Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

אני אחזור על מה שאתה מאוד לא אוהב לשמוע: האמון בחיסונים יורד ככל שצריך להוסיף בוסטרים ויש יותר שמועות או דיווחים על תופעות לוואי. במקום להאשים את כולם כאילו מדובר באיזה עדר של מתנגדי חיסונים, אפשר לנסות ולהבין איך אנשים ניגשים לניהול סיכונים ולנהל את השיח משם. 

• רעיון טוב! 2
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא רק האמון בחיסון, אלא גם הצורך בחיסון.
בינואר פברואר השנה הגל של המוטציה הבריטית איים על בתי החולים , גם סגר לא עצר את העלייה המספרים ואנשים נדחפו על מנת להתחסן,

הייתה הרגשה של מתחסנים על החיים.

ככל שהזמן עובר יותר אנשים מתרגלים לרעיון של פרופ' ליס, ולכן יותר ויותר צעירים (עד גיל 50) יתעלמו מהחיסונים.

ובכלל, אם הגל הרביעי יורד והחיסון בתוקף לחצי שנה, אז הכי טוב זה להמתין עכשיו, כי הולכים להיות 3 חודשים לפחות של שקט. 
אז למה ל"בזבז" זמן חיסון בתקופה שאין תחלואה? 

ניפגש בפברואר שהחיסונים של אוגוסט יתחילו להתפוגג,  אלא אם כן השמועה נכונה ובמנה השלישית נותנים מנה של 50 במקום 30 30 במנות הראשונות 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי קודם - מתנגדי החיסונים עושים עבודה מצויינת. אני לא אופתע אם בעוד כמה חודשים תהיה לנו התפרצות של חצבת או פוליו. לחיסון הקורונה יש מספרים ברורים של תופעות לואי, והם קטנים מאד. 

הם יהיה צורך במנות נוספות? קרוב לודאי שכן. מתי? אין לדעת. זה תלוי גם בתגובה החיסונית ארוכת הטווח שאיננו מכירים (יש חיסונים שהשגרה שלהם היא 0->1->6 חודשים, ואז החסינות מתקיימת לשנים רבות), היא תלויה גם בזנים שיופיעו ועד כמה יהיו מדבקים ואלימים. אפשר שבפברואר נצטרך להתחיל עוד סיבוב, אפשר שזה יהיה שנה או שנתיים יותר מאוחר. הרי בסופו של דבר את המחלה הזו לומדים תוך כדי תנועה.

וכל אותם בני 20-50 שישבו בבית בבידודים חוזרים כנראה יעדיפו להתחסן, וקרוב לודאי לחסן גם את הילדים שלהם.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Clap Good Job GIF by Team Coco

סחטיין על ההתעלמות בפעם המי-יודע-כמה על השאלה של לונג קוביד והצעירים המחוסנים.

עריכה אחרונה על ידי David32

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, sperial כתב:

וכל אותם בני 20-50 שישבו בבית בבידודים חוזרים כנראה יעדיפו להתחסן, וקרוב לודאי לחסן גם את הילדים שלהם.

או שפשוט יצפצפו על הבידודים. ברגע שהאמון יאבד גם לא יקיימו את הבידודים. 

(יש חיסונים שהשגרה שלהם היא 0->1->6 חודשים, ואז החסינות מתקיימת לשנים רבות)

אבל אלה חיסונים שכבר שנים קיימים בשוק ומכירים את התופעות לוואי שלהם והם לא חיסונים שפיתחו בטכנולוגיה חדשה במהירות שיא.

כתבתי קודם - מתנגדי החיסונים עושים עבודה מצויינת.

מתנגדי חיסונים בהגדרתך אלה מי שלא התחסנו בכלל לשום חיסון בחייהם, לא התחסנו לקורונה או כאלה שהתחסנו פעמיים ולא מעוניינים לקבל את הבוסטר בשלב הזה. תסביר מה זה מתנגד חיסונים לפי השקפתך.

ועכשיו שאלה - טענו שזה גל של לא מחוסנים. טענו ש 75 אחוז ממי שנמצא במחלקות קורונה לא מחוסן. כלומר, הבוסטר לא רלוונטי מבחינתם ולא מוריד את התחלואה אצלהם ולפי התאוריה הזאת מחלקת הקורונה היו אמורות להישאר בתפוסה מלאה. במציאות - סגירה סיטונאית של מחלקות הקורונה.

אשמח להסבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, David32 כתב:

Clap Good Job GIF by Team Coco

סחטיין על ההתעלמות בפעם המי-יודע-כמה על השאלה של לונג קוביד והצעירים המחוסנים.

אני לא מתעלם, פשוט כרגע זה נראה פחות גרוע ממה שהיה נדמה בהתחלה. 

אתה זוכר שיש אוכלוסיות שגילו בסקר הסרולוגיה ש 10% מהילדים כבר חלו בקורונה?
לא ידוע לי שהם הציפו את בתי החולים בילדים עם לונג קוביד... אבל שפתאום הקורונה בילדים מגיעה לילדי תל אביב או הרצליה, 
ופתאום יש 6 ילדים עם לונג קוביד בבתי חולים , שכנראה כולם יצאו מזה בשלום אחרי שבוע.. אז זה מגיע לחדשות?

ואני לא טוען שכולם יתעלמו מהחיסונים , אני טוען שאחוזי המתחסנים ילכו וירדו עם הזמן, אין מה לעשות. 

וזה לא רק אצלנו.

image.thumb.png.fec751a4b0c12778e4116f0a08600351.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, korola כתב:

אני לא מתעלם, פשוט כרגע זה נראה פחות גרוע ממה שהיה נדמה בהתחלה. 

כתבתי לספריאל. סורי 😙

• מצחיק 1

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 4.10.2021 בשעה 23:41, vladclar כתב:

אני לא יודע איזה פיילוט יש לכם בבית הספר.

אצלינו יש "מגן חינוך". בדיקת PCR פעם בשבוע. היתרון שלו לגבי בני פחות מ 12 - תו ירוק תקף ל 7 ימים, במקום כל פעם שרוצים לבלות במסעדה/ קולנוע/ הצגה ללכת לבדיקה מהירה שתוקפה 24 שעות.

בתאריך 4.10.2021 בשעה 23:03, פינדר כתב:

ואחרי שאני כותב נגד פיילוט הכיתה הירוקה, הבן שלי מודיע לי שבית הספר שלו משתתף בניסוי..

הביא לי לחתום על טופס שיש בו רק אפשרות אחת, לאשר.

מחקתי וכתבתי בגדול שאני לא מאשר.

איך בדיוק אין לנו מידע בסיסי על הדבקות ילדים?  עכשיו עושים לנו משחקים במערכת החינוך

מדהים אותי איך אנחנו שורדים כמדינה בכלל. פלא עולמי. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יכול להסביר בצורה הגיונית - למה שאדם שקיבל חיסון ב-2 מנות, יימנע מבוסטר (למעט מי שהיו לו תופעות לוואי חמורות מהמנה השנייה)?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, בכיף. למשל נשים עם כל הדיווחים על פגיעה במחזור אחר כך והחשש מפגיעה בפוריות.

בכלליות יותר, אני לא חושב שהעניין הוא דווקא הבוסטר, אלא החשש מזה שזה הופך למשהו שיהיה חלק מהשגרה - לך תקבל חיסון חדש כל חצי שנה. ופה זה כבר תפיסתית עלול להרגיש לאנשים שונה מסתם שני חיסונים עם סיכוי גבוה יותר לתופעות לוואי וכו'.

עוד יותר בכלליות, אני לא בטוח שמערכת הבריאות הצליחה לייצר אמון של 100% בתהליך. ואני גם לא מבין למה זה מפתיע כל כך מגיבים פה.

אגב אני עם דוד מחכה עדיין שספריאל יענה פעם אחת על מה שנשאל. יהיה כיף.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי לדעת אותו אדם הוא חושב שהוא כבר מוגן ממחלה קשה ולא בא לו ליהיות כאילו חולה ל24~48 שעות, במיוחד לצעירים יותר.

הפעם השלישית ממש הרגשתי את החיסון, יומיים של סבל, כניראה לא כולם 100% רוצים בזה כי הם חושבים שהם לא באמת צריכים את הבוסטר(צעירים).

בינתיים הכל עבר ואני מרגיש רגיל, רק החוסר נוחות בבית השחי בצד שמאל נשארה, לא יכול לישון על צד שמאל.

יש סיבה למה החיסון השלישי גורם לתגובה בבית השחי? רוב בני המשפחה שלי סבלו מהתופעה גם כן בחיסון השלישי, הפעמים הקודמות זה לא היה.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מישהו יכול להסביר בצורה הגיונית - למה שאדם שקיבל חיסון ב-2 מנות, יימנע מבוסטר (למעט מי שהיו לו תופעות לוואי חמורות מהמנה השנייה)?

למה אדם שהתחסן פעמיים צריך להתחסן בפעם השלישית לאחר חצי שנה ללא בדיקה מדעית?

אומרים שהנוגדנים ירדו. אז אנשים ביקשו לבצע בדיקת נוגדנים לפני החיסון. שללו מהם את האופציה הזאת. הטענה לשלילת האופציה - המדד הוא לא הנוגדנים.

עוד שאלה - אומרים שזה גל של לא מחוסנים שמציפים את הבתי חולים. הם לא לקחו את הבוסטר  אז איך סוגרים מחלקות קורונה בבתי חולים בצורה סיטונאית כמו שאמרו בחדשות. זה לא קצת סותר את המצב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להבין את זה.

אנשים צעירים ובריאים, שמחוסנים פעמיים, בסיכון נמוך מאוד (לפי הידוע כרגע) להיפגע מהוירוס.

אם אין להם ילדים, או הורים מבוגרים שהם יכולים להדביק, אז בכלל המוטיבציה יורדת.

תוסיף לזה את תחושת הכפיה והרדיפה, כתוצאה מביטול הדרכון הירוק וההרגשה שלא מיצו דרכי פעולה נוספות, כמו העמקת החיסונים אצל אלו שבכלל לא התחסנו, הקפדה על בידודים, הגבלת נסיעות לחו"ל וכו'.

לפני 4 דקות, asix כתב:

אז איך סוגרים מחלקות קורונה בבתי חולים בצורה סיטונאית כמו שאמרו בחדשות. זה לא קצת סותר את המצב?

כשמספר גדול של אנשים לקחו את הבוסטר, יש פחות נדבקים, פחות הפצה של הוירוס ולכן הלא מחוסנים לא נדבקים.

מה הסתירה פה?

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, hwgeek כתב:

יש סיבה למה החיסון השלישי גורם לתגובה בבית השחי? רוב בני המשפחה שלי סבלו מהתופעה גם כן בחיסון השלישי, הפעמים הקודמות זה לא היה.

כי הגדילו משמעותית את המינון? 
במנות הראשונות קיבלנו 30 ו 30 . ובמנה השלישית דפקו לנו 50 ... בלי לספר לנו? 

בגלל שמדובר  בפייזר, אני מחכה לתופעה של המנה הרביעית , אם ירדנו מכאבי ראש לבית השחי, אולי המנה הרביעית נרד לתגובה באיזור נמוך יותר? 

עריכה אחרונה על ידי korola
  • מצחיק 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...