Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

משהו לא מובן לי. 

הרי ההסגר שהיה פה, עד 100 מטר וכו', גם עליו אנשים שמו זין אחד גדול, עד שהמשטרה לא התחילה לחלק דוחות. מסיכות זה הכי קל בעולם. אין מסיכה- קנס. 

למה הפסיקו? ממתי המשטרה לא אוהבת כסף קל? 

עריכה אחרונה על ידי davemustaine87
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר בעייתי לאכיפה מכיוון שזה לא ממש הוגן.

מחירי המסיכות הופקעו באופן לא נורמלי, וגם בצורה הזו- אין מספיק לכולם. איך תקנוס מישהו על משהו שאין באפשרותו להשיג ולא סופק לו? תאר לך שיתחילו לחלק קנסות ברחוב למי שאין לו רכב על זה שהלך לסופר ברגל, והסופר רחוק מ 100 מטר מהבית.

על הדרך, יצאתי היום לסופר בפעם הראשונה מאז שפסח נגמר, הייתי גם בבית המרקחת ובדואר.

כל הישוב שנראה שהתנהג יפה מאוד עד עכשיו התחיל לזרוק כאילו אין מחר. הורים מרגישים שזה הגיוני להביא את 4 הילדים שלהם לסניף הדואר. מסיכות? כפפות? קדחת.

• מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל, המגמה הייתה מעולה, אם לא היינו מדביקים אחד את השני עכשיו, היינו מאוד קרובים לסיום, מי שיראה את הקו של אוסטריה, תוך 20 יום מי שחלה מבריא/מת ויש להם ירידה רצינית בעקומה בכל יום.

גם אצלנו העקומה מתחילה לרדת ותוך שבוע היינו צריכים לקבל מספר חולים פעילים מועט מאוד, אבל אם נתחיל להדביק היא תעלה בחזרה.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שתוך שבוע מהיום 'יצאו' (כלומר ימותו או יבריאו) בסביבות ה3 אלף חולים, זה עדיין רק שליש מכמות הפעילים היום.

חשבתי שעוד שבועיים נתחיל לראות עליה חדשה, למרות שגם זה תלוי...

בערים למשל שהצליחו 'לתפוס' את רוב מי שנדבק והוא נמצא בבית שלו, יש סיכוי נמוך מאוד להתקל בחולה.

ואז אם כבר יש כמה חולים בודדים בעיר שלא מודעים לזה, יקח עוד קצת זמן עד שנראה עליה נוספת חדה יותר.

אגב, יש הרבה אנשים שתופרים מסיכות בד ואחת כזו עולה 10-30שקלים, אפשר לשים אותה כדי שאתה תמנע מלפזר את הרוק שלך באוויר, ולנקות אותה בסוף היום ולתלות לייבוש. זה מה שאני עושה, תפרתי גם אחת בעצמי. לא סיפור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היעילות של המסכה הזאת מבד יותר נמוכה מאשר של מסכה כירורגית שעולה 2-3.5₪ ליחידה בכל סופר/ סופרפארם.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ורצוי לכבס אותה, לא להסתפק בייבוש. עוד כמה דקות של השריה במי סבון לא יזיק.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני מכבס מסיכה כירורגית, אני יכול להשתמש בה שוב? היא לא נהרסת?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכירורגיות נהרסות מכביסה. מה שאתה כן יכול לעשות זה לאפות אותה בתנור ב 60-70 מעלות לחצי שעה או משהו בסגנון ואחרי זה לאוורר אותה, זה עיקור די מוצלח. (עיקור יותר טוב- נורת UVC בהספק גבוה, אבל לא בדיוק ניתן לקנות את אלו בכל טמבוריה...)

במידה ואתה משתמש בשיטת התנור, הייתי ליתר בטחון נותן לו לפעול על טמפרטורה גבוהה כלשהי אחרי שמוציאים משם את המסיכות, 150+ מעלות ל 10 דקות או משהו, just to be on the safe side

• לא הבנתי... 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, vladclar כתב:

היעילות של המסכה הזאת מבד יותר נמוכה מאשר של מסכה כירורגית שעולה 2-3.5₪ ליחידה בכל סופר/ סופרפארם.

עדיין, אם אנשים היו הולכים עם מסכות כאלה זה היה עדיף מהמצב היום בו הרבה מאד בלי מסיכה בכלל. מסיכה כזאת חוסמת בערך 50% מהחלקיקים. אגב, מבחינת מניעה של הלובש להדביק אחרים זה מקביל למסכת N95 עם שסתום, לפחות לפי הבדיקות של ערוץ 2 מלפני כמה ימים.

דיברתי עם אנשים שאומרים שזה ממש סיוט ללכת עם המסכות כל היום, לי אישית יצא להיות עם מסיכה למשך כמה שעות רצוף כמה פעמים בימים האחרונים ולא הרגשתי שום קושי או בעיה, אבל אם הם היו מסכימים לשים מסיכת בד שאמורה כמעט ולא להפריע לנשימה, זה עדיף מכלום.

ממה שאני רואה, בערך 2/3 מהאנשים הולכים עם מסיכה. מתוך אלה שלא, הרוב עם מסיכה תלויה על הצואר או ביד. אני לא מבין מה קשה לשים את המסכה אם כבר יש לך אותה איתך, למה להיות שמוק ולהסתכן בלהדביק אחרים?

עריכה אחרונה על ידי RedLabel

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, sperial כתב:

לפני 16 דקות, ניקו פ. כתב:

אם אני מכבס מסיכה כירורגית, אני יכול להשתמש בה שוב? היא לא נהרסת?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

@ניקו פ.התיחסתי לאלי-סי, שמשתמש בצעיף\מסיכת בד.

@RedLabel אין בעיה לשהות שעות עם מסיכה (כירורגית), ואפילו עם משקף מעליה, כל עוד מדובר בישיבה או פעילות מינימלית. ללכת עם מסיכה כלשהי על הפנים יותר מכמה מטרים זו בעיה, ולכן משרד הבריאות אישר פעילות גופנית ללא מסיכות. אישית אני יוצא לצעידה עם מסיכה ביד ועוטה אותה רק כאשר אני נאלץ לעבור בקרבת אנשים, בלי אפשרות  להתרחק מהם.

עוד צרה גדולה היא מסיכות ה-N95 עם השסתומים שהיה צריך לאסור את השימוש בהן. הן מגינות על העוטה אותן, אבל החשיבות העיקרית של מסיכה היא בווקא במניעת הפצה לאנשים שבסביבה, והשסתום מבטל לחלוטין את יעילותן.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם מסיכות צריך להפוך את מחזור הנשימה כדי שלא יהיה לח ומגעיל בפנים במידה ולמסיכה אין שסתום- לשאוף מהפה, לנשוף מהאף (או לנשום רק דרך האף). לרוב האנשים קשה להתרגל.

כמות האנשים עם מסיכה על הפה שהאף בחוץ ו/או עם מסיכה תלויה על הצוואר די מדהימה. מה הפואנטה?

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, RedLabel כתב:

ממה שאני רואה, בערך 2/3 מהאנשים הולכים עם מסיכה. מתוך אלה שלא, הרוב עם מסיכה תלויה על הצואר או ביד. אני לא מבין מה קשה לשים את המסכה אם כבר יש לך אותה איתך, למה להיות שמוק ולהסתכן בלהדביק אחרים?

שייכים לאותה קבוצה של אנשים שחובשים קסדת אופנוע/אופניים בכאילו. במקרה ושוטר יעצור אותם הם יגידו "מה אתה רוצה יש לי מסכה". 

======================

https://www.dailymail.co.uk/news/article-8235247/Governments-Chief-Scientific-Officer-cautions-against-relying-coronavirus-jab.html

Don't rely on a vaccine to end coronavirus crisis because it is a 'long shot' and will 'take time', Chief Scientific Officer Sir Patrick Vallance warns

• Sir Patrick Vallance has said that ensuring the Covid-19 jab is safe may take time
  • There is some concern that a vaccine could dangerously alter immune systems
  • It comes as the coronavirus death toll in the UK rose by another 596 in 24 hours
  • Learn more about how to help people impacted by COVID
  •  
עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, sperial כתב:

@RedLabel אין בעיה לשהות שעות עם מסיכה (כירורגית), ואפילו עם משקף מעליה, כל עוד מדובר בישיבה או פעילות מינימלית. ללכת עם מסיכה כלשהי על הפנים יותר מכמה מטרים זו בעיה, ולכן משרד הבריאות אישר פעילות גופנית ללא מסיכות. אישית אני יוצא לצעידה עם מסיכה ביד ועוטה אותה רק כאשר אני נאלץ לעבור בקרבת אנשים, בלי אפשרות  להתרחק מהם.

אני רואה לא מעט אנשים רצים ורוכבים על אופניים עם מסכות, אז כנראה שזה לא רק אני. גם כשאני יוצא להליכה אני יוצא עם מסיכה ומסתדר, ולהגיד שאני בכושר מזעזע זה אנדרסטייטמנט. הבעיה היא שצריך לזרוק את המסיכה אחרי כי היא ספוגה בזיעה, אבל זה סיפור אחר.

עם זאת, הפתרון שלך הוא בסדר גמור, ואם אותם אנשים שלא טורחים לעטות מסיכות היו עושים מאמץ להתרחק מאחרים כנראה שלא הייתי מתלונן (או מתלונן פחות). לצערי, כשאני מדבר על אנשים בלי מסכות אני לא מתכוון לאנשים שמנסים לשמור מרחק מאחרים ו/או עוטים מסיכה כשמתקרבים למישהו, אני מדבר על אנשים שעומדים בתור לכספומט/מטיילים עם הכלב/ סתם עומדים באמצע המדרכה כך שחייבים לעבור צמוד אליהם.

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, ChemGuy85 כתב:
  • פונט גדול וכותרת מפחידה

תכלס, יש סיבה שאתה עושה את זה? זה לא מוסיף מידע, סתם תופס עוד ריל אסטייט במסך והופך ת'רד ארוך למתיש יותר.

בכל מקרה, קולות ל 2 הצדדים עפים כמו כדורים שורקים במשחק אונליין של COD. הייתי עוקב אחרי הקבוצות שמפתחות חיסון והגופים הממונים הישירים שלהם. מה שנכתב בכתבה הזו זה שום כלום, הוא גם אומר 12-18 חודשים עם האמירה המאוד חסרת תוכן "ככל שיהיו יותר פיתוחים, יש יותר סיכוי שנתקדם לעבר חיסון"

WELL DUH.

• מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...