Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצבר start stop או רגיל?

Asher82
מעבר לפיתרון נפתר ע"י סולל הדרך,

פוסטים מומלצים

היי,

יש לי גולף 2016 TSI. המצבר מראה סימני גסיסה ואני רוצה להחליף אותו.
לפני כשנתיים החלפתי את המצבר שהיה Start Stop למצבר רגיל 62 אמפר והוא עבד לי מצוין, כמובן ללא הפונקציה של הStart Stop שהיא מיותרת עבורי וכמו כן עקב פער מחירים של כ800 ש"ח.
כיום לאחר שנתיים פחות חודש המצבר גמור ואני רוצה להחליף לחדש.
היתי בחנות מצברים שסירבה לתת אחריות מכיוון שלטענתם מצבר רגיל לא מתאים לרכב. 

השאלות שלי:
1. האם יכול להגרם נזק לרכב כתוצאה מהתקנת מצבר ללא המערכת הזו?
2. האם זה יכול היה לגרום לכך שאורך החיים שלו היה קצר יחסית? אולי כדאי לציין שהרכב עמד ללא התנעה  כשלושה שבועות לאחרונה בגלל שהייתי בחו"ל וכשבאתי להתניע אותו הייתי צריך להשתמש בכבלים.
3. האם יש המלצה למקום בו אוכל לרכוש מצבר רגיל ושתינו לי עליו אחריות?

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה שלי: 

האם ניטרלת את פונקצית הs/s בתוכנה או שהרכב המשיך לכבות ולהניע לך בעצירות עם המצבר הקודם?

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• פיתרון

להבנתי כל מערכת הטעינה שונה ובלי קשר לפונקציונליות של המערכת והפעלתה מצבר רגיל אסור לשימוש ברכבים בהם מערכת הטעינה מותאמת לSS
במקרים קיצוניים זה יגרום לשריפה ובדר"כ להתחממות ואורך חיים קצר אם מותקן מצבר רגיל

• אהבתי 2
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, amosbmw כתב:

השאלה שלי: 

האם ניטרלת את פונקצית הs/s בתוכנה או שהרכב המשיך לכבות ולהניע לך בעצירות עם המצבר הקודם?

לא עשיתי שום דבר אבל המערכת פשוט לא עבדה.
הבחור שהתקין לי את המצבר הרגיל אמר לי שהסמל של הS/S יופיע ככבוי אבל אני פשוט אמור להתעלם מזה

עריכה אחרונה על ידי Asher82
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 15.11.2023 בשעה 10:18, Asher82 כתב:

היתי בחנות מצברים שסירבה לתת אחריות מכיוון שלטענתם מצבר רגיל לא מתאים לרכב. 

אני רוצה לחבק את החנות מצברים הזו, שבמקום למכור לך מצבר 'רגיל' לא מתאים, נתנה לך את התשובה המקצועית הנכונה, גם במחיר של איבוד לקוח.

כל הכבוד להם.

אשמח לדעת מי החנות הזו, ברצינות. 

מערכת החשמל ברכב שלך בנויה למצבר Stop & Start וזה המצבר הנכון שאתה צריך להרכיב ברכב.

מצבר 'רגיל' עלול לגרום נזק גדול משמעותית מהתוספת של ה 250 שקל עבור המצבר. 

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 2

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גולף 2016 TSI. המצבר מראה סימני גסיסה ואני רוצה להחליף אותו.
לפני כשנתיים החלפתי את המצבר שהיה Start Stop למצבר רגיל 62 אמפר והוא עבד לי מצוין, 

באותו עניין - יש 2 סוגים של מצברי S&S

מצבר EFB שהוא יחסית זול, ומצבר AGM שהוא יחסית יקר.

איזה מצבר יש במקור ברכב שלך ? לפי VARTA רוב הגולפים TSI צריכות 70 אמפר, לטענתם EFB או AGM שניהם הולכים.

האם אתה יודע להגיד איזה מצבר היה במקור ברכב ?

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא פות"ש, אצלי בגולף מותקן varta efb s/s בקיבולת 60 אמפר. המצבר הותקן על ידי הבעלים הקודם ואני לא יודע מה היה במקור.

על המצבר יש כיתוב "להחליף אך ורק בefb או agm".

ניטרלתי באופן קבוע את הs/s במחשב הרכב.

תוכל להסביר מה ההבדל בין efb לagm?

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמוס, למיטב ידיעתי ברוב המקרים התקנה של מצבר תוצרת בוש ממשפחת S5 סילבר קלציום מחזיקים מעמד יופי ברכבי קונצרן VAG עם מערכת S&S ואף מצבר לא התפוצץ או נגרם נזק למערכת החשמל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,
יש לי גולף 2016 TSI. המצבר מראה סימני גסיסה ואני רוצה להחליף אותו.

בכדי לדעת בוודאות עם איזה מצבר הרכב נמכר בארץ צלם מתוך ספר הרכב את הדף עם התוספות כמו בתמונה המצורפת.

בחלק מהדגמים מותקן במקור מצבר AGM או EFB.

5555.jpg

לפני 3 שעות, amosbmw כתב:

תוכל להסביר מה ההבדל בין efb לagm?

למצבר AGM יש המון יתרונות לעומת מצבר EFB והם:

1. מספר מחזורי פריקה/טעינה רבים יותר.

2. מוגן בפני נזילות של חומצה במקרה של פגיעה במעטפת המצבר.

3. כושר התנעה גבוה יותר.

4. בזמן טעינת המצבר כמות הגזים הנוצרים בתוך המצבר נמוכה יותר לכן בדרך הייצרנים מתקינים מצבר AGM בתא המטען או מתחת למושבים ברכב.

חיסרון:

מחיר גבוה.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, Camaro 92 כתב:

עמוס, למיטב ידיעתי ברוב המקרים התקנה של מצבר תוצרת בוש ממשפחת S5 סילבר קלציום מחזיקים מעמד יופי ברכבי קונצרן VAG עם מערכת S&S ואף מצבר לא התפוצץ או נגרם נזק למערכת החשמל

מצברי S5 הם לא בהכרח EFB, למה שאתקין כזה?

אני לא מחפש קיצורי דרך בחלקים.

מכבר לכך שאני בכלל לא זקוק למצבר, כתבתי שאני לא פות"ש.

עמוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, amosbmw כתב:

אני לא פות"ש, אצלי בגולף מותקן varta efb s/s בקיבולת 60 אמפר. המצבר הותקן על ידי הבעלים הקודם ואני לא יודע מה היה במקור.

בכדי לדעת בוודאות עם איזה מצבר הרכב נמכר בארץ צלם מתוך ספר הרכב את הדף עם התוספות כמו בתמונה המצורפת.

ראה גם תשובתי בהודעה הקודמת.

לפני 47 דקות, Camaro 92 כתב:

אכן מנסיונם של מוסכים מסויימים אשר אני מכיר אישית הם מתקינים מצבר S5 או S4 של בוש במקום מצבר EFB ולא קרה נכון להיום שום נזק למערכת

החשמל של הרכב.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת המדבקה מהגולף.

אגב אצלי בBMW מותקן Bosch S5 בקיבולת 100 אמפר (גם על ידי בעלים קודמים), ובמחשב הרכב מוגדר שמותקן 90 אמפר AGM. ניסיתי במחשב דיאגנוסטיקה לעדכן שמותקן 100 אמפר רגיל אבל העידכון נכשל.

image.jpg

PXL_20230119_142435055~2.jpg

עמוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
בתאריך 17.11.2023 בשעה 06:33, discoTD5 כתב:

אשמח לדעת מי החנות הזו, ברצינות. 

מצברי רחובות.

בתאריך 17.11.2023 בשעה 06:33, discoTD5 כתב:

מערכת החשמל ברכב שלך בנויה למצבר Stop & Start וזה המצבר הנכון שאתה צריך להרכיב ברכב.

מצבר 'רגיל' עלול לגרום נזק גדול משמעותית מהתוספת של ה 250 שקל עבור המצבר. 

בסוף לאור התשובות שקיבלתי כאן אכן הלכתי על מצבר SS 70 אמפר AGM.

תודה לכולם! 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם. אני לא מבין כלום ברכבים. למה כשאני כותב 'מצבר' בגוגל, האופציה היחידה זה שנפ? הרי כשאני כותב באנגלית Vehicle Battery, אין דבר כזה שנפ. אלא יש בד"כ את הדברים הבאים:

DieHard

Odissey

Optima

ACDelco

EverStart

Exide

XS (excess) Power

מי מייצר את מצברי שנפ? ישראל? יפן? עזה?

האם כדאי ללכת בשיטת האלימינציה? לדעת קודם כל, מה לא לקנות?

כל טוב.

* ממה שאני יודע, ייצור ישראלי הוא טוב. אני מדבר על מוצרים של חברת NISKO. הם יותר טובים מכל היתר. בעיקר הפלורנסנטים לד.

עריכה אחרונה על ידי ברווז אחר
נזכרתי במשהו
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...