Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 12 דקות, Transporter כתב:

קשה לחיות עם עצמך כשאתה כזה

זה בהחלט קשה... אבל נראה שאתה מצליח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, EliC25 כתב:

תכלס? אם היה פה סגר טוטאלי של שבועיים שלושה, אין יוצא אין נכנס מהבתים, רק אנשים שמביאים מזון עד הבית - היינו מסיימים עם זה בזבנג וגמרנו. מי שחלה - הבריא או מת, נגמר הסיפור.

לא ממש, מדובר בוירוס חמקמק,  תיאורטית הוא יכול לדגור 14 יום, אז להתפרץ בסגנון של מחלה לא תסמינים,

והחולה שהוא ללא תסמינים יכול להיות מדבק עוד 21 יום.

אז על מנת למגר את הוירוס לחלוטין אתה צריך 35 יום ללא מגע כלל בין אנשים, אפילו לא בני משפחה אחת.

הרי אם יש 2 בני משפחה , אז תוסיף עוד ימים ל35 יום , כי אם אחד היה נגוע לפני הסגר והוא הדביק בן משפחה אחרי 18 יום (14 יום + 4 ימים להדבקה).

זה כבר 35+18.

עכשיו ברור לך שתמיד יש מגע בן אנשים, שוטרים במשמרת, עובדי הסופר, עובדי המשלוחים, חיילים. 

אנשים שעושים ספורט במרתפים והולכים להסתפר אצל ספר פיראטי, אז מספיק שדוגמית אחת בלבד של הוירוס שהיה שורד.

והופ, אפילו אחרי 45 יום של סגר מוחלט תמיד יש סיכוי לכמה וירוסים שישרדו ויצאו למצוא פנדקאי חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, EliC25 כתב:

זה בהחלט קשה... אבל נראה שאתה מצליח

אני רואה ומכיר אנשים שמרוויחים פי כמה וכמה יותר ממני ונוסעים על רכבים שלא חשבתי לקנות לעצמי

ומפרגן להם מכל הלב

אותך זה כנראה הורג

אבל תהנה, זה בטח כיף להיות בנאדם שקשה לו שאחרים הצליחו יותר ממנו. כל הזמן יש לך על מה להתמרמר

לפני 1 דקה, korola כתב:

לא ממש, מדובר בוירוס חמקמק,  תיאורטית הוא יכול לדגור 14 יום, אז להתפרץ בסגנון של מחלה לא תסמינים,

והחולה שהוא ללא תסמינים יכול להיות מדבק עוד 21 יום.

אז על מנת למגר את הוירוס לחלוטין אתה צריך 35 יום ללא מגע כלל בין אנשים, אפילו לא בני משפחה אחת.

הרי אם יש 2 בני משפחה , אז תוסיף עוד ימים ל35 יום , כי אם אחד היה נגוע לפני הסגר והוא הדביק בן משפחה אחרי 18 יום (14 יום + 4 ימים להדבקה).

זה כבר 35+18.

עכשיו ברור לך שתמיד יש מגע בן אנשים, שוטרים במשמרת, עובדי הסופר, עובדי המשלוחים, חיילים. 

אנשים שעושים ספורט במרתפים והולכים להסתפר אצל ספר פיראטי, אז מספיק שדוגמית אחת בלבד של הוירוס שהיה שורד.

והופ, אפילו אחרי 45 יום של סגר מוחלט תמיד יש סיכוי לכמה וירוסים שישרדו ויצאו למצוא פנדקאי חדש.

גם לא באמת אפשרי שאף אחד לא יצא מהבית

כי תמיד יהיו הומלסים, אישה שמתלוננת שבעלה הרביץ לה והולכת לתחנת משטרה ותדביק את השוטר, בנאדם שהבת שלו נפלה באמבטיה ולקח אותה למיון

פשוט צריך לתת לוירוס לעשות את שלו

לשמור על האוכלוסיה שבסיכון רחוקה מכולם

והצעירים שידבקו ידבקו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, Transporter כתב:

אני טוען שההדבקה לא מעניינת כל עוד אנשים שיכולים למות לא נדבקים

ואם שומרים על זה, הכל בשליטה

רק להזכיר לך שכל אחד יכול למות, ההסתברות זה מה שמבדיל צעיר בן 30 לקשיש בן 90.

וגם ילד בגיל 14 יכול למות לפי הטבלה.

image.png.57fa4783001b35bfdc566ac41d16035a.png

לפני 3 דקות, Transporter כתב:

פשוט צריך לתת לוירוס לעשות את שלו

לשמור על האוכלוסיה שבסיכון רחוקה מכולם

והצעירים שידבקו ידבקו

כעיקרון הסיכוי שלך למות מהקורונה הוא הכפלה של 3 פרמטרים , תקרא להם A, I , O 

A - זה הגיל שלך והסיכוי של  למות אם תידבק.

I  - איך אתה מתנהג ושומר על עצמך, האם אתה נשאר רק בבית ולא נפגש עם אף אחד או שאתה עובד בסופר, או עובד בחדר מיון.

O - התפשטות הוירוס בחוץ - באיזור שאתה כן יוצא עליו, או האנשים שאתה במגע איתם מסתובבים

על A אין לך שליטה - ככה נולדת.

על I אתה יכול לשלוט או להגיד לקשישים אל תצאו.

אבל O  - זה כבר כל השאר - אם כל הצעירים ידבקו וידביקו - אז הם ידביקו את הקופאית בסופר , הם ידביקו את השוטר שישאל אותם מה הם עושים,

הם ידביקו את המטפלת של הקשישים שעמדה לפניהם בסופר, הם ידביקו עוד ועוד אנשים שבכלל לא בקבוצת סיכון, שרוב הסיכויים שיהיו ללא תסמינים 

וימשיכו להסתובב כאילו כלום , בלי מסכה ובלי כלום.

בקיצור, תפסיק לכתוב שהצעירים ידביקו וידבקו ויהיה טוב, זה לא יקרה.

מילא תכתוב - העולם שייך לצעירים , 

תכתוב - הצעירים חייבים להמשיך להידבק ולהדביק את כולם, בעיקר הצעירים עם ההורים העשירים, ככה הירושה תגיע מהר יותר.

תכתוב כל קשיש שמת 10 שנים קודם יחסוך לקופת המדינה חצי מיליון ש"ח בעשור הקרוב. 

100,000 קשישים כאלה זה 50 מילארד ש"ח חיסכון. 

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, Transporter כתב:

אבל תהנה, זה בטח כיף להיות בנאדם שקשה לו שאחרים הצליחו יותר ממנו. כל הזמן יש לך על מה להתמרמר

בנתיים יש לי הרבה הצלחות בחיים ואף אחת מהן לא קשורה בכמות הכסף שיש לי בעו"ש (ואולי זה יותר ממה שיש לך, אתה לא באמת מכיר אותי...) או ברכב שאני נוהג בו או בבשר שאני אוכל כל ערב.

אני חושב שמי שכל הזמן צריך לנפנף על ההצלחות והעסקים שלו בפורום אינטרנטי שבו רק מעטים יודעים מי נמצא מאחורי הניקניים, הוא זה שלא ישן טוב בלילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, Transporter כתב:

חייב להגיד שראיתי כמה אנשים שרצים עם מסכה..זה בלתי אפשרי וזה מגעיל ממש.

בלי קשר לקורונה יש מסיכות לריצה ואימון שאמורות להקשות על הנשימה שלך.

בדיוק כמו שאנשים רצים עם ווסטים או מצנחים.

ככה שזה אפשרי, וזה לא כזה מגעיל.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי אנשים שמסתובבים בחוץ עם מסיכה על הסנטר או בלי מסיכה בכלל - אם מדובר במקום פתוח החובה היא נשיאה של מסיכה ולא חבישה שלה. החובה לחבוש היא רק בתוך מבנים או התקהלויות במקום פתוח. מסתבר שגם בפעילות ספורטיבית אין חובה לחבוש מסיכה.

כשאני יוצא עם הכלב אני יוצא בלי מסיכה, אבל אני עושה סיבוב קצר סביב השכונה. אם בא מישהו מולי פשוט יורד לכביש או מתרחק. דווקא רואה יחסית הרבה אנשים מסתובבים עם מסיכה (גם כאלו שעושים הליכה). הכי מפחידים הם אלו שרצים ודופקים התנשפויות חזקות, לא רואה איך זה שונה בהרבה משיעול או עיטוש.

ואפרופו, כשיצאתי איתו הערב היו ה-מ-ו-ן אנשים בחוץ. יום רגיל. זהו, אין קורונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, korola כתב:

רק להזכיר לך שכל אחד יכול למות, ההסתברות זה מה שמבדיל צעיר בן 30 לקשיש בן 90.

וגם ילד בגיל 14 יכול למות לפי הטבלה.

image.png.57fa4783001b35bfdc566ac41d16035a.png

כעיקרון הסיכוי שלך למות מהקורונה הוא הכפלה של 3 פרמטרים , תקרא להם A, I , O 

A - זה הגיל שלך והסיכוי של  למות אם תידבק.

I  - איך אתה מתנהג ושומר על עצמך, האם אתה נשאר רק בבית ולא נפגש עם אף אחד או שאתה עובד בסופר, או עובד בחדר מיון.

O - התפשטות הוירוס בחוץ - באיזור שאתה כן יוצא עליו, או האנשים שאתה במגע איתם מסתובבים

על A אין לך שליטה - ככה נולדת.

על I אתה יכול לשלוט או להגיד לקשישים אל תצאו.

אבל O  - זה כבר כל השאר - אם כל הצעירים ידבקו וידביקו - אז הם ידביקו את הקופאית בסופר , הם ידביקו את השוטר שישאל אותם מה הם עושים,

הם ידביקו את המטפלת של הקשישים שעמדה לפניהם בסופר, הם ידביקו עוד ועוד אנשים שבכלל לא בקבוצת סיכון, שרוב הסיכויים שיהיו ללא תסמינים 

וימשיכו להסתובב כאילו כלום , בלי מסכה ובלי כלום.

בקיצור, תפסיק לכתוב שהצעירים ידביקו וידבקו ויהיה טוב, זה לא יקרה.

מילא תכתוב - העולם שייך לצעירים , 

תכתוב - הצעירים חייבים להמשיך להידבק ולהדביק את כולם, בעיקר הצעירים עם ההורים העשירים, ככה הירושה תגיע מהר יותר.

תכתוב כל קשיש שמת 10 שנים קודם יחסוך לקופת המדינה חצי מיליון ש"ח בעשור הקרוב. 

100,000 קשישים כאלה זה 50 מילארד ש"ח חיסכון. 

כל הנתונים האלה לא מעניינים אותי

אני מסתכל כמה אני בגילי יש בתוך ה 200 נדבקים ?

אולי 1 ? עם מחלות רקע קשות ?

אני מסתכל על זה שפרסמו היום שילד בן 9 נדבק בנגיף  ובא במגע עם 170 איש ואף אחד מהם לא קיבל את הנגיף

לא מעניין אותי A I O 

מעניין אותי עובדות.

לפני חודש ציירת כאן גרפים, הסכמת להוכיח לכל אחד מה הולך לקרות כאן

זה לא מעניין אותי, ולא מעניין את האזרחים במדינה כנראה כל הדיבורים שהיו בחדשות לפני חודש

אפילו המגישים כבר צוחקים מזה.

אין ספק שהוירוס מסוכן לאנשים מסויימים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי.
אז קודם כל ברכות על ההחלטה לפתוח את הפורום. ואפילו להודעות כמו זו.

אני רוצה ברשותכם להתייחס לכמה נקודות מעבר לריבי האגו בין החברים, ובמיוחד מעבר להתקטננות על מספר נדבקים ומסיכות וזוטות.

תביטו בבקשה על התמונה היותר גדולה.

לדעתי. (וכמובן שיקומו כאן חברים מהנדסי RF או מדעני חלל ויקראו לי כדו"א שטוח) כל הפסאדה הזו היא חלק מסיפור גדול יותר.

יש ראיות של הוראות לרופאים לקבוע את סיבת המוות כקורונה גם אם זה לא. ממים בטוויטר על כך למשל -

https://twitter.com/ksorbs/status/1252199578985791488?s=20

מישהו יכול להסביר לי כיצד גולשים בים מדבקים/מדביקים?

בקיצור, משהו גדול קורה פה. ואני מקווה מאד שזה לא 1984 או סין על סטרואידים (השב"כ הפנה את הקנים אלינו האזרחים??? WTF?)

הרשת עדיין מוצפת בסירטוני אמת מהעם (וזה לאחר צנזורה מאסיבית. למשל של צירוף המילים חמש ג'י וקורונה, או הורדת הראיון של לונדון ריאל עם דייויד אייק)

סתם סירטון שראיתי אתמול -

אז .. אני  מניח שזה כמו לפני בחירות. מי שמאמין במערכת יאמין עוד יותר וילך להוציא דרכון חיסונים ביומטרי ו ID2020

והאחרים (כמוני) ימשיכו לחבוש כובע אלומניום.

תודה על ההקשבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, EliC25 כתב:

בנתיים יש לי הרבה הצלחות בחיים ואף אחת מהן לא קשורה בכמות הכסף שיש לי בעו"ש (ואולי זה יותר ממה שיש לך, אתה לא באמת מכיר אותי...) או ברכב שאני נוהג בו או בבשר שאני אוכל כל ערב.

אני חושב שמי שכל הזמן צריך לנפנף על ההצלחות והעסקים שלו בפורום אינטרנטי שבו רק מעטים יודעים מי נמצא מאחורי הניקניים, הוא זה שלא ישן טוב בלילה.

אלי, אתה צריך לפרגן קצת.   כולנו פה בפורום כדי להרחיב את הידיעות, לדעת זה כח, להבין את האחר זה יתרון.

תחשוב כמה למדת או אני למדתי משחר בפורום הזה. 

למדנו על וואגיו, למדנו על ניהול עסק, למדנו לכבד את האחר , למדנו שהצלחה היא לא בהכרח קשורה לכסף. 

למדנו ש"איזהו העשיר השמח בחלקו" , אז תפרגן קצת.

לדעתי כל אחד יכול לשמש דוגמא , חלקנו כדוגמא חיובית וחלקנו כדוגמא שלילית 

ולדעת כל אחד יכול לגרום עושר לזולת - חלק שהם מגיעים וחלק שהם עוזבים. 

מה קורה עם הסרטונים שלך? אני מחכה לעוד סרטון על מנת להתעדכן  

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי.

אז קודם כל ברכות על ההחלטה לפתוח את הפורום. ואפילו להודעות כמו זו.

אני רוצה ברשותכם להתייחס לכמה נקודות מעבר לריבי האגו בין החברים, ובמיוחד מעבר להתקטננות על מספר נדבקים ומסיכות וזוטות.

לדעתי. (וכמובן שיקומו כאן חברים מהנדסי RF או מדעני חלל ויקראו לי כדו"א שטוח) כל הפסאדה הזו היא חלק מסיפור גדול יותר.

יש ראיות של הוראות לרופאים לקבוע את סיבת המוות כקורונה גם אם זה לא. ממים בטוויטר על כך למשל -

https://twitter.com/ksorbs/status/1252199578985791488?s=20

מישהו יכול להסביר לי כיצד גולשים בים מדבקים/מדביקים?

בקיצור, משהו גדול קורה פה. ואני מקווה מאד שזה לא 1984 או סין על סטרואידים (השב"כ הפנה את הקנים אלינו האזרחים??? WTF?)

הרשת עדיין מוצפת בסירטוני אמת מהעם (וזה לאחר צנזורה מאסיבית. למשל של צירוף המילים חמש ג'י וקורונה, או הורדת הראיון של לונדון ריאל עם דייויד אייק)

סתם סירטון שראיתי אתמול -

[/url]  

אז .. אני  מניח שזה כמו לפני בחירות. מי שמאמין במערכת יאמין עוד יותר וילך להוציא דרכון חיסונים ביומטרי ו ID2020

והאחרים (כמוני) ימשיכו לחבוש כובע אלומניום.

תודה על ההקשבה

באמת הכנסת פה את הקונספירציה ההזויה הזאת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, Blaz00r כתב:

לגבי אנשים שמסתובבים בחוץ עם מסיכה על הסנטר או בלי מסיכה בכלל - אם מדובר במקום פתוח החובה היא נשיאה של מסיכה ולא חבישה שלה. החובה לחבוש היא רק בתוך מבנים או התקהלויות במקום פתוח. מסתבר שגם בפעילות ספורטיבית אין חובה לחבוש מסיכה.

כשאני יוצא עם הכלב אני יוצא בלי מסיכה, אבל אני עושה סיבוב קצר סביב השכונה. אם בא מישהו מולי פשוט יורד לכביש או מתרחק. דווקא רואה יחסית הרבה אנשים מסתובבים עם מסיכה (גם כאלו שעושים הליכה). הכי מפחידים הם אלו שרצים ודופקים התנשפויות חזקות, לא רואה איך זה שונה בהרבה משיעול או עיטוש.

ואפרופו, כשיצאתי איתו הערב היו ה-מ-ו-ן אנשים בחוץ. יום רגיל. זהו, אין קורונה.

גם אני מטייל ככה עם הכלב בלי מסכה לרוב, אין לי סיבה לשים שאני מסתובב באיזור ללא אנשים(בוחר מסלול שאנשים לא הולכים בו), גם בבניין לא מתקרב לאף אחד, אבל שאני יוצא לקניות או כל דבר אחר שאני יודע שיש סיכוי שאכנס לחנות/מבנה וכו' אז תמיד עם מסכה + אלכהול לחיטוי וכפפות להחלפה.

גם אני שמתי לב שהשבוע כאילו כמעט חזרנו לשגרה, כמות האנשים במיוחד הילדים והמשפחות גדלה ממש, כאילו חזרנו לחופש הגדול.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Blaz00r כתב:

באמת הכנסת פה את הקונספירציה ההזויה הזאת?

כי הרי ברור ונהיר לכולם שבניין שנופל נפילה חופשית כתוצאה מחום זה אחד מחוקי ניוטון (wtc7) :)

למנהלים. אם הפורום עדיין לא בשל לדיעות כמו שלי זה מובן.

בברכת אהבת חינם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, EliC25 כתב:

אני חושב שאם היה לך משהו חוץ ממחשב לכתוב בו, לא היה מפריע לך שיש אנשים שיש להם קצת יותר ממך ולא היית רואה צורך להתעסק בזה כל פעם שאתה כותב פה

רק בריאות חברי המצליחן

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, Guest קסד כתב:

כבר כתבתי על זה בשבת, עשיתם יותר מדי רעש ממסמך של הWHO.

במסמך כתובים הרבה סייגים בשביל לקבוע 'מוות לא מאומת מקורונה', וגם אז זה לשיקול דעתו של הרופא.

מעבר לכך, הנתונים האלו חשופים - אתה יכול לחפש נתונים רשמיים מכל מדינה ותראה 2 מספרים, המספר הראשון זה המתים המאומתים והמספר השני זה המתים הלא מאומתים. קח לינק לניו יורק כדוגמא:

https://www1.nyc.gov/site/doh/covid/covid-19-data.page

דבר שני, לקחתי את נתוני המוות משפעת ודלקת ריאות מ2014 עד 2020 ובדקתי מה היה השינוי ב2020 ביחס לשנים שקדמו. קודם כל מדובר בשיא של תמותה, וזה מעבר ל40 אלף שמתו מקורונה בארה"ב (כלומר מעל לפי 2 מכמות המתים הממוצעת משפעת ודלקת ריאות).

ציטוט מהתגובה שלי בנושא:

3 שבועות מה6 שנים האחרונות
שבועות מספר 13-15 (שאנחנו נמצאים ב15 כרגע):
2020 - מוות מדלקת ריאות: 14114, מוות משפעת: 903
2019 - מוות מדלקת ריאות: 10794, מוות משפעת: 1102
2018 - מוות מדלקת ריאות: 11067, מוות משפעת: 798
2017 - מוות מדלקת ריאות: 11484, מוות משפעת: 807
2016 - מוות מדלקת ריאות: 11729, מוות משפעת: 728
2015 - מוות מדלקת ריאות: 11572, מוות משפעת: 274
2014 - מוות מדלקת ריאות: 11320, מוות משפעת: 192

כמו שאנחנו רואים, ב2014 עד 2019 הממוצע היה 11327 מיתות מדלקת ריאות.
ב2020 בתקופה הדומה המוות גבוה ב25 אחוז מהשנים הקודמות.

אנחנו יכולים גם להתייחס לכל מקרי המוות מקורונה מהמת הראשון בארה"ב לעומת כל מקרי המוות מדלקת ריאות ושפעת בשנים הקודמות:
2020 - אנחנו מדברים על 37 אלף מתים במשך 6 שבועות רק מקורונה, בנוסף ל31776 מתים מדלקת ריאות ושפעת.
בתקופה הדומה בשנים הקודמות:
2019 - 29218
2018 - 29650
2017 - 30666
2016 - 30493
2015 - 29429
2014 - 27655

--

הנתונים מהדאטה של הCDC:

https://www.cdc.gov/flu/weekly/weeklyarchives2019-2020/data/NCHSData15.csv?fbclid=IwAR0_bHNavHE5hhYpepRsyW9tkDgyyO1wHGBDSKDo_OuePD0ZW1rg4SamEuU

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...