Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

בתאריך 30.9.2021 בשעה 13:57, פינדר כתב:

אורלי וגיא הם פשוט חארות. אין לי מילה אחרת לתאר אותם.

+1

וגם אלדד יניב, סדי בן שטרית וכו'  אותו דבר בדיוק.

תאכלס מאז שביבי עזב אז הרבה משועממים ממחאת בלפור, הפכו להיות מתנגדי חיסונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, יבגניפ כתב:

כן, גם לס אומר את זה. ורוב הפוסטים שלו הם נגד הפניקה. ובעד חיים בשגרה רגילה לחלוטין. לפחות האלו שהיה לי כח לרפרף בהם. 

בחיי שלא מתכוון להיכנס לוויכוח ביניכם, בטח לא מהצד של טרנספורטר.

רק לא הבנתי אם אתה באמת חושב שלס הוא מישהו ששווה להקשיב לו, או שאתה סתם נותן קונטרה בויכוח.

כי לס, מעבר לעובדה שטעה ברוב ההערכות שלו, גם שיקר באופן בוטה, יותר מפעם או פעמיים.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, Transporter כתב:

שוב

אתה יכול גם לספר לנו מה הוא אמר בינואר אבל זה לא רלוונטי כי עבר מספיק זמן מאז (וגם מאוגוסט) אז אפשר לסלוח לו אם טעה \ הטעה \ הפחיד

אבל לפני שבוע הוא חזה כאוס

עברית קשה שפה?

לפני 46 דקות, Pika007 כתב:

מאוגוסט ועד היום. כלומר, כולל את התקופה בין לפני שבוע להיום.

או שתמשיך לדבר כאילו אני מתייחס רק לאוגוסט?

בהמשך לנתק שלך מהמציאות- שמת לב שלא מדובר במכתב בכלל אלא בסיכום דיון?

קראת את סיכום הדיון?

איפה זריעת הפחד? איפה האזהרה מאסונות? איפה כל הטררם שדיברת עליו? כי בפרוטוקול הזה כתוב רק שיש מקום לבחון מחדש התקהלויות  ואת מתכונת פעולת מערכת החינוך עד לירידה משמעותית יותר בהדבקה, כדי להימנע ממצב שרואים בבתי הספר בחברה הערבית וכדומה.

בסיכום קל, מה שכתוב שם זה "חיסונים זה טוב וזה עובד, אבל לסמוך רק על החיסונים באופן עיוור זה לא מספיק ולכן כדאי לבחון מתווים להתקהלויות ומערכת החינוך", בנוסף להצהרה מובהקת ש "אין בכלל מקום לשקול עוד סגרים"

איפה ניבוי האסונות שקשקשת עליו?

כל מה שאני רואה פה זו גישה זהירה ושמרנית במקצת מזו שמיושמת כיום. דגש על "במקצת". 

ואישית? אני חושב שהם צודקים לחלוטין מהבחינה הזו, כדי לא לחזור על הטעויות שנעשו בפעם הקודמת, תקופה של צמצום קל של התהקהלויות המוניות בחללים סגורים הכוללות לא מחוסנים (לצורך העניין, כל מי שפחות ממנה שניה), כולל מערכת החינוך, יכולה מאוד לעזור לנו. כמובן בשילוב אכיפה אמיתית של העניין.

נ.ב- ערן סגל (כבודו במקומו מונח) המליץ על סגר עקב העליה בתחילת הגל הרביעי.

אז האם הוא קדוש מבחינתך? או שמא, ליצן? 

עריכה אחרונה על ידי Pika007
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, teyal כתב:

תאכלס מאז שביבי עזב אז הרבה משועממים ממחאת בלפור, הפכו להיות מתנגדי חיסונים.

זה נכון.

יותר מדי אנשים עם יותר מדי זמן פנוי.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, פינדר כתב:

מעבר לעובדה שטעה ברוב ההערכות שלו, גם שיקר באופן בוטה, יותר מפעם או פעמיים.

זה בדיוק הטענה שלי

שצריך להפסיק לנפנף לנו ב"פרופסורים ואנשים שלמדו כל החיים אמרו ככה וככה"

הוא גם פרופסור והוא גם היה מנכל משרד הבריאות

אז מה מונע מנחמן להפיץ שקרים ופחד ? או מהחתולה שלו שמסתובבת באולפנים

לפני 38 דקות, Pika007 כתב:

עברית קשה שפה?

או שתמשיך לדבר כאילו אני מתייחס רק לאוגוסט?

בהמשך לנתק שלך מהמציאות- שמת לב שלא מדובר במכתב בכלל אלא בסיכום דיון?

קראת את סיכום הדיון?

איפה זריעת הפחד? איפה האזהרה מאסונות? איפה כל הטררם שדיברת עליו? כי בפרוטוקול הזה כתוב רק שיש מקום לבחון מחדש התקהלויות  ואת מתכונת פעולת מערכת החינוך עד לירידה משמעותית יותר בהדבקה, כדי להימנע ממצב שרואים בבתי הספר בחברה הערבית וכדומה.

בסיכום קל, מה שכתוב שם זה "חיסונים זה טוב וזה עובד, אבל לסמוך רק על החיסונים באופן עיוור זה לא מספיק ולכן כדאי לבחון מתווים להתקהלויות ומערכת החינוך", בנוסף להצהרה מובהקת ש "אין בכלל מקום לשקול עוד סגרים"

איפה ניבוי האסונות שקשקשת עליו?

כל מה שאני רואה פה זו גישה זהירה ושמרנית במקצת מזו שמיושמת כיום. דגש על "במקצת". 

ואישית? אני חושב שהם צודקים לחלוטין מהבחינה הזו, כדי לא לחזור על הטעויות שנעשו בפעם הקודמת, תקופה של צמצום קל של התהקהלויות המוניות בחללים סגורים הכוללות לא מחוסנים (לצורך העניין, כל מי שפחות ממנה שניה), כולל מערכת החינוך, יכולה מאוד לעזור לנו. כמובן בשילוב אכיפה אמיתית של העניין.

נ.ב- ערן סגל (כבודו במקומו מונח) המליץ על סגר עקב העליה בתחילת הגל הרביעי.

אז האם הוא קדוש מבחינתך? או שמא, ליצן? 

ראיינו אותו בלי הפסקה מאותו יום והוא אמר שאין ברירה וחייבים מיידית הגבלות

בוא נתעלם מזה רגע

הם אמרו שאי אפשר להמשיך בגישה של הממשלה

והנה בנט הוכיח לנו שעם הגישה הזאת תוך כמה ימים ירדנו משמעותית בחולים

זה מוכיח את הטענה שהם רק מפיצים פחד

וזה היה לכל אורך התקופה

ואם הם היו צודקים היינו היום על 800 חולים קשים במקרה הטוב. אבל שבוע אחרי שהם אמרו את זה ירדנו למתחת 600

אז צודקים הם בטוח לא

ערן סגל לא המליץ על סגר בשום שלב בגל הזה. הוא המליץ על חיסונים (גם כשלא היה בוסטר) ו\או הדבקה המונית

ד"א גם היום אתה יכול לשים הגבלות, זה בטוח לא  יגרום לעליה בתחלואה נכון? אבל הגישה של הממשלה זה להוכיח שאין צורך בזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, פינדר כתב:

בחיי שלא מתכוון להיכנס לוויכוח ביניכם, בטח לא מהצד של טרנספורטר.

רק לא הבנתי אם אתה באמת חושב שלס הוא מישהו ששווה להקשיב לו, או שאתה סתם נותן קונטרה בויכוח.

כי לס, מעבר לעובדה שטעה ברוב ההערכות שלו, גם שיקר באופן בוטה, יותר מפעם או פעמיים.

לא יודע אם לס הוא מישהו להקשיב לו. שכחתי שהוא קיים עד שאתמול טרנספורטר הזכיר אותו.

סתם לא אוהב את הקיצוניות, לאף אחד מהצדדים.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, Transporter כתב:

אז מה מונע מנחמן להפיץ שקרים ופחד ? או מהחתולה שלו שמסתובבת באולפנים

זה מוכיח את הטענה שהם רק מפיצים פחד

וזה היה לכל אורך התקופה

ואם הם היו צודקים היינו היום על 800 חולים קשים במקרה הטוב. אבל שבוע אחרי שהם אמרו את זה ירדנו למתחת 600

אז צודקים הם בטוח לא

ערן סגל לא המליץ על סגר בשום שלב בגל הזה. הוא המליץ על חיסונים (גם כשלא היה בוסטר) ו\או הדבקה המונית

ד"א גם היום אתה יכול לשים הגבלות, זה בטוח לא  יגרום לעליה בתחלואה נכון? אבל הגישה של הממשלה זה להוכיח שאין צורך בזה

1- בהתחשב בעליה בתחלואה שחווינו עד לשיא הגל, היה הגיוני עד מאוד להמליץ על עוד הגבלות. איך זו זריעת פחד בדיוק?

2- לנחש את העתיד אי אפשר. ולפני ממש שניה וחצי אכן היינו על כמעט 800 חולים קשה.

3- מציאות, טרנספורטר. טרנספורטר, מציאות הגיע הזמן שתכירו:

ערן סגל ביולי: לא נחזור למספר החולים קשה של שיא המגיפה

ערן סגל בתחילת אוגוסט: או סגר או הדבקה המונית

https://www.ynet.co.il/health/article/h1nkdhdkf

ערן סגל בדיוק שבועיים אחרי זה: אם נמשיך ככה לא צריך סגר

https://www.ynet.co.il/health/article/sy0lyu1zk

שם לב למשהו?

זה לא שערן סגל הוא ליצן. זה שכמו כל רופא, או למעשה כל מדען אחר בעולם- את ההמלצות, המסקנות, המודלים והתחזיות משנים על פי הנתונים הנראים בשטח. 

אפילו אם הם נוגדים את מה שאמרת קודם.

מפה והלאה יש את ההבדל בין שמרנים יותר לשמרנים פחות, זהירים יותר לאופטימיים יותר.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Pika007 כתב:

1- בהתחשב בעליה בתחלואה שחווינו עד לשיא הגל, היה הגיוני עד מאוד להמליץ על עוד הגבלות. איך זו זריעת פחד בדיוק?

2- לנחש את העתיד אי אפשר. ולפני ממש שניה וחצי אכן היינו על כמעט 800 חולים קשה.

3- מציאות, טרנספורטר. טרנספורטר, מציאות הגיע הזמן שתכירו:

ערן סגל ביולי: לא נחזור למספר החולים קשה של שיא המגיפה

ערן סגל בתחילת אוגוסט: או סגר או הדבקה המונית

https://www.ynet.co.il/health/article/h1nkdhdkf

ערן סגל בדיוק שבועיים אחרי זה: אם נמשיך ככה לא צריך סגר

https://www.ynet.co.il/health/article/sy0lyu1zk

שם לב למשהו?

זה לא שערן סגל הוא ליצן. זה שכמו כל רופא, או למעשה כל מדען אחר בעולם- את ההמלצות, המסקנות, המודלים והתחזיות משנים על פי הנתונים הנראים בשטח. 

אפילו אם הם נוגדים את מה שאמרת קודם.

מפה והלאה יש את ההבדל בין שמרנים יותר לשמרנים פחות, זהירים יותר לאופטימיים יותר.

לא יודע מה זה "היה הגיוני"

למי היה הגיוני לי ? לך ? 

אנחנו לא יושבים שם ורואים את הנתונים

למה הם לא דיברו עם ערן סגל ומומחים שהראו להם את המודלים שמראים ירידה צפויה בחולים קשים ?

אבל לאותם אנשים זה לא מפריע והם הולכים על הדרך הקלה

זה כמו שיחליטו שכל הרכבים בארץ יכולים לנסוע מקסימום על 30 קמש

זה בטוח לא יגרום ליותר תאונות  אבל זה ימרר לאנשים את החיים

הם לא אמורים לנחש הם אמורים להסתמך על נתונים

וכשהם מבקישם לסגור דבר כזה או אחר להביא נתונים שמראים כמה חולים זה יחסוך לנו ולא לגמגם כשבנט מבקש מספרים

בהתחשב בזה שהם לא הביאו נתונים אלא גמגמו

הם ליצנים, כי להביא נתונים לטוב או לרע זה התפקיד שלהם בתור קבינט מומחים

הימורים גם אני ואתה יכולים לעשות

מה הראית פה ? שערן סגל אומר שלא נחזור ל 1000+ ?

שאנחנו נצטרך או סגר או הדבקה המונית ? ואז הוא אמר שלא נצטרך סגר כי הלכו על המודל של הדבקה?

הוא צדק מסתבר

אתה רק מוכיח שטוב להקשיב לו

גם ערן סגל לא מנחש או מהמר

הוא מתעסק במודלים

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפקידם של גורמי המקצוע הוא להתריע.
אם הם רואים מגמה מסויימת בלי סימנים של האטה להפך (כן אותו מקדם R ארור), ויש להם אחריות מקצועית אז הגיוני מאוד שהם ימליצו את מה שהם המליצו.
בשביל זה הם קיימים. הרי אם הם היו אומרים להמשיך כרגיל והיו מתחילים למות פה כמו זבובים כולם היו מכינים את הגליוטינות.
זה שמבצע חיסונים מהיר וממוקד באוכלוסיה הבעייתית+צוותים רפואיים שמקיאים דם הוציאו אותנו מהברוך לא אומר שלא היינו בדרך לברוך.

מצד שני זה תפקידו של ראש ממשלה לקבל החלטות ולחיות עם התוצאות. לקח החלטה ובמקרה הזה נהנה מהתוצאה. כל הכבוד.
רק חבל שהוא צולב את הגורמים הרפואיים שלו בפומבי. קצת צניעות. נהל את העניינים בלי פוזות בבקשה. עייפנו מפוזות.

• אהבתי 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, Transporter כתב:

למה הם לא דיברו עם ערן סגל ומומחים שהראו להם את המודלים שמראים ירידה צפויה בחולים קשים ?

אבל לאותם אנשים זה לא מפריע והם הולכים על הדרך הקלה

זה כמו שיחליטו שכל הרכבים בארץ יכולים לנסוע מקסימום על 30 קמש

זה בטוח לא יגרום ליותר תאונות  אבל זה ימרר לאנשים את החיים

הם לא אמורים לנחש הם אמורים להסתמך על נתונים

מה הראית פה ? שערן סגל אומר שלא נחזור ל 1000+ ?

שאנחנו נצטרך או סגר או הדבקה המונית ? ואז הוא אמר שלא נצטרך סגר כי הלכו על המודל של הדבקה?

הוא צדק מסתבר

אתה רק מוכיח שטוב להקשיב לו

גם ערן סגל לא מנחש או מהמר

הוא מתעסק במודלים

יש לך מושג כמה מודלים יש? ערן סגל אחראי על המודל של מכון וייצמן.

גם לטכניון יש מודל, גם לאת"א, גם לבן גוריון, גם למשרד הבריאות עצמם, וכנראה גם לעוד כמה גופים שאני בכלל לא מודע להם. אבל החלטת שאין להם והם משחקים בניחושים. למה? לחד קרן הורוד הבלתי נראה הפתרונים.

הראיתי פה שערן סגל אמר משהו אחד, ואז משהו שנוגד את זה, ואז בפער קטן אחרי- משהו שנוגד את הדבר הקודם שאמר.

שנחמן אש אומר "הגבלות או שיהיו פה נדבקים" הוא ליצן, שערן סגל אומר "סגר או שיהיו פה נדבקים" הוא אלוף עולם.

שנחמן אש אומר "אנחנו בדרך לצאת מהגל" הוא ליצן, שערן סגל אומר "אם נמשיך ככה אפשר לצאת מהגל בלי סגר" הוא גברגבר.

(ספציפית בנוגע לסיפור של 1000 מאושפזים- הגענו ב 25 לאוגוסט ל 1200, אבל זו באמת לא הנקודה העיקרית.)

זה ברור לכולם שיש אפשרות של הגבלות ויש אפשרות של הדבקה. לא צריך להיות פרופסור בשביל זה. משרד הבריאות, בתור היותו משרד הבריאות, נותן את ההערכה השמרנית יותר ונוקט בקו שמהותו לשמור על בריאות הציבור, גם קצת על חשבון דברים אחרים. זו לא זריעת פחד, ואם לא היו עושים את זה הם היו מועלים בתפקידם.

ולכן בדיוק משרד הבריאות הם לא אלו שזוכים לקבוע בסופו של דבר.

הם מייצגים אחד של המתרס מתוך כמה צדדים, והממשלה מחליטה.

בכל מודל יש עקומה גבוהה ועקומה נמוכה. המספרים שדיברת עליהם קודם, 1200 או 2400 (תלוי בתקופה) הם הסף הגבוה של העקומה, התקשורת אוהבים לקחת את זה כי זה דרמטי. סתם שתדע, המודל של משרד הבריאות של סוף יולי דיבר ברף הנמוך על כ 800 חולים לקראת ספטמבר, שזה כמעט בול מה שקרה.

תראה, הדבר היחיד שהנחה אותך לכל אורך התקופה וממש לא יפסיק עכשיו הוא מי אומר את מה שמסתדר לך ותואם להשקפת עולמך. השאלה אם יש בך עשירית מההגינות הדרושה כדי להגיד "נכון, אני פוסל את השני כי לא בא לי בטוב", או שתמשיך להעמיד פנים שיש היגיון מאחורי ההשתלחות הריקה שלך בשלל גורמים שאל תטעה, מבינים את המצב פי מיליון טוב יותר ממני וממך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, yohai71 כתב:

@יבגניפ, @Pika007, אני שואל את עצמי כמה זמן פנוי יכול להיות למישהו עד כדי שיהיה מוכן לבזבז אותו על טרנספורטר.

הם פשוט מקמפלים כל הזמן הכל מ-0, לא לוקחים סיכונים.

• מצחיק 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מקמפל, אני מסמלץ/מאנלז!

והאמת שספציפית הסופ"ש ובחג שני הייתי עסוק במשהו (אישי, לא עבודה) שמצריך הרבה זמן במתכונת של לעבוד כמה דקות ואז להשגיח לחצי שעה, השאיר לי הרבה זמן להגיב פה תוך כדי שאני חורש סדרות. נגמרו החגים אז כנראה שבדיוק כמו בפעמים קודמות, תדירות התגובות שלי בשרשור הלא מועיל הזה תרד מאוד עד החופש/סגר הבא 🙃

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Pika007 כתב:

ערן סגל אחראי על המודל של מכון וייצמן.

גם לטכניון יש מודל, גם לאת"א, גם לבן גוריון

אני רק תיקון קטן, ערן סגל לא אחראי על שום דבר חוץ מעל המודל של ערן סגל.

באקדמיה חוקר לחוקר זאב ואין אחד שהוא הדובר של כל החוקרים באותו מוסד.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

image.thumb.png.a9a6f03993d2da91ff324382fbd48933.png

בנט קנה 30 מיליון בדיקות מהירות, הערכה היא שהם עלו לו 4 ש"ח לבדיקה.
מה שיפה שהולכים להציף את השוק, תחשבו על משפחה שיש לה 4 ילדים מתחת לגיל 12, 
הם הולכים לקבל 80 בדיקות מהירות.. בשווי שוק של 2400 ש"ח.  
לכן אך טבעי שנתחיל לראות מלא בדיקות למכירה במחירים נמוכים משמעותית ממה שהתרגלנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו וואו וואו.

היה מקודם ראיון ברפי רשף עם איזו בחורה בת 18 שטסה למלדיבים (יוצאת ברה"מ אם זה משנה משהו) לטיול עם אמא שלה והאמא חטפה שם קורונה ומאושפזת עכשיו במצב קשה. בוכה מתלוננת ומאשימה את כל העולם שהטיפול שם מחפיר (להההה) ושלא עוזרים לה להטיס את אמא שלה חזרה לארץ.

שואל אותה רפי רשף לקראת סוף הראיון: "אתן התחסנתן?", התשובה: "לא, פחדנו מהתופעות לוואי" (או שקר כלשהו). ואז ממשיכה ל*** במוח שאף אחד לא עוזר להן והחברת ביטוח (איזו חברת ביטוח ביטחה אותן לעזאזל בלי שהן התחסנו) לא מסכימה להטיס את אמא שלה לארץ כי אין לה 60% חמצן או משהו כזה. שום הבעת חרטה או צער על זה שלא התחסנו, רק האשמות לכל עבר.

אלוהים אין לי טיפת סימפטיה ליצורים האלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...