Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רנו קליאו דור 5 גיר ידני, חצי שנה ו-5k ק״מ

unreliablebazooka

פוסטים מומלצים

בתאריך 20.5.2021 בשעה 19:05, unreliablebazooka כתב:

בעניין המזגן - בוצעה החלפת מדחס במסגרת האחראיות, ולפחות בזמן הנסיעה מהמוסך הביתה(כ-20 דקות) ביום יחסית חם המזגן עבד כמו שעון שוויצרי. ראיתי במקומות אחרים שיש לדגם הזה בעיה באיזשהו שסתום שההחלפה שלו ממש פשוטה, אבל לי משום מה החליפו את כל המדחס. אעדכן האם הבעיה נפתרה סופית אחרי שאעשה כמה נסיעות ארוכות באמת.

מחכה לעדכון. מה אמרת להם לגבי התקלה? והאם החליפו על דעת עצמם או שניסו למרוח אותך כמו שחזה נקמיצ'י?

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 91
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

so far so good... עשינו היום כמה נסיעות - המזגן אומנם לא מקפיא, אבל מוציא אוויר קר כל הזמן, ולא כמו לפני התיקון.
במוסך עשו לי 0 בעיות: פשוט סיפרתי להם את כל הסימפטומים והם אמרו שיבדקו. א״כ התקשרו אליי ואמרו שצריך להחליף מדחס. בהתחלה אמרו שיהיה להם את החלק זמין רק ביום ראשון, אבל יותר מאוחר התקשרו שוב והודיעו שיש אותו במלאי ושיחליפו כבר באותו היום. וזהו בעצם, באמת הייתה חוויה מאוד טובה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לשמוע מה ההתרשמות אחרי שבוע.

בנוסף, יש לי שאלה: אחרי התיקון, כשמערכת ה stop start עובדת והמזגן על low, האם זה מונע מהמנוע להיכבות? כי אצלי לרוב זה לא מונע, אבל אולי זה בגלל שהמדחס לא פועל.

אני שואל כי ברכבים אחרים עם המערכת שיצא לי לנסוע בהם, ברגע שהמזגן על low המנוע לא נכבה.

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עובד פשוט מדהים! היום עשינו נסיעה לירושלים והמזגן סחב מעולה גם בעליות.

לא מרגיש לי שמשהו השתנה בהתנהגות של stop/start אחרי התיקון. אומנם הרבה פעמים קורה שהמנוע לא נכבה בעצירה, אבל מחשב הדרך גם מפרט מה הסיבה לכך. אני אישית משתדל לכבות את המערכת הזאת בתחילת כל נסיעה, כי כבר היו לי איתה כמה פאדיחות ממש לא נעימות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

מעדכן שגם אצלי הוחלף המדחס והבעיה נפתרה. הבעיה היא בשסתום ספיקה משתנה של המדחס שככל הנראה נתקע במצב סגור, אבל לפי המוסך הוא מגיע ביחידה אחת עם המדחס ולא ניתן להחליף אותו לבד. מקווה שזה יעזור אם מישהו יתקל בזה בעתיד.

מערכת ה stop start ברכב הזה לא הכי מוצלחת והצלחתי בינתיים להיכנס איתה 3-4 פעמים למצבים שבהם המנוע לא הניע בזמן ופעם אחת למצב שהמנוע לא הניע בכלל והייתי צריך לכבות ולהדליק סוויצ'. המערכת פשוט לא משתלבת טוב עם גיר ידני.

בנוסף, ברכבים מדגנמים אחרים, כשהמזגן על low המנוע לא נכבה, אצלי קורה הרבה פעמים שהוא נכבה ואחרי 10-20 שניות מניע מחדש, סתם מרגיז. משתדל לכבות את המערכת בכל תחילת נסיעה אבל לא תמיד אני זוכר. בטוח יש דרך להתחבר למחשב ולכבות את המערכת הזו, אם הייתי יודע רוסית הייתי מנסה למצוא פתרון לזה בפורומים שלהם, תמיד יש שם פתרונות יצירתיים.

עריכה אחרונה על ידי RedLabel
  • אהבתי 1

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגמרי. המערכת הזאת לפעמים ממש עושה שטויות. גם לי כבר קרה כמה פעמים שהמנוע פשוט נכבה והייתי צריך להניע מחדש. הכי מרגיז שבאופן טבעי הבעיות האלה קורות דווקה ברמזורים, ששם זה ממש קריטי להתקדם בקצב של התנועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרה לי גם בדור הקודם של הקליאו, מערכת לא הכי מוצלחת אבל לטעמי אם יש פקק שגורר עמידה ממושכת אז כן היה לי נחמד שהמנוע לפחות היה כבוי בזמן הזה. רוב הזמן היא די מיותרת. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 9 חודשים מאוחר יותר...

אז עברה לה כבר כמעט שנה. הרכב נוסע מעולה וכבר עבר את ה-20 אלף. בחורף קפצתי למוסך מורשה לוודא שהכל בסדר והרכב מוכן למזג האויר החורפי. ואכן כמו  שחשבתי, לא היו ריג׳קטים. הדבר היחיד שקצת מפריע לי זה קרקושים שאני שומע לפעמים מאיזור הדשבורד, אבל זה די זניח.
בעוד כחודש אני הולך לעשות את הטיפול השנתי. ראיתי שרבים ממליצים להביא את שמן מנוע נורמלי, במקום השמן של פז שיש ברשת היבואן. נראה לי שאלך על קסטרול 5w30 בתקן rn17. מרגיש לי קצת מוזר, כמו לבוא למסעדה עם אלכוהול משלך(למרות מכיר גם כאלה), מקווה שלא ינסו לעשות לי תרגילים.
image.thumb.png.a015426e77b6ddae299e32aab56892a8.png

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה מוסכי יבואן משתמשים בפז אבל אף אחד מניסיוני לא יודע לומר איזה פז זה, וכידוע לפז יש הרבה שמנים, חלקם נראים טובים יותר וחלקם פחות. אותי אישית זה מעצבן שאף אחד לא יודע לומר לי איזה שמן שמים לי במנוע (בואכה זלזול בלקוח), לכן אני מביא לבד. מה שהראית כאן נראה אחלה, רק שים לב שעומד בתקן בדיוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצלי בקליאו היה קרקושים מאזור הפקדים של המזגן.

בטיפול הראשון ביקשתי מהמוסך לבדוק את זה, הם פירקו, מרחו חומר מסכך והרעש נעלם (כבר יותר מחצי שנה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

אז עברו להם שנתיים מאז שיש לי את האוטו. עד כה הרכב עבר כ-23 אלף וגם כעבור שנתיים אני עדיין סופר מרוצה מה-value for money שהוא מספק.
בשנה האחרונה לא צצו בעיות מיוחדות פרט לקצת קרקושים שכבר כתבתי עליהם, ותופעה מוזרה שקורת לעיתים רחוקות בתחילת הנסיעה: כשניה לאחר העברה להילוך שני, הרכב קופץ, כאילו זרקתי קלאצ׳, למרות שאני תמיד משחרר אותו מאוד בעדינות.

השבוע ביקרתי במוסך לצורך הטיפול השנתי. כמו בשנה שעברה הלכתי למורשה יבואן, מוסך המכונן בתל אביב. בניגוד לשנים קודמות שתמיד הייתי מסתפק בשמן של פז, הפעם בחרתי להביא את השמן בעצמי. אז כשבוע לפני הזמתי דרך האינטרנט שמן של Castrol בכ-150 שקל. בטיפול עצמו לא נמצאו בעיות מיוחדות. נבדקה גם התלונה שלי לגבי ההילוך, אך לא מצאו משהו מיוחד.
בסה״כ יצאתי עם חוויה חיוביות וחשבונית סבירה לדעתי של כ-1000 שקל: כחצי מזה תשלום על שעות העבודה, והחצי השני על החלפים(לא כולל את השמן שהבאתי).

עריכה אחרונה על ידי unreliablebazooka
  • אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

הרכב אצלי כבר 3 שנים ועבר כ-34 אלף ק״מ. השרשור לא פעיל במיוחד,  והייתי אומר שזה דווקא לטובה - החדשות הטובות הן שאין חדשות? מה גם שעדיין יש לי את השנתיים של אחריות מורחבת, כך שאני די רגוע בכל מה שקשור לתקלות אפשריות.
לפני כשבוע סיימתי את הטיפול השגרתי. הנסועה שלנו ירדה והשנה הרכב עבר רק 10 אלף ק״מ. שוב קניתי את השמן של Castrol מראש, רק שהפעם הוא עלה כבר 170 - אינפלציה במיטבה 🤷‍♂️
גם השנה הטיפול היה במוסך המכונן. בנוסף לדברים השגרתיים הוחלפו גם הפלאגים ובוצעה עבודה כלשהי עם התוכנה של הרכב במסגרת הריקול. כיוון שלא היה לי לא זמן ולא כוח, המוסך גם העביר את הרכב טסט. אז הכל ביחד יצא כ-2400. מצד אחד מרגיש קצת יקר, מצד שני המוסך הזה כן מרגיש כמו מקום שניתן לסמוך עליו. 

בסך הכל אני מאוד נהנה מהאוטו, אבל איכשהו מתחיל להסתכל מסביב ולחשוב על הצעד הבא. החלטות כאלה יכולות להתבשל אצלי חודשים ארוכים, ככה שאני מאמין שעוד אסגור עם הרכב הזה גם את השנה הרביעית. מה גם שבשוק של הרכבים החדשים אין כרגע דגם שבאמת הייתי רוצה לקנות.

עריכה אחרונה על ידי unreliablebazooka
  • אהבתי 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, unreliablebazooka כתב:

הרכב אצלי כבר 3 שנים ועבר כ-34 אלף ק״מ. השרשור לא פעיל במיוחד,  והייתי אומר שזה דווקא לטובה - החדשות הטובות הן שאין חדשות? מה גם שעדיין יש לי את השנתיים של אחריות מורחבת, כך שאני די רגוע בכל מה שקשור לתקלות אפשריות.
לפני כשבוע סיימתי את הטיפול השגרתי. הנסועה שלנו ירדה והשנה הרכב עבר רק 10 אלף ק״מ. שוב קניתי את השמן של Castrol מראש, רק שהפעם הוא עלה כבר 170 - אינפלציה במיטבה 🤷‍♂️
גם השנה הטיפול היה במוסך המכונן. בנוסף לדברים השגרתיים הוחלפו גם הפלאגים ובוצעה עבודה כלשהי עם התוכנה של הרכב במסגרת הריקול. כיוון שלא היה לי לא זמן ולא כוח, המוסך גם העביר את הרכב טסט. אז הכל ביחד יצא כ-2400. מצד אחד מרגיש קצת יקר, מצד שני המוסך הזה כן מרגיש כמו מקום שניתן לסמוך עליו. 

בסך הכל אני מאוד נהנה מהאוטו, אבל איכשהו מתחיל להסתכל מסביב ולחשוב על הצעד הבא. החלטות כאלה יכולות להתבשל אצלי חודשים ארוכים, ככה שאני מאמין שעוד אסגור עם הרכב הזה גם את השנה הרביעית. מה גם שבשוק של הרכבים החדשים אין כרגע דגם שבאמת הייתי רוצה לקנות.

תודה על ההתמדה!

לא ראיתי בשרשור אם הוספת אבזור כלשהו (מצלמת דרך וכדומה) ואם כן האם הותקן כיאות?

שוקל עכשיו לרכוש לאשתי קפצ'ור ולהוסיף מצלמת דרך וקצת חושש מהעניין...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לגמרי צודק. לא התקנתי כלום ברכב, חוץ מאיתורן(?) שהגיע מהיבואן.

לאחרונה שקלתי להתקין מצלמה. הבעיה שאני לא רוצה שייצא פרטאצ׳ ולחבר אותה למצת של הרכב, אלא למערכת החשמל של הרכב. וזה כבר משהו שלא אעשה לבד. 

יש המון מצלמות והמון מתקינים, אני צריך לשבת איזה יום ולעשות קצת מחקר 😄

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...