Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 3 דקות, asix כתב:

ניתן למדוד את הנוגדנים השונים ולהעריך האם הגוף מוגן או לא

המערכת החיסונית היא הרבה יותר מכמה נוגדנים יש.
היא גם המהירות שהמערכת מגיבה ומייצרת נוגדנים.
היא גם צורת התגובה שלה, אם תגיב בחריפות מדי ותגרום למערכות אחרות לקרוס למשל מה שקורה לא מעט.

ועוד כל מני דברים, אני לא ביולוג אז מצטער חפש בגוגל.

בקיצור זה לא מדע מדוייק, בטח לא ברמה של "בוא ניקח דם למשה ונראה אם הוא מוגן או לא".
משה יכול לצאת בלי נוגדנים ברמה X, אבל עדיין מוגן כמו שור שקיבל פייזר נקי לווריד בצוואר אתמול.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 2

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, David32 כתב:

במספרים *הרבה* יותר קטנים.

זאת אומרת אם אמרו 95% אחרי שבועיים, ועכשיו אני 90%.... ביץ אם היו אומרים מראש 90% עדיין היינו קוראים לזה נס. 

סתם שלפת מספרים מהישבן (החתיך) שלך 🤣

ושהם בני 65+, אפילו שיהיה נחמד יותר - זורם איתך על 50+.... בהקשר הזה:

לא רק, אבל הצעירים יותר שהגיעו לאשפוז שוחררו מהר, ובלי נזקים משמעותיים ככה"נ.

ברור. אתה לא רואה את הכשל פה?

לפי המחשבון שלי, יש לנו הבדל של 20+ שנים. למה משווים את המצב שלי לשלהם. אמרתי פה כבר, אם יוכח שבני 30 צריכים לקבל חיסון כול שנה ו 60 כול חצי שנה - סבבה מבחינתי. 

image.png.03e42acad5328540a3adc646eb127378.png

בוא. למה אני צריך לדאוג? למה אני צריך להשוות את עצמי לבני 60+?

אבל גם בלי חיסון אתה רואה גרפים דומים.

כי הסיכון של מבוגרים לחלות הוא גבוה יותר, עד לגיל מסוים שיש (מה לעשות) פחות נפוצות באוכלוסיה (יש פחות בני 80 מאשר בני 60). ולכן אתה תמיד תקבל סוג של פעמון עבור הקורונה.

כלומר זה לא הגרף הנכון בשביל להצדיק את מה שאתה אומר.

אתה צריך גרף של חיסוניות, אבל כאמור אין כאלה בדיקות - חוץ מאשר מחקרי החיסון.

היא נשמרה.

הקרובים אלי רחוקים ממני, אבל תיאורתית - הם מוזמנים להתחסן בבוסטר אם הם צריכים. ואם לא - אז לא.

בגלל שזה סטטיסטי - הבוסטר שלך מגן גם עליהם.

אני לא מעניש את עצמי, מענישים אותי.

אני לא רואה את הירידה הקריטית הזאת בחסינות שלי, כי הנתונים לא משקפים אותה. אם הייתה הייתי הולך להתחסן.

כמו שאתה לא רואה צבע InfraRed או אוויר. זה לא משהו שאתה יכול לראות.

לגבי "אפקט המנה המאוחרת", לי נראה שאנחנו באפקט ה "אז חסנו אותם בעוד מנה" שלישית/רביעית/חמישית/שישית... זה פתרון מסויים. זה פתרון קל. למרות שהוא לא מטפל בבעיה.

זה כמו לתקן את הבאגים הקלים ולהתעלם מבעיה מערכתית, זה עובד, והמנהלים רואים שמשהו נעשה...

זה לגמרי לא נכון לגבי אפקט המנה המאוחרת.

לפני 12 דקות, farkash7 כתב:

תשמע אם הסיכוי שלי עכשיו למחלה קשה עלה מ0.0001% ל0.0002% זה פי 2!, אבל בתכלס? זה לא מעניין אותי.
אתה יודע למה זה לא מעניין אותי? כי יכולים לעשות מחקר מחר בבוקר שבתקופת הקיץ אצל גברים הסיכוי להידבק גדל מ0.0001% ל0.0002% עם חיסון או בלי חיסון כי יש מלא בחורות בבגד ים והפה נפער בממוצע פי 2 יותר עקב כך ובגלל זה אתה חשוף יותר להדבקה, אז מה אתה רוצה שאני אעשה? שאני לא אלך לים? שאני לא אצא מהבית? שאני אקח בוסטר? שנכריז על משטר שריעה?

באמת. לא עליה או ירידה של מספרים כלשהם צריכה לגרום לשינוי מדיניות. קצת שכל. דחילאק.

אני מתעלם בהקשר הזה ממדיניות, בכוונה, כי מדיניות היא נגזרת של הרבה דברים שלא קשורים לרפואי-אפידימיולוגי.

או כמו שכתבתי קודם "דרכים" "יצירתיות" וכו'.

לפני 12 דקות, farkash7 כתב:

בני כמה היו אותם אנשים? כמה היו? אתה אוהב מספרים תביא מספרים.
בלי קשר לזה אז מה? יש גם כאלה שקיבלו 3 מנות.
הנה בבקשה בשילך מספרים שאתה אוהב:
"במנה השנייה חוסנו עד כה 5,662,909 בני אדם. את מנת הבוסטר קיבלו, נכון להערב, 3,606,065 בני אדם. "
"מתוך 489 החולים קשה, 363 אינם מחוסנים כלל, 79 קיבלו את שתי מנות החיסון אך לא את מנת הדחף ו-33 חוסנו גם במנה השלישית"

היחס של מספר החולים קשה עם 2 מנות למספר המחוסנים עם שתי מנות הוא 0.000015
היחס של מספר החולים קשה עם בוסטר למספר המחוסנים עם בוסטר הוא 0.000009

בספר תורה קודם סתם זרקתי מספרים, וואלה הייתי קרוב. מזכיר לך שזו קבוצה כללית, אם הייתי בודק רק צעירים ומראה לך את המספרים בטח היית רץ להתחבר לאקמו עם פילטר פייזר ביציאה כדי להוציא מהמערכת שלך את החיסון שלא תיצא פראייר שלא דילגת על מנה 3 וחיכית ל-4.

קצת מרגיש כמו לקנות פיאט בדצמבר כשמגיע דגם כל חדש אחרי 15 שנה כי זו פיאט בינואר לא?

סטטיסטית אתה צודק, אבל הסטטיסטיקה לא מעניינת את האדם הפרטי, כי הוא יכול ליפול ב-% שקיבל חיסון וזה לא עבד. הוא יכול להיות בן 20 שקיבל 2 מנות וירדה לו החיסוניות אחרי 5 חודשים. הסטטיסטיקה מעניינת את מערכת הבריאות, שם הכל מתמצע. לך זה לא מתמצע כאדם פרטי.

לפני 8 דקות, asix כתב:

מה זאת אומרת? אם אמרת בתחילת התגובות שלך שזה מתמטי אז זה אומר שאפשר למדוד את זה וניתן לכמת את זה לערכים.

אם אפשר לכמת את זה לערכים אתה יכול לקבוע רף שממנו לא צריך בוסטר לתקופה X. אחרי אותה תקופה מבצעים בדיקה נוספת.

אם אפשר לגרום לכולם להיבדק לקורונה בלי סוף אפשר גם לבצע בדיקה של נוגדנים. התירוץ של העמסת המערכת לא רלוונטי כאשר אתה מעמיס מעבדות בבדיקות אחרות.

אתה קורא חלקי תגובות, זה מתמטי, אבל חלק מהבדיקות לא נגישות בכלל כי הן מבוצעות רק במסגרות של מחקרי חיסונים, ולא On Demand.

אז יש לך משתנה שהוא נעלם. אז לך תחשב מזה ערך.

בדיקות קורונה הן קלות, עובדתית בכל העולם לא היה צריך מכשור מיוחד כדי להתחיל להריץ בדיקות בפברואר 2020. מכשירי PCR היו, מטושים היו, וכו'.

לפני 8 דקות, asix כתב:

OK. הוא באישור מלא ל 2 מנות. לא לבוסטר.

למרות שקיבל אישור FDA - הוא עדיין ניסיוני. ההוכחה לכך שעדיין לא יודעים הרבה דברים לגבי החיסון והכל עדיין בבדיקות.

החיסון אפילו לא שנה באופן שותף. התחילו בדצמבר 2020. אפילו לא עברה שנה.

בחיסונים שרצים תקופה ממושכת, עדיין מקבלים פידבקים עליהם אבל לא בצורה שמקבלים מחיסוני קורונה.

כתבת דבר והיפוכו, אם באישור מלא, לא ניסיוני, אם ניסיוני לא באישור מלא.

לפני 8 דקות, asix כתב:

ואני ממש לא מחפש חיזוקים לדעה שלי. זאת הדעה שלי לפי מה שאני רואה. אם היא מקובלת על אחרים או לא. בעיה שלהם.

לא הצליחו לשכנע אותי שצריך בוסטר. פרסומות בטלוויזיה רק גורמות לזה להראות מגוחך יותר.

הבקשה שלי היא לגיטימית - ניתן למדוד את הנוגדנים השונים ולהעריך האם הגוף מוגן או לא. אם כן, תנו לי להבדק ועל סמך התוצאות לתת לי להחליט אם להתחסן או לא. לא ניתן למדוד את הנוגדנים - שיפסיקו עם הסיפורי סבתא שהנוגדנים נגמרו.

זו בעיקר בעיה שלך - בעיקר אתה משלם על ההחלטות שלך.

ניתן למדוד חלק מהנוגדנים, חלק אחר ניתן למדוד רק בבדיקות שלא מבוצעות בשגרה בכלל, והן לא נגישות.

אז יפה שאתה חושב שהבקשה שלך לגיטימית. מבחינת מערכת הרפואה - לא.

כלומר בדיקת נוגדנים (מסוימים) אתה יכול לעשות בצורה פרטית, אבל זה רק חצי מהתמונה.

בגלל זה מי שמבצע את הבדיקות של חלק מהנוגדנים זה במסגרת המחקר, כי בדיוק לזה מיועדות הבדיקות האלה, ובדיוק בגלל זה הן לא נגישות לך כאדם פרטי.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, m3x7r3m3 כתב:

כלומר זה לא הגרף הנכון בשביל להצדיק את מה שאתה אומר.

אתה צריך גרף של חיסוניות, אבל כאמור אין כאלה בדיקות - חוץ מאשר מחקרי החיסון.

אוקיי, אבל המחקר שהציגו ל FDA והשני פה, בדיוק מתבססים על הנקודות האלה.

אז בוא נחליט קודם ביחד איזה נתונים כן מעניינים אותנו, ואילו לא.

עזוב, יותר מזה, אפשר ברמת העיקרון להוריד מאתר משרד הבריאות את כול הנתונים שיש ולצייר את הגרפים שמעניינים אותנו.

זה אפילו לא קשה מבחינת קוד - אממה הכול במשרד הבריאות מבולגן ורוב הזמן שילך על זה זה על לשבת ולעשות סדר בנתונים - לי אישית לא בא על זה. [ועוד אחרי זה אם אעשה גרף יפה שיוכיח שאני צודק, בומרים יקראו לי מתנגד חיסונים]. יש דרכים יותר נחמדות להעביר את הזמן אם כי אני משתעשע ברעיון.

כמו שאתה לא רואה צבע InfraRed או אוויר. זה לא משהו שאתה יכול לראות.

אני אפילו לא רואה אנשים נחנקים או קופאים. אז כאילו...

זה לגמרי לא נכון לגבי אפקט המנה המאוחרת.

אתה סתם העלאת השערה שזה ככה. אני לא חושב שזה האפקט הזה, אני חושב שזה סתם הדרך הקלה.

אני מתעלם בהקשר הזה ממדיניות, בכוונה, כי מדיניות היא נגזרת של הרבה דברים שלא קשורים לרפואי-אפידימיולוגי.

נגיד והיו רק מציגים את הנתונים ומציעים בוסטר. בלי תו ירוק, בלי כלום.

כמה נראה לך שהיו הולכים לקבל בוסטר?

בלאזור קנאי.

עריכה אחרונה על ידי David32
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Blaz00r כתב:

פה חשדתי... -

למה חשבת הזמנתי את דויד לביקור?

Just now, David32 כתב:

אוקיי, אבל המחקר שהציגו ל FDA והשני פה, בדיוק מתבססים על הנקודות האלה.

אז בוא נחליט קודם ביחד איזה נתונים כן מעניינים אותנו, ואילו לא.

עזוב, יותר מזה, אפשר ברמת העיקרון להוריד מאתר משרד הבריאות את כול הנתונים שיש ולצייר את הגרפים שמעניינים אותנו.

זה אפילו לא קשה מבחינת קוד - אממה הכול במשרד הבריאות מבולגן ורוב הזמן שילך על זה זה על לשבת ולעשות סדר בנתונים - לי אישית לא בא על זה. [ועוד אחרי זה אם אעשה גרף יפה שיוכיח שאני צודק, בומרים יקראו לי מתנגד חיסונים]. יש דרכים יותר נחמדות להעביר את הזמן אם כי אני משתעשע ברעיון.

את המערכת הגרפים האלה מעניינים, אותך כאדם, לא.

למיטב ידיעתי המידע הרלוונטי להוכיח את הטענה שלך לא נמצא אצל משרד הבריאות אלא אצל פייזר ובפרסומים המדעיים.

לפני 2 דקות, David32 כתב:

אני אפילו לא רואה אנשים נחנקים או קופאים. אז כאילו...

כי לא ביקרת במחלקת קורונה :) שם אתה יכול לראות נחנקים ואז אחרי זה עוברים להקפאה.

לפני 2 דקות, David32 כתב:

אתה סתם העלאת השערה שזה ככה. אני לא חושב שזה האפקט הזה, אני חושב שזה סתם הדרך הקלה.

ברור שזו לא הסיבה לבוסטר, אני מעלה השערה שהבוסטר יכול לשרת אותי כאדם פרטי - הרבה מעבר לסיבה של מערכת הבריאות לבוסטר.

אם הרווחנו את האפקט הזה - יצאנו נשכרים פי מיליון מאשר סתם בוסטר להעלות נוגדנים זמנית.

הימור משתלם אחושילינג.

לפני 4 דקות, David32 כתב:

נגיד והיו רק מציגים את הנתונים ומציעים בוסטר. בלי תו ירוק, בלי כלום.

כמה נראה לך שהיו הולכים לקבל בוסטר?

לא יודע להגיד, אני קיבלתי בוסטר בשבוע הראשון שפתחו לקבוצת גיל שלי

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לדעתי בלי הטימטום של הארכת התו ואז ביטול שלו למי שלא עושה חיסון שלישי יותר אנשים היו מתחסנים.

רוב האנשים לא באמת מתעניינים בנתונים ומנסים לנתח אותם אלא מקשיבים למה שאנשי מקצוע מייעצים להם, במקרה הזה משרד הבריאות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, m3x7r3m3 כתב:

סטטיסטית אתה צודק, אבל הסטטיסטיקה לא מעניינת את האדם הפרטי, כי הוא יכול ליפול ב-% שקיבל חיסון וזה לא עבד. הוא יכול להיות בן 20 שקיבל 2 מנות וירדה לו החיסוניות אחרי 5 חודשים. הסטטיסטיקה מעניינת את מערכת הבריאות, שם הכל מתמצע. לך זה לא מתמצע כאדם פרטי.

למה סטטיסטיקה לא מעניינת את האדם הפרטי? ברור שהיא מעניינת. אתה עושה ניהול סיכונים כל הזמן גם באופן לא מודע. מה אף פעם לא חצית את הכביש באור אדום?
חוץ מזה את קובעי המדיניות מעניינת סטטיסטיקה, או שבעצם אתה צודק, היא לא מעניינת אותם, הם פשוט מחליטים סתם.

אני אחזור למספרים שהצגתי קודם,נראה לי שיש שם טעות. אשמח אם מישהו יביא מספרים מדוייקים.
"במנה השנייה חוסנו עד כה 5,662,909 בני אדם. את מנת הבוסטר קיבלו, נכון להערב, 3,606,065 בני אדם" אם נסכום את שתי הקבוצות נגיע כמעט לכל אוכלוסיית ישראל פרט לאיזה 50K לא מחוסנים, ואני שואל את עצמי לאן נעלמו כל הילדים הלא מחוסנים?

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלו מספרים חופפים.

אתה לא יכול לסכם אותם.

לפני 3 שעות, korola כתב:

לא מצאתי שום סימוכין לזה.

נראה כמו טעות סופר, כי במודרנא אמורים לתת 50 במנה השלישית.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, farkash7 כתב:

למה סטטיסטיקה לא מעניינת את האדם הפרטי? ברור שהיא מעניינת. אתה עושה ניהול סיכונים כל הזמן גם באופן לא מודע. מה אף פעם לא חצית את הכביש באור אדום?
חוץ מזה את קובעי המדיניות מעניינת סטטיסטיקה, או שבעצם אתה צודק, היא לא מעניינת אותם, הם פשוט מחליטים סתם.

כי כמו ביטוח לרכב חדש, הסטטיסטיקה שקנית רכב לא מועדף על גנבים, לא פותרת לך את הבעיה - אם יגנבו לך, הפסדת 140 אלף שקל.

אז זה לא מעניין אותך שסטטיסטית גנבו מעט מאוד רכבים כאלה, והסיכוי שיגנבו לך הוא נמוך, ולכן הריסק הוא נמוך. כי פוטנציאל ההפסד גדול מאוד.

ולגבי קובעי המדיניות אתה צודק, לא מעניינת אותם סטטיסטיקה, כי הם קודם מחליטים ואז מחפשים את ההצדקות שיתמכו בהחלטה שכבר התקבלה. מספיק לראות הדלפות של דברים שהולכים להתקבל בישיבה הבאה. לפני שיש נתונים כמובן.

את משרד הבריאות הסטטיסטיקה מאוד מעניינת. אבל הם לא קובעי מדיניות.

לפני שעה, farkash7 כתב:

אני אחזור למספרים שהצגתי קודם,נראה לי שיש שם טעות. אשמח אם מישהו יביא מספרים מדוייקים.
"במנה השנייה חוסנו עד כה 5,662,909 בני אדם. את מנת הבוסטר קיבלו, נכון להערב, 3,606,065 בני אדם" אם נסכום את שתי הקבוצות נגיע כמעט לכל אוכלוסיית ישראל פרט לאיזה 50K לא מחוסנים, ואני שואל את עצמי לאן נעלמו כל הילדים הלא מחוסנים?

מנה 3 זו תת קבוצה של מנה שנייה, שהיא בעצמה תת קבוצה של מנה ראשונה.

בנוסף יש לראות אם מנה 2 במקור שלך זה גם מחלימים שקיבלו מנה נוספת. ואם מנה 3 במקור הזה זה מחלימים שקיבלו 2 מנות.

משם נוכל להתחיל לחשב דברים.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף יש לראות אם מנה 2 במקור שלך

"מקור שלך".

בין היתר בגלל זה, הייתי רוצה יותר שקיפות @SlowRide בכול המשרדים הממשלתיים.

נכון שאני עצלן, אבל מבטיח לך שיש גיקים לא עצלנים שבשמחה יעלו דשבורד יפה לכול מיני נתונים. ואנחנו כאזרחים נוכל לראות בדיוק מי מה מו. 

אבל המדינה פחות מעוניינת בכך.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מצפה שהמדינה תעשה משהו נכון ולא עקום - צפויות לך המון סיבות להתאכזב.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בחיים לא ישתפו בקלות וחופשיות מידע בצורה שקופה אחרת הם מאבדים את היכולת להציג את הנתונים לפי האג'נדה שמנסים לקדם. 

• רעיון טוב! 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין..

ציטוט

ביום ראשון הייתי בהופעה של אייל בקיסריה בלי מסכה ולא פחדתי משום דבר.

ציטוט

אז  צריך להתרגל לזה. מי שמפחד יכול לשים מסכה או להשאר בבית 

כיף השרשור הזה.

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, יבגניפ כתב:

מעניין..

כיף השרשור הזה.

אני לא כותב כל יום לעשרות אלפי מכחישי קורונה ללכת ולהפר הנחיות

אם תקרא את התגובות שלהם תראה שרק מתנגדי חיסונים מגיבים לו.

חוץ מזה שהחוק אומר שלא צריך מסכה באוויר הפתוח. זה בחירה שלי אם לשים מסכה בקיסריה או לא.

תראה לי איפה כתבתי שהמסכות מיותרות או כל דבר אחר שקשור לחוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...