את מירי רגב משתלחת באיזה תאטרון ערבי / שמאלני שהעלה איזה מחזה מופרך כזה או אחר, ולא מבינים (או לא רוצים להבין) שהם מצביעים לעוד ארבע שנים של אפס עשיה מדינית ו/או בטחונית מול חמאס (ורק המשך הדרדרות המצב ההומינטארי בעזה, שבסוף יתפוצץ לכולנו בפרצוף).

לא יודע איך לכתוב את זה ברור יותר.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4651

• SlowRide

4463

• פינדר

3514

• m3x7r3m3

2926

אני לא מאמין שמחר בבוקר תהיה פה מדינת הלכה, אבל כן, יהיו שינויים קטנים שיבשלו את כולנו לאט לאט. שר חינוך חרדי? לא כזה far fetched.

לא סביר שיהיה שר חינוך מאחת המפלגות החרדיות, אבל חלק ניכר משרי החינוך לדורותיהם היו מהמחנה הדתי-לאומי (זבולון המר, יצחק לוי, שי פירון, נפתלי בנט) ואף אחד לא מת מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בתחוך המחנה הדתי חלו שינויים במהלך השנים.

זבולון המר נחשב לשר חינוך מוצלח מאד. כנראה לא התערב יותר מדי בתכנים

שי פירון הגיע מכיוון אחר (יש עתיד), וממילא הקד נציה שלו היתה קצרה מאד, כך שהשפעתו היתה מוגבלת.

דחיפת התכנים הדתיים על ידי איש הההייטק היתה בוטה מאד.

יש השפעות דתיות גם על הוראת מקצועות אחרים. למשל אי הוראת האבולוציה (אני לא יודע מתי בדיוק הוחלט שלא תלמד). והתערבויות פוליטיות בתכנים אחרים כמו בלימודי הספרות ודומני שאפילו האזרחות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה דברים שלא מתים מהם.

אנחנו לא רוצים רק לא למות אלא גם לחיות במדינה עם כלכלה סבירה, לא?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע אם זה רומנטיקה, כמו שזה תקווהמדיניות והכלכליות שלי אני מאוד קרוב לקונספט של הליכוד. האיש עצמו עושה לי רע. ההכפשות של כל מי שיכול איכשהו להתברר כיריב, הדיבור "מגבוה" לכל מיני לא מעניינים, הטקטיקה המלוכלכת נגד התקשורת, מערכת המשפט ו

אנגלה מרקל אפילו לא בטופ 30. מה גם שאי אפשר לשפוט מנהיג של מדינה אחרת. אין לך מושג מי היא או מה ואיך היא עושה. יכול להיות שהיא פשוט באמת מקבלת תמיכה נרחבת, ויכול להיות שהיא רודנית יותר גרועה מארדואן. אין לי מושג. יכול להיות שהיא מושחתת עד העצמות, ויכול להיות שהיא מדהימה וכולם מבסוטים עליה. אני לא יודע את ואני מניח שגם אתה לא.

כשרואים את המדינות שברשימה מבינים שהכיוון לא טוב. בלי להכנס לזה האם ביבי אשם השיטה אשמה או שאם יש או אין התחממות גלובלית. עוד סממן מובהק לזה שהכיוון לדיקטטורה זה שאף אחד בליכוד לא מעיז להגיד שהוא רוצה להיות ראש ממשלה מחשש לחיסול פוליטי ממוקד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה דברים שלא מתים מהם.

אנחנו לא רוצים רק לא למות אלא גם לחיות במדינה עם כלכלה סבירה, לא?

אני מניח שמעולם לא גרת במדינה עם כלכלה פחות מסבירה, אחרת היית מבין כמה טוב המצב הכלכלי של ישראל היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין שכתבת את זה דווקא ליבגני, שהוא כידוע לוותיקי הפורום, יליד בריה"מ...

אבל יאללה, קח אותי כדוגמה.

אני נולדתי בארץ, חי בה את כל חיי, ויתכן שכאן גם אתפגר בבוא יומי. :-)

אדריכל,בעל משרד עצמאי, מעסיק כמה עובדים בודדים. יענו, בהארד קור של מה שקוראים אצלכם הכלכלנים "עסקים קטנים".

מה כל כך טוב לי? אילו מפירות המצב הכלכלי הנפלא אני אישית רואה כאן בתמורה לתועפות המס שאני משלם?

בריאות אולי? כשאזדקק למיטת אשפוז, היא תמוקם כנראה במסדרון, לא?

אז תחבורה? לוקח לי שעה וחצי לכל כוון להגיע לעבודה שמממנת את כל הטוב הזה.

אז התחלתי לנסוע לעבודה ברכבת, כדי לחסוך לפחות את העצבים. נשאיר את איך זה נגמר לשרשור אחר, אבל אתה בטח יכול לדמיין.

חינוך בטח? יש לי, למזלי הטוב, שני ילדים שאובחנו כמחוננים כבר בכיתה ב'.

אתה יודע כמה עולה לי כל חודש "חינוך חינם" שימצה את הפוטנציאל שלהם, כך שתהיה להם נקודת פתיחה שווה לילד אירופאי ממוצע?

סורי. האגדה הפופוליסטית שמוכרים פה לתומכי ביבי ש"שדה התעופה והקניונים מלאים וכולם נוסעים במכוניות חדשות" לא עובדת עלי.

זה לט מוכיח צממיחה, וממילא מעטים ממי שמסרב לקחת חלק בבועת האשראי הצרכני המתנפחת, יכולים להרשות לעצמם רמת חיים כמו שביבי מתאר.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שמעולם לא גרת במדינה עם כלכלה פחות מסבירה, אחרת היית מבין כמה טוב המצב הכלכלי של ישראל היום.
אני מניח שלא גרת במקום עם כלכלה יותר מסבירה, אחרת היית מבין כמה ההון האנושי בארץ מפוספס...

אבל הרבה אנשים לא אוהבים לחלוק רשמים וחוויות, כי השיח הרגשי בישראל בנוגע להגירה גורם להמון אנטגוניזם ורעל.

לדעתי אגב, המצב עכשיו עוד לא בנק' המינימום, עוד עשור או שניים שהחילונים יאבדו את הרוב ייתכן שיהיה יותר מעניין.

אבל שאני מנסה להשוות את איכות החיים בין המדינות... סלח לי, השוואה אבסורדית.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לשאוף לטוב יותר ולנסות לשפר = להתבכיין שרע ולהשביז את כולם.

RUdPyQP.jpg

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דחיפת התכנים הדתיים על ידי איש הההייטק היתה בוטה מאד.

יש השפעות דתיות גם על הוראת מקצועות אחרים. למשל אי הוראת האבולוציה (אני לא יודע מתי בדיוק הוחלט שלא תלמד). והתערבויות פוליטיות בתכנים אחרים כמו בלימודי הספרות ודומני שאפילו האזרחות.

השאלה היא מה אתה יכול לעשות כאשר הדת שתולה כל כך עמוק בהגדרת הלאום. כל עוד זה המצב, שר החינוך תמיד יוכל לדחוף תכנים דתיים תחת האצטלה שמדובר ב"מורשת של העם שלנו", כאילו זה הופך את זה לטוב יותר.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סורי. האגדה הפופוליסטית שמוכרים פה לתומכי ביבי ש"שדה התעופה והקניונים מלאים וכולם נוסעים במכוניות חדשות" לא עובדת עלי.

זה לט מוכיח צממיחה, וממילא מעטים ממי שמסרב לקחת חלק בבועת האשראי הצרכני המתנפחת, יכולים להרשות לעצמם רמת חיים כמו שביבי מתאר.

ואיפה כן אפשר ליהנות מרמת חיים בלי לקחת חלק בבועת האשראי הצרכני המתנפחת? חובות משקי בית לא תופעה ייחודית לישראל ובהשוואה בינלאומית חובות בישראל יחסית נמוכים.

אתה מתלונן על כסף שצריך להוציא בשביל שילד ימצה את הפוטנציאל שלו.

מה יגידו סטודנטים בארצות הברית שחייבים 1.56 טריליון דולר לבנקים?

בכלל איך אפשר להשוות את ישראל מדינה שכל משפחה מביאה לעולם 3 ילדים ומעלה למדינות אירופה שסובלות מילודה שלילית ומוכנות לסבסד להורים חינוך חינם מהפעוטון עד האוניברסיטה רק בשביל שיביאו ילד אחד לעולם?

ואיך חי אמריקאי ממוצע שלא יונק מעיטני חברות FANG בסילקון וואלי?

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתכוון שאבסורדי להשוות מדינות גדולות בשטח ובאוכלוסין, עשירות במשאבי טבע וותיקות (גרמניה, ארה"ב) למדינה קטנטנה ללא משאבים ומאוימת תדירות, בת פחות מ-100 שנה? וואלה, צודק, באמת אבסורדי.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואיפה כן אפשר ליהנות מרמת חיים בלי לקחת חלק בבועת האשראי הצרכני המתנפחת? חובות משקי בית היא לא תופעה ייחודית לישראל. החובות משקי בית בישראל בהשוואה בינלאומית יחסית נמוכים.

אתה מתלונן על כסף שצריך להוציא בשביל שילד ימצה את הפוטנציאל שלו.

מה יגידו סטודנטים בארצות הברית שחייבים 1.56 טריליון דולר לבנקים?

הם יגידו שחבל שהם לא אזרחים של מדינה אירופית. עדיף גרמניה נורבגיה או דנמרק (שבה אתה יכול להגיע עד לסיום הדוקטורט בחינם).

אגב, בעניין החינוך, לא התלוננתי על גובה ההוצאה, אלא על איכות החינוך הנמוכה, שתמנע מבני, (שיש להם אזרחות אירופית) ללמוד באירופה, עקב פערים באיכות הלימודים התיכוניים בין הלבנט למערב.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביבי לעולם לא ייתן לזה לקרות.

לעולם לא נגלה, כי לא עברנו את שלב א'. כרגע זה בחזקת גנץ לעולם לא ייתן לזה לקרות.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...