Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

ישראלים מתנהגים כמו שהם נוהגים פול גז -> ברקס מלחמה -> פול גז. נראה מה יהיה עם זה בשבועות הקרובים. בכל אופן אני עובד מהבית ולא מתקרב לתחבורה ציבורית בחודשיים הקרובים. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Guest בעל עסק אורח
לפני 21 דקות, Benor כתב:

לדעתכם, שוב נזדקק להידוק הסגר וההגבלות ?

כבעל עסק (ואני מקווה שלא ייצאו עלי פה כמו על טרנספורטר), צר לי לאכזב אותך אבל גם אם נזדקק להידוק נוסף של ההגבלות לדעתי לא נוכל לבצע זאת. 

חלון ההזדמנויות של ממשלת ישראל לשחק עם הסגרים והצמצוצים נסגר, אין יותר מרווח תמרון. מכאן והלאה כל צמצום מקרב אותנו לקריסה כלכלית ולאנרכיה. כן כן, אנרכיה. כבר היום לא מעט בעלי ובעלות עסקים מצפצפים על תקנות הבריאות ופשוט מתפרנסים, בשקט, בלי להשתין מהמקפצה. קוסמטיקאיות מקבלות את הקליינטיות הקבועות שלהן בבית או מהדלת האחורית של הקליניקה, עובדים שיצאו לחל״ת חוזרים ״בשושו״ לעבוד בחצי משרה אבל ממשיכים לחתום אבטלה, אפילו משרדי הממשלה כבר התחילו לקבל קהל למרות הצמצום בכוח האדם (30% בלבד עובדים). הפקידה שאני מכיר הסבירה לי שמהוועד אמרו להם ליצור אווירה של לחץ ותורים בכניסה לסניף כדי ללחוץ על השר להחזיר עוד עובדים מהחופשה הכפויה. 

אם אתם חושבים שהמשטרה יכולה לאכוף את התקנות האלו אז אתם חיים בלהלהלנד. אין באמת משטרה בארץ, אין מספיק שוטרים, אין להם את הידע והיכולת לעבור בכל העסקים במדינה ולבדוק אחד אחד. זה לא קורה בשגרה ובטח שלא יכול לקרות בחירום. במקסימום אפשר להציב איזה מחסום ייצוגי בנתיבי איילון או להצטלם הולכים בשוק מחנה יהודה. אחלה... 

אתם מוזמנים להמשיך לכתוב כאן על אחוזי תמותה, ואגיו ולא יודע מה. אתם מוזמנים להמשיך להמשיך לשמור על כל פסיק בחוק כלשונו. אני בחרתי אחרת, אין לי טעם להמשיך בדרך הפעולה שאתם מציעים שמובילה למבוי סתום. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Guest בעל עסק אורח כתב:

כן כן, אנרכיה. כבר היום לא מעט בעלי ובעלות עסקים מצפצפים על תקנות הבריאות ופשוט מתפרנסים,.........

זה היה גם לפני זה מר. בעל עסק אורח.

זה שאנשים שמים זין על החוקים, לא אומר שזה בסדר, ולא אומר שזאת אנרכיה.

לפני 12 דקות, Guest בעל עסק אורח כתב:

הפקידה שאני מכיר הסבירה לי שמהוועד אמרו להם ליצור אווירה של לחץ ותורים בכניסה לסניף כדי ללחוץ על השר להחזיר עוד עובדים מהחופשה הכפויה. 

בדיוק הסיבה שהוועד צריך להיות מפורק, והאנשים שזה נראה להם הגיוני צריכים ללכת הביתה.

לפני 12 דקות, Guest בעל עסק אורח כתב:

אתם מוזמנים להמשיך להמשיך לשמור על כל פסיק בחוק כלשונו. אני בחרתי אחרת

"בחרתי להיות עבריין"

סבבה.

• אהבתי 3
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, ALÞћÃ כתב:

עד שבועות יתברר גודל האסון.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

למי שעיניים בראשו האסון יתברר עוד ימים ספורים, המספרים של החולים המאובחנים יתחיל לעלות, אבל לא יסגרו כל עוד מספר המונשמים לא יתקרב לספיקה של בתי החולים, יגידו שזה יחנוק את המשק ובתי החולים יכולים לטפל בכל מי שיגיע. 

לפני 2 שעות, ChemGuy85 כתב:

ישראלים מתנהגים כמו שהם נוהגים פול גז -> ברקס מלחמה -> פול גז. נראה מה יהיה עם זה בשבועות הקרובים. בכל אופן אני עובד מהבית ולא מתקרב לתחבורה ציבורית בחודשיים הקרובים. 

זה חוק העדר,  זה לא קשור לישראלים , כל בני האדם בעולם מתנהגים ככה.

לפני 41 דקות, Benor כתב:

לדעתכם, שוב נזדקק להידוק הסגר וההגבלות ?

לדעתי נזדקק, האם לדעתי מישהו בממשלה החדשה יעשה את זה, לא בטוח.

האווירה שונה כעת , לא סתם ביבי רצה שגם כחול לבן תהיה לצידו.

עכשיו הרבה יותר קל לקחת החלטות שיובילו לעשרות אלפי מתים. 

לפני 19 דקות, Guest בעל עסק אורח כתב:

כבעל עסק (ואני מקווה שלא ייצאו עלי פה כמו על טרנספורטר), צר לי לאכזב אותך אבל גם אם נזדקק להידוק נוסף של ההגבלות לדעתי לא נוכל לבצע זאת. 

חלון ההזדמנויות של ממשלת ישראל לשחק עם הסגרים והצמצוצים נסגר, אין יותר מרווח תמרון. מכאן והלאה כל צמצום מקרב אותנו לקריסה כלכלית ולאנרכיה. כן כן, אנרכיה. כבר היום לא מעט בעלי ובעלות עסקים מצפצפים על תקנות הבריאות ופשוט מתפרנסים, בשקט, בלי להשתין מהמקפצה. קוסמטיקאיות מקבלות את הקליינטיות הקבועות שלהן בבית או מהדלת האחורית של הקליניקה, עובדים שיצאו לחל״ת חוזרים ״בשושו״ לעבוד בחצי משרה אבל ממשיכים לחתום אבטלה, אפילו משרדי הממשלה כבר התחילו לקבל קהל למרות הצמצום בכוח האדם (30% בלבד עובדים). הפקידה שאני מכיר הסבירה לי שמהוועד אמרו להם ליצור אווירה של לחץ ותורים בכניסה לסניף כדי ללחוץ על השר להחזיר עוד עובדים מהחופשה הכפויה. 

אם אתם חושבים שהמשטרה יכולה לאכוף את התקנות האלו אז אתם חיים בלהלהלנד. אין באמת משטרה בארץ, אין מספיק שוטרים, אין להם את הידע והיכולת לעבור בכל העסקים במדינה ולבדוק אחד אחד. זה לא קורה בשגרה ובטח שלא יכול לקרות בחירום. במקסימום אפשר להציב איזה מחסום ייצוגי בנתיבי איילון או להצטלם הולכים בשוק מחנה יהודה. אחלה... 

אתם מוזמנים להמשיך לכתוב כאן על אחוזי תמותה, ואגיו ולא יודע מה. אתם מוזמנים להמשיך להמשיך לשמור על כל פסיק בחוק כלשונו. אני בחרתי אחרת, אין לי טעם להמשיך בדרך הפעולה שאתם מציעים שמובילה למבוי סתום. 

צודק בכל מילה, אסור להגביל אף אחד.

עברנו את השלב הזה, עכשיו צריך רק להסביר, להסביר ולהסביר. 

וזהו .. שכל קבוצה תעשה מה שהיא מבינה, רוצים לפתוח את הכל , תפתחו , לקוחות שרוצים לבוא שיבואו.

יסגרו מלעלה , לא יסגרו מלמעלה, זה לא משנה יותר מידי .

גם אם לא יסגרו, תוך כמה שבועות כולם יפחדו לצאת מהבית.... לפחות תדאג שיהיה לך מספיק וואגיו לתקופה הזאת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי באמת הדרך הטובה ביותר היא לתת לוירוס לשרוף בקרב האוכלוסיה, ימותו כמה שימותו ונמשיך הלאה. 

שאלת המיליון דולר היא כמה זמן מחזיקים נוגדנים. אם נוגדנים מחזיקים מעמד מספר שנים טובות אולי באמת עדיף לגרום לתחלואה בקרב צעירים בשביל זרז חיסון עדר. אם נוגדנים מחזיקים מעמד זמן קצר כמו בשאר וירוסים ממשפחת הקורונה כלומר פחות משנה אנחנו בבעיה עד שיהיה חיסון. 

לישראל יש שלושה יתרונות עצומים בהשוואה למדינות אחרות:

א. אוכלוסיה מאוד צעירה בקנה מידה מערבי 

ב. רפואה ציבורית סבבה לגמרי בהשוואה למדינות רבות בעולם

ג. ציבור מתורגל למצבי חירום + מחסני חירום מכאן ועד הודעה חדשה

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סביר שאנחנו בבעיה עד שיהיה חיסון בכל מקרה.

אם מספיק אנשים ידבקו ויסבלו ויגלו שלהיות שלושה שבועות בבית עם דלקת ריאות זה לא כיף, גם אם לא מתים - זה ייצר פחד, ואולי אנשים יקפידו יותר על ריחוק לא כי אמרו להם בטלויזיה, אלא כי הפחד יהיה מוחשי יותר ממה שהוא כרגע.

אבל המשך סגירת המשק כמו שנעשה עד עכשיו זה לא ריאלי.

לא שזה משנה לבר סימן טוב או לנתניהו

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לפני 23 דקות, David32 כתב:

"בחרתי להיות עבריין"

סבבה.

עכשיו שים את עצמך בנעליו של בעל עסק שסגרו לו את הברז מהיום להיום לכמה שבועות.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Guest בעל עסק אורח
לפני 8 דקות, korola כתב:

צודק בכל מילה, אסור להגביל אף אחד.

עברנו את השלב הזה, עכשיו צריך רק להסביר, להסביר ולהסביר. 

וזהו .. שכל קבוצה תעשה מה שהיא מבינה, רוצים לפתוח את הכל , תפתחו , לקוחות שרוצים לבוא שיבואו.

יסגרו מלעלה , לא יסגרו מלמעלה, זה לא משנה יותר מידי .

גם אם לא יסגרו, תוך כמה שבועות כולם יפחדו לצאת מהבית.... לפחות תדאג שיהיה לך מספיק וואגיו לתקופה הזאת

על הגישה הזאת אנחנו יכולים להסכים. 

אני לא יכול להכריח אף אחד להיכנס לעסק שלי. אני יכול לפרסם אותו, להציע ללקוחות להיכנס, מי שרוצה להיכנס ולהנות מחווית הלקוח שאנחנו מציעים מוזמן. מי שרוצה לשבת חנוק בבית, גם מוזמן. 

אני לא חושב שאנשים יפחדו לצאת מהבית בעוד כמה שבועות. אני כן חושב שאנשים יפחדו שלא יהיה להם מה לאכול בעוד כמה שבועות. אני רואה את זה כבר עכשיו, העובדים שלי מתקשרים אלי ומתים לחזור לעבוד כי החל"ת לא מספיק להם, חלקם צעירים מתחת לגיל 28 שמקבלים 50% מהמשכורת האחרונה שלהם - זה לא מספיק לכלום. ומדובר באנשים צנועים, לא מליינים מהרצליה פיתוח שצריכים כסף לביטוח של המרצדס. אנשי פריפריה שבסך הכל רצו להגשים את החלום ולעבור לעיר הגדולה. 

כל עובד כזה שחוזר מפרנס גם את המסעדה הקטנה פה למטה, כי הוא הולך לאכול צהריים, אז גם שם יחזרו לעבוד. והמסעדה הקטנה תפרנס את הבחור שיש לו קו אספקה של שתייה קלה למסעדות. והבחור הזה יפרנס את המוסך של המשאיות. המוסך יפרנס עוד 3-4 עובדים שישלמו מס הכנסה למדינה שתשלם על חיזוק מערכת הרפואה והכל יהיה טוב. או שלא. 

ואגב, אני לא אוכל וואגיו. אכלתי אולי פעם אחת בחו"ל. בבית אנחנו אוכלים סתם אנטריקוט מהשופרסל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם אנשים יקפידו על ריחוק, לא חושב שתהיה בעיה שרוב העסקים יחזרו לעבוד כרגיל. מה זה משנה %30 או %50 עובדים אם יש מקום ל100% ומקפידים על הגיינה ומרחק?
מי שלא מרגיש טוב נשאר בבית. מי שיש לו חום לא נכנס. בסופרים וחנויות גדולות צריך להפעיל סדרנים לתורים בקופות בנוסף על המאבטח בכניסה.
עסקים שהאופי שלהם מחייב התקהלות כמו מסיבות במועדונים ואין דרך לעבוד עם שמירה על ריחוק והגיינה, אולי רק אותם צריך לסגור.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, ChemGuy85 כתב:

שאלת המיליון דולר היא כמה זמן מחזיקים נוגדנים. אם נוגדנים מחזיקים מעמד מספר שנים טובות אולי באמת עדיף לגרום לתחלואה בקרב צעירים בשביל זרז חיסון עדר. אם נוגדנים מחזיקים מעמד זמן קצר כמו בשאר וירוסים ממשפחת הקורונה כלומר פחות משנה אנחנו בבעיה עד שיהיה חיסון. 

אם נוגדנים מחזיקים פחות משנה, אותם נוגדנים יחזיקו פחות משנה (ואולי אפילו פחות) כשנוצרו כתגובה לחיסון.

ואם הוירוס יכול להתפרץ גם בקיץ אז בכלל, תקבל חיסונים פעמיים בשנה?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שיש מספיק אנשים שלא יודעים לשמור על מרחק וכו', ואני כן דואג שעוד חודש חודשיים המצב לא יהיה סימפטי ואז יתחילו כל האשמות וכל דיבורי הוועדות חקירה שאנחנו אלופים בהם לצערי.

מה גם שתחבורה ציבורית מצומצמת שמחייבת אוטובוסים עמוסים... מי הדביל שחושב שזה נכון? הרי כל המטרה זה מניעת הצטופפות אנשים במקום אחד, כבר גרמו לאסון כלכלי עם הסגר ולבסוף יבטלו את כל מה שהסגר הצליח ליבלום בשבוע אחד של החלטות מטופשות?
בסוף נישאר גם עם מצב כלכלי גרוע וגם התפשטות המגיפה ללא שליטה.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, itaysamurai כתב:

עכשיו שים את עצמך בנעליו של בעל עסק שסגרו לו את הברז מהיום להיום לכמה שבועות.

קודם כול, לא סגרו את העסקים "סתם ככה", נתחיל מזה. הממשלה לא אשמה בקורונה.

שנית, יש פה מעגל, לא סומכים על האנשים שיקפידו על ההוראות (ובצד), אז סוגרים הכול, ואז אנשים (לא רק בעלי עסקים או משהו, שלא תבין אותי לא נכון) עדיין עוברים על ההוראות - אבל פחות.

ומגיעים אחרים, שכשפותחים קצת את הברז, כדי להתחיל לתת מים לאחרים - שמים זין על הכול ופאק איט חזרה לשגרה, ואז נחזור שוב לצורך לסגור.

גם דיברו פה כבר על עינייני החיסכון. (אגב אבטלה, מיעוט מבעלי העסקים צועק על השוואת מעמד העצמאי מול השכיר בביטוח לאומי, או אולי כול אלה שצועקים לגבי פיצויים צועקים חזק יותר מהקול ההגיוני יותר)

אתאר לך אוטופיה אחרת: סוגרים לקצת, מתחילים לשחרר, ובמקום לעמוד בתור לאיקאה בלי מסיכות או לעשות מסיבת רחוב במרכז תל אביב - שומרים על ההוראות, ואז פותחים עוד קצת את הברז כי רואים שהכול בסדר.

לבוא ולהגיד - אני הולך להיות עבריין - זה חלק ממקור הבעיה.

את התלונה שלי על הגישה של חלק מבעלי העסקים עכשיו אני אחסוך ממך ומדפי הפורום, זה לא קשור. 

• אהבתי 2
  • מעניין 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, יבגניפ כתב:

סביר שאנחנו בבעיה עד שיהיה חיסון בכל מקרה.

אם מספיק אנשים ידבקו ויסבלו ויגלו שלהיות שלושה שבועות בבית עם דלקת ריאות זה לא כיף, גם אם לא מתים - זה ייצר פחד, ואולי אנשים יקפידו יותר על ריחוק לא כי אמרו להם בטלויזיה, אלא כי הפחד יהיה מוחשי יותר ממה שהוא כרגע.

אבל המשך סגירת המשק כמו שנעשה עד עכשיו זה לא ריאלי.

לא שזה משנה לבר סימן טוב או לנתניהו

לא כיף זה understatement של המילה. 

לפני ארבע שנים חטפתי שפעת חזירים. בחור צעיר בן 30, חזק, ללא מחלות רקע. תקשיב השפעת הזאת קרעה לי ת'צורה שכבתי 7 ימים במיטה עם חום 40-41, הזעות, צמרמורות ושיעול קשה. הלכתי כל יומיים לרופא בשביל לוודא שאני לא מפתח דלקת ריאות. עברתי את זה, אבל זה היה קשוח. מאז אותה מחלה אני כל נובמבר מתייצב בקופת חולים בשביל לקבל חיסון נגד שפעת. 

יש subreddit שאני עוקב אחריו בו אמריקאים רובם צעירים כותבים על הקורונה. בקיצור כאשר כותבים בתקשורת "סימפטומים קלים" אז זה לא אשפוז, אבל זה עלול להיות שבועיים של חום + שלשולים + הקאות + שיעול. זה כמו שבתקשורת כותבים "חייל נפצע קל". פצוע "קל" יכול להיות מאושפז חודש בבית חולים + שלושה חודשים של שיקום. 

https://www.reddit.com/r/COVID19positive/

לפני 12 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אם נוגדנים מחזיקים פחות משנה, אותם נוגדנים יחזיקו פחות משנה (ואולי אפילו פחות) כשנוצרו כתגובה לחיסון.

ואם הוירוס יכול להתפרץ גם בקיץ אז בכלל, תקבל חיסונים פעמיים בשנה?

אם זה מה שצריך לעשות בשביל לקיים שגרה אני מוכן לקבל גם ארבעה חיסונים בשנה. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...