Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הלך המזגן בניסן מקסימה 2016

bjlb
מעבר לפיתרון נפתר ע"י yor2,

פוסטים מומלצים

לפני 5 שעות, bjlb כתב:

זה קצת מפחיד אותי, שהאיכות תיהיה בהתאם.

לא ממש בא לי להשקיע אלפים על תיקון ופירוק דשבורד והחלק הסיני יתפגר אחרי שנתיים.

למרות שעדיין עלות של 4 החלפות כל שנתיים עדיין תיהיה פחות מעלות של כל היחידה המקורית.

אני לא מכיר את המחירים ואיכות החלפים עבור הרכב שלך אבל עבור קונצרן VAG קיימים מספר ייצרני OEM או אפטרמרקט

של רוב החלקים הקשורים למערכת המיזוג והעלות היא רבע מהמחיר ואפילו חמישית מחלק מקורי בארץ.

נסה לבדוק באתר של דנסו/מגנטי מרלי/SWAG עם קיים מאייד חליפי לרכבך.
חשוב להזין את פרטי הרכב המדוייקים או מספר שלדה (VIN) באתרים שציינתי בכדי למצוא התאמה מלאה.

https://www.densoautoparts.com/

• מעניין 1

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 20.4.2024 בשעה 19:30, לירון .ה. כתב:

יש בבנימינה את יוסי, שיושב במוסך של אליקו.

לא שמעתי עליו, אשמח לקבל את הפרטים שלו אם הוא באמת מומלץ.

הסיפור שלי, למי שממש אוהב לקרוא הרבה,

-התחלתי בפרדס חנה מול המכון רישוי, מתמחים רק במיזוג ופנסים, 4 עמדות עם ציוד חדיש - חיברו למכונה, לקחו כסף, לא פתרו את הבעיה.

-הלכתי לבחור באזור התעשיה מעיין צבי לאחר המלצה חמה, הסביר לי שהמקום הקודם חובבני, חיבר למכונה, לקח כסף, לא פתר את הבעיה.

-הלכתי לעוד עסק שמתמחה רק במיזוג באיזור התעשיה חדרה, אחרי שחבר היה שם וסידרו לו את המזגן ובאמת עבד מצוין,

חירטטו אותי שהרכב שלי בכלל צריך את הגז החדש שיקר משמעותית, אבל בגלל שהם תותחים, הם יעשו קומבינה וישימו לי R134a וזה בדיוק אותו הדבר (בתא מנוע יש מדבקה שכתוב שצריך ברכב R134a), חיברו למכונה, לקחו כסף, לא פתרו את הבעיה.

-הלכתי למוסך של החברה בה אני עובד, סיפרתי להם את כל הסיפור, אמרו שקטן עליהם - תביא את הרכב, חיברו למכונה, (יש מצב שלא לקחו כסף, לא מתאים להם, אבל לא זוכר), וטענו שפתרו את הבעיה.

קראתי למנהל מוסך, אמרתי לו: תשמע, אני סתם חמר, אבל אני יודע שאמור לצאת 16 מעלות מפתח המיזוג וזה לא מרגיש לי 16 מעלות, אמר לי שאני לא מבין כלום, הביא מד חום ארוך למזגן, דחף לפתח, שיחק ושיחק ושיחק, לא ירד מ20 מעלות+

"ככה זה במכוניות ישנות." אמר בזילזול, יצא מהרכב וסיים את הסיפור איתי.

לא שיקרתי, אני באמת חמר, מרתיע אותי לנסות לחשוב איך כל מערכת המיזוג עובדת, אבל הנבלות לא השאירו לי ברירה, אז עפתי לאינטרנט לחפש,

יצרן, דגם, שנת ייצור, בעיות מיזוג, אנטר (באנגלית כמובן),

אחרי קריאה קצרה של כמה וכמה קישורים,

אני מבין שרוב בעלי הדגם שלי כשיש להם בעיות מיזוג - זה בדיוק הבעיה שיש לי - לא תמיד מקרר, עובד לסירוגין ובכללי לא משהו, מעודד, עכשיו נשאר רק למצוא את הפתרון שאולי הם מצאו,

הדעות חלוקות, הרבה פרטים טכניים שפחות דיברו אליי, אבל בסוף נפלתי על סרטון היחיד בנושא ביוטיוב, באיכות נוראית וצילום חובבני, אבל הבחור מחליף שסתום/סלנואיד במדחס וזה פותר לו את הבעיה.

הולך לקרוא קצת, ולומד שברכב שלי יש מדחס עם ספיקה משתנה, יש לו שסתום/סלנואיד עם פיקוד חשמלי שמשנה את הספיקה בניגוד למדחסים "רגילים".

רואה שהחברה שמייצרת את המדחס לרכב שלי SANDEN לא מוכרים את השסתום הזה בנפרד, לך זרוק כמה אלפים על מדחס שלם.

לא זוכר איך מצאתי בסוף, אבל באיביי יש מוכר של שסתומים כאלה AFTERMARKET, כל הדף תיאור של המוצר (שני מסכים של טקסט) זה הסבר על כמה השסתומים המקוריים האלה גרועים ונוטים להיכשל, ועד כמה השסתום שלהם משודרג משמעותית ויהיה יותר טוב מהמקור, אל תחליף מדחס - תחילף שסתום!

הרבה ביקורות חיוביות, אין לי מה להפסיד - מוצא את הדגם שמתאים למחדס שלי ומזמין.

למזלי אני עובד בחברה שגם מרכיבה מזגנים, מבקש טובה ממנהל מחלקה לבוא בשישי ולהתחבר למכונה, הוא יודע איך להפעיל אותה, אבל רק עבור השימוש של המחלקה שלו, ואני יודע מה צריך לעשות, רק אין לי מושג איך לתפעל את המכונה,

בשישי מתחברים למכונה (בגוגל מוצאים איפה לחץ גבוה ואיפה לחץ נמוך - היה כרוך בהרבה פירוקים של פלסטיקה) ומבצעים וואקום - מוציאים את כל הגז והשמן מהמערכת.

בכדי להיות בטוחים, ביצענו פעמיים (יותר נכון כי לא היינו בטוחים שעשינו כמו שצריך בפעם הראשונה), המערכת ריקה, אפשר לשלוף את השסתום (אחרי שמנתקים מהקונטקטור כמובן) שמוחזק ע"י טבעת נעילה אחת בלבד,

לא רק שאין גישה טובה, הוא גם תפוס היטב מהואקום, אני רק שובר את המחבר החשמלי עם הפלייר ולא מתקדם, לקחתי בורג קודח, קדחתי אותו רק קצת לתוך השסתום, תפסתי עם שפיץ פלייר את הבורג ודפקתי על הפלייר עם פטיש - POP גדול וזה בחוץ.

מכניס את השסתום החדש, מבזבז בערך שעה+ ועזרה מעוד בחור בכדי להחזיר את טבעת הנעילה למקום (הכלי שלהם היה שחוק לחלוטין, הטבעת עפה כל פעם) ומחבר את הקונטקטור לצמה.

על המדחס כתוב כמה שמן צריך לשים וכמה גז, מכניס את הנתונים למכונה ומפעיל, המזגן עובד מליון דולר כבר שנתיים רצוף, PRICELESS.

הבחור באיביי לא שיקר, לשסתום המקורי יש רשת סינון מסביבו (בתמונה נראה ירוק בין האו-רינגים השחורים), אבל רק שני חורים ממש קטנים משני הצדדים מאחוריה, שני החורים היו סתומים עם לכלוך כלשהו, בחדש היו מלא חורים מאחורי רשת הסינון.

מה שמדכא בסיפור הזה, במקומות שמתמחים רק בזה, אמורים להבין שזה מדחס עם ספיקה משתנה ולחשוד ישר בשסתום, אבל לא, קבל ואקום, גז וצא לדרך.

image.thumb.png.18780fc8a706cdbda0a01d1fbb03e54e.pngimage.thumb.png.facfe8b2e55cc5dd3a3a7396f51a58f2.pngimage.thumb.png.c28776b3f758e858cac7818885cac8e4.png

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 3

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, yairw כתב:

לא שמעתי עליו, אשמח לקבל את הפרטים שלו אם הוא באמת מומלץ

שלחתי לך בפרטי

• אהבתי 1

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, מרק10 כתב:

מצויין. תוכל בבקשה להוסיף קישור לרכישה של השסתום.

זה הקישור שאיביי זוכר לי:

https://www.ebay.com/itm/333521576348

החברה הזאת הוכיחה את עצמה, רק צריך למצוא את הדגם שמתאים למדחס הספציפי שלך ודי זכור לי שהוא מפרט היטב

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, מרק10 כתב:

אני לא מכיר את המחירים ואיכות החלפים עבור הרכב שלך אבל עבור קונצרן VAG קיימים מספר ייצרני OEM או אפטרמרקט

של רוב החלקים הקשורים למערכת המיזוג והעלות היא רבע מהמחיר ואפילו חמישית מחלק מקורי בארץ.

נסה לבדוק באתר של דנסו/מגנטי מרלי/SWAG עם קיים מאייד חליפי לרכבך.
חשוב להזין את פרטי הרכב המדוייקים או מספר שלדה (VIN) באתרים שציינתי בכדי למצוא התאמה מלאה.

https://www.densoautoparts.com/

תודה מרק, אבל כל האתרים שהזכרת אין כמעט חלקים למקסימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי, 

מעדכן שהלכתי לשמוע עוד דעה אצל דרעי מזגנים. אז הוא אמר שהוא יכול להשיג את המאייד, עולה 1200, עבודה 1800, פלוס גז ומעמ יעשה הכל ב 3700.

בקיצור, אני מעדיף שהוא יארגן את החלק במקומי, פחות כאב ראש של ייבוא וגם בסוף אולי לא יתאים, אז סגרתי איתו. העבודה תתבצע עוד כמה ימים.

כמובן שאעדכן אחרי.

תודה לכולם על העצות,

ליאור.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, מרק10 כתב:

מצויין. תוכל בבקשה להוסיף קישור לרכישה של השסתום.

רק כעת אני שם לב שהמשלוח עולה עכשיו פי 3, כשקניתי זה היה 18-19$ למשלוח, כנראה המלחמה עושה את שלה, רוב המוכרים לא שולחים לארץ.

אולי אפשר למצוא את זה לא באיביי עם משלוח יותר הגיוני

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

חזרתי לעדכן

ראשון הבאתי את האוטו לדרעי מזגנים, ליהודה.

שני בבוקר האוטו כבר היה מוכן.

עד עכשיו אין תלונות.

הכל נראה עובד במקום, אין קירקושים מיותרים, אבל לא באמת נסעתי הרבה.

כמובן שגם המזגן עובד סבבה.

הוא אמר לי שהיה "רכב עקשן" אבל החלק התאים פיקס.

תודה רבה ל @yor2, @לירון .ה.

מצרף כמה תמונות שביקשתי מיהודה שיצלם לי שהאוטו היה מפורק.

ליאור.

1715533760983.jpg

1715533760999.jpg

1715533761012.jpg

1715533761020.jpg

1715533761047.jpg

• אהבתי 7
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...