Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 2 דקות, halperin96 כתב:

אנשים משלמים ארנונה ורוצים לקבל תמורה.

עירייה זה לא סניף של ביטוח לאומי.

הכי טוב אם בכסף הזה יפטרו מארנונה עסקים סגורים.

עסק סגור לא צריך פינוי זבל, לא צריך חניות, לא צריך שירותים מהעירייה, תפטרו אותו מארנונה עד שהתקנות יאפשרו להפעיל את אותו עסק.

לפני 2 דקות, Transporter כתב:

כמו שאמרתי מספיק פקח אחד

אפילו לא שוטר

פקח

זה שמסתובב ממילא ברחוב ונותן דוחות על אדום לבן

אז במקום שיתן דוחות על אדום לבן שכרגע פחות קריטים כי  ממילא אין עומס בכביש ועל החניות

יבדקו את החנויות

כמה אנשים אתה צריך כדי לעבור ליד חנות ולהסתכל בחלון ? פקח אחד מספיק

לא יודע כמה פקחים אתה חושב שיש ברוב הערים, אבל זה הרבה פחות מאשר בת"א.

מה גם שאותם פקחים לפחות בראש העין עסוקים בדו"חות על מסיכות ופיזור התקהלויות, וגם את זה הם לא יכולים לעשות ביעילות טובה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, itaysamurai כתב:

לא כתבתי שסגרו "סתם ככה", ברור שזה היה מחוייב המציאות. אבל אי אפשר להשאיר עסקים ללא פתרון או ללא צפי

ומצד שני לאפשר מקרים כמו איקאה וגם להיות מופתעים שאנשים נורמטיביים פועלים בניגוד לחוק.

אף אחד לא קם בבוקר ואומר "על הזין שלי", הוא מחכה יום ועוד יום, מקבל פיצוי זניח, עוד יום, תשלומים ממשיכים לרדת,

הוא צריך לממן את זה מאיפשהו.

כרגע הממשלה עוד מתנהגת בהיסוס ובבילבול אבל זה עניין של ימים שהיא תתיישר לפי הציבור והשוק ולא להיפך.

וזה לדעתי אומר, שחרור תחת הוראות הפעלה מגבילות. אני חושב שחשש בסיסי מלהיות חולה, חשש מהלא ידוע,

גם אם לא כולם מתים מזה, יגרום לרוב האנשים לשמור על מרחק ולהימנע מהתקהלויות.

כן, מה שתראה בחדשות יהיה ריכוזי חרדים ומסיבות בת"א. בפועל אני חושב שרובנו רואים ציבור יותר קפדן.

דווקא מעניין מה התלונה שלך כלפי בעלי עסקים, לי לפחות יש טולרנס אז דמיין שאנחנו לבד 😆

בדיוק ככה

מרגיש שצוחקים עלינו כשאומרים לנו לשמור על ריחוק וראש הממשלה  מארח אנשים

שאומרים לנו שאסור מספרות כי זה מסוכן אבל הקודקודים מסתפרים

אסור לפתוח מספרה או טייק אווי כי זה מאוד מסוכן - אבל איקאה (חחחח, איזה הזוי שאני כותב את זה!) איקאה ! לא מסוכן! 

זה עצוב שככה צוחקים עלינו נו באמת.

יחזרו להדבק עוד 400-500 ביום ? אז יחזרו

מאמין שלא נראה גידול קיצוני במתים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Transporter כתב:

אז כרגע ביטלו להם את התמורה

למה שהכסף הזה ילך לשיפוץ בית העיריה, חסכון לעיריה, דברים אחרים שאף אחד לא באמת יגיד לך מה יעשו איתם ?

מאיפה אתה יודע לאן הכסף הולך?

למה החלטת שיהיה שיפוץ של בית העירייה?

תקציב רשויות מקומיוות מפורסם וגלוי-אתה יכול לראות לאן הכסף הלך.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, m3x7r3m3 כתב:

לא יודע כמה פקחים אתה חושב שיש ברוב הערים, אבל זה הרבה פחות מאשר בת"א.

מה גם שאותם פקחים לפחות בראש העין עסוקים בדו"חות על מסיכות ופיזור התקהלויות, וגם את זה הם לא יכולים לעשות ביעילות טובה.

יש מי שיעשה את זה

אז לא יקחו גם שוטר סיור . יש מאיפה להביא את הכוח אדם ולא צריך גדוד כדי לעבור בחנות ולראות כמה אנשים יש בה

זה הרבה יותר טוב מהפתרון להגיד לעסקים שבו סגורים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, ChemGuy85 כתב:

לפני ארבע שנים חטפתי שפעת חזירים. בחור צעיר בן 30, חזק, ללא מחלות רקע. תקשיב השפעת הזאת קרעה לי ת'צורה שכבתי 7 ימים במיטה עם חום 40-41, הזעות, צמרמורות ושיעול קשה. הלכתי כל יומיים לרופא בשביל לוודא שאני לא מפתח דלקת ריאות. עברתי את זה, אבל זה היה קשוח. מאז אותה מחלה אני כל נובמבר מתייצב בקופת חולים בשביל לקבל חיסון נגד שפעת. 

וואו , אז גם יחסית לשפעת חזירים חטפת את זה קל, יש לי כמה חברים שגם חטפו שפעת חזירים , הם לקראת סוף שנות ה 40 שלהם,

כ-20 שנה יותר ממך.

הם הגיעו לאישפוז בבית חולים , לא להנשמה, אבל אחרי שהם יצאו משם,  לקח להם עוד חודש לחזור לעצמם. 

לפני 17 דקות, Transporter כתב:

אני מאוד מקווה שבממשלה החדשה יתחילו להסתכל גם קצת על הדעות של האוצר ופחות על הדעות של משרד הבריאות

אפילו פרופסור ברבאבא שהצדיק את הדעה של משרד הבריאות מתחיל לשנות את דעתו ואומר שצריך להתחיל לשחרר

אל תדאג , כולם אינטרסטים. טיפלו בטווח הקצר - יכולים לנפנף בזה שכמות המתים קטנה, 

נכון הרבה את המשק, אבל הצהירו שיחלקו מילארדים.

עכשיו יש לנו 2 נהגים , שניהם רוצים לחשוב לטווח ארוך,  בטווח הארוך עדיף פחות מצביעים , אבל כלכלה שתישרוד.

ולכן השיקול מעכשיו יהיה יותר לכלכלה ופחות לקשישים.

בעיקר שעכשיו הקשישים האלה החליטו לתבוע על זה שהם מתים, כאילו WTF , כל יום מתים מעל 70 קשישים בארץ. 

אז בחודש האחרון מתו עוד 100 קשישים כל החודש .. 3 קשישים נוספים ליום..  על מה הם תובעים בדיוק?

לפני 5 דקות, Transporter כתב:

בשום מקום לא ראיתי שמעשנים נחשבים אוכלוסיה בסיכון

אתה מעשן?  בדר"כ אנשים מתעלמים מדברים שרלוונטים עליהם, כן בהתחלה דיברו הרבה על עישון שהוא גורם סיכון רציני.

אחרי זה פירקו את זה למחלות ריאה ולסרטן - שגם נגרם מנזקי העישון.

לסיכום ..  כל בעלי העסקים צריכים להבין , הכלכלה העולמית הולכת להצטמצם , אולי 20 % או 30 %. 

תיירות לא תהיה בשנה הקרובה,  יצוא יצטמצם כי זה לא תלוי בנו. 

ארה"ב ואירופה הולכות לחטוף יפה ואחנו קשורים אליהם.

צימצום של 30% במשק, זה אומר שרכישות לא חיוניות יצטמצמו ביותר מ 30% , הרי אי אפשר להפסיק את תשלומי המשכתנא,

אי אפשר לצמצם באוכל..

אז תתכוננו , בהתאם לתחום שלכם.  רוב העסקים לא יכולים לספוג ירידה של 30% בהכנסות , הם הופכים להיות לא רווחים ,

ולכן התוצאה המתבקשת היא ש 30% מהעסקים יסגרו , על מנת שה 70% שנותרו יעבדו ברווחיות. 

הכנסות המדינה ממיסים גם ירדו בהרבה יותר מ 30%, ולכן לא ניתן יהיה לפצות יותר מידי לזמן ארוך מידי.

רמת החיים תרד.. 

אם מישהו חי בסרט שכל הבעיה שלו זה סימן טוב שסגר לו את העסק לחודש.. אז שיתעורר,

סימן טוב רק הקפיא את הבעיה לחודש על מנת שיהיה לכם זמן להתארגן,

מי שניצל את החודש להתארגן (on-line ),  ישרוד הרבה יותר טוב ממי שניצל את החודש לנסוע לירושלים ולשרוף צמיגים. 

נסיים שוב בבדיחה שכבר סופרה פה:

ישראלי וסיני מטיילים ביער, שניהם שומעים את הברדלס עוקב אחריהם ויודעים שהוא הולך לתקוף.

הישראלי מוריד את התיק הכבד, מוריד את המעיל ומיד מחליף נעלים לנעלי ריצה.

הסיני צחוק- מה באמת נראה לך שאתה יכול לרוץ יותר מהר מברדלס? 

הישראלי עונה, אני לא צריך לרוץ יותר מהם מהברדלס, אלה רק יותר מהר ממך.

ברצינות - כל מי שיש לו עסק, שיצא מהבכי , המדינה לא תעזור לכם יותר מידי, תנסו לצאת מהפינה, תחשבו על סוף המשבר

נצלו את הזמן להיות יותר טובים משאר העסקים שנמצאים איתכם באותו תחום. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, m3x7r3m3 כתב:

הכי טוב אם בכסף הזה יפטרו מארנונה עסקים סגורים.

עסק סגור לא צריך פינוי זבל, לא צריך חניות, לא צריך שירותים מהעירייה, תפטרו אותו מארנונה עד שהתקנות יאפשרו להפעיל את אותו עסק.

זו הגישה של "אני בעד מה שטוב ונגד מה שרע",המציאות שונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, Benor כתב:

לדעתכם, שוב נזדקק להידוק הסגר וההגבלות ?

בוודאי. אנחנו כנראה נחייה במציאות של סגר -> פתיחה לחודש - חודשיים -> סגר -> פתיחה -> סגר עד שיהיה חיסון. דמיין את השליטה בוירוס כמו שליטה בברז מים שמזרים מים לכיור עם סתימה חלקית. 

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תן לעסק קנס של 15 אש"ח והוא ייסגר גם בלי צווים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, Transporter כתב:

זה לא מעניין אותי מה הוא כותב אלא מה הוא אומר בראיונות

אם אתה חושב שאני משקר תחסום אותי

סע לשלום

באמת, זה הטיעון שלך (שגם הוא שקר)? כל כך קשה להגיד "צודק(ים), טעיתי"?

מ.ש.ל

לפני 4 דקות, halperin96 כתב:

מאיפה אתה יודע לאן הכסף הולך?

למה החלטת שיהיה שיפוץ של בית העירייה?

תקציב רשויות מקומיוות מפורסם וגלוי-אתה יכול לראות לאן הכסף הלך.

"רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים: העירייה לא תוציא השנה כספים בערב העצמאות על זיקוקים/מופע לייזר. בעת הזו הכסף יידרש למימון פטורים והנחות מארנונה, להמשך טיפול ועזרה לקשישים ושורדי שואה, לעזרה לחינוך המיוחד"

לא שזה משנה, העובדות פה הן משניות לחלוטין. עדיף כבר להגיד "דיברתי עם כל ראשי העירייה בארץ וכולם החליטו לתרום את הכסף לנזקקים", יש מצב שזה יתפוס יותר טוב.

עריכה אחרונה על ידי Blaz00r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים מדברים הרבה על מתים, לא מתים....

אני לא חושב שחכם להתנער מהעובדה שהמחלה הסו עושה שמות בריאות של חלק לא קטן מהחולים- כך שאפילו חולה לא מונשם יכול למצוא את עצמו עם נזק משמעותי לריאות שאנחנו עדיין לא יודעים אם ישתקם.

גם צעירים בריאים. אישית, אם הבחירה היא בן לסבול עוד קצת בבית עד שנבין מה הצפי לבין להסתכן באובדן קיבולת ריאה, זו בחירה קלה מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, korola כתב:

אל תדאג , כולם אינטרסטים. טיפלו בטווח הקצר - יכולים לנפנף בזה שכמות המתים קטנה, 

נכון הרבה את המשק, אבל הצהירו שיחלקו מילארדים.

עכשיו יש לנו 2 נהגים , שניהם רוצים לחשוב לטווח ארוך,  בטווח הארוך עדיף פחות מצביעים , אבל כלכלה שתישרוד.

ולכן השיקול מעכשיו יהיה יותר לכלכלה ופחות לקשישים.

בעיקר שעכשיו הקשישים האלה החליטו לתבוע על זה שהם מתים, כאילו WTF , כל יום מתים מעל 70 קשישים בארץ. 

אז בחודש האחרון מתו עוד 100 קשישים כל החודש .. 3 קשישים נוספים ליום..  על מה הם תובעים בדיוק?

קודם כל  אני לא מחפש שיקריבו זקנים, זאת לא הכוונה

אם ישמרו עליהם אין שום סיבה שימשיכו למות

הזקנים שמתים כאן היום אלה זקנים שהילדים שלהם ביקרו אותם בפורים, זקנים שהעובדים בבתי אבות שלהם הסתובבו לפני חודש, לקח להם שבועיים להדבק ואז הם חזרו לבית אבות והדביקו והיום אתה רואה את ההשלכות הקשות

אני באמת לא חושב שצריך להמר עליהם

אבל אני משלים עם זה שאנשים אכן ימותו כאן. 

ברור שאפשר לסגור את המדינה לחצי שנה ואז לא יהיו מתים אבל זה לא ריאלי

כמו שאתה לא מחרים לכל האוכלוסיה את הכלי רכב כדי שלא יהיו תאונות

ולא עוצר את הפעולות של צהל כדי  שלא ימותו חיילים

לא מתייחס כרגע לתביעה של בתי האבות כי באמת הייתה שם הזנחה והקטנת ראש

ברור לכולם שמבוגרים נמצאים בסיכון יותר מצעירים

צריך להבין שאם הם יהיו חשופים הם ימותו יותר מהצעירים ושכל אחד יעשה עם זה מה שהוא מבין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Transporter 

אני כותב לטרנספורטר כבר 3 שבועות שהוא יאלץ לשנות את המודל העסקי שלו, הוא מתעקש, יושב על המרפסת עם הואגיו ואולי עם סיגאר קובאני. אז אחד מהשניים: או שהוא טמבל (לא מסתדר לי) או שהוא טרול. מן הסתם מאחורי הקלעים הוא בונה עסק חדש.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, korola כתב:

אתה מעשן?  בדר"כ אנשים מתעלמים מדברים שרלוונטים עליהם, כן בהתחלה דיברו הרבה על עישון שהוא גורם סיכון רציני.

אחרי זה פירקו את זה למחלות ריאה ולסרטן - שגם נגרם מנזקי העישון.

לסיכום ..  כל בעלי העסקים צריכים להבין , הכלכלה העולמית הולכת להצטמצם , אולי 20 % או 30 %. 

תיירות לא תהיה בשנה הקרובה,  יצוא יצטמצם כי זה לא תלוי בנו. 

ארה"ב ואירופה הולכות לחטוף יפה ואחנו קשורים אליהם.

צימצום של 30% במשק, זה אומר שרכישות לא חיוניות יצטמצמו ביותר מ 30% , הרי אי אפשר להפסיק את תשלומי המשכתנא,

אי אפשר לצמצם באוכל..

אז תתכוננו , בהתאם לתחום שלכם.  רוב העסקים לא יכולים לספוג ירידה של 30% בהכנסות , הם הופכים להיות לא רווחים ,

ולכן התוצאה המתבקשת היא ש 30% מהעסקים יסגרו , על מנת שה 70% שנותרו יעבדו ברווחיות. 

הכנסות המדינה ממיסים גם ירדו בהרבה יותר מ 30%, ולכן לא ניתן יהיה לפצות יותר מידי לזמן ארוך מידי.

רמת החיים תרד.. 

אם מישהו חי בסרט שכל הבעיה שלו זה סימן טוב שסגר לו את העסק לחודש.. אז שיתעורר,

סימן טוב רק הקפיא את הבעיה לחודש על מנת שיהיה לכם זמן להתארגן,

מי שניצל את החודש להתארגן (on-line ),  ישרוד הרבה יותר טוב ממי שניצל את החודש לנסוע לירושלים ולשרוף צמיגים. 

לא כל עסק יכול לעבוד און ליין

אם אתה חושב שמסעדה יכולה להתפרנס רק מטייק אווי אתה טועה

לא מדובר בחנות בגדים שיכולה לסגור החנות ולהשאיר צוות מאוד קטן במחסן  שבמקום 7 ימי עסקים שולח לך בגדים ב 14 ימי עסקים (ואז אפשר לעבוד עם שירות לקוחות שכמעט לא קיים)

וגם במצב הזה, אני לא בטוח בכלל שאותן חנויות בגדים מרוויחות

זה שאומרים תעבדו און ליין לא אומר שזה מציל אפילו 50% מהעסקים שסגורים

אני בטוח שיש הרבה עסקים ש"עובדים" אבל לא באמת מרוויחים כסף.

אני לא מעשן, אני יודע שבתקופה האחרונה בניגוד לתחילת המשבר, כשאומרים מחלות רקע מדברים בעיקר על לב, סרטן, סוכרת

אתמול טל ברמן הראה איזה מחקר שבודק אם יש קשר בין עישון להגנה מקורונה

זה רק מראה לך כמה שלא באמת יודעים אם זה פוגע או שומר עלייך

אני לא אומר שצריכים להציל את כל העסקים וברור לי שיש עסקים שגם בלי הקורונה היו נסגרים ומנסים לתפוס טרמפ

אבל לא כולם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, Transporter כתב:

אז יש כאן כמה יפי נפש שחושבים שזה  שאנחנו נותנים עשרות אחוזים מהמחזורים למדינה זה לא מספיק כדי שיספרו אותנו

כולם נותנים עשרות אחוזים למדינה. זה מס. באמת נו.

הנה איתי, קיבלת דוגמא...

בסך הכול, אני רואה שאנחנו באותו הקו לגמרי. אכתוב עוד פעם: מסיבות רחוב זה לא נורמטיבי עכשיו, גם לא ללכת להתקהל באיקאה. זאת בעיה גם של העסקים, גם של השכירים, וגם של הממשלה.

כולנו (שכירים ועצמאיים ומובטלים) נמצאים באותה הבעיה. 

ברור שיש אנשים נורמליים שמבינים מקפידים על ריחוק, ברור שיש דרכים לפתוח עוד ועוד עסקים (גם פדיקורים/מניקורים אפשר לחזור לעשות לדעתי תוך הקפדה על ההנחיות). [סתם כדוגמא, לקנות מגן פלסטיק כזה, שיש בו חור ליד (כמו בבנק) , לחטא את הידיים גם של הלקוח וגם של העובד, ואז לעשות את מה שצריך, לחטא שוב ויאללה ביי.]

הבעיה היא אלה שלא מתנהלים לפי ההוראות. הבעיה גם בממשלה שלא חילקה את כול הכסף שהבטיחה שתחלק ועוד ביבי דיבר עם בעל הפלאפל, ביבי. (אבל זה לשירשור המקביל בנושא הפוליטיקה, אז אין לי מה להתחייס לזה פה).

אגב @sperial , ציפיתי שכבר תכתוב משהו לגבי איך תשלום קונטקטלס ולא מזומן היה עוזר, אבל כמובן שישראל צריכה להיות מאחור בנושא.

אבל בסופו של דבר, יש כשלים בכול קבוצה פה - להגיד "טוב על הזין שלי" זה לא הפתרון, לא יודע מה לייעץ לבעל עסק שנסגר ולא פותחים לו אותו כרגע. אולי לחפש דרך לשנות קצת גישה וכן להתחיל להרוויח ממקור טיפה שונה, כן זה קשה, אני בטוח שזה לא אפשרי לכולם, אבל איזו עוד עצה יש?

אפשר לנסות לפעול בדרך חוקית תוך כדי הקפדה על ההנחיות, ואפשר לצעוק שכולם לא בסדר ועל הזין שלי אני פותח.

אחזור על זה שוב - כולנו בזה ביחד. ואני לא יודע למה אנשים מנסים לבדל את עצמם. העצמאיים הם כלום בלי השכירים והשכירים הם כלום בלי העצמאיים. ואם יש פה עצמאי שחושב ששכירים לא הולכים להיות מושפעים ממה שקורה עכשיו - עצוב לי שהם לא יכולים לראות את התמונה הגדולה.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, sperial כתב:

@Transporter 

אני כותב לטרנספורטר כבר 3 שבועות שהוא יאלץ לשנות את המודל העסקי שלו, הוא מתעקש, יושב על המרפסת עם הואגיו ואולי עם סיגאר קובאני. אז אחד מהשניים: או שהוא טמבל (לא מסתדר לי) או שהוא טרול. 

או שלא זה ולא זה.

קשה לקבל שינוי קיצוני במציאות,לדברים לוקח זמן לחלחל.

מה שקורולה אמר,זה לא שעוד חצי שנה יהיה חיסון,וכולם יחזרו לטוס ולקנות אאוטלנדרים ב98.8% מימון מהבנק.

המשק יצטמצם,הצריכה הלא הכרחית תרד ותהיה פגיעה בתרבות הפנאי.

קורולה טוען ל30% צמצום,נקווה לפחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...