Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

ספריאל אתה יכול לפתח מעט אופטימיות שעל כל 10 זוגות שבחרו לדחות היה זוג אחד שפשוט החליט להתחתן באירוע של 10 אנשים עם רב.

אולי זה מעט יחלחל. אני גם לא חסיד של התעשיה.

• אהבתי 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Transporter כתב:

הילד שיפתח את בתי הספר בעולם? בן 9 חלה בקורונה, פגש 172 אנשים - ולא הדביק אף אחד

https://www.mako.co.il/news-world/2020_q2/Article-25cdb342a0c9171026.htm

מה זה "פגש"? לחץ להם את היד? השתעל עליהם? איך בדיוק יודעים שהוא פגש 172 אנשים? כמה זמן הוא פגש אותם? 5 דקות? 8 שעות? העבירו ילד בן 9 חקירה אפידמיולוגית? אולי הוא מקרה חריג? 

זו בדיוק הבעיה אתה לוקח מקרה בודד ומשליך ממנו על הכלל פשוט כי זה מה שאתה רוצה שיתגשם בלי שיש שום ביסוס לכך במציאות. 

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, farkash7 כתב:

ספריאל אתה יכול לפתח מעט אופטימיות שעל כל 10 זוגות שבחרו לדחות היה זוג אחד שפשוט החליט להתחתן באירוע של 10 אנשים עם רב.

אולי זה מעט יחלחל. אני גם לא חסיד של התעשיה.

לצערי נאלצתי להגיע לאירועים רבים כולל אירוע מאוד מפואר של שחקן כדורגל כי אבא שלו היה סמנכ"ל כספים בחברה בה עבדתי ומנהל המחלקה בה ישבתי אז כולם רצו להגיע בשביל ללקק לבוס ת'ישבן ואני נאלצתי לזרום בשביל לא לבלוט לרעה. מסקנה שלי שהתעשייה הזאת מגעילה וכל החתונות האלה אותו דבר בדיוק. ראית אחת ראית את כולן. המנהג להזמין את כל העולם ואשתו בשביל לסבסד את האירוע מהווה טרחה לסביבה והזוגות האלה שבסוף האירוע יושבים ועושים טבלאות אקסל בשביל לראות כמה כל אחד הביא להם כדי "לסגור חשבון" בעתיד דוחים. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
  • אהבתי 3
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, ChemGuy85 כתב:

ואני נאלצתי לזרום בשביל לא לבלוט לרעה

אתה? עם עמוד השדרה שלך?

אני בשוק.

• מצחיק 3
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אתה? עם עמוד השדרה שלך?

אני בשוק.

גבר אמיתי צריך לדעת מתי להתקפל.

עדיין לא הבנתי למה עובד מזמין קולגות/עובדים שלו לחתונה של הבן,מילא שלו.

הבן אפילו לא מכיר אותם.

• רעיון טוב! 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, ChemGuy85 כתב:

לצערי נאלצתי להגיע לאירועים רבים כולל אירוע מאוד מפואר של שחקן כדורגל כי אבא שלו היה סמנכ"ל כספים בחברה בה עבדתי ומנהל המחלקה בה ישבתי אז כולם רצו להגיע בשביל ללקק לבוס ת'ישבן ואני נאלצתי לזרום בשביל לא לבלוט לרעה. מסקנה שלי שהתעשייה הזאת מגעילה וכל החתונות האלה אותו דבר בדיוק. ראית אחת ראית את כולן. המנהג להזמין את כל העולם ואשתו בשביל לסבסד את האירוע מהווה טרחה לסביבה והזוגות האלה שבסוף האירוע יושבים ועושים טבלאות אקסל בשביל לראות כמה כל אחד הביא להם כדי "לסגור חשבון" בעתיד דוחים. 

זה לא דרישה של הזוגות. זה דרישה של ההורים משני הצדדים בדרך כלל. וזה לא מגעיל, זה מעגל החיים. כשהם ילכו בעתיד לאירוע של מישהו הם יביאו לו את אותו הסכום. אם תביא פחות תעליב, אם תביא יותר תתנשא. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, halperin96 כתב:

הבן אפילו לא מכיר אותם.

בשביל שנעזור לסבסד את האירוע ב-Avenue. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, halperin96 כתב:

הבן אפילו לא מכיר אותם.

עוד דבר שהפך לסטנדרט בארץ. מצד שני, הרבה פעמים העובדים האלה נמצאים עם האבא או האמר הרבה יותר שעות מהבן של הבן דוד שחייבים להזמין כי הוא משפחה. בחתונה שלי היה שולחן אחד של עובדים עם אמא, שולחן אחד של עובדים עם אבא. וואלה, הכרתי את כולם (העובדה ששניהם עובדים בחברות שלהם יותר מ-20 שנה גם משנה, כמובן).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, dani666 כתב:

ומה הקשר בין "ילד אחד שחלה בנגיף נפגש עם למעלה מ-170 איש - אף אחד לא נדבק", לבין "רק אתמול פורסם שילדים קטנים לא מפיצים את המחלה" ?

אני בספק שזה מה שהרופאה אמרה ואפילו בספק שזה מה שהכתב אמר.  אבל אם אתה הבנת שיש קשר כזה :-(

(וכמו שכבר אמרו - צריך לשים לב לסימנים כמו "?" בסיומי משפטים).

למה להיות בספק ? תישאל ונסביר לך בדיוק מה הרופאה הזאת אמרה.

היא הסבירה יפה שגם בארץ היה ילד שהיה חולה, הוא אושפז בחדר עם אמא שלו, הם היו בטוחים שבגלל שהם סגורים ביחד באותו חדר הוא בטוח ידביק אותה

אבל זה סיכון שהם לקחו.

הם היו מופתעים שהאמא לא נדבקה, היא התייחסה לבדיקות, וענתה שהם בטוחים כי , הילד עבר המון בדיקות שיצאו חיוביות 

במעבדות שונות ולכל בטוח שהוא היה חיובי

וכנ"ל גם האמא , הם לא האמינו שהיא לא נדבקה ולכן בדקו אותה מספר פעמים ובכולם היא הייתה שלילית

בנוסף הרופאה הוסיפה שגם מסין היו עדויות על ילדים צעירים שלא הדביקו. 

אבל כמובן כמו רופאה טובה היא סייגה את זה בסוף - עברה בשלום את השיעור הראשון בקורס מבוא לנבואה במכון של רב רפי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה תקופה שבה הייתי מחזיק טבלאות אקסל - כמה מבני כל משפחה הגיעו לארועים שלי (מסיבות בר מצווה של הבנים) וכמה הביא כל זוג. ואז בארוע הנגדי הייתי מביא סכום מקביל. סה"כ עניין די מגעיל. שלא לדבר על כך שאיני יודע לתמחר מתנות שאינן כסף, ועד לפני 15-20 שנה היו מתקבלות גם כאלה.

בשנים האחרונות אני מחלק את הארועים ל-4 קטגרויות:

1. קרובים מאד (אחים וחלק מבני הדודים של אשתי) - מגיע לארוע ונשאר עד הסוף. בדרך כלל אני יוצא לחצר כדי להתרחק מהרעש, שגורם לי לסבל פיזי ינפשי. למזלי רוב הארועים ביום ה' כך שעד יום א', כאשר אני חוזר לעבודה, האזניים שלי פחות או יותר מתאוששות.

2. קרובים לא מאד - בא לארוע, מסתלק אחרי החופה. מקווה שלא יספרו את המנות שלא אכלתי.

3. ארועים של מקום העבודה או קרובים יותר רחוקים אבל מחייבים - רק אשתי (ובמקרים נדירים - רק אני) הולכים. בדרך כלל מסתלקים מוקדם.

4. יותר רחוקים - מתעלם. בדרך כלל זו המשפחה היותר רחבה של אשתי (בכל זאת יש לה איזה 150 בני דודים) - שולח צ'ק עם מישהו שכן הולך. לשמחתי כיוון שבדור הבא כבר לא מזמינים אותנו אז ארועים אתה הולכים ופוחתים.

דרך אגב - יש כנראה איזו כתבה מעניינת ב-NYT שמדגימה שמסר המתים מקורונה בעולם הרבה יותר גדול מהמדווח, בגלל חסר בדיקות. כנראה שהמדינה היחידה עם מסםרים פחות או יותר אמינים היא שוודיה. ראיתי את זה באיזה דיווח ישראלי בקבוצה סגורה, וגם הכתבה המקורית מאחורי paywall.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, sperial כתב:

היתה תקופה שבה הייתי מחזיק טבלאות אקסל - כמה מבני כל משפחה הגיעו לארועים שלי (מסיבות בר מצווה של הבנים) וכמה הביא כל זוג. ואז בארוע הנגדי הייתי מביא סכום מקביל. סה"כ עניין די מגעיל. שלא לדבר על כך שאיני יודע לתמחר מתנות שאינן כסף, ועד לפני 15-20 שנה היו מתקבלות גם כאלה.

בשנים האחרונות אני מחלק את הארועים ל-4 קטגרויות:

1. קרובים מאד (אחים וחלק מבני הדודים של אשתי) - מגיע לארוע ונשאר עד הסוף. למזלי רוב הארועים ביום ה' כך שעד יום א', כאשר אני חוזר לעבודה, האזניים שלי פחות או יותר מתאוששות.

2. קרובים לא מאד - בא לארוע, מסתלק אחרי החופה. מקווה שלא יספרו את המנות שלא אכלתי.

3. ארועים של מקום העבודה או קרובים יותר רחוקים אבל מחייבים - רק אשתי (ובמקרים נדירים - רק אני) הולכים. בדרך כלל מסתלקים מוקדם.

4. יותר רחוקים - מתעלם. בדרך כלל זו המשפחה היותר רחבה של אשתי (בכל זאת יש לה איזה 150 בני דודים) - שולח צ'ק עם מישהו שכן הולך. לשמחתי כיוון שבדור הבא כבר לא מזמינים אותנו אז ארועים אתה הולכים ופוחתים.

שיטה מאוד מקובלת במגזר החרדי, מזמינים המון לפתיחה ולחופה.

ואז יש הזמנה נפרדת לארוחה לאחר מכן, ואכן רואים כבר זליגה של התופעה רק שהיא עדיין לא ממוסדת.

נתקלתי כבר בכמה אירועים שהמוזמנים מאשרים ומדגישים שהם מגיעים רק לדוכני הפתיחה ואחרי החופה הולכים 

ואין צורך לספור אותם במנות ישיבה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, Transporter כתב:

הדוגמא שלך כנראה לא מעניינת את כל אלה שמסקרים את המקרה הזה

והנה עוד אחת מהיום

נשמע דבילי מי שממהר להגיב במקום לקרוא

פתח את כל מהדורות החדשות אתמול (וחלק מהיום) ותאשים את הכתבים ותפסיק לשגע אותנו,

הסבירו כאן שאני לא אמנון לוי ולא הבאתי את הכתבה הזאת

יש לך בעיה תפנה אליו ותשחרר אותנו

הדוגמא שלי לא מעניינת את מי שמסקר, כי המטרה שלו אחרת לגמרי. 

הוא לא מעוניין לדעת מה רלוונטי לנושא ויש לו משמעות אמיתית, מעניין אותו מה יוצר באזז ויותר צפיות/ קליקים. 

ועצם זה שצירפת את זה, מבלי לשניה לחשוב אלא לקבל את זה בתור אמת מוחלטת, רק אומר שהוא הצליח מעולה בעבודה שלו. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...